Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Létezik teljesen új tiszta lap egy kapcsolatban? fórum

Létezik teljesen új tiszta lap egy kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Létezik teljesen új tiszta lap egy kapcsolatban?

1 2 3 4
2017. jan. 4. 13:51

Igen létezik megbocsájtás, de mindkét fél kell hozzá.A legfontosabb, hogy szeresd az illetőt annyira, hogy képes légy , hanem is teljesen ddd

elfelejteni, de elásni jó mélyre a sérelmeidet.

Persze vannak kivételek, aki a gyermekedet bántja, annak sosem szabad megbocsájtani.

2012. dec. 21. 13:05

adam joyrider visszaszerzem az exem cimu konyv .nincs meg valakinek nagy szuksegem lenne

kerlek

:(

118. eszjé
2012. dec. 16. 16:22

Érdekelne a véleményetek. A szitu röviden: 31 éves hapsi (én), 36 éves csajszi, már eleve alá-fölérendeltéségi viszony a kapcsolatban. 6 éves házasság, 2,5 éves gyerek. Mindketten imádjuk, stabil életünk van, anyagi gondok nélkül. Csakhogy van bőven ok a tiszta lapra: én közvetlenül az esküvő után félreléptem, és minderről évekig hazudtam. Nem mertem szembenézni sem magammal, sem vele. Ő pedig folyamatosan erősiti az amúgy is igen erős pozícióját aházasságban a legkülönbözőbb eszközökkel: zsarol, félrevezet, hatalmi harcokat teremt...és mindezt mindíg is tette, nem a megcsalás miatt van (mindíg is jelen volt, csak egyszerűen nem vettem észre).

Nehéz eldönteni. Pszichológushoz járok hogy megismerjem magam, párterápián gondolkodunk... a jövőtől meg rettenetesen félek. Ideális családban nőttünk fel mindketten, ahonnan jövünk ott nem volt alternatíva a válás. Viszont tudom jól, hogy most csak a gyerek és a múlt tart össze minket. A jelenben nincs örömünk, darabokra szedjük egymást, a jövő pedig nyilván még teljesen nyitott. Hiába a párterápia, nem tudom szabad-e ezt eröltetni.

2012. nov. 17. 20:23
nem
116. Mirandas (válaszként erre: 110. - Álmodjkirálylány)
2012. okt. 31. 08:43
like!
115. Lili74
2012. okt. 31. 08:19
Nem.
114. nicole.
2012. okt. 30. 10:17
nem
2012. okt. 30. 10:16
kizártnak tartom
2012. okt. 13. 05:12
Meg lehet próbálni, bár ,nem igazán tűnik el nyomtalanul, amit ki szeretnénk radírozni,hogy tiszta lap legyen....
2012. okt. 12. 23:02
Attól függ miről van szó. De a megbeszélés és a kölcsönös felelősség vállalás elvileg rendbe tehet mindent. Persze ha van elég szeretet és akarat.
2012. okt. 12. 22:22

Nem baj, ha nem tiszta! Ahogy mennek az évek, úgy rajzoljuk tele. Egyszer egyikünk, másszor másikunk. Ha szeretet van, jobb, ha nem erőlködünk azon a tiszta lapon - szembe kell nézni minden foltjával.

Nincs hibátlan ember - bár hibás sincs. Valahol olvastam :-), de tapasztalom is: minden jobb lépés után egy bal lépés következik. Mindannyian így járunk ;-)

109. titzi (válaszként erre: 106. - Bowie)
2012. szept. 23. 15:33
utoljára rómeóról és júliáról jegyezték fel ,hogy ugyanolyan mértékben szerették egymást...az ritka:D
2012. szept. 17. 07:55

Meglátásom szerint van tiszta lap ,ha tudunk és akarunk lapozni.


De dolgozni kell érte.


Átgondolni ,hogy mi az amiben rosszul tettünk valamit ,és azt hogyan lehet másképpen hozzáállni úgy ,hogy önmagunk tudjunk maradni.


És nem utolsósorban kell egy olyan társ is aki partner ebben ebben.

Mégpedig olyan partner aki szintén belátja ,hogy ő miben hibázott és ő miben tud ,és akar változtatni.


Hibáink felismerése nem könnyű feladat.

107. 74f8c12b8e (válaszként erre: 105. - Nempanik)
2012. szept. 17. 07:14

ne félj! te megadtad az esélyt,hogy működjön,és mind2en tesztek érte.Ha mégsem megy,akkor sajnos nem passzoltok össze,lesz majd más,aki ölelősebb,romantikusabb.

Sok sikert!

106. bowie
2012. szept. 16. 18:08

Én azt veszem észre, hogy az esetek többségében a felek sosem úgy szeretik egymást, ahogyan a másik azt maximálisan igényelné..:) Persze ez nem azt jelenti, hogy ne szeretnék egymást teljesen...

Aztán van, hogy erre rámennek..és van, hogy megtanulják elfogadni azt, hogy a másik így szeret igazán.:)

105. nempanik (válaszként erre: 102. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 16. 11:39

a kibékülés nem tart sok ideje, azt hiszem csak egy hete kb, tehát még nem vagyok túl hiteles:)

abban voltam házsártos, hogy sokszor nem értékeltem az erőfeszítéseit, hanem azt akartam, hogy úgy viselkedjen, amit én gondoltam, hogy kellene...(hozzo virágot, ölelgessen többet...stb.), de a dolgok nem így működnek. van egy ilyen idézet is azt hiszem, valami ilyesmi, hogy az, hogy nem úgy szeret valaki, ahogy szeretnéd, nem jelenti, hogy nem szeret téged szíved összesz szeretetével.

ő nagyon szeret engem, de oéyan amilyen. nem rossz, csak sokszor másképp szeret, mint ahogy én igényelném..igyekszem hozzászokni én is, és értékelni ha sokat tesz értem. (mert sokat tesz). ő pedig türeémesebb lesz, igyekszik jobban kimutatni az érzésit.

de egyébként ez úgyis gyakorlatban dől el.

és persze, nekem is vannak kétségeim afelől, hogy nem fog működni és rettenetesen félek...:(

104. marduk
2012. szept. 14. 22:12
Sziasztok.Most magam is szeretnék a saját szemszögemből írni, itt nagyon sok jó hozászólás van írva.Az Én bölcseségem az,hogy Én is ott voltam amikor a dolgok nehezen mentek.Az iszákos férjem ki a gyerekekkel nem törödött,nekem ebből adodott a fájdalom a depreszió az öngyilkosági kisérleteim.Mégis azt mondom tehettem volna mást erösebbnek kelet volna lennem lelkileg és ezt amikor felismertem minden megváltozott.Ha hirtelen nem is jött az a változás ma már örömteljes az érzetem.A férjem se iszik a nagy gyerekei fontosak számára igaz nyugdijas, porobált eleinte lelkileg mardosni,de azt mondtam neki nőből vagyok ne kivánja,hogy olyan legyek akiket szívesen kihumorizálnak a humoristák,letudom kiabálni még a haját is.És most jó ember.Ne öt akard nevelni hanem magadat.Kérdezd meg magadtól jó ha úgy maradnak a dolgok amitől szenvedsz.Legyél fontos magadnak érezd az erő nálad van.Ha gyereket nevelsz becsüld magad mert egy élet az ami rád van bizva amíg veled van,ne ragaszkodj tulságosan a gyerekedhez mert ha tetszik ha nem egyszer elhagy.Jó anyós soha nem leszel ha fiad van ezért ne is tedd magad érte és a fiad úgyis vele marad ez így van jól.Ha a gyerekeket mindig tisztelted nem veszted el és tisztel amíg élsz.Nagyon sok bántalom ért az életemben,de mára már nem fontosak mert feldolgoztam nincs tüske de feledni úgy nem lehet hogy ujlapokkal lehesen kezdeni.Tudodok e olyan lenni aki lehettem volna ha minden simán megy?Soha.Miért ? Mert Én is tüskéket hagytam a férjemben mert azt gondoltam annak idelyén neki is kell éreznie azt ami nekem fájés, nála is úgy müködnek az érzelmek mint nálam.Ha ezt megértitek magatok életével kapcsolatosan a harag is enyhül,idővel elmúlik.
103. b8103f009a (válaszként erre: 98. - Nempanik)
2012. szept. 13. 08:34
Szerintem a családod csak félt téged. Néha kívülállók, akik érzelmileg nem érintettek, tisztábban látnak. Mert ha már 1,5 év után újra kellett kezdeni, mert problémák voltak, akkor tényleg van miért aggódniuk.
102. 74f8c12b8e (válaszként erre: 98. - Nempanik)
2012. szept. 13. 05:41

Légyszíves,ha van kedved,írj arról kicsit,hogy pontsabban hogyan,miben voltál házsártos,mivel voltál elégedetlen.

És hogy most,a kibékülés után miben tettetek egymásnak engedményeket,mi lett a kompromisszumos megoldás.

101. kiskornis (válaszként erre: 100. - Cel)
2012. szept. 12. 21:40
ez nagyon ott van...:)igaz!
100. cel
2012. szept. 12. 21:36
Szerintem tiszta lap nincs, a régire kell írni, maximum új fejezetről lehet szó.
99. kiskornis (válaszként erre: 98. - Nempanik)
2012. szept. 12. 21:34

A családod inkább úgy gondolom,hogy félt,félt az újabb csalódástól,és attól,hogy olyan állapotban kell lássanak,mint abban az egy hónapban.Adj nekik időt,ha látják,hogy rendben mennek a dolgok,akkor ők is megnyugszanak.

Ami pedig benneteket illet:vigyázzatok egymásra:)Hiszek a második esélyben,de azzal élni is kell.Egy jól működő párkapcsolat amúgy is melós,az újrakezdős még inkább,de nem lehetetlen.Hibákból tanulni,kommunikálni,a multat nem hánytorgatni.Minden jót nektek:)

2012. szept. 12. 20:32

nagyon aktuális ez a téma most nekem.

épp most kezdtünk "új lapot" a barátommal.

másfél évig voltunk együtt, és rengeteget veszekedtünk egész nyáron, az ok az volt, hogy elbeszéltünk egymás mellett, én nem azt kaptam tőle amire vágytam, állandan elégedetlenkedtem, ő pedig úgy érezte mindent megtesz értem, viszont az elégedetlenkedés miatt meg feszült volt, és sokszor csúnya hangnemet engedett meg velem szemben. sokszor a szülei előtt is. és jött a döntés bennem: elviselem-e ezt, elég-e a szerelem, vagy itt a vége?

úgy döntöttem, nálam betelt a pohár, elköltöztem. egy hónapot voltunk külön, de borzasztó volt. lefogytam, sírtam, nem bírtam. és ő sem. minden nap beszéltünk..


aztán kibékültünk. úgy gondolom, hogy jó döntés volt, most szerelmesebb vagyok, mint vaaha, rájöttem a hibáimra, hogy igenis házsártos voltam:) és ha kedvesebb vagyok, akkor ő sem lesz frusztrált. most boldogok vagyunk, bízom benne, hogy így is marad, és túl tudtunk lendülni ezen a mélyponton .. mindegyikünk vigyz a hibáira, hogy ne lépje túúl azt a határt, amivel már megbántja a másikat. nagyon hiszem, hogy ez jó lecke volt mindkettőnknek. és örülünk, hogy visszakaptuk egymást.


természetesen az igazsághoz hozzátartozik, hogy a családomban teljesen elítlik a döntésemet...:S

de én boldog vagyok így, mással nem is tudnám elképzelni az életemet.:)

97. Ancy74 (válaszként erre: 79. - Kryssz)
2012. szept. 11. 12:14
Az én szüleim rossz házasságban éltek, veszekedés, megcsalás, dulakodás stb. Ez volt az egész gyermekkorom, és még most is csak erről hallok. :( Szüleim csak későn váltak el a "gyerekek miatt". Már akkor elhatároztam, én másképp fogok élni, ha "nagy leszek". Azóta apám meghalt, anyu viszont még mindig szidja. :( Én megbocsátottam, bár elfelejteni a sok rosszat én sem tudom, de nem gondolok rá. Anyu nem képes erre.
96. titzi
2012. szept. 10. 23:08

tiszta lap nincs

a multat meg nem történtté tenni nem lehet

lehet viszont-megbocsátani ,nem felhánytorgatni

de nem tudom én képes lennék -e

az biztos,hogy a szerelm csodákra képes

2012. szept. 7. 20:19

Én a saját életemben úgy próbálom ezt csinálni, hogy ha valakivel olyan helyzetbe kerülök, akkor megpróbálom végig gondolni, mi motiválhatta a viselkedését. És onnantól, hogy megértem az okot, és elfogadom hogy bizony én is benne voltam, és bizony én is hibáztam., egyszerűen már nem haragszom tovább.

Szerintem is nagy teher és méreg ha haragot cipelünk magunkban, és azt gondolom simán gyengeség, ha az ember ezeket nem rendezi, nem néz szembe a helyzettel. Bár olyan is van, aki csak szereti sajnáltatni magát, szereti, ha áldozat szerepben él...

94. b8103f009a (válaszként erre: 38. - HnéViktória)
2012. szept. 7. 19:32

Hát, ez nagyon szomorú :(

Nagyon nemes lélekre vall, ha igazán, tiszta szívedből meg tudtál bocsátani neki. Habár szerintem Ő beteg ember a leírásod alapján. Persze gondolom ez téged gyerekkorodban nem vigasztalt. Nekem is problémás anyámmal a kapcsolatom, őszintén szólva pocsék anya volt. Idős korára sem változott sokat sajnos. Én sem tudok rá igazából haragudni, de még most is "irigylem"(nem rossz értelemben) azokat, akiknek jó a kapcsolatuk a szüleikkel, az igazi anya-lánya/fia kapcsolatokat. Mert ennél nagyobb kincs szerintem az életben csak egy lehet, a saját gyerekeinkkel való jó kapcsolat.


Aki pedig nem tud megbocsátani egy szülő, vagy testvér kapcsolatban, az szerintem nagyon nagy teher. Rosszabb mint egy párkapcsolati csalódás, mert azt kiheverjük előbb-utóbb. De ha a családunkkal rossz a viszony, nincs kapcsolat, harag van, azt nem hiszem, hogy ki lehet, azt a terhet cipeli az ember.

93. b8103f009a (válaszként erre: 16. - Bowie)
2012. szept. 7. 19:17
Ha ez tényleg így van, akkor neked garantált a boldogtalanság, és nem lesz egyetlen tartalmas értékes kapcsolat sem az életedben. Elvárni másoktól csak olyan dolgokat szabad, ami magunkkal szemben követelmény. Olyan ember pedig nincsen, aki sosem füllentett, vagy titkolt el dolgokat. Előfordul, hogy nem tervezzük előre, mégis úgy alakul. Persze az már más, ha valaki notórius hazudozó, nem erről beszélek. És amúgy én is az őszinteség híve vagyok, de emberek vagyunk, és hibázunk olykor.
92. b8103f009a (válaszként erre: 11. - 14d5e9b9a1)
2012. szept. 7. 19:05
Én is így gondolom. Sajnálom, hogy Ti elváltatok, de így van, ha belátja az ember, hogy nem működőképes, akkor jobb külön válni, mint együtt szenvedni (vagy csak egyik félnek). Viszont ha mindkét fél meg akarja menteni a kapcsolatot, és aki hibázott megpróbálja helyrehozni azt, bűnbánatot tanúsít, van szeretet, szerelem, tisztelet, akkor érdemes megbocsátani. Elfelejteni amúgy, szerintem sem lehet, de ettől még lehet folytatni ha érdemes.
91. b8103f009a (válaszként erre: 8. - Szilvásgombóc)
2012. szept. 7. 18:59
Hát, elég durva dolgok amiket leírtál. Szerintem ha egy kapcsolatban magadra maradsz a problémáiddal, akkor hagy ott amikor a legnagyobb szükséged van rá, nem ért meg, nem tudtok eredményesen beszélni, az minden csak nem párkapcsolat. Sokkal okosabb dolog lezárni, mint benne szenvedni. Pláne, ha már gyerek is van.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook