Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért bántják azokat, akik tudatosan vállalnak egyedül gyermeket? fórum

Miért bántják azokat, akik tudatosan vállalnak egyedül gyermeket? (beszélgetős fórum)

80. PöttyösPanka (válaszként erre: 65. - Sanyinak)
2018. jún. 21. 18:58
Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a társadalom nagyobb részének van szüksége pékekre, mint zöld szemű emberekre. A kettőnek semmi köze sincs egymáshoz. Amúgy az egész téma nem a melegekről szól, kár idekeverni őket.
79. kleeri
2018. jún. 21. 18:57
engem ebben egy kérdés foglalkoztat, mit mondasz majd a gyereknek, ki az apja? mert meg fogja kérdezni
78. PöttyösPanka (válaszként erre: 63. - Amaunet)
2018. jún. 21. 18:56
Hogy jön ez ide? Aki egyedül vállal gyereket, az csak "tartja", akinek meg van férje, az automatikusan hagyja kibontakozni a gyerekét? Vagy hogy gondolod?
77. PöttyösPanka (válaszként erre: 69. - Bözsi néni)
2018. jún. 21. 18:53
Ezen a "tartsák"-on nekem is megakadt a szemem. Hogy lehet ilyet írni egy gyerekre?
76. ab61752c45 (válaszként erre: 72. - Csikil4ny)
2018. jún. 21. 18:49
engem senki nem bántott.legalábbis a szemembe,gondolom a hátam mögött kibeszéltek.de hát volt már ilyen istencsodája.
75. csikil4ny (válaszként erre: 74. - 403c839538)
2018. jún. 21. 18:46
A végeredmény ugyanaz, szóval természetes, hogy érintve érzem magam. A gyerek helyzete is ugyanaz, joga lenne az apjához...
74. 403c839538 (válaszként erre: 73. - Csikil4ny)
2018. jún. 21. 18:43

Nem érzel a kettő közt különbséget?

Vagy csak jólesik kiforgatni a szavaim?

73. csikil4ny (válaszként erre: 9. - 403c839538)
2018. jún. 21. 18:25
A lányomat sem kérdezte senki. Most adjam vissza a feladónak, vagy felnevelhetem?
72. csikil4ny (válaszként erre: 1. - D29a6eeda9)
2018. jún. 21. 18:22

Ki az, aki bánt? Szándékosan vagy csak oda nem figyelésből?


Nekem eszembe nem jutott, hogy egyedül vállaljak gyereket, nagyon vallásos környezetben nőttem fel, előírás volt, hogy előbb házasság, majd gyerek. Elváltunk, a szüleim szerint a családot szégyenbe hoztam, de az unokájukat nagyon szeretik.


Senkinek nem jut eszébe, hogy kötekedjen, azért mert egyedül nevelem.

71. VendrinerPiroska (válaszként erre: 63. - Amaunet)
2018. jún. 21. 18:15

Ha a saját érdekeik határozzák meg a gyermekvállalást, akkor hogy lehet ez NEM önzés?


Szerintem, hogy ki tartja a tulajdonának a gyermekét, vagy segíti-e a képességei kibontakoztatásában, annak semmi köze ahhoz, hogy párkapcsolatban vagy anélkül vállal valaki gyereket.

70. Bözsi néni (válaszként erre: 64. - Sanyinak)
2018. jún. 21. 18:10

A biológiai kódolást felül tudod írni. Különben nem lennének olyanok, akik nem akarnak gyereket, és azért nincs is nekik.

Vagy náluk nincs kódolás?

69. Bözsi néni (válaszként erre: 63. - Amaunet)
2018. jún. 21. 18:07

Tartsák? Mint egy vágómarhát? Állatot szokás tartani, ne haragudj, gyereket felnevelni és szeretni szokás.


És a legtöbb szülő a saját lehetőségei, értelme és gondolkodása szerint támogatja a gyerekét. Ahogy tudja.


Persze vannak rossz szülők is, de azért a többség talán nem ők.

68. ab61752c45 (válaszként erre: 65. - Sanyinak)
2018. jún. 21. 18:07
de lassan több lesz a "meleg",mint a pap.talán át kéne gondolni a cölibátust.
67. ab61752c45 (válaszként erre: 65. - Sanyinak)
2018. jún. 21. 18:05
állítólag az állatoknál is van.de lehet mindent racionálisan nézni?én is csodálkozom,hogy lehet férfi férfiba szerelmes,vagy vallási okokból megölni,megcsonkítani saját gyerekét.de hát nagy az isten állatkertje.
66. Bözsi néni (válaszként erre: 63. - Amaunet)
2018. jún. 21. 18:05

Hát ezek szép szavak. De csak üres szavak. Mégis hogyan gondolod pl. a képességeik kibontakozásának támogatását, mikor még azt sem lehet tudni, hogy milyen képességeik vannak? Pl. óvodás korban tudhatod-e, hogy mihez lesz érzéke? A matematikához vagy a nyelvekhez vagy a szereléshez?


Akkor még nem látszik, de iskolába mégis be kell íratni. Hogyan döntesz? Hiszen ő egy entitás, nem határozhatod meg az életét... pedig egy iskola is meghatározhatja a további sorsát például.


Sőt, már eleve az is meghatározza, hogy hová és milyen körülmények közzé születik.


Minden gyerekvállalást a saját vágyad határoz meg, hogy akarsz gyermeket. Vagy a saját félelmed, ha "besikerül" és félsz elvetetni. Vagy a saját lelkiismereted, ha azért nem veteted el.

65. sanyinak (válaszként erre: 42. - Selena78)
2018. jún. 21. 18:00

Nem ismerem egyik csoport létszámát sem. Én nem vagyok vallásos, de azt tudom, hogy a társadalom nagyobb részének van igénye papokra mint melegekre.


Tényleg evolúciós zsákutca lehet a homoszexualitás. Semmi racionális értelme nincs. Akárcsak annak, amikor az emberek egymást ölik meg mindenféle aljas okokból. Az állatok ilyet nem szoktak csinálni.


Viszont olyan sokszor van az állatvilágban, hogy a "nőstény" önállóan neveli fel az utódját.

64. sanyinak (válaszként erre: 51. - Unom)
2018. jún. 21. 17:50
Önzőségből? Nem azért mert biológiailag kódolva van belénk a szaporodásra, örökítésre való belépés igény?
63. Amaunet (válaszként erre: 62. - Bözsi néni)
2018. jún. 21. 17:49

Vállaljanak, de a saját érdekeik határozzák meg ezt a vállalást. Tartsák, gondoskodjanak róla, de legyenek tisztában azzal, hogy a gyermek nem a tulajdonuk.

És természetesen hagyják kibontakozni a képességeiket. Ebben támogassák őket.

62. Bözsi néni (válaszként erre: 49. - Amaunet)
2018. jún. 21. 17:44

"A gyermek egy önálló élet, egy külön entitás. Hogy gondolhatja bárki, hogy eldöntheti az életét?"


Tehát akkor senki se vállaljon gyereket szerinted. Se házas, se egyedülálló.

61. Amaunet (válaszként erre: 60. - Ab61752c45)
2018. jún. 21. 17:40
Ezt egy szóval sem írtam.:)
60. ab61752c45 (válaszként erre: 58. - Amaunet)
2018. jún. 21. 17:25
ja,mert az "egész" család jobb.
59. ab61752c45 (válaszként erre: 56. - VendrinerPiroska)
2018. jún. 21. 17:23
az unokaöcsém egyszer látta az apját,viszont a lányát nagyon szereti.
58. Amaunet (válaszként erre: 57. - PöttyösPanka)
2018. jún. 21. 17:21

Az, hogy nem jár pszichológushoz nem azt jelenti, hogy ne lenne rá szüksége, vagy ne sérülne, mert csonka családban nő fel.


De nem is szaporítom a szót.

Valószínűleg rosszul fejtettem ki a kérdésemet, ezért nem érted.

57. PöttyösPanka (válaszként erre: 55. - Amaunet)
2018. jún. 21. 17:11

Sok embert ismerek, aki apa nélkül nőtt fel, és teljesen normális ember lett. Még pszichológushoz sem kell járniuk, hogy feldolgozzák ;)


Viszont ismerek nem egy olyan nőt, aki azért vállalt gyereket, hogy ne kelljen dolgoznia, és a férje eltartsa. Olyan családot is ismerek, ahol időnként elviszik a rendőrök az apukát. Ott az egyik gyerek kisegítőbe jár, de biztos nem azért, mert a felelősségteljes szülei, akik nem önzőségből vállalták, sokat foglalkoztak vele.


Milyen indokból vállal szerinted gyereket, aki nem önzőségből? Nemtörődömségből, mert becsúszik? Vagy tudományos érdelkődésből, hogy tudományos alapon biztosítsák a jövőjét?


Emberek vagyunk, mindigis emberek voltunk, és emberi okokból vállalunk gyereket. Mégsem halt még ki az emberiség.

56. VendrinerPiroska (válaszként erre: 51. - Unom)
2018. jún. 21. 15:52

Teljesen igaz. Én még nem találkoztam olyannal, aki azért szült, mert az elöregedő államnak szüksége van fiatal állampolgárokra. Legjobb esetben, azért szülnek, mert szeretnének egy kisbabát, és úgy gondolják, élveznék nézni, hogyan cseperedik fel vagy örülnének, hogy az életüknek folytatása lenne. Aki a CSOK miatt vagy felelőtlenségből lesz szülő, az is bizonyos fokig önző. Gyermeket mindig is vállaltak nők egyedül is, mióta világ a világ, a különbség csupán annyi, hogy aki ma teszi ezt, annál ez saját döntés kérdése, amit sokan a gyermek iránti vágyból hoznak meg.

Ahogy Panka is mondta, nem lehet mindenre felkészülni. Mint ahogy azok az anyák sem tudtak, akiket a gyermekvárás alatt vagy később hagy el a partnerük. A jövőbe látni senki sem tud. Néha talán ez jó dolog. Lehet, hogy a magányos anyuka később gyermekeit is elfogadó, szerető partnert talál, ahogy ez megeshet elvált vagy megözvegyült szülő esetén is. Vagy csak egyedül szereti az anya a gyermekét, ahogy ez sokakkal megesik. Én személy szerint úgy gondolom, hogy kevésbé fájdalmas lehet abban a tudatban felnőni, hogy nincs valódi apám, tehát nem azért hiányzik az életemből, mert nem számítok neki. Nekem két unokatesóm nőtt fel úgy apa nélkül, hogy tudták, az apjuk rendszeresen látogatja a két utcával arrébb lakó édesanyját, de rájuk nem kíváncsi. Nagyon megszenvedték, hogy ők nem kellettek. Viszont, bár valóban nem tett jót nekik, ma mindkettő szerető apuka, mert a nagyapánkról és a nagybátyánkról levették a példát, hogy hogyan kell ezt jól csinálni.

55. Amaunet (válaszként erre: 51. - Unom)
2018. jún. 21. 15:43

Az önzőségből vállaló vajon végiggondolja-e, hogy milyen terhet rak majd a későbbiekben a gyermeke vállaira? Hogy elveszi a gyermekétől a szabad életet?

Egy önzőségből vállalt gyermek eleve sérült a jogaiban, mivel a szülő érdekei miatt jön létre, úgy is nevelkedik.


Most sokan itt az anyai szeretetre fogtok hivatkozni, de vajon tudtok annyit és olyan mélyen ismeritek-e a gyermeket, hogy felelősséggel eldönthetitek a jövőjét?

54. frauJost (válaszként erre: 50. - PöttyösPanka)
2018. jún. 21. 15:37
Ott a pont!
53. ab61752c45 (válaszként erre: 49. - Amaunet)
2018. jún. 21. 15:31
nem hinném.a gyerekem szép,okos,jó kapcsolatban van az apjával,féltestvérével.azt,hogy lakása,autója van,nagyrészt nekem köszönheti.hogy nagy az empátiaképessége,azt nem nekem köszönheti.
52. PöttyösPanka (válaszként erre: 51. - Unom)
2018. jún. 21. 15:28
Hogy lemarad az esélyről, hogy verje az alkoholista apja :D
51. unom (válaszként erre: 49. - Amaunet)
2018. jún. 21. 15:15

Gyereket mindenki önzőségből vállal, jó esetben.

Milyen érdeke sérül a gyereknek? Mitől lesz neki sokkal rosszabb, mint másnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook