Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért lett a kókuszolajnak hevítés közben borzasztó szúrós szaga? fórum

Miért lett a kókuszolajnak hevítés közben borzasztó szúrós szaga? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. globus (válaszként erre: 35. - 5056d3921a)
2016. aug. 1. 14:44

Mivel?

Úszó olajban sütötte és kihalászta a palacsintákat?

35. 5056d3921a (válaszként erre: 34. - Globus)
2016. aug. 1. 14:40
gondolom szennyezett" volt a palacsinta sütő....
34. globus
2016. aug. 1. 14:39
Palacsintasütésből hogyan marad olaj? El nem tudom képzelni.
2016. aug. 1. 13:56
3 percig forrósítottad? hm..
32. xbqchm
2016. aug. 1. 13:45

Ma ugyanezt tapasztaltam. Rettenetes, émelyítő, elviselhetetlen szaga lett, amikor elkezdtem hevíteni. A párom kérdezte először, hogy mi ez a szag, én nem is gyanakodtam a kókuszolajra, mert tudtam, hogy az hidegen-melegen teljesen szagtalan (elvileg). Aztán a serpenyő fölé hajoltam, és egyszerre megcsapott a borzalmas, penetráns szag, ami ráadásul addigra (kb. 3 perce hevítettem gázon egy evőkanálnyit) a hajamba, a ruhámba, a bőrömbe beleette magát. Még mindig érzem a kezemen is.


Ez nem Tescós volt, hanem kis műanyag vödörben kapható Auchan-os, de szerintem egykutya, már ami a minőséget illeti. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez újrafelhasznált olaj volt (2 napja használtuk először palacsintasütéshez, és most akartam a maradékot elhasználni), de ahogy látom, friss olajjal is előfordul ugyanez. Jó lenne tudni, hogy mi az oka (ha az újrafelhasználás, azt el tudom fogadni, hiszen szennyeződik, a hevítéstől is módosul a szerkezete stb.), de ha friss olajjal is megtörténik, az elég nagy baj, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy milyen drága.

31. syria (válaszként erre: 30. - Mothertiger)
2015. jan. 16. 14:21

Nincs mit. :)

Nem volt piskóta, amikor kb. 4 éve végigolvastam a 2006-ban elkezdett naplódat. Olvasni is szörnyű volt, nemhogy átélni.

És talpra álltál, és itt vagy, te, te igazi anyatigris. :D

30. mothertiger (válaszként erre: 29. - Syria)
2015. jan. 15. 21:02
Köszönöm szépen! :)
29. syria (válaszként erre: 27. - Mothertiger)
2015. jan. 15. 19:33

Jól beszélsz!

Gratula a munkáidhoz. :)

2015. jan. 15. 17:58

Az edénybe amibe beletettem a kókuszzsírt minden napi használatra van. Abban szoktam csinálni különböző kajákat. Bent volt a helyén, elővettem mint máskor is. Amúgy tefal. Teflonos. Beletettem a kókuszzsírt és elkezdtem hevíteni. Akkor lett olyan szúrós szaga.


Egyébként nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek. :)

2015. jan. 15. 09:13

Az edény nem volt új, vagy nem mostad ki valami vegyszerrel előzőleg?

Saját tapasztalat szerint a kókuszzsírt nem érdemes nagyon forró serpenyőbe tenni, mert elég hamar füstölni kezd, és az úgy tényleg büdi. Én lassú tűzön olvasztom fel, és csak később veszem fel a serpenyő alatt a lángot, ha már minden alapanyag oda van készítve a sütéshez-főzéshez. :)

Teflonba pedig nem is kell olyan nagy mennyiség, ezért érdemes vigyázni a hevítéssel.

26. emagdi (válaszként erre: 25. - Syria)
2015. jan. 14. 16:40

tesco olyan nagy tételben vásárol, és annyira beszorítja a beszállítóit, hogy kizárt, hogy egy direkt gyártási hibás terméket megvegyen, majd azt akciózza.


azt viszont el tudom képzelni, hogy vagy itt a csomagolás során, vagy még a kókuszzsír alapanyagának előállítási helyén (ahol a kókuszt feldolgozzák, darálják) belekerült valami olyan anyag, aminek nem kellett volna :((

25. syria (válaszként erre: 11. - Trinity111)
2015. jan. 14. 16:15
A szavatosság egy dolog. A gyártási hiba egy másik dolog. Lehet, hogy nem véletlenül volt akciós? :(
24. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Trinity111)
2015. jan. 13. 22:16
pont ilyet használok, az enyém teljesen szagtalan
2015. jan. 13. 20:16
Nem ettünk belőle. Kiborítottam. Van még egy másik ugyanolyan csomag. Kettőt vettem. Megnézem azt is hogy olyan szagú-e. De azt hiszem vissza fogom vinni. Gyanús volt hogy nem lehet jó. Köszönöm szépen a válaszokat! :)
22. emagdi
2015. jan. 13. 20:11

szerintem is próbáld meg visszavinni, ha még megvan a blokk.

ha bármi szaga van, én nem enném meg, mert azt jelenti, hogy valami olyan van benne, aminek nem kellene benne lennie :(

21. 408020f45e (válaszként erre: 20. - Trinity111)
2015. jan. 13. 20:09
Nem próbáltad meg visszavinni? Bár én tuti nem erre cseréltetném vissza, de le lehetne vásárolni az árát. Ha nem akarnák a cserét, lehet kérni jegyzőkönyv felvételét és beígérni a fogyasztóvédelmi ellenőrzését.
2015. jan. 13. 20:05
Nem tudom hogy avas-e. Nem tudtam beazonosítani a szagát. Csak annyit éreztem hogy ahogy beleraktam az edénybe, /teflonosba tettem így éppen csak egy kiskanállal raktam bele/ és elkezdtem hevíteni, olyan furcsa, szúrós szaga volt. Nem is tudom mihez hasonlítani.. :(
19. 408020f45e (válaszként erre: 12. - Trinity111)
2015. jan. 13. 20:03
Egyébként pedig hogy nézett ki? Milyen volt az állaga?
18. emagdi (válaszként erre: 12. - Trinity111)
2015. jan. 13. 20:02
igen, rémlik, hogy láttam a tesco újságban, de ezt a márkát még sosem vettem, így nem tudok mondani semmit, hogy milyen szokott lenni :(
17. emagdi (válaszként erre: 9. - Trinity111)
2015. jan. 13. 20:00

az teljesen normális, hogy kicsit magasabb szobahőmérsékleten megolvadt.


de nem szabadna szagának lennie :(

16. Fanatic (válaszként erre: 9. - Trinity111)
2015. jan. 13. 19:58
Vidd vissza! A Tescoban, ha romlott húst veszel, akkor a vételár dupláját adják vissza. Hátha ezzel is így van.
15. emagdi (válaszként erre: 14. - Angelic smile)
2015. jan. 13. 19:58

nem tudom, hogy az meg tud-e avasodni...



én inkább valami vegyszerre gyanakszom, ami a gyártás során belekerülhetett :((

2015. jan. 13. 19:55
Ne haragudj, de nem avas véletlenül?
2015. jan. 13. 19:47
Állítólag egy nagy átverés, semmi egészséges sincs benne... nem tudom, nem használom, csak valami dietetikus, életmódtanácsadó mondta múltkor a tévében.
2015. jan. 13. 19:46
A gyártó neve: Varikommersz Kft. Budapest. A tesco forgalmazza.
2015. jan. 13. 19:36
A szavatossága 2016-ig jó. Megnéztem. A tescóba vettem. Múlt héttől volt akciós.
10. syria (válaszként erre: 1. - Trinity111)
2015. jan. 13. 19:34
Lejárt a szavatossága, vagy hamis a cucc. :(
2015. jan. 13. 19:32
A tescóban vettem szombaton. Ez műanyag dobozban volt, és légmentesen le volt zárva. Akciós volt. A szavatossága sincs lejárva. 2016-ig jó. Úgy néz ki mint a házi zsír. De nálunk elég meleg van a konyhában, úgyhogy mielőtt felbontottam még a saját dobozában "felolvadt" és úgy nézett ki mint a rendes olaj. A dobozban nincs semmi szaga. Amint elkezdtem hevíteni, akkor már lehetett érezni a szúrós szagot. Van egy másik dobozzal is. Ki fogom próbálni azt is, hogy az is ilyen szúrós szagú-e.
8. emagdi (válaszként erre: 7. - Petka)
2015. jan. 13. 19:23

a forráspontját nem tudom (de a többi olajnak sem), az viszont egyik jellemzője, hogy kb 22C-ig folyékony, az alatt pedig szilárd halmazállapotú.


nagyon sok kókuszolajat hidrogéneznek (ami nem jó), csak azért, hogy szilárd maradjon magasabb hőmérsékleten is. ilyen pl az aldiban kapható, kb kockavaj kinézetű kókuszzsír. (eleve gyanús, ha nem valami légmentes-szivárgásmentes zacskóban v dobozban van, hanem sima papírba csomagolva. az olyan tuti hogy hidrogénezett :(

7. petka (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2015. jan. 13. 19:19
Most kicsit elbizonytalanodtam. Már abban sem vagyok biztos hogy alacsonyabb :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook