Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért bántják azokat, akik tudatosan vállalnak egyedül gyermeket? fórum

Miért bántják azokat, akik tudatosan vállalnak egyedül gyermeket? (beszélgetős fórum)

50. PöttyösPanka (válaszként erre: 49. - Amaunet)
2018. jún. 21. 15:07
Ha most nem vállal gyereket egyedül, csak majd akkor, amikor van biztos apuka, akkor meg az lesz az emberek gondja, hogy minek akar valaki szülni 45 évesen.
2018. jún. 21. 15:02

A sok hozzászólást elolvasva az a kérdés foglalkoztat, hogy miért vállal valaki egyedül gyermeket?

Nem gondol a leendő gyermek érdekeire? Csak mert akarom? Mert ezt diktálják a hormonjaim? Nem önzőség ez a gyermekkel szemben?

Ha meg saját, jövőbeni érdekei miatt akar gyermeket, az még nagyobb önzőség a gyermekkel szemben.

A gyermek egy önálló élet, egy külön entitás. Hogy gondolhatja bárki, hogy eldöntheti az életét?

48. ab61752c45 (válaszként erre: 44. - Selena78)
2018. jún. 21. 14:47
hány éves vagy?a gyerekek majdnem fele házasságon kívül születik.mindenkinek van apja,nekem is volt,hogy nem foglalkozott velünk,az más kérdés.bár bennem is a mai napig tüske,hogy a gyerekem nem tudott egyetemre menni a pénz miatt,igaz nem is nagyon akart.megtalálta az útját.
47. ab61752c45 (válaszként erre: 46. - Selena78)
2018. jún. 21. 14:41
ezt nem tudom.a húgomat elhagyta a férje,mikor terhes volt.tavaly látogatta meg a fia,unokája,hát nem volt olcsó mulatság.tanár volt.most egy lepukkant házban él.
46. selena78 (válaszként erre: 45. - PöttyösPanka)
2018. jún. 21. 14:00

Az, hogy nekem miért nincs apukám, nem egy kényes kérdés. Kényes kérdés az, hogy hogy lesz a gyerek. És igen, erre is fel kell készülni.


Bármennyi szeretetet is ad az anya, a gyerek egy idő után csak észreveszi, hogy nála nincs képben az apuka. Hétvégén sincs. Megkérdezi. A gyerek olyan, hogy kérdez. És válaszolni kell neki.


Az én apám is meghalt, amikor kisgyerek voltam. Tudtam, hogy meghalt, már nincs velünk, baromira nehéz volt, de tudtam, hogy volt, de meghalt.


Én tényleg arra lennék kiváncsi, mit mond az anyuka jelen esetben. Amikor nem mondhatja, hogy elment, meghalt, nem is vot kiváncsi rád?

45. PöttyösPanka (válaszként erre: 44. - Selena78)
2018. jún. 21. 13:00
Ki az, aki a gyermekvállalás elején fel van készülve minden kényes kérdésre? Ugyanis nem ez lesz az egyetlen. Viszont ha az anya megfelelő mennyiségű szeretettel és gondoskodással tudja felnevelni a gyerekét, akkor ez a kérdés sem lesz traumatikus számára. Mintha egy gyerek életében ez lehetne a legnagyobb gyötrelem. Pedig a klasszikus apuka-anyuka felállás közel sem garantálja az idilli, harmónikus családot. Valamint azt sem, hogy apuka örökre ott lesz. Szerinted a kolléganőm fel volt készülve rá, mit mond majd a két pici gyermekének, amikor a férje meghalt balesetben? Ha a válasz nem, akkor nem is kellett volna gyereket vállalnia? A gyerekeknek nem a papírforma szerinti családfelépítés számít, hanem hogy szeretve legyenek.
44. selena78 (válaszként erre: 27. - D29a6eeda9)
2018. jún. 21. 12:38

Mindenki úgy éli az életét, ahogyan jó neki. Mindegyikünknek egy van, és igyekszünk kihozni belőle a legjobbat.


Viszont tényleg elgondolkodtam, hogy mit fogsz mondani a gyerekeidnek, amikor majd rákérdeznek, hogy hol az apjuk. Mert meg fogják kérdezni. Sajnos.


Van egy barátnőm, a lánya egyedül vállalta a gyereket, mert a párja nem kívánt gyereket, habár már évek óta együtt voltak. A leányzó nem akart gyerektartást, a nevét sem akarta, semmit sem akart, csak a gyereket. Mégcsak nem is haraggal váltak el, értelmes emberek lévén.


A gyerek óvodába került, és akkor kezdődtek a bajok. Nem értette, hogy neki miért nincs apja. Mert rendben van, hogy Pistike apja sem lakik velük, de azért csak van neki, és néha elviszi fagylaltozni.


Tényleg - bántás nélkül - fel vagy készülve arra, hogy mit mondasz a gyerekeidnek, ha eljutnak ehhez a kérdéshez?

43. syria (válaszként erre: 42. - Selena78)
2018. jún. 21. 12:27
Nem csak ennek megértéséhez kell(ene) fejlődnünk. Méghozzá nem keveset!
42. selena78 (válaszként erre: 37. - Sanyinak)
2018. jún. 21. 12:18

Na igen. Például a katolikus papok. Szerintem közel annyian vannak, mint a melegek. Aztán ők még számon is kérik, ha nem szaporodsz. Lásd, az általam amúgy nagyrabecsült, Böjte Csaba atya meglepő kijelentéseit.


A melegek léte tulajdonképpen evoluciós zsákutca. Már rég el kellett volna tűnniük. De - fura módon - mindig újra és újratermelődnek, mióta ember az ember. Nyilván van valami értelme a létüknek. Lehet, még fejlődnünk kell, hogy megérthessük.

41. PöttyösPanka (válaszként erre: 39. - Sanyinak)
2018. jún. 21. 06:51
De csak akkor probléma a túlnépesedés, ha az óvszerről van szó. Ha a melegekről, akkor a társadalom újratermelődésének hiánya a gond. Értem.
40. 31bc25d879 (válaszként erre: 27. - D29a6eeda9)
2018. jún. 21. 06:44

Én megfordítom, gratula neked és szép dolog amit vállaltál. Nem lesz könnyű. Még a szerelmet is megtalálhatod.

Jó egészséget kívánok a kis családnak:)

39. sanyinak (válaszként erre: 38. - PöttyösPanka)
2018. jún. 21. 06:41
Nem, mivel a túlnépesedés szintén probléma.
38. PöttyösPanka (válaszként erre: 37. - Sanyinak)
2018. jún. 21. 06:23
Akkor a társadalom az óvszert is rossz szemmel nézi ugyebár.
37. sanyinak (válaszként erre: 36. - Syria)
2018. jún. 20. 22:02
A másság valóban sokszor elítélésére kerül. De van amikor ez egészséges dolog. A társadalom próbálja megvédeni magát. Ahogy nem jó dolog az a társadalomra nézve, ha az egyik ember megöli a másikat, úgy sok minden más is káros rá. Pl ha két azonos nemű él együtt, az kizárja a társadalom újra termelődését. Persze nem ugyanolyan mértékben.
36. syria (válaszként erre: 1. - D29a6eeda9)
2018. jún. 20. 12:04

Kb. ugyanazért, amiért a melegeket, leszbikusokat, műkörmöt viselőket, ilyen-olyan vallásúakat, ilyen-olyan etnikumúakat.

Azért, mert más, mint egy valójában talán nem is létező többség.

35. Piroska52 (válaszként erre: 34. - D29a6eeda9)
2018. jún. 19. 12:49
legyél büszke a babáidra,sok boldogságot,
34. d29a6eeda9 (válaszként erre: 29. - Forrest2010)
2018. jún. 19. 12:14

Köszönöm :)

Ha szükségem van segítségre mellettem van a családom.

33. forrest2010 (válaszként erre: 14. - 403c839538)
2018. jún. 19. 11:49
:( lehet , h nincsen összehasonlítási alapja ! / nekem se volt ! és nem is hiányzott .......láttam a felhozatalt apából a barátnőimnél .....a férjeméknél ..... és szerintem a férjem és az összes sógorom sokkal jobban jártak volna apci nélkül !
32. VendrinerPiroska (válaszként erre: 27. - D29a6eeda9)
2018. jún. 19. 11:41
Gratula! Ha egy pár évvel fiatalabb lennék, én is ezt csinálnám. Legyetek nagyon boldogok és egészségesek. :)
31. forrest2010 (válaszként erre: 9. - 403c839538)
2018. jún. 19. 11:40
:( dehát így is rengeteg gyerek nő fel apa nélkül !!!! még mindig jobb / szerintem :( / mint 1 csapnivaló apával :( az én férjemnek 42 év után jutott eszébe , h ő tulajdonképpen nem is akart gyereket !!!! csakhát mi mindkét gyerekünket előregyártottuk és senki nem állt a hátamögött a nagypuskával h el kéne vennie ! nélküle is felnőttek volna ! és legalább nem láttak volna 1 messze nem tökéletes házasságot !
30. forrest2010 (válaszként erre: 5. - Smirnoff)
2018. jún. 19. 11:36
Smirnoff ! hogy a manóba lehetsz ilyen közönséges ?!!!!!!!
29. forrest2010 (válaszként erre: 1. - D29a6eeda9)
2018. jún. 19. 11:33
:D Legyen sok sok szerencséd a babáiddal :D egészséget és minden jót kívánok Neked hozzájuk , melléjük , velük :) azért van legalább némi kis segítséged ?!
28. ab61752c45 (válaszként erre: 6. - Vizöntőlány)
2018. jún. 19. 10:16
én nem most vállaltam,hanem harmincnyolc éve.gondolom a hátam mögött mondtak rám mindent.az apja tudott,amiben segített.én,aki úgynevezett rendes családban nőttem föl,hát?
2018. jún. 19. 10:04

Köszönöm a hozzászólásokat.

Engem sokan megszólnak amiért egyedül vállaltam inkább azok akik nem ismernek nem tudják a döntésem okát.

Nekem mesterséges megtermékenyítésem volt amit külföldön végeztek el.

Sajnos nőgyógyászati gondjaim voltak és évről évre kevesebb esélyen volt a saját gyermekre.

Bár fiatal vagyok szerettem volna gyereket és nagyon szerettem volna sajátot is így egyedül vállaltam.

Soha nem találtam meg a szerelmet nem akartam tovább várni...

Most van két csodaszép kisfiam hat hónaposak lesznek. Boldog vagyok úgy érzem most lett teljes az életem.

2018. jún. 19. 06:05

A tudatos gyerekvállalás mindig jobb, mert ott általában készülnek anyagilag és lelkileg a gyermek érkezésére, nem úgy mint akinél csak úgy becsöppenik.

Persze attól még alakulhat úgy, hogy lelép az apuka, de ez inkább az ő szégyene mint az anyukáé.

Azokat kellene megszólni, akik világra hozzák majd eldobják maguktól, rosszabb esetben megölik, azokról megvan a véleményem nekem is.

2018. jún. 19. 02:12
…….,mert sok ember szeret beleszolni a masik eletebe ahelyett,hogy a sajat prtajan seperne!
24. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - 403c839538)
2018. jún. 18. 21:22
Kinek nem inge...
2018. jún. 18. 21:20
Szerintem nem itélik el őket, csak ha átvágja az apát.
22. 403c839538 (válaszként erre: 21. - PöttyösPanka)
2018. jún. 18. 20:52
Mi a férjemmel valahogy kimaradtunk ebből.
21. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - 403c839538)
2018. jún. 18. 20:38
Nincs ebben semmi döbbenetes. A mi generációnkat úgy nevelték, az egyén a legfontosabb, neki minden jár, de cserébe semmit sem kell adnia, ami meg elromlik, azt ki kell dobni. Azt viszont elfelejtették megtanítani, hogy mi a másik tisztelete, hogy hosszútávon a szeretet többet jelent, mint a szerelem, és hogy egy kapcsolaton mindkét félnek dolgoznia kell.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook