Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért álmodok egyre borzasztóbbakat? fórum

Miért álmodok egyre borzasztóbbakat? (beszélgetős fórum)


2023. jan. 15. 23:44
4 hónapja halt meg a fiam, ami mérhetetlenül fájdalmas.45 évesen öngyilkos lett. Szeretnék vele álmodni , de soha nem tudok. Miért?
21. csemár (válaszként erre: 20. - Csemár)
2021. jún. 20. 14:49
Azért kérdezem, mert most olvastam egy cikket, amely arról szól, hogy orosz (nem brit! :-D) tudósok felismertek bizonyos összefüggéseket egyes pszichés zavarok és jellemzően, ill. gyakran jlentkező álomtípusok között.
20. csemár (válaszként erre: 1. - Valaki1996)
2021. jún. 20. 14:45
Továbbra is vannak rossz álmaid?
19. csemár (válaszként erre: 1. - Valaki1996)
2021. jún. 18. 08:20

Nem kell vele foglalkozni sokat.

Én is szoktam zagyvaságokat álmodni, az elmúlt éjjel azonban egy kivételesen rossz álmom volt. Fel is riadtam rá, és azóta is folyton azon gondolkozok, hogy mitől álmodtam ezt a szörnyűséget?! Tegnap egészen átlagos napom volt, semmi különös stressz, se nehéz vacsora...


Elég régóta érdekelnek az álmok, volt egy időszak, amikor le is írtam őket, de - hidd el! - mindeddig nemigen tapasztaltam összefüggést a jövőbe"látás" és az álmok között.

18. janszi (válaszként erre: 1. - Valaki1996)
2021. jún. 14. 17:06

Szerintem a zaklatós,nyomasztó,fatális rémálom minden esetben összefügg a test jelzéseivel,úgymint vizelési inger,elnyomott szív,bepangott keringés,egyre apróbb lélegzetvételek,sajgó testrész...

A különleges,meglepő fordulatokat tartalmazó álom,ami nem nyomasztó,annak lehet jelentése,de ott is leginkább egy emlékből előkerült szagminta az oka-eredete,amit ugye álomban nem úgy ismerünk,mint ami valójában.


Az álomfejtés alapja az az egyedi világképhez köthető jelkép rendszer-csokor,ami az egyén sajátja,ezért nem ugyanazt jelenti például sivataggal álmodni nekem és neked,és másnak.Bár a sivatag azonos(ha nincs egyéb történés ezzel).Szerintem.

Bár lehetnek furcsa időszakok,amikor többen is nagyon furcsát álmodunk.Én is álmodtam egy érdekeset ma reggelre,konkrétan 03:00 után reggelig.

2021. jún. 14. 16:08
Este sokat eszel, zaklatott vagy?
16. Zsifi1 (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2021. jún. 14. 15:55
Én túlon túl jóhiszemű vagyok és nem tudnék ilyet tenni. Nem magamból kellene kiindulni, de azért én próbálok hinni neki.
15. Amaunet (válaszként erre: 14. - Zsifi1)
2021. jún. 14. 15:47
Azt gondolom, hogy poénból találta ki a dudálását és szivatja a fórumozókat.
14. Zsifi1 (válaszként erre: 13. - Dominós)
2021. jún. 14. 14:43
Ne bántsd már szegényt! Elmondta már egyszer, hogy beteg. Egy 25 éves lány felteszem nem poénból dudál.
2021. jún. 14. 14:42
Keveset dudálsz.
12. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Valaki1996)
2021. jún. 14. 14:29

Almokat megfejteni nehez, foleg mert elvesznek.


Tegyel egy noteszfuzetet az aagyad melle, mikor felriadsz ird le, es csak emlekezteto szabakban mit lattal, csak a lenyeget. Es aludj vissza!

Kesobb ossze tudod kapcsolni a gondolataiddal.

11. df1e1c376c (válaszként erre: 10. - Valaki1996)
2021. jún. 14. 14:22

Akkor is jó sorozat, csak talán nem ilyen tomenysegben kell nézni :)

Meg a másik: én felébredek, és tudom, hogy hülyeségeket álmodtam.


De régebben volt hogy összefolyt. Amikor alvajártam huszonévesen (ismét a gyerekkorom után). Volt pár dolog, amit csak álmomban csináltam/tunk a volt férjemmel. Pl. mit ettünk reggelire. Ki akartam venni a hűtőből, és nem volt. Mert azt csak kilométereket arrébb és/vagy szezonálisan lehet venni. Szóval 1-2 napra rá rájöttem, hogy a reggelim álom volt.


De amíg csak álom valami, nincs baj.

10. valaki1996 (válaszként erre: 9. - Df1e1c376c)
2021. jún. 14. 14:13
úristen.. én nem nézek beteg filmeket mert nincs szükségem rájuk, viszont neten sok borzalmat, meg szomorú hírt szoktam nézegetni/olvasgatni
9. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Valaki1996)
2021. jún. 14. 14:08

En ejjel tukkel ellatott fecskendokben arultam heroint, es az egyik nagyanyam segitett betolteni oket, csak az apam ranyitott, es innen egyik csaladtagomtol a masik utan jott utanam, es egy nagy kagylohejban forraltam a heroint, mig nem a bujkalasban belemszurodtak a tuk.


...es arra ebredtem, hogy zsibbad a kezem, mert azon fekszem. Es az elozo par napban megneztem 1,5 evad Hannibalt.

8. Zsifi1 (válaszként erre: 7. - Papája)
2021. jún. 14. 13:02
Ez is jó ötlet, hogy a FI is csináltathatna pm hormon labort. Legalább TSH, T4 és T3.
7. papája (válaszként erre: 1. - Valaki1996)
2021. jún. 14. 12:47

Pajzsmirigyem alul működik. Időnként sajnos emelni kell a Thyroxin hormon tablettámon. Nekem olyankor mindég hetekig tartó hasonló rémálmaim vannak. Megértelek, mert ez szörnyű és sokszor egész nap velem van az a nyomasztó érzés.

Én legalább tudom az okot.

Remélem a tiéd is kiderül és elkerülheted.

6. Zsifi1 (válaszként erre: 4. - Valaki1996)
2021. jún. 14. 12:45

Dolgozol már? Esetleg nem tudsz elköltözni?

Olvastam a balesetet. Szerintem attól ne félj. Biztos, nem lettél terhes.

Szerintem nem mindig manifesztálódik egyből a stressz, mármint tudja az ember, hogy van, próbálja kezelni, csak amikor már nagyon felhalmozódott, akkor mutatkozik ilyen-olyan formában. Nem feltétlenül kell nappal olyan dolognak történni, amit álmodsz. Küzd az agyad, a szervezeted... álmodban nem tudod úgy irányítani, mint nappal. Szerintem ezért jön ki éjszaka a teher, ami rajtad van. Bocs, kicsit össze-vissza vagyok, csak dolgozok.

5. valaki1996 (válaszként erre: 3. - Zsifi1)
2021. jún. 14. 12:39
Meg terhességtől is félek egy hete történt a “baleset” de a nénis álom az az előtt volt ugyhogy nem tudom össze függ e
4. valaki1996 (válaszként erre: 3. - Zsifi1)
2021. jún. 14. 12:35
Az otthoni helyzet valami rettenetes màr 2019 ősze óta.. nagy stresszt rak rám .de érdekes mert most kezdtek el ennyire rossz álmaim lenni kb egy hónapja, szóval nem tudom hogy össze függ e
3. Zsifi1 (válaszként erre: 1. - Valaki1996)
2021. jún. 14. 12:31
Nem vagy stresszesebb mostanában? Történt valami rendkívüli?
2. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Valaki1996)
2021. jún. 14. 12:31

Az álmokat többnyire az emlékek/érzelmi állapot befolyásolja, plusz full random dolgok is lehetnek benne. Lehet túl sokat ettél lefekvés előtt, vagy olyan filmet láttál, vagy felkavaró hírt olvastál, vagy csak teljesen random jöttek.


Én pl. valamelyik nap azt álmodtam, hogy hirtelen beteg lett és meghalt az anyukám, pedig a valóságban egészséges és nem is aggódom érte meg semmi. Viszont aznap beszéltük, hogy megy a szokásos éves vérvétele eredményéért, és valószínű ezért került az álmomba, mert tudat alatt mégis aggódtam, nehogy rossz legyen az eredmény.


Szóval bármi lehet, nem tulajdonítanék neki nagy jelentőséget, ilyet meg főleg nem hogy "veszélyben vagy", ilyen csak a filmekben van. :) Pl. ha szorongsz, stresszelsz, rossz kedved van, az is hozhat elő rossz álmokat.

2021. jún. 14. 12:11

Ma hajnalban iszonyatos dolgot álmodtam.. valami kórházban voltam és nagy bajom lehetett talán baleset után voltam, de az sem kizárt hogy valami betegség. Iszonyatos húgy szag volt mindenhol a kórházban és arra emlékszem hogy áthelyeztek és másik helyiségbe mert hogy már haldokoltam és szagolgattam a lepedőt hogy ugye az tiszta-e és nagyon nyomasztó volt az egész álomnak a hangulata, talán valami műtétről is szó volt és eléggé féltem meg idősek voltak körülöttem és ők is haldokoltak.

Előtte lévő éjjelen azt álmodtam hogy meghaltam és a túlvilágon voltam ahol láttam 2 iskolatársamat akik már nem élnek meg egy idegen lányt egy ajtó előtt, de kerestem a példaképemet végül egy idős bácsi azt mondta hogy már 2018-ban visszaküldték őt a földre és akkor nagyon elszomorodtam, igazából ennyi a lényeg meg sok fénylény volt azon a helyen, olyan volt mint valami régebbi pláza, irodaház vagy iskola. Több szintes, stb.

Kb egy hete meg olyat álmodtam hogy szintén valami hasonló helyen voltam és temetőkben mászkáltam ahol néhány sír égett és az egyik síron a szemem előtt pottyant le az 1996-ról a 6-os szám aztán vissza indultam és ott volt egy híd amin volt egy néni akinek körbe volt varrva az egész feje ruha szövettel és hosszú bélelt szoknyában meg falusi felsőben volt. Valamiért irtóztam ettől a nénitől és csak gyorsan el akartam mellette haladni de amikor elhaladtam mellette akkor megérintette a hideg kezével a hátamat és azt mondta elég normális, lágy hangon hogy "szia kedvesem" , nem reagáltam , gyorsan tovább siettem aztán lemásztam egy lépcsőn és akkor felébredtem abból az álomból..


Miért álmodok ennyire elmebeteg dolgokat? Soha nem voltak jó álmaim de eddig fél évente , max pár havonta volt egy elég rossz, most meg már szinte naponta van extra rossz álmom. Kezdek megőrülni? Vagy lehet veszélyben vagyok? Napközben nem is szoktam ilyen dolgokkal foglalkozni..


Mitől lehet ez? :(


25/n

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook