Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért érdemes a kozmetikumainkat házilag készíteni? fórum

Miért érdemes a kozmetikumainkat házilag készíteni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért érdemes a kozmetikumainkat házilag készíteni?

1 2
30. Veronika27 (válaszként erre: 29. - Avatar Jazmin)
2010. máj. 7. 13:00
Nekem sok receptem van könyvekből. Egy csomót már fel is tettem ide a fórumokra.
2010. máj. 7. 12:58

Tenyleg jo ez a cikk, de en is hianyolom a konkret peldakat, a recepteket! Mikor, mit es hogyan lehet elkesziteni, na ez lenne ami teljesse, es hihetobbe tenne a cikket. Igy arra kell gondolnom, hogy olyan mint a politika, csak beszelunk rola, de senki nem akarja a megoldast.

Varom a folytatast!

28. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 27. - A14deb9047)
2010. máj. 7. 11:14
...csak nagyon kell vele vigyázni, mert nagyon színez, és lehet, hogy narancssárga leszel tőle. Gondolom nem ezt akarod....:) :)
27. a14deb9047 (válaszként erre: 23. - E974230abd)
2010. máj. 7. 09:48
A sárgarépáról hallottam, hogy ad a bőrnek egy kis színt.
26. Veronika27 (válaszként erre: 22. - Ageeca)
2010. máj. 7. 09:41
Citrom leve, torma, feketeretek. Ezek halványítanak.
25. Ageeca (válaszként erre: 23. - E974230abd)
2010. máj. 6. 21:13
az milyen? :D
24. e974230abd (válaszként erre: 21. - Pintyőke72)
2010. máj. 6. 21:01
Köszönöm:)És tényleg elég jó amit örörköltem,nem nagyon ráncosodom,de fő a megelőzés:))))))))
23. e974230abd (válaszként erre: 22. - Ageeca)
2010. máj. 6. 21:00
Testfestéses szoli???
22. Ageeca
2010. máj. 6. 20:50

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy szeplő ellen valamit nem tudok? :( Annyira nem szeretem őket... Fehér bőrű vagyok, barna szeplőkkel :(

És valami barnulásra? Szoliba nem járok, mert nem barnulok beeee :(((((

21. pintyőke72 (válaszként erre: 19. - E974230abd)
2010. máj. 6. 20:41
o.k. köszi, utánajárok. A képed alapján neked nincs is rá szükséged. :)
2010. máj. 6. 20:33
Újabbban oliva olajjal bekenem este az arcom. Nagyon keveset öntök a tenyerembe, kb 1/2 mokkáskanálnyit talán. És ameddig tart addig kenem arc, nyak, könyököm. És ha reggel megiszom a kávémat, picit az ujjamat bedugom a mézes üvegbe, és azzal is átkenem. Szerintem jó..
2010. máj. 6. 19:58
De a mamim Egerben egy másik típust vett,és annak méginkább sárgabarack illata van ,az enyém Aromax termék...
2010. máj. 6. 19:57
Herbaház Budapest
17. pintyőke72 (válaszként erre: 15. - E974230abd)
2010. máj. 6. 19:54
megírnád,hol vetted?
2010. máj. 6. 19:53
Most nincs sok időm, de kedvencekbe tettem. Tök jó.
2010. máj. 6. 19:52

A multkoriban mentunk a herbaházba amikor a valamelyik,meg nem monom melyik,rádióban épp egy természetgyógyinénit kérdeztek ,hogy negyveneseknek milyen szarkalábűzőt ajánl...Azt mondta a tiszta sárgabarckmagolajat,mert az szinte minden krém alapja,hát vettem is gyorsan egyet/rögtön az első polcon szembejött..és lévén negyvenes,szinte ordított/Hát gyerwekek,ez tényleg Kqva jó,próbáljátok ki!

De nekem is nagyon bejön a fórumtéma!!

2010. máj. 6. 19:29

Arcpakolásnak sem utolsó az oliva olaj, én még anyukámtól tanultam (akkor még nem olivából készült):

Fél tojás sárgáját kikeverni oliva olajjal (majonéz!)és amikor vaj állagú lesz, hozzá lehet adni egy csepp mézet, vagy valamilyen gyümölcsöt összetörve, de csak egészen keveset. A maszk felvitele előtt át lehet törölni az arcot valamilyen gyümölccsel (pl alma, és miután beszívta a bőr felvihetjük a pakolást. Ezt kb. fél óráig érdemes az arcon hagyni. Utána olyan az arc, mintha iontoforézist csinált volna a kozmetikus.

Kíváncsi vagyok a beszámolótokra, és én is várok újabb ötleteket. Nagyon jó ez a topik.

2010. máj. 6. 19:03

A hidegen sajtolt oliva olaj szinte mindenre jó.

Bársonyos bőrt,csillogó erős hajat varázsol,körmöt áztatni is abban a legjobb.

Bőrkeményedésre,könyök szárazságra,nehéz légzés esetén mellkasra,a hasfájás ellen a has bőrébe masszírozva.Belsőleg is remek,reggelente 2-3 evőkanállal éhgyomorra bevenni.Méregtelenítéshez 4-6 hétig reggelente evés-ivás előtti 5-7 perces szájöblögetésként,(természetesen ezt ki kell köpni ha végeztünk)szép bársonyos,pattanásmentes bőrt biztosít,megszűnik a fejfájás,a többi áldásos hatásáról nem is szólva.

2010. máj. 6. 18:58
lizesett és zsóka54, nagyon szépen köszönjük. :-)
2010. máj. 6. 18:54
Hamarosan fog nyílni a "Szent Antal liliom". A porzókat leszedni és beletenni 2-3 centnyi olívaolajba. Égésre, kisebb zúzódásra, herpeszre, pattanásra nagyon jó. Besötétedik, hűtőben tartani.
2010. máj. 6. 18:51

Örülök hogy megjelent ez a cikk!

:)

Beírnék én is egy praktikát.


Szőrtelenítés utáni olaj házilag:

50 ml olívaolajba csepegtetni kell 2 csepp borsmenta, 3 csepp teafa és 4 csepp levendulaolajat.

Jól össze kell rázni, és már lehet is kenegetni vele.

Az olajak 100%-os tisztaságúak legyenek. (Tulasi, Naturol, PanArom)

2010. máj. 6. 18:45

Engem is érdekel minden természetes krém.Igaz a

gyógyszertári krémbe tettem egy pár csepp leven-

dula olajat ( a pannonhalmiból) egész kellemes

lett.

2010. máj. 6. 17:34

Nagyon jó a cikk ötlete.

A keresztanyám már 30 évvel ezelőtt maga készítette az arcápoló krémjét, patikában kapható alapanyagokból. A kedvenc illatát tette bele. Annak idején el is kértem tőle a receptet, de ha most elő kéne vennem, bajban lennék.

Mióta az eszem tudom, ösztönösen irtózom a bolti krémektől. Egyedül Ilcsi néni kozmetikumaiban bízok meg, de azok drágák, és hozzájuk jutni is macerás.

Valami jól felszívódó, hidratáló krém receptje érdekelne.

2010. máj. 6. 17:32
Én is vevő lennék receptekre. :-)
2010. máj. 6. 16:54
Nagyon érdekelnének engem is a receptek, különösen valami fejbőr ápoló amit nem kell lemosni, de minden más is.
2010. máj. 6. 16:32

Akkor kezdem a sort.

Citrom. Amikor kifacsarom a citromot a teához, a héját nem dobom ki rögtön. Tudatosan este csinálom: ajkakat, kéz- és lábkörmöt, valamint a kézfejet (májfoltok ellen) áttörölni vele, befejezésképpen pedig a lábsarkakat is.

2010. máj. 6. 16:20
Én is várom a "recepteket"!
3. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Megan O'Conell)
2010. máj. 6. 16:17
Ez az oldal tökéletesen megfelelne a célnak!
2010. máj. 6. 16:12

A cikked szuper! :)

És lesznek majd - itt valahol leírva - használható receptek is?

2010. máj. 6. 16:05
Rengeteget hallunk a kozmetikai szerekben lévő káros anyagokról. Nehéz eligazodni a sok latin név között és sokszor ugyanarról az anyagról eltérő véleményeket hallani. Ha biztosra akarunk menni otthon is sok mindent elkészíthetünk, és akkor tényleg az van az arckrémben, amit mi teszünk bele. Nem is szólva arról, hogy mekkora élvezet a kotyvasztás...

Ugrás a teljes írásra: Miért érdemes a kozmetikumainkat házilag készíteni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook