Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért fáj a hasam már 2-3dl tiszta víztől? fórum

Miért fáj a hasam már 2-3dl tiszta víztől? (tudásbázis kérdés)


18. Dócy (válaszként erre: 9. - Icepink)
2010. jún. 28. 17:54
Én meg úgy tudom, h ha evés előtt vizet iszunk, az felhígítja a gyomorsavat, és akkor nem lesz olyan hatékony az emésztés.
2010. jún. 28. 12:26
Nem igazán jók ezek az ásványvízek. Nem szabad állandoan azt inni.
16. Jenna8 (válaszként erre: 15. - Icepink)
2010. jún. 28. 12:13
Igyál mellé mást is.Teát,gyümilevet,így könnyebb lesz hozzászoknod
15. Icepink (válaszként erre: 14. - Correct)
2010. jún. 28. 12:05

Majd igyekszem ezt szem előtt tartani, ha nagyon nem akaródzik inni.

Szinte minden reggel megfogom a másfél literes ásványvizes üveget, hogy márpedig ezt ma megiszom, de nem megy...

14. correct (válaszként erre: 13. - Icepink)
2010. jún. 28. 12:02

:D Nem is muszáj annyit, bár melegben 4-5 liter simán ajánlott.

Lehet a rossz beidegződés, de napi 1 liter már nem az. Ez nagyon kevés még télen is. Besűrűsödik a véred és elég durva betegségeknek adódhat terep bárhol a testben. Tested 75%-a víz...ez kell minden egyes sejtednek, a sejtek közötti 'kommunikációhoz' is.

13. Icepink (válaszként erre: 10. - Correct)
2010. jún. 28. 11:58

Húúú az 5-6 liter az nekem akkor se menne, ha pisztolyt tartanának a fejemhez... :D

Lehet ez azért van, mert egy egészségügyi problémából kifolyólag (vesekő...) rengeteget kellett innom kényszerből tizenévesen és lehet csak rossz beidegződés az iváshoz való rossz viszonyulásom. Nem tudom, de tény, hogy a napi 1 liter helyett többet kellene innom...

12. Jenna8 (válaszként erre: 9. - Icepink)
2010. jún. 28. 11:58
Biztos,hogy hozzá kell szokni.Én régebben eliszogattam egy nap alatt2-3 liter vizet,de azt apránként tettem.Viszont így egyben az a 6dl nagyon rosszul esett,főleg úgy,hogy reggel minen előtt kellett inni.Gondolom ilyenkor még a gyomor összébb van szűkülve,se ezért olyan rossz.Mondjuk én reggelizni sem szeretek,olyan 10-11 körül leszek csak éhes,addig nem nagyon megy le semmi
11. correct (válaszként erre: 9. - Icepink)
2010. jún. 28. 11:57

Arra a leves való.

De máshol meg fordítva esznek. :) Ez is érdekes.

Én van, amikor éhes vagyok és nem esik jól enni, csak meginni 3 dl vizet.

De minden szervezet más.

Ha megennél egy zacskó pufit vagy ropit, lehet, hogy lemenne egyből fél liter :D

2010. jún. 28. 11:55

Én ha munkahelyen vagyok, napi 5-6 litert is megiszom egy nap (vizet), ha meleg van...de itthon jó, ha lemegy 2 liter.

Ez is érdekes. :)

9. Icepink (válaszként erre: 6. - Jenna8)
2010. jún. 28. 11:54

Szia!


Ennek is az lenne a lényege, hogy minden étkezés előtt meg kellene inni legalább 3dl vizet, mert állítólag könnyebb tőle az emésztés. Lehet, hogy csak hozzászoktatás kérdése és idővel nem fog fájni, de most nagyon rossz... :(

8. 33aa509d53 (válaszként erre: 1. - Icepink)
2010. jún. 28. 11:54

szia!

nekem is bajom van, ha többet iszok. pedig én ásványvizet szoktam inni. nekem sincs igényem több folyadékra.


úgyhogy csatlakozom az előttem szólókhoz.

vagy egyél is hozzá, úgy jobb. már én is próbáltam.

7. Kriszti1212 (válaszként erre: 5. - Icepink)
2010. jún. 28. 11:53
Igen. Meg igaza van előttem szólónak (correct), hogy előtte enni is kell egy keveset.
2010. jún. 28. 11:53

Szia!


Én is próbáltam egy módszert,ott 6 dl vizet kellett meginni rögtön éhgyomorra reggel,de órákig fájta a hasam,hányingerem volt,és felfujódtam.

5. Icepink (válaszként erre: 4. - Kriszti1212)
2010. jún. 28. 11:51

Szia!


Köszönöm, lehet tényleg kevesebbeket fogok inni. A víz minőségével szerintem nincs baj, mert víztisztító gépen keresztül engedem, elméletileg kristálytiszta. Lehet igazad van és a mennyiséggel van a baj.

2010. jún. 28. 11:49

Szia!

Szerintem ne vizet, hanem valami mást próbálj inni. Meg persze ne egyből ekkora mennyiségben. Inkább sokszor keveset. Én sem vagyok valami nagy ivó, napi 2-3 pohár és kész. Nincs többre igényem. Jobbulást. Lehet egyébként a víz minősége sem jó.

2010. jún. 28. 11:49
előtte egyél
2010. jún. 28. 11:47
Az a problémám, hogy elhatároztam, többet fogok inni mint eddig. Reggel megittam kb 3dl vizet, nagyon fájt utána a hasam, feszített és görcsölt. Kb fél órája is megittam 3dl vizet és most is ugyanaz van, arról nem is beszélve, hogy egyszerre meg sem bírom inni, max kortyonként, egyszerűen nem megy le... Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata, vagy hogy mitől lehet ez?
2010. jún. 28. 11:45
Miért fáj a hasam már 2-3dl tiszta víztől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook