Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Háziasszonyok segítsetek! Az ételekhez használt porokat, szószokat hogy lehet házilag készíteni? fórum

Háziasszonyok segítsetek! Az ételekhez használt porokat, szószokat hogy lehet házilag készíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. nov. 10. 18:38

Huuuu ezek nagyon jók!!!!! :)

Pont ilyenekre gondoltam!!! :D

Nagyon szépen köszönöm!


Ha van még várom a recepteket!!! :)


Nem is tudom melyiket próbáljam ki először :)


Köszönöm még egyszer!!!! :)

2009. nov. 10. 14:12

Szószos húsok készítése:


(sokkal finomabbak, mint a félkész bolti szószok, fél liter főzőtejszínt vagy tejfölt szoktam használni)


A húst olajon vagy oliván megpirítod, sózod, fűszerezed.


A gombás szósz elkészítése:


Ahogy a kockákra vagy csíkokra vágott hús már majdnem elkészül, akkor apró darabokra vágott gombákat teszünk hozzá, azzal is átforgatjuk az olajon, majd tejfölt vagy főzőtejszínt kell ráönteni, azzal is rotyogtatni pár percig és kész.

Köretnek rizs, sültkrumpli.


Az ananászos csirke/pulyka,stb:


Ugyanúgy, ahogy a gombásat is kell készíteni, csak ananászt kell helyette beletenni, majd rá a főzőtejszínt. Ehhez jobb a tejszín.

Köretnek kukoricás rizs illik hozzá a leginkább.


Pak choi-s szósz:


(A pak choi a kínai káposzta.)

Ezt is a már majdnem kész pirult húsra rátenni feldarabolva, pirítani vele pár percig, majd rá a tejföl, ehhez jobb a tejföl. Értelemszerűen ezt is rotyogtatni pár percig és kész.


Egy fincsi szószos pulyka vagy csirkemellből készült kajcsi:


A mellet lapocskákra vágjuk fel, sózzuk meg, lisztben forgassuk meg, tegyük a tepsi aljára úgy, hogy mindenhol legyen husi, kis olivát locsolhatunk rá és egyéb fűszereket tehetünk rá, mint pl friss bazsalikom, oregánó, gyömbér, turbulya, ezt így betenni kb 10-15 percre az előmelegített sütőbe, majd kivesszük, főzőtejszínt vagy tejfölt öntünk rá (ez tejszínnel finomabb) vissza a sütőbe kb 10-15 percig, aztán jó sok sajttal megszórjuk a tetejét és így is visszatesszük a sütőbe amíg a sajt meg nem pirul. Nagyon fincsi.

Köretnek törtkrumpli illik hozzá.


Marhahúsból skót szószos husi:

3 babérlevél

fél kiló kockára vágott marhahús

fél liter barna sör

2-3 darab zellerszár

2 közepes hagyma

2-3 feldarabolt répa

1 csapott evőkanál liszt

400 gramm hélyazott, darabolt paradicsom lében (konzervben kapható)

bors


Oliván közepes lángon odatenni a következőket: babérlevél, hagyma (felkockázott), répa, zeller, 10 percig kavargani.

Ezután a húst hozzáadni és a lisztet, kevergetni amíg a hús meg nem pirul.

Ezután hozzáadni a sört és a paradicsomot, összekeverni, megsózni, borsozni, felfőzni, rátenni a tetőt, 2 és fél óráig lassan főzni, majd levenni a fedőt és fél óráig fedő nélkül főzni.

Isteni finom kajcsi, sült krumplival ajánlatos tálalni.

35. doxikri (válaszként erre: 34. - 5e76004fb5)
2009. nov. 10. 10:21

Kihagytad a "lelkét" a nyers felvert tojást! :))

Ezt is a szószba kell belekeverni és atűzforró tésztára önteni, hogy azon dermedjen meg! és fokhagyma és reszelt parmezán....isteni!!

A porból készülthöz, köze nincs!

2009. nov. 10. 10:18

ha valki szereti a carbonara szószt is az is nagyon egyszerű.

kevés olajon megpirítod a kockára vágott füstölt sonkát. egy gerezd foghagymát éppen hogy rádobod és felengeded 2 dl főző tejszínnel. sóval borssal és petrezselymmel ízesíted. egy kicsit összeforralod, hogy besűrűsödjön.

van aki összeforgatja tálalás előtt a tésztával, van aki csak a tésztára kanalazza

Jó étvágyat:)

33. 5e76004fb5 (válaszként erre: 32. - Tinababy76)
2009. nov. 10. 10:14
ezt még szokták turbózni kevés reszelt répával, hogy édesebb legyen és kevés reszelt zellerrel. a hagymával pároljákössze és nem is érződik ki az íze.
2009. nov. 10. 08:03

szió!én páromnak spagettire szoktam szószt készíteni, nagyon szereti elég egyszerű próbáld ki, ha gondolod!


hagyma, apróra vágva, kevés olaj, vagy zsír, 0,5 kg darált hús (ízlésnek és diétának megfelelő), 1 kis dobozos paradicsompüré, vagy friss pari összevágva, ketchup, fűszerek: só, bors, bazsalikom, oregánó, kakukkfű, meg amit szeretsz.


A hagymát olajon megpárolod, amikor jó beleteszed a darált húst, megsózod, borsozod és összekevered a paradicsompürével, vagy a parival. Egy kicsit összefőzöd, majd hozzáadsz kevés vizet, vagy húslevest, és fedő alatt hagyod kicsit párolódni. Mikor majdnem jó hozzáteszed a többi fűszert, valamint ketchupot, megkóstolod, ízesíted, ahogy szeretnéd még és kicsit lesütöd. Melegen a tésztára rakod, sok-sok sajt. Isteni.

31. doxikri (válaszként erre: 30. - Noncsi18)
2009. nov. 7. 21:20
oké
2009. nov. 7. 21:16

Tényleg semmi baj...... :)

Jó csak gondoltam megkérdezem, mert ahány ház... :D

Beszeretnék szerezni pár fűszernövényt....

Köszönöm, lehet majd kérdezek! :)

29. doxikri (válaszként erre: 28. - Noncsi18)
2009. nov. 7. 19:04

Oké, bocsi, tényleg nem bántásból írtam.

A leveskockát, ahogy már írták neked, vagy húslével, vagy zöldséglével váltom ki. Magyarul, főzök egy jó erős, bármilyen húslevest, jó sokat, leszűröm és fél literenként lefagyasztom. Azt bármikor felhasználhatod, mártások, levesek, főzelékek alapjául.

A zöldséglé, ugyanez, csak nincs benne hús, ellenben van benne rengeteg zöldség!

De ezeket is ki lehet váltani, ha vízzel csinálod a kajákat, viszont megfelelő mennyiségű és hozzáillő fűszert használsz. Télen is tarthatsz a konyhaablakban(ha van) fűszernövényeket. A friss fúszereknél, kevés jobb dolog van.

Konkrétan a hawaii csirkét, ezerféleképpen lehet csinálni és por, egyáltalán nem kell bele.

Kérdezz bátran, ha segítség kell. Szakács vagyok.

28. Noncsi18 (válaszként erre: 27. - Doxikri)
2009. nov. 7. 18:48

Nem bántasz meg szerintem senkit, de ha elolvasod a 4.hozzászólásomat, akkor szerintem nincs miről beszélni, mert pont azt kérdeztem, hogy hogy lehet ezeket kihagyni? Én 19 éves vagyok és úgy költöztem el otthonról, hogy itt tanultam meg mindent egyedül. Szerintem semmi rossz nincs abban ha kérdez az ember.

Amúgy te, hogy helyettesíted a leves kockát?

2009. nov. 7. 18:43

Nem akarok senkit megbántani, de talán újra kéne gondolni a főzés-tanulást. Azok az ételek, amikről itt beszéltek, azokeredetiben, mind por nélkül készülnek. És megdöbbentő, hogy mennnyivel másabb, finomabb az ízük, mint a porból készülteké...és semmivel nem nehezebb elkészíteni őket.

Recepteket meg akár itt a hoxán, akár a neten, bárhol találni, ezer félét!

Fözni kell...a szó hagyományos értelmében!

:-))))))))))

26. Tempest (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2009. nov. 7. 18:27
HÁt ez igazán gyors volt, nagyon köszi.
25. gabcsi8080 (válaszként erre: 23. - Noncsi18)
2009. nov. 7. 18:17

Nincs mit, szívesen!

Nálunk még a Thaiföldi csirke a menő......imádjuk :)

24. Noncsi18 (válaszként erre: 21. - Xti_)
2009. nov. 7. 18:15

Igen,.... nem elég, hogy egészségtelen még drága is!!!!

100%-os almalevet kóstoltatok most a C betűvel kezdődő boltokban..... Nap mint nap felháborodok, hogy az embereket mennyire nem érdekli az egészségük....... Annyira bosszant! Nagyon sokan meg se akarják kóstolni, aki meg megkóstolja azt mondja, hogy nagy drága! De ha csak egy kicsit is oda figyelnének és elhagynák az emberek az ilyen dolgokat, már is meg lehetne venni......

Pl egyik nő...ááá nagyon finom......de milyen drága.... Erre megy egy kört és berakja 700ftért a majonézt......

23. Noncsi18 (válaszként erre: 22. - Gabcsi8080)
2009. nov. 7. 18:12

Igen, ezért is nem szeretnék használni, vagy is nem is használok ilyeneket, csak szívesen ennék és nem tudtam, hogy hogy kéne megcsinálni... :)

De ez tetszik, jövőhéten csinálok is!!!! Jó kis recept!! Köszönöm!

22. gabcsi8080 (válaszként erre: 19. - Noncsi18)
2009. nov. 7. 18:03

Szerinted mi van abban a porban??????Na jó inkább ne is gondolkodjunk rajta......

Persze hagyd el a port!

Megtaláltam az én receptemet :) :

Sóval pici borssal vagy ételízesítővel megszórod a húst, gondolom pirítod (legalábbis mi így szoktuk) és az ananászt levével együtt felteszed főni, tejszínnel meg lisztes habarással besűríted, összeforralod, pici vaj bele.Sóval cukorral meg pici citromlével ízesíted.


De tudod ahány ház.........

21. xti_
2009. nov. 7. 18:02
én mézes-mustáros csirkét csináltam porból, és épp ezen háborodtam fel, hogy egy vagyonba kerül, de nincs benne semmi, mindent meg kell venni, még a mézet és a mustárt is. szóval a porban semmi extra nincs, csak drága.
20. xti_ (válaszként erre: 19. - Noncsi18)
2009. nov. 7. 18:00
a porban csak fűszerek vannak, meg keményítő, ami besűríti a szószt.ezt te is hozzáteheted.
19. Noncsi18 (válaszként erre: 12. - Gabcsi8080)
2009. nov. 7. 17:54
Igen meg azzal a porral kellett megcsinálni! Nagyon finom volt! De akkor csak simán hagyjam el?
18. Noncsi18 (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2009. nov. 7. 17:53
Huu ezt majd kipróbálom! Nagyon jól hangzik ez is!!
17. Noncsi18 (válaszként erre: 10. - D4464aaf8a)
2009. nov. 7. 17:52
Jól hangzik.... :)
16. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Noncsi18)
2009. nov. 7. 17:51

a zöldségalaplé és a hawaii csirke is megtalálható a neten


Google a barátod :)))

15. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Tempest)
2009. nov. 7. 17:50

Édes-savanyú mártás

Hozzávalók:


1 evőkanál kukoricaliszt

1 evőkanál méz

1 evőkanál szójamártás

1 evőkanál sűrített paradicsom

2 evőkanál borecet

3 evőkanál olaj

10 dkg vöröshagyma szeletelve

2 gerezd fokhagyma összezúzva

10 dkg sárgarépa hosszú vékony csíkokra vágva

10 dkg zöldpaprika szeletelve

10 dkggomba szeletelve

10 dkg uborka kockákra vágva

50 g póréhagyma vékony

karikákra szeletelve


Elkészítés:


1 dl vízben elkeverjük a kukoricalisztet, a mézet, a szójamártást,

a paradicsomot és az ecetet. Felforraljuk, majd félretesszük.


Megforrósítjuk a 3 evőkanál olajat, megfuttatjuk benne a hagymát

és a fokhagymát, majd 1-2 percig pároljuk a répát, a zöldpaprikát és a gombát.


A zöldségekhez keverjük az uborkát és ráöntjük a mártást. Óvatosan

keverve összeforraljuk. Ízlés szerint sózzuk.

Megszórjuk

póréhagymával. Forrón, rizs mellé tálaljuk.

14. gabcsi8080 (válaszként erre: 12. - Gabcsi8080)
2009. nov. 7. 17:50
Persze ahány ház annyi szokás......
13. Noncsi18 (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2009. nov. 7. 17:50

A zöldségalap levet, hogy kell?


És por nélkül, hogy kell megcsinálni a hawai csirkét?

2009. nov. 7. 17:49

Gondolom a Hawaii csirkéhez ananász kell meg tejszín pici só egyéb fűszerek.

Bolognaihoz meg paradicsom püré, pici só cukor, fűszerek.

Én sem veszek üveges, zacskós szószt, ha google-ba beírod kidobja.Vagy a tuti receptek között szemezgess, érdemes, mert nagyon jók vannak.

11. 49ca420470 (válaszként erre: 5. - Noncsi18)
2009. nov. 7. 17:48
Vegyél egy csirkét szórd be kívül belül sóval borssal és vegetával majd rakd rá ananászkarikákra(befőttananaász) majd takard le fórliával és told be a sütőbe azt kész a Hawai pipcsi.
2009. nov. 7. 17:48

Hááát... Ahány ház, annyi szokás...


Én grillpáchoz szoktam ananászt rakni, és úgy megsütni...

Isteni...

Az ananászt kompótból szedem ki, így nem száraz az ananászkarika, vagy ha darabokban van az ananász a kompótban...



Aztán, kevés zsíradékhoz teszek pár kanál levet a kompótból, és fóliával letakarva sütöm meg...

2009. nov. 7. 17:48
Igen! :) Csak nem tudom én sem hogy hogy lehetne..... De főleg az ilyen porok érdekelnek......a leveskocka.....
8. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Noncsi18)
2009. nov. 7. 17:48

húsleveskocka helyettesítése:

lehet egyrészt bio kockákat kapni.

Másrészt max. úgy tudod heylettesíteni, hogy főzöl egy nagy kondér húslevest és lefagyasztod mondjuk kétdecinként.

Vagy zöldségalaplevet is készíthetsz így, szintén fagyasztva tudod tárolni.


Szószt előre nem hiszem ,hogy tudsz csinálni. De lehet por és kocka nélkül is simán hawaii csirkét csinálni.

Én ízesítésre sokszor használok szójaszószt, worchester-szószt, teriyaki szószt, chili-szószt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook