Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért állítják meg mindig a pénztárosok a szalagot? fórum

Miért állítják meg mindig a pénztárosok a szalagot? (beszélgetős fórum)

1 2
22. globus (válaszként erre: 20. - Barbi0508)
2009. nov. 22. 22:10
Kis boltban még azt sem, hogy rokon legyen a vevő, ez halál komoly. A sógornőm sose engedte, hogy a párom nála fizessen, mert nem akarta, hogy leltárhiány esetén rá mutogassanak.
2009. nov. 22. 22:09
Én sem szeretem, ha a pénztáros segít pakolni. Eleve úgy rakom fel a cuccot a szalagra, hogy nagyjából úgy tudjam berakni a szatyrokba, ahogy itthon kiszedem és pakolom. A halálom, amikor pakolnak, és a hűtőbe való cuccokat szépen szétszortírozzák a különböző cuccok közé, ami épp a kezükbe akad. Én meg itthon keresgélhetek, hogy ne engedjen ki a mirelit, stb. Vagy ha nincs időm elpakolni,mert bevásárlás után rohanok valamelyik gyerekem után, zacsistul bevágom a hűtőbe a hidegholmikat. Aztán mikor pakolom ki a többit, találok egy szétolvadt vajat a savanyúságos üvegek között...
2009. nov. 22. 22:03
Az a helyzet, hogy a Tesco-ba ezt nem is engedik, hogy Te a vevőnek a szatyorba pakolj! Szóval nem biztos, hogy a pénztáros a bunkó! Azért én a néniknek segÍtettem mindig, kétszer le is szúrt érte a csoportvezető!
2009. nov. 22. 22:02
sziasztok.én azt halottam a madaras tescoban,hogy ott a pénztárosnak az a feladata hogy 1 perc alatt minéll több árut blokkoljon le mert ők azután kapják a fizetést.Szóval ők szerintem nem sietnének de nekik is pénz a pénz.
18. Barbi0508 (válaszként erre: 14. - Globus)
2009. nov. 22. 22:00

Igen, tényleg vannak ilyenek is! de sajnos erről sem a pénztáros tehet! :)

Velem is volt teljesen ugyanilyen szituáció fiatal munkássrácokkal reggel, akik még a kolbászt is a zsebükbe dugták és persze a soromból mentek át a másik pénztárhoz engem szidva, hogy milyen tetű lassú vagyok, holott csak nekik akartam kedvezni, hogy addig nem kezdek el Nekik számolni, mÍg dugig van a rakodó pult!

17. globus (válaszként erre: 13. - Pné Veronika)
2009. nov. 22. 21:59

Még sosem találkoztam ilyen eladóval :)

Olyan szokott lenni, ha pl. így Mikulás előtt sokféle apró csokit veszek, hogy összegyűjtik egy nylontasakba lehúzás után. Vagy ha fehérneműt veszek a szupermarketben.

16. vvicus (válaszként erre: 10. - Globus)
2009. nov. 22. 21:58
Corában nekem gyakran segítenek, és nem azért, mert lassú vagyok. Általában akkot teszik, ha kevés a cuccom, ezt már észrevettem. Én kifejezetten örülök neki, mert ha egyedül vásárolok, a pakolás közben nem tudom nézni, jó árat "ütöttek"-e be.
15. Barbi0508 (válaszként erre: 11. - Nagyreni)
2009. nov. 22. 21:58
Értem, de szerintem már megszokásból csinálja, mert Ő is biztos járt már Így! Nem csak az számÍt, hogy rogyásig van-e pakolva a szalag, hanem az is, hogy az első áru, mekkora, pl. egy TV vagy csak egy darab vaj. Mert ha nincs is tele a szalag, de egymás hegyére-hátára vannak pakolva a cuccok, ahogy általában az emberek fel szokták szórni, nem mindent egyesével feltenni, már akkor is feltolja a szalag! :( Sajnos! Ezért szerintem már megszokásból minden vásárló előtt Így csinálják! Általában én is ezt tettem, mert a szalag tényleg kiszámÍthatatlan!
14. globus (válaszként erre: 12. - Barbi0508)
2009. nov. 22. 21:57
Persze, de nem az öreg nénikre gondoltam. Hanem pl. olyan 20 éves srácra, aki szatyor nélkül vásárol, és előbb komótosan elrakja a tárcáját, egyet a hónalj alá, egyet a farzsebbe, eldönti, hogy a 14 féle árut hogyan tudja felnyalábolni legpraktikusabban a 2 kezébe, és végre el tud távozni:)
13. Pné Veronika (válaszként erre: 10. - Globus)
2009. nov. 22. 21:57
Nem... :-) Rutinos vásárló vagyok, elhiheted... :-P Nekem mindig (a madarasba szoktam néha járni)bepakolásszák a cuccot. Ül, mellette két sorban a felfűzött szatyrok és amivel kész van, azt már rakja is bele. Össze-vissza, ahogy éppen sikerül. :-( Merthogy "külön szatyrot" nem adhatnak. Nem mintha a kocsiba pakolásnál nem jártam volna már meg jó párszor... :-(
12. Barbi0508 (válaszként erre: 8. - Pné Veronika)
2009. nov. 22. 21:53

Sajnos minden a pénztároson csattan. Lehet, hogy sietni próbált, azért lukasztotta ki a tejfölt, mert a többi vásárló már biztos morgolódott, mert sietne!

Nagyon rossz ez a helyzet.

Én megértem a nyugdijas néniket is, akik lassan tudnak csak pakolni, ezzel feltartva a sort és a zugolódó vásárlókat is, akik sietnének, de a néni miatt nem tudnak, csak ilyenkor mindenki a pénztárost piszkálja, hogy lassú!

11. nagyreni (válaszként erre: 6. - Barbi0508)
2009. nov. 22. 21:53

Gondoltam, hogy van valami ésszerű magyarázat erre.

Azt én sem szeretem, ha az előttem lévő még pakolászik, de már az én cuccomat húzzák le, várja meg a pénztáros, amíg egy vásárló elmegy, ez tök alap szerintem is.

Csak idegesít, hogy nem tudok normálisan haladni. Egyébként ma pl egyáltalán nem volt túlpakolva a szalag. A fele tök üres volt, úgy állította meg a pénztáros, kb felénél ki volt rakva az előttem lévő cucca és nekem maradt 20 cm hely a másfél méteres szalagon, hogy elkezdjem kipakolni a kocsimból a holmikat.

10. globus (válaszként erre: 8. - Pné Veronika)
2009. nov. 22. 21:52
Nem jellemző, hogy segítenek bepakolni, ez egyedi eset lehetett. Nem lehet, hogy annak segítenek, aki valamilyen okból láthatóan nem halad ezzel?.. :)
9. globus (válaszként erre: 7. - E704490810)
2009. nov. 22. 21:50

:)

Az a fura, hogy a sorállás alatt ideges ember a fizetéskor marhára kényelmes, csipegeti fel az aprót, mint a lassított felvétel, hajtogatja a pénztárcát, 3 zsebből szedi össze, bőven lett volna ideje, hogy készüljön, hogy gyorsabban menjen a dolog. Vagy kiderül, hogy a zöldséget nem mérette le, usgyi a részlegre, addig áll a sor, mindenki azt nézi, mikor ér vissza. Legszívesebben átlovagolnék másik sorra, de már fent a cuccom, pakoljam vissza a kosárba? :D

2009. nov. 22. 21:48

Nekem azzal van bajom, amikor már lehúzta a cuccokat és "segít" bepakolni. Magyarul, ami épp a keze ügyébe kerül nyomja bele a szatyorba. Mondom, hagyja csak, nem kell szatyor, úgysem jó semmire sem, majd a kocsiban én elteszem, de ő csak teszi és teszi és teszi... :-O

A múltkor 2db nagy tejfölt sikeresen kilyukasztott a csaj, mondom ki akarom cserélni, erre közölte, hogy információ->blokk->lehúzzák->pénz vissza->cuccért újra be->újra sorban állás->fizethetek és ennyi. Csak annyit mondok, hogy két nyűglődő gyerekkel, két lyukas tejföllel és egy idegrohammal a küszöbön mentem haza. Ez miért jó?! :-(

7. e704490810 (válaszként erre: 4. - Globus)
2009. nov. 22. 21:43
Erről beszélek...kicsit nyers vagyok,bocs,de erre gondoltam.
2009. nov. 22. 21:43

Én diákként dolgoztam a Tescoban pénztárosként!

Az a helyzet, ha a szalag nagyon meg van pakolva, akkor a túlterhelés miatt kicsit felgyorsul, nem áll meg, hanem feltolja a monitor elé a holmit!

Én is sokszor jártam Így. Volt, hogy egy nagy étkészletet feltettek dobozostól és mikor hozzám került, levettem a szalagról két kézzel, de nem volt időm utána tenni a táblát és hirtelen beindult a szalag és feltolt mindent a pultra! Ezért kell ferdén odatenni a táblát!

5. e704490810 (válaszként erre: 2. - Eddit)
2009. nov. 22. 21:42
Annyi a lényeg,hogy haladni szeretnénk.Én legalább is nem "tökölök" a vevővel,ha áll a sor.,kivétel,ha idős,vagy gyermekes anyuka vásárol,ott toleránsabb az ember.
2009. nov. 22. 21:37
Én meg azt utálom, amikor az előttem lévő már fizetett, vissza is kapott, és még ott vakarózik, holott az enyémet árazzák, és pakolnom kéne...
2009. nov. 22. 21:36
Ez engem is érdekelne.
2009. nov. 22. 21:35
És annak mi a lényege, hogy még az előző vásárló cucca a pulton, pakolja épp a kosárba vissza, de már az enyémet húzza le a pénztáros a leolvasón és teszi a kint maradt cuccok közé....párszor már szóltam, de legközelebb lefogom a kezét komolyan....:/
2009. nov. 22. 21:32

Kérem, pénztárosok, válaszoljatok!

Szitu a következő, és ez nem egyszer, de nem is kétszer fordult már elő velem:

Nagybevásárlás, sok-sok apró és nagyobb méretű cucc a kocsimban, 2 gyerek a két oldalamon, állok a pénztárnál. A kettővel előttem lévő fizet, az előttem lévő kipakolta az cuccát a szalagra, a pénztáros pedig a "következő vásárló" táblával megállítja a szalagot úgy, hogy a szalag fele kb. üres, utána az előttem levő cucca, az enyém pedig már nem fér rá. Aztán következik az előttem lévő, én ezerrel pakolok, de csak lassan haladok, mert a pénztáros közben állandóan leállítja a szalagot a következő vásárló táblával (pedig ha jól sejtem, a keze ügyébe eső kövektező áru is megállítaná). De még így is pakolok, mikor rám kerül a sor, a másik oldalon a cuccaim már tornyozódnak, de én még mindig pakolok, a gyerekek tobzódnak, a pénztáros türelmetlen, az utánam következő cicceg és sóhajtozik.


Ennek mi a lényege?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook