Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért bántják azokat, akik tudatosan vállalnak egyedül gyermeket? fórum

Miért bántják azokat, akik tudatosan vállalnak egyedül gyermeket? (beszélgetős fórum)

110. VendrinerPiroska (válaszként erre: 108. - Bözsi néni)
2018. jún. 21. 20:24
Gondolom, mobilról ment. :)
109. 403c839538 (válaszként erre: 98. - Csikil4ny)
2018. jún. 21. 20:22
Nekem akkor jó volt, nem sokat érzékeltem a problémákból, mert kicsi voltam még.
108. Bözsi néni (válaszként erre: 107. - Bözsi néni)
2018. jún. 21. 20:22
Bocsánata hibákért.
107. Bözsi néni (válaszként erre: 93. - Selena78)
2018. jún. 21. 20:21

Attól függ, hány éves, absaját szintjén simán el lehet magyarázni neki. A kicsiket nema pontos részletek rdeklik és elfogadják a mahyarázazot, pláne, hogy elég sok elvált szülő gyereke van, akit spha nem ketes az apja.


Nagyobbként meg megérti, mint pl. a válást is.

106. Bözsi néni (válaszként erre: 89. - Apeeng)
2018. jún. 21. 20:17

Apa nélkül bicebóca lesz? Honnan tudod? Ha van egy alkesz apja, aki részegen összeveri a családot akkor persze nen lesz bicebóca lelkű ugye?


Vagy egy közömbös apja, aki ott van, de minek?

105. VendrinerPiroska (válaszként erre: 104. - VendrinerPiroska)
2018. jún. 21. 20:16
Azt csak mellesleg teszem hozzá, hogy aki külföldi spermabankban szerzi be a spermát, választhat akár olyan donort is, akit a gyerek 18 éves kora után megkereshet. Külföldön nem csak anonim donorok vannak.
104. VendrinerPiroska (válaszként erre: 93. - Selena78)
2018. jún. 21. 20:11

Az, hogy egy gyerek mit képes felfogni, azt nem tudhatod. Sokkal okosabbak, mint gondolnánk róluk. Azt is meg lehet magyarázni egy gyereknek, ha valaki sejt donorhoz fordul. Nem hiszem, hogy nehezebb, mint elmagyarázni egy gyereknek, hogy apu kezdetben akart téged, de utána mégsem lettél neki elég jó, vagy sohasem látott mert lelécelt a szomszéd Arankával.


Anya nagyon akart téged és volt egy kedves bácsi, aki hozzásegített, hogy megszüless nekem. Ő a magember. Mert igazándiból erről van szó. Ez az én verzióm, de biztos lehet még kreativabban is.

103. csikil4ny (válaszként erre: 101. - Ab61752c45)
2018. jún. 21. 20:10
Az meg duplán rossz.
102. ab61752c45 (válaszként erre: 100. - Sanyinak)
2018. jún. 21. 20:08
azt hittem az asszony csábította bűnre a férfiakat.
101. ab61752c45 (válaszként erre: 98. - Csikil4ny)
2018. jún. 21. 20:06
mondjuk az én szüleim sem tudták kimutatni.
100. sanyinak (válaszként erre: 97. - Ab61752c45)
2018. jún. 21. 20:06

A Biblia szerint a bűnre csábítást is Isten alkotta (gondolok itt a kígyóra).

Feltételezem kellett valami, ami változatosságot teremthet a tökéletes hétköznapokban... :)

99. sanyinak (válaszként erre: 80. - PöttyösPanka)
2018. jún. 21. 20:02

A zöld szemű emberek társadalmi hasznukat illetően nem térnek el társaiktól.


Nem csak a melegekről írtam a kommentemben.

98. csikil4ny (válaszként erre: 94. - 403c839538)
2018. jún. 21. 20:02

És azt állítod, hogy jobb volt alkoholista apával, mint ha nem lett volna apád. Akkor miért írod, hogy hiányzott a szeretete? Szerintem rosszabb egy olyan szülővel, aki nem tudja szeretni a gyerekét, legalábbis nem tudja kimutatni, netán még bántja is, mint ha nem lenne.


Nem kell nekünk egyetérteni, gondolkodhatunk másképp is. Ez is azt bizonyítja, hogy nem minden gyerek gondolkodik egyformán. Ami nekem probléma, neked nem biztos, hogy az és fordítva.

97. ab61752c45 (válaszként erre: 96. - Sanyinak)
2018. jún. 21. 20:00
néha.de azt nem értem az egyik miért istennek tetsző,a másik nem.már ha mindenkit a saját képmására teremtett.
96. sanyinak (válaszként erre: 68. - Ab61752c45)
2018. jún. 21. 19:55
És van a két halmaznak egy közös metszete is...
95. unom (válaszként erre: 93. - Selena78)
2018. jún. 21. 19:50

Értem, csak nem értek egyet veled. Miért lenne attól rosszabb?

Ennél sokkal bonyolultabb dolgokat is el lehet magyarázni egy gyereknek, ha olyan a viszonyotok. Intelligencia kérdése.

94. 403c839538 (válaszként erre: 91. - Csikil4ny)
2018. jún. 21. 19:39

És?


Anyám nagyon rosszul választott.

De legalább normális családot szeretett volna - valaha talán még apám is.

Kétlem, hogy boldogabb lennék azzal a tudattal, hogy anyám úgy gondolta, nincs szükségem a másik szülőmre is.

93. selena78 (válaszként erre: 51. - Unom)
2018. jún. 21. 19:38

Attól lesz rosszabb, hogy nincs apja. Nem igaz, hogy nem érted.


Egy gyereknek meg lehet magyarázni, hogy apád meghalt, elment, nem akart téged... mind szomorú, és valószínüleg traumát okozó, de érthető.


De hogyan magyarázod meg, hogy apád egy ismeretlen sejtdonor?


Felnőttként majd megérti. De hogyan hídalod át ezt az időt, ameddig kisgyerekből felnőtté válik? De tényleg?


Persze, lehet a kérdező talál majd magának társat, és a kérdés okafogyottá válik. Én szurkolok neki.

92. csikil4ny (válaszként erre: 86. - Kleeri)
2018. jún. 21. 19:35
Valahogyan csak választ fog adni, biztosan nem 3 éves korukban meséli el a teljes történetet, de el fogja mondani. Legalábbis el kellene. Ezek a gyerekek megszülettek, léteznek. És azzal, hogy testvérek máris előbbre vannak a sok egykénél. Félreértés ne essen, nekem is egy gyerekem van.
91. csikil4ny (válaszként erre: 85. - 403c839538)
2018. jún. 21. 19:30
Ha jól emlékszem együtt élté az apáddal.
90. ab61752c45 (válaszként erre: 88. - PöttyösPanka)
2018. jún. 21. 19:26
pont ilyen az unokaöcsém,akinek ott volt az apám.
89. apeeng (válaszként erre: 1. - D29a6eeda9)
2018. jún. 21. 19:25

tudományosan nem tudom levezetni, miért hibás szemlélet az egy szülő(csak az anya)..

de azt tudom, hogy apa nélkül a gyerek bicebóca lelkű lesz, még ha titkolja is.. ez így nem jó...


az meg felháborít, ha látom, hogy két szőröspofájú pasi közösen nevel egy gyereket...akár fiút, akár lányt..attól hánynom kell.. ez sem jó így...


Nem ítélem el az egyedülálló anyukákatt, mert az mégiscsak normálisabb, mint két férfi szülőnek álcázva nevel egy szerencsétlen sorsú gyereket...

szándékosan írtam két férfit...mert ha két nő teszi ezt, az nekem fel sem tűnik..hogy miért? mert a nők másként viselkednek, mint két meleg férfi..

88. PöttyösPanka (válaszként erre: 84. - Selena78)
2018. jún. 21. 19:24
Lehet, hogy addigra már rég lesz egy szerető férje, akire a gyerek az apjaként tekint. Amúgy is. Egy cikkben olvastam, amit egy pszichológus írt, hogy egy gyereknek lehetnek bármilyenek a szülei, ha a környezetében van legalább egy ember, nagynéni, nagymama, akárki, akitől megkapja a szeretetet, akkor az neki már elég, hogy ne egy lelkisérült legyen. Ezt édesanyám is megerősítette, akinek kiskorában elváltak a szülei, és sosem nevelkedett rendes családban. Számkivetett volt mindkét szülője új gyereke mellett. De ott volt a nagymamája nővére, és a tőle kapott szeretet elég volt neki, hogy egy normális, kedves ember legyen belőle, aki nagy szeretetben nevelte fel a gyerekeit. Szerinted neki ki és hogyan magyarázta meg, hogy ugyan van valahol egy biológiai apja, de sem ő, sem az anyja nem akarták őt?
87. selena78 (válaszként erre: 50. - PöttyösPanka)
2018. jún. 21. 19:22

Panka, én magasról teszek rá, hogy mi lesz az "emberek gondja".

Itt a gyerekekről van szó, nem kívülállókról.


Nincs kétségem afelől, hogy a kérdező remekül neveli a gyerekeit, mindent megad nekik.


De egyszer csak rákérdeznek az apjukra. Na akkor mit mond nekik? Tényleg érdekel.

86. kleeri
2018. jún. 21. 19:12
nem az én dolgom, pusztán kiváncsi vagyok, mert nem mondhatja hogy elváltunk, vagy meghalt, vagy ....mit mond, elmentem a spermabankba, vagy egy alkalmi kaland vagy.......... ez nagyon fontos kérdés lehet ha a gyerek megnő
85. 403c839538 (válaszként erre: 75. - Csikil4ny)
2018. jún. 21. 19:12
Én örülnék, ha az apám egy kicsit is szeretne engem. Ha csak néha, de találkoznánk.
84. selena78 (válaszként erre: 48. - Ab61752c45)
2018. jún. 21. 19:10

Hány éves vagyok? Hatvan!

Itt nem a pénzről van szó. Nem is a házasságon kívül született gyerekekről.


Azt mondod, mindenkinek van apja? Olyan amilyen, de van.

De a kérdező mesterséges megtermékenyítéssel hozta világra a gyerekét. Gyerekeit.

Na, ezeknek a gyerekeknek tényleg nincs apjuk.


Én csak azt szeretném tudni, hogy mit mond nekik, amikor érdeklődni kezdenek az apjuk felől. Mert eljön az a nap.


Én megértem a kérdezőt. Gyerek kellett neki, más lehetősége nem volt rá, ezt a lehetőséget választotta.


De nem irigylem, amikor meg kell magyaráznia a kisgyerekeinek a helyzetet. Ahogyan nőnek, majd megértik. De az hosszú idő.

83. ab61752c45 (válaszként erre: 79. - Kleeri)
2018. jún. 21. 19:08
az legyen az ő gondja,ne a tiéd.aki veri,megalázza,az jobb?mondjuk az enyém tudja,mert,hogy nem lakik itthon,hanem Pesten,gyakrabban találkozik vele,mint velem.
2018. jún. 21. 19:01

Visszaolvasva a fórumot, most már értem a fórumindító kérdését.


Miért gondolják sokan, hogy joguk van megmondani a tutit? Egyáltalán kinél van a bölcsek köve?


Egy egyedül gyereket vállaló nő lehet lelkileg stabilabb egy társkapcsolatban élő társánál. Szerintem még mindig több rossz házasságban nevelkedő gyerek sérül, mint egyedül nevelt. Szélsőségek persze vannak mindkét irányban.


Attól meg, hogy jobb egy rosszal, mint semmilyennel kiver a víz. Miért jobb egy gyereknek egy ordibáló (tetszőlegesen behelyettesíthető) apával vagy két félőrült szülővel, mint eggyel békében?


Persze az ideális a kétszülős boldog család lenne, csak mint tudjuk az elég ritka.

81. kleeri
2018. jún. 21. 19:01

még mindig érdekel, mit mondasz majd a gyereknek, ki az apja? mert meg fogja kérdezni



hogy jönnek ide a melegek, állandóan elkanyarodik mindenki az eredeti témától

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook