Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért bántják azokat, akik tudatosan vállalnak egyedül gyermeket? fórum

Miért bántják azokat, akik tudatosan vállalnak egyedül gyermeket? (beszélgetős fórum)

260. VendrinerPiroska (válaszként erre: 255. - PöttyösPanka)
2018. jún. 22. 15:40

Nem egy vizsgálat készült erről már, lehet, hogy több, mint 4%, de ez kb. az átlag. Hidd el, egy átlagos nőgyógyászaton is gyakran kiderül, hogy nem a hivatalos apukának szül anyuka, kérdés nélkül is.


Se előtte nincs garancia, se utána, mert ugye a legtöbb kisgyerekről nem egy könnyen derül ki, hogy kakukk fióka a születés után sem, ha csak nem lesz két fehér szülő mellett mondjuk fekete az ivadék. Tehát nyilván, ha nem végeztet apaságit, akkor egyetlen férfi sem lehet benne biztos, amit persze erkölcstelen nők ki is használnak. Viszont egy átlagos férfi egy normál kapcsolatban - ha csak nem tudja, hogy a párja egy céda - joggal feltételezheti, hogy kettejük kapcsolatából egyszer egy olyan gyermek születik, aki biológiailag az övé lesz, ezért várja, készül rá és szeretettel fogadja. Ez a vágy abból fakad, mert a szaporodással mindenki első sorban a saját genetikai kódját szeretné átadni.

Én értem, hogy ez számodra miért nem fontos, vagy szeretnéd ennek a szerepét alulértékelni, hiszen ez a ti esetekben ki volt zárva, hogy te a párodtól essél teherbe. Ettől függetlenül élek a gyanúperrel, hogy a te férjednek sem lenne mindegy, hogy ki fia borja a gyerek, akit neveltek, ha lehetne biológiai gyermeke is.

Nyilván a megfoganás nem tesz senkit automatikusan szülővé - egy nőt sem - sőt még egy terhesség sem, mert a biológia és a lélek nem mindenkinél jár kéz a kézben sajnos, de a normális esetben a biológia is fontos.

2018. jún. 22. 15:26

Borzasztó, hogy sok ember mennyire szűklátókörű...

Ha valami más vagy kicsit eltér attól ami számrára természetes az már csak rossz lehet.

Mindent és mindenkit el kell ítélni ha más? Szerintem nem...én nem ítélkezem főleg nem ismeretlenül.

Itt néhányan írtak olyanokat, hogy már csak a "békesség" miatt nem írtam vissza....

258. Bözsi néni (válaszként erre: 257. - Bözsi néni)
2018. jún. 22. 14:31
Úgyhogy igazán nem értem, hogy ő sose tapasztalt, látott, hallott semmi olyasmit, hogy a pacáknak csak egy magömlés volt, de sose volt igazi apa.
257. Bözsi néni (válaszként erre: 253. - Csikil4ny)
2018. jún. 22. 14:28

Olyan divat lett mostanában mindenkire rámondani, hogy "fröcsög".


Pedig szerintem itt éppenséggel senki sem fröcsögött, egészen kulturáltan írtuk meg a véleményünket. Ezért nem értem, hogy miért írta, hogy fröcsögünk.


A negatívságról pedig csak annyit, hogy Nordic éppen a saját bőrén tapasztalta, hogy a saját nemzőapja mennyire nem törődött vele, sosem volt apja, pedig ő aztán házasságban született. Meg a mostohaapja is tojik a gyerekeire.

256. PöttyösPanka (válaszként erre: 253. - Csikil4ny)
2018. jún. 22. 13:25
Remélem, hogy tényleg direkt nem érti, mert 30 évesen azért már szélesebb látókörrel kellene rendelkezni.
255. PöttyösPanka (válaszként erre: 243. - VendrinerPiroska)
2018. jún. 22. 13:22

Azért ezt a 4%-ot nem venném készpénznek, mivel egy ilyen statisztikát csak saját bevallás alapján tudnak készíteni, és elég kényes téma ahhoz, hogy mindenkitől őszinte választ kapjanak. Legalábbis gondolom, hogy nem végeznek mindenkin apasági vizsgálatot. Őszintén szólva én sem árultam el a védőnőnek sem, mikor valami statisztikához kérdezgetett.


A tesód története nem mond ellent annak, amit én állítottam. Pont erről van szó, hogy nem a megfoganás tesz valakit apává, hanem hogy lelkileg azzá válik. Van, aki már előtte, de azért sokan csak közben. Ha tényleg az számítana, hogy a saját génjeit hordozza a gyerek, akkor előtte főleg nem lenne képes rá, hiszen hol a garancia?

254. unom (válaszként erre: 253. - Csikil4ny)
2018. jún. 22. 13:19
Magas lóról lehet nagyot esni...
253. csikil4ny (válaszként erre: 251. - PöttyösPanka)
2018. jún. 22. 13:18
Ne húzd fel magad, nem éri meg. Szerintem szándékosan nem érti, hogy mit írunk. Mert mi fröcsögünk, negatívak vagyunk a sok rossz tapasztalatunk miatt, önzőségből nevelünk gyereket, stb. Le style c'est l'homme.
252. PöttyösPanka (válaszként erre: 248. - Unom)
2018. jún. 22. 13:12
Köszönöm, hogy valaki legalább érti, miről beszélek.
251. PöttyösPanka (válaszként erre: 247. - 403c839538)
2018. jún. 22. 13:11
Te értesz félre. Nem azt állítottam, hogy egy édesapa magömlésként tekint a születendő gyermekére, hanem azt, hogy ennyi egy férfinek megcsinálni egy gyereket, ezért attól, mert a spermája összetalálkozik egy petesejttel, még nem törnek elő belőle apai ösztönök. Képzeld, a férfiak általában nem a gyereknemzés miatt szexelnek. Sokan nem tudják, hogy az egyéjszakás kalandjuk egy gyermek megfoganásával járt, mert ők ebből semmit sem éreznek. Akik tudtukon kívül nem a saját gyereküket nevelik, azok sem érzik, hogy valami hibádzik, mert az apaságnak semmi köze a géneknek. Mit nem értesz ezen? Azzal meg nem kérkednék, hogy még sosem hallottál olyat, hogy valaki nem a saját gyerekét neveli, mert ez tényleg azt támasztja alá, hogy totál csukott szemmel jársz a világban, és semmi tudásod nincs az emberekről. Tudom-tudom, a rózsaszín mesevilágban ilyen sosem eshet meg, de ébredj már fel, mert ez a valóság.
250. ab61752c45 (válaszként erre: 249. - PöttyösPanka)
2018. jún. 22. 13:02
hát kicsit elbeszélgettem az utcán egy régi ismerőssel.kihasználják a gyerekei,az unokai.sajnálom.
249. PöttyösPanka (válaszként erre: 244. - Bözsi néni)
2018. jún. 22. 13:00
Igen. Könnyű magas lóról beszélni, amíg nála nem derül ki valami probléma. Majd ha felnevelte a saját gyerekét úgy, ahogy a nagykönyvben meg van írva, akkor dumáljon.
248. unom (válaszként erre: 247. - 403c839538)
2018. jún. 22. 12:36

Alkalmi kapcsolatból is születhet gyerek, akiről a biológiai apa nem is tud. Ott milyen kötődés lenne?

Egyébként félreértetted Pannát rendesen...

247. 403c839538 (válaszként erre: 238. - PöttyösPanka)
2018. jún. 22. 12:35

Félreértesz. :)

Hidd el, én is örömmel elfogadtam volna anyám új férjét, és szerettem volna úgy, mintha az igazi apám lenne.

Tehát az egész fröcsögésed felesleges, mert nem vontam kétségbe, hogy a törődés, a szeretet számít.


Csupán elképzeltem, ahogy az édesapa magömlésként tekint a születendő gyermekére, ráadásul kétséges az is, hogy tőle van...

Ilyet még sosem hallottam.

246. ab61752c45 (válaszként erre: 244. - Bözsi néni)
2018. jún. 22. 12:29
minden előfordulhat.állítólag a gyerek akkor jön,amikor akar.hát én ebben nem hiszek.és ha a szülők nem akarják?mondjuk én már 28 éves voltam,és akartam.igaz,hogy 18 évesnek sem néztek.
245. 438047860c (válaszként erre: 173. - PöttyösPanka)
2018. jún. 22. 12:12
milyen igaz. Csak nem jön össze.
244. Bözsi néni (válaszként erre: 238. - PöttyösPanka)
2018. jún. 22. 11:58

No, igen. Írta, hogy pár év múlva szeretnének egy gyereket. Most 30, és mi van, ha pár év múlva nem és nem jön az a baba?

Mert vagy nincs v. nem jó már a petesejt, vagy a spermával lesz gond?


Ez is előfordulhat. Akkor majd szépen belenyugszik, hogy nincs gyerek? Vagy megy idegen petéért/spermáért?

243. VendrinerPiroska (válaszként erre: 222. - PöttyösPanka)
2018. jún. 22. 11:55

Nekem azért erről kicsit más a véleményem. Sokan a férfiak közül is vágynak az apaságra és nem szórják a magvaikat ide-oda a szélben. Sőt továbbmegyek, van, aki már a terhesség előtt és alatti is jobban ott van szellemileg és lelkileg is a szülővé válás útján. Ilyen például a tesóm, aki jobban várta a babát, mint a neje, sőt jobban is boldogult vele kezdetben.Bár az exem is tudatosan akart apa lenni és, amennyire a képességeitől tellett, vigyázni rám. Tehát nem kell feltétlenül apává lenni, hogy a kötődés működjön.


Valóban, a férfiak kb. 4%-a nem a saját biológia utódját nevelgeti, ebből jó páran abban a boldog tudatban, hogy az övék.Nyilván nem csak a genetika a meghatározó és a nevelésnek legalább akkora hatása van. Ellenben, azért így vagy úgy, gyakran azért a gyerekek érdeklődnek a biológia szüleik iránt. Az örökbefogadott másodunokatesómat pld. 17-18 éves kora körül borította el a vágy elemi erővel, hogy megismerje a szüleit, amit sajnos a nénémék nem fogadtak túl jól és részben ez is vezetett ahhoz, hogy megromlott a kapcsolat a nénémék és a gyerek közt. Szerintem a nyílt adományozás, mint Serena.. esetében, ilyen tekintetben szerencsésebb.

242. Amaunet (válaszként erre: 241. - VendrinerPiroska)
2018. jún. 22. 11:54
Igazad van! Szép napot!
241. VendrinerPiroska (válaszként erre: 221. - Amaunet)
2018. jún. 22. 11:37

Szerintem, amit a különórákról és a többiről írtál, annak semmi köze ahhoz, hogy párban vagy egyedül vállal gyereket. Vannak olyan jól kereső nők, akik ezt egyedül is könnyen biztosítják, és párok is, aki annak ellenére, hogy tisztességesen és keményen dolgoznak, ketten is alig keresik meg a túléléshez szükséges pénzt.

A különórák és a csilivili iskolák mellesleg nem sokat érnek, ha nincs meg a szerető háttér vagy a gyerek nem odavaló. Külföldre meg elmehet ösztöndíjjal, ha van olyan értelmes, hogy megérdemli. Bár szerintem abban sincsen semmi, ha egy gyerek szakmát tanul, mert nem csak a diplomás számít embernek. Legalábbis az én világnézetem szerint.

240. ab61752c45 (válaszként erre: 238. - PöttyösPanka)
2018. jún. 22. 10:59
hát akkor én nem voltam normális.az apám a nyakába sose vett,nem ragasztott a lábamon semmit.igaz,az anyám sem.de ha jobban belegondolok a múltba,az apám vitt ki néha a buszhoz a hátán,mikor nagy volt a hó.ő vitt el a kórházba mandulaműtétre.mert az anyám mindig "beteg" volt.
239. PöttyösPanka (válaszként erre: 235. - D29a6eeda9)
2018. jún. 22. 10:57

Köszönöm

Örülök, hogy jó szülők neveltek :) ez többet ér, mint a gének.

238. PöttyösPanka (válaszként erre: 233. - 403c839538)
2018. jún. 22. 10:52
Lehet, hogy a te gyerekednek az apja génjei fognak mesét olvasni, vagy labdázni vele. Bizonyára sokkal fontosabb, hogy mondjuk olyan a füle, mint a biológiai apjáé. De egy normális gyereknek az számít, hogy ki veszi a nyakába, ha elfárad, ki ragasztja be a térdén a bibit. Ezek a fontos dolgok, nem az, hogy kitől örökölte a barna haját, vagy a szívrohamra való hajlamát. Ha ezt nem látod be, nem láttál még közelről gyereket. Ez nem általánosítás. Senkit sem tett még igazi apukává, hogy megdugott egy nőt. Az apaság nem itt kezdődik. Egy gyereket megcsinálni a legkevesebb. Az csak pár másodperc. De gondoskodni róla, felnevelni, az már komolyabb dió. Olvass már bele kicsit a petesejtdonoros vagy az örökbefogadós fórumokba. Ott olvashatsz nagyon emberi történeteket, és láthatod, hogy a genetika semmi az igazi szeretethez, ami összetartja az igazi családokat. És olvass bele azokba a fórumokba, ahol a biológiai apa a terhesség közben csak úgy lelépett. Te tényleg álomvilágban élsz. Ráadásul semmi empátia nincs benned. Imádkozz, hogy a tökéletes kis házasságodba be ne üssön valami probléma. Addig meg nyugodtan járj be az ilyen fórumokba elítélni azokat, akiknek nem adatik meg a meseszerű család, és mégis vállalnak gyereket.
237. syria (válaszként erre: 27. - D29a6eeda9)
2018. jún. 22. 10:50

Nagyon bátor döntés volt.

Aki elítél úgy, hogy nem ismeri az okokat, körülményeket, azzal nem kell foglalkozni.

Az idő biztosan téged fog igazolni.

236. Bözsi néni (válaszként erre: 229. - 403c839538)
2018. jún. 22. 10:49

Korábban leszóltad az 50-es elvált nőket. Pedig ők sokkal többet láttak, tapasztaltak az életben, mint egy 30-as. Pláne a gyereknevelésben, mert ők már felneveltek gyereke/ke/t, tehát látni az eredményt is, neked pedig még csak rózsaszínű elképzeléseid vannak.

Ők már megtapasztalták, hogy egy baba érkezése mennyit változtat mindenkin.


Szóval, te csak ne legyél annyira biztos abban például, hogy a férjed jó és törődő apuka lesz, mert nem tudhatod, míg ki nem próbáltad (azt írtad, nincs még gyerek). Ahogy abban sem lehetsz biztos, hogy a házasságod örökké tart majd.


Tudom, divat manapság leszólni, semmibe venni az idősebbeket, de nem mindenki hülye, viszont élettapasztalata jóval több van.


És te úgy látszik, csukott szemekkel járkálsz a világban, ha nem látsz, hallasz olyat hogy biológiai apuka tojik a gyerekére, a nevelőapa meg sajátjaként neveli, szereti, törődik vele.

235. d29a6eeda9 (válaszként erre: 232. - PöttyösPanka)
2018. jún. 22. 10:12

A férjed az apukája a családokat nem a vér köti össze.

Az én biológiai szüleimet nem is ismerem (bár tudom kik sajnos) de vannak szüleim akiknél jobb szülőket elképzelni sem tudnék.

234. unom (válaszként erre: 233. - 403c839538)
2018. jún. 22. 10:06

Lehet, hogy a férjednek fiatalabb korából van valahol egy gyereke.

Mint tudod, 100%-os fogamzásgátlás nincs, sajnos. Ha most megtudná, ugyanúgy kötődne hozzá, mint majd a közös gyereketekhez?

(Ha te voltál neki az első, akkor ez természetesen lehetetlen)

233. 403c839538 (válaszként erre: 232. - PöttyösPanka)
2018. jún. 22. 09:53
Akkor írd csak a magatok nevében, ne általánosíts.
232. PöttyösPanka (válaszként erre: 229. - 403c839538)
2018. jún. 22. 09:41
Jah, hogy ez vicces. Hát röhögj nyugodtan, de nekünk ez nem vicc, hanem az életünk. Ugyanis a férjemnek nem lehet biológiai gyermeke, úgyhogy donorra volt szükségünk. Szerinted akkor a donor inkább apja a gyermekünknek, mint a férjem?
2018. jún. 22. 09:39
persze ezen is fölösleges pörögni.ahány ember ,annyi történet.régen az ember megtehette,de most csak a gazdagok.már ha nem szegénységben akarja fölnevelni a gyereket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook