Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért állítják meg mindig a pénztárosok a szalagot? fórum

Miért állítják meg mindig a pénztárosok a szalagot? (beszélgetős fórum)

1 2
52. forgatos (válaszként erre: 50. - 9ec59d8582)
2012. nov. 21. 22:55
Sajnos. :(
2012. nov. 21. 22:53
Egyszer vásároltam egy barkácsáruházban. A szerencsétlen pénztárosnő majd' megfulladt a saját taknyától, annyira beteg volt. Felemelte a telefont és az orrom előtt kérdezte meg a főnökét, mikor mehet ki végre wc-re, mert a műszak kezdete óta nem volt. Ez délután történt. Szóval... Lehet kritizálni őket, de a lehetőség adott. Mindenki kipróbálhatja, milyen az a 8 óra abban a kutricában... A főnökét mindenesetre nagyon szaporán szerettem volna agyonvágni... :S Én mindig udvarias vagyok velük. Ezt is szoktam visszakapni...
50. 9ec59d8582 (válaszként erre: 48. - Forgatos)
2012. nov. 21. 22:51
Abban biztos lehetsz, hogy az volt munkanapja fénypontja :)
49. 9ec59d8582 (válaszként erre: 39. - Mese)
2012. nov. 21. 22:44
És ebben is. Amit hozzáfűznék, hogy a "rohadtkurvázást" az előzi meg, hogy köszönés nélkül odaállít, mintha ő lenne a b**dszájba,felszegett állal vagy csapkod, és én annak megfelelően viselkedek.
2012. nov. 21. 22:41

Én szoktam olyant tenni, hogy beállok egy olyan pénztároshoz, aki nagyon goromba, és rámosolygok, segítőkész vagyok. Ritka, ha nem enyhülnek meg.

Sajnálom őket, robotok.

47. 9ec59d8582 (válaszként erre: 43. - Mese)
2012. nov. 21. 22:34
Pontosan igazad van!
46. simple
2012. nov. 21. 21:48
Ma voltam vásárolni, és a pénztáros hajigálta a holmimat. Megkérdeztem, hogy elnézést, muszáj így dobálni az árut? Erre azt mondta ő nem dobálja és természetesen megsértődött. aztán még mondtam neki, hogy én fizetem ki, aztán meg viszem haza a törött terméket... Nem szólt semmit.
45. kevian
2010. febr. 15. 12:42
100-ból 99 pénztárossal nincs semmi gond! Szerintem koncentráljunk a 99re. Velem például mindig kedvesek, segítőkészek és jól elbeszélgetünk. Örülnek a kedves szónak, mert ők is emberek! Ha megkérem valamire, segítsen/ne segítsen még mindig megtette. Tudni kell emberként bánni mindenkivel!
44. globus (válaszként erre: 43. - Mese)
2009. nov. 25. 19:37

Szinte az összes munkahelyen így kell viselkedni, kivéve, ha az ember nem homokzsákokat számol. Bankban, egészségügyben, vendéglátásban, személyszállításban, csízelni egész nap :)

Persze nem mindenki tartja be, de meg is van a következménye.

43. mese (válaszként erre: 42. - Simple)
2009. nov. 25. 12:23
Csak, tudod az a felállás, hogy a pénztárosnak beszélgetést kell kezdeményeznie a vásárlóval. ezt is figyelik...Ne ekeverd össze azzal, hogy ha egy pénztáros közvetlen, és azt, hogy feltartja a sort! én is, nem mindig, de ha a vásárlóm kommunikatív, akkor beszélgetek vele ilyenekről, de úgy, hogy közben rendesen jár a kezem!Ez teljesen természetes, és uram bocsá, a pénztáros is ember...Meg egyébként is! Tudod milyen szar érzés, hogy 8 órás műszak alatt a fene nem szól az emberhez, de elvárják hogy vigyorogjak, kedves legyek, és mindent tötkéletesen csináljak, miközben a legtöbb ember egy búval baszott paraszt!Mégis hogy bírná ki az ember, ha egyetlen embberel sem tudna kommunikálni, miközben egy műszak alatt kiszolgál 300-at? gondolkodtál már ezen?Nem tudtam, hogy a péntárosoknak "hallgass" a nevük! Mégis hogy értetted ezt?
42. simple (válaszként erre: 35. - Globus)
2009. nov. 25. 08:56

Igen! :-)

Múltkor mikulás csomagokat vettem, hát nézegette is alaposan, "Ezt honnan hozta? Mennyi ez? Nagyon édes, én is bemegyek veszek!"


Mögöttem meg vagy tizen vártak hogy végre sorra kerüljenek.

41. mese (válaszként erre: 40. - Globus)
2009. nov. 24. 23:20
Tudom, ez nálunk is így van, de sokan nem értik meg, és nem fogják fel... hidd el, mi is így csináljuk!
40. globus (válaszként erre: 39. - Mese)
2009. nov. 24. 23:07
Úgy szokták megoldani, hogy beakasztják a láncot, és új vevő nem állhat már be, de a bent lévőket még leblokkolja.
39. mese
2009. nov. 24. 23:05

Én egy multinál vagyok pénztáros, és mielőtt elkezdtem volna évvekkel ez előtt ezt a munkakört, legemrészebb álmomban sem gondoltam volna, hohy milyen otromba,tahó emberek vannak a világon!

Igen sokan azt hiszik, azért dolgozunk, hogy levezessék rajtunk a dühüket, és ha valami nem tetszik nekik, minket okolnak, és nemegyszer "lerohadtkurvázzák" az embert. Nem veszik észre, hogy aki kiszolgálja őket nem egy robot, hanem ugyanolyan ember.És hogy miért van, hogy leáll a szalag, vagy bezár egyes pénztár, mikor hirtelen felgyülemlenek? Talán azért, mert a pénztárosnak addig tartott a munkaideje, a túlórát meg nem fizetik. Nem veszik figyelmebe, hogy dolgozó emberekről van szó, akiknek ugyanúgy ott a család a gyerek, és az adott vásárló meg képes azért leanyázni a pénztárost, mert 2 perccel később lesz kiszolgálva egy másik pénztárnál!Engem nagyon sokszor megaláztak, ez mindennapos, és el kel tűrni... Nem tudom, ha az a személy hogy viselné, ha ugyanezt megtennék vele...

38. Maggie047 (válaszként erre: 34. - Csokimanócska)
2009. nov. 24. 22:56
Egyszerű a megoldás szerintem:nem csak egy elválasztó kell egy pénztárhoz (akkor sem ha kicsi a bolt). Ha van több is akkor a vásárló nem azt kapja el, ami ott van az érzékelőnél, hanem ami következik a sorban-legalábbis én így vagyok vele.
37. globus (válaszként erre: 36. - Csokimanócska)
2009. nov. 24. 22:52

Hiába van bizonyos áruházakban gyorspénztár a néhány holmit vásárlók számára, nem tartják be. Pont azért igyekeznek oda, mert látják, hogy ott kevesen vannak.

Szerintem a polci és pénztári eltérő árak miatt se a pénztároson kell kiverni a balhét.

2009. nov. 24. 22:45

Én elfigyelem, hogy sokan a saját napi "szerencsétlenségüket" a pénztároson vezetik le.

Sorban álltam, egy férfi mindenbe belekötött - miért kerül a szatyor 5Ft-ba (le se hajol érte, de itt vitázik)annyira belelovalta magát, hogy már majdnem kiabált az amúgy nagyon türelmes pénztárossal, aki legkevésbé sem tehet arról, hogy pénzt kell kérni valamiért - közben nem haladt a pakolással, úgy hogy kedvem volt kicsit "beszólni" - hogy sietnék - haladjon már! Na kaptam én is! Egyesek nagyon tahón tudnak viselkedni, mintha a pénztáros a csicskásuk lenne!

35. globus (válaszként erre: 33. - Badonyimariaeva)
2009. nov. 24. 22:33

Én azokat nem kedvelem, akik a blokkolás közben kommentárokat fűznek az áruhoz: -Ezt hol találta? De jóóó... nahát, nem is vettem észre...- hű, nekem is már kéne zsemlét vennem...- mi van ebben a kis üvegben? Mondom, hogy paradicsomlé... -ilyen kevés??

- Most miért tette el a visszajárót, teljesen megzavarodtam...

2009. nov. 24. 22:28

Még itt a fórumon is eltérnek a vélemények, hogy pakoljon a pénztáros, vagy ne - az én véleményem is az, hogy pakoljon mindenki magának. Azért van néhány kivétel, amikor elkél a segítség de többnyire mindenki a maga elképzelései szerint szereti a termékeket eltenni.

Kevés munkahely van ahol másodpercre mérik a teljesítményt, ezek egyike a vonalkódos pénztárak, ahol a pénztáros munkaidejében végzett munkáját időre elemzik és ha nem hozza az elvárt sebességet - "ejnye-ejnye" - megrovás következik! Tehát aki a pénztárnál "vakaródzik" az nem az üzlettel, hanem a pénztárossal és vásárlótársaival tol ki.

Az, hogy miért állítják meg a szalagot azért van, hogy a gondatlanul felömlesztett árut védjék a feltorlódás okozta sérüléstől.

"Jó szitu", mikor a következő vásárló kikapja az elválasztót a pénztártól -elviszi a saját áruját elválasztani - és beindul a szalag felnyomva az előttelévő áruját a monitorhoz! - sok ész!

33. badonyimariaeva (válaszként erre: 27. - Rikytiki)
2009. nov. 24. 18:03

Nagyon sajnálom!


Akkor a bevásárlóközpontba kell panaszt tenni, mert valóban borzasztó, hogy némelyik pénztáros nő mit művel.

Már annyira ismerem őket, az idegbajosokhoz nem is megyek, inkább a másiknál várakozom többet.

32. Pné Veronika (válaszként erre: 27. - Rikytiki)
2009. nov. 24. 17:14
Jajjj, de sajnálom... Még ilyen szemétséget... :-(
31. simple (válaszként erre: 30. - Globus)
2009. nov. 24. 14:49
:-) Inkább vigye haza mindenki a magáét.
30. globus (válaszként erre: 29. - Simple)
2009. nov. 24. 13:17
Ha szerencséd van, a következőéből a tiédhez is dob, nézd a hasznos oldalát :))
29. simple
2009. nov. 24. 09:37
Én tegnap úgy jártam, hogy az előttem lévő természetesen még ott tökölt mikor már az én cuccomat pötyögte be a pénztáros. Fogta, és azzal a lendülettel behajította az előttem vásárló cuccai közé az enyémet. Még jó hogy gyorsan odaugrottam és kiválasztottam az enyémet, és azt nem pakolta el.... Nem értem ezeket a pénztárosokat én sem.
28. fbab8271ce (válaszként erre: 26. - Globus)
2009. nov. 24. 09:15

Persze, nagy bevásárlásnál érthető..de mondjuk egy doboz cigit szokott venni, mert épp csak beugrott beköszönni, ha arra volt dolga, és soha nem a boltban vásároltunk be...elmentünk t--coba v ilyen helyekre, nehogy már oda vigyem vissza a fizum:)

És mindenképp megmutatta a blokkot v a biztonsági őrnek (amikor még volt) v a műszakvezetőmnek(aki az én műszakomba volt)...kicsi bolt...nem tömködte tele a zsebét cucokkal:)))

De aztán kitalálták, h még azt a doboz cigit sem blokkolhatom! De ha egy pénztár megy, amivel nekem kell elszámolnom, miért vagyok köteles átengedni másnak, h blokkoljon meg belenyúljon a kasszámba...szóval voltak fejetlen dolgok...

2009. nov. 24. 08:46
A pénztáros nem azért siet, mert pénzt kap érte,hanem mert kirúgják ha nem hozza a megadott időt!És higgyétek el ez olyan kevés hogy nincs idő megvárni míg a vevő elpakol.Én sajnos megvártam,és nem dobáltam a kenyérre a hypót..sőt még annyira megátalkodott voltam hogy az öregeknek is segítettem.Igyhát most munkanélküli vagyok!!!
26. globus (válaszként erre: 24. - Fbab8271ce)
2009. nov. 23. 18:24
Kicsit érthető az aggodalom, hiszen simán meg lehetne csinálni, hogy a kb. 15 termékből csak 11-et blokkolna, a drágábbakat csak átemeli :) Már ha olyan a pénztáros, minden szakmában kerülhet ocsú a búza közé.
2009. nov. 23. 11:37

ha mi ettünk valamit, akkor először ki kellett fizetni, alá kellett iratni a blokkot a pénztárossal, utána a műszakvezetővel, rá kellett ragasztani a blokkot az üdítőre, ha azt is vettünk és utána állhattunk neki enni, meg inni...

hja ha épp pénztáros voltam, akkor először ugye el kellett kérni a pénztárcám a széfből...nah nem csoda, ha néha délelőttösként inkább nem is ettem...

2009. nov. 23. 11:35

ha a párom jött, ő se fizethetett nálam!mondjuk egy doboz cigi v ilyenek, ha épp beugrott...

de ha nem volt váltó, akkor persze, megkérték, hogy ugorjon el a postára, váltson fel 2-3 db 20ezrest apróra!

hja de ne az én kasszámból, hanem a másik pénztároséból!

azt visszahozza, az enyémet meg lenyúlja, vagy micsoda?::) hogy este záráskor meg a hiányt fizessem? nem tudom néha mit gondolnak a főnökök:))))

23. Barbi0508 (válaszként erre: 22. - Globus)
2009. nov. 22. 22:18

Igen, ez is ismerős, egyetem alatt nyári szünetbe itt Siófokon, szezonális üzletekben is dolgoztam.

Ha rokon jött be, mindig át kellett adni a kasszát és ha esetleg ettünk valamit a boltból, a másikkal kellett feliratni egy kis füzetbe és csak a főnöknek fizethettük ki. Még egymásnak sem fizethettünk!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook