Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miben vinnéd ki télen a kisbabádat? fórum

Miben vinnéd ki télen a kisbabádat? (beszélgetős fórum)


1 2
42. nikletty (válaszként erre: 41. - Pen80)
2011. szept. 23. 13:07

Nagyon köszönöm! :)

Akkor 62-est nézek majd.

Én is ezen gondolkoztam, hogy a 68-as az már 6hós korig szól kb, és hát hat hósan már június lesz, nem fog kelleni, akkor minek legyen abban a pár hónapban meg túl nagyban.

41. Pen80 (válaszként erre: 40. - Nikletty)
2011. szept. 23. 09:19

Ha átlag méretű babád lesz, akkor a 68 nagyon nagy szerintem. Sajna ezek mind kiszámíthatatlan dolgok: mekkora lesz a baba, mikor fog megszületni, milyen hideg lesz és meddig tart :)

Elvileg a 62-es "másik neve" a 0-3 hónapig, de az én lányom pl 56 centivel született ugye, így nekünk 0-1 hónapig volt :) De ha azt számolom, hogy mondjuk időre jön, átlag mérettel, akkor egyszer kell az overál hazavinni a babát. Január végé esélyes, hogy konkrétan sétálni már nem viszed, max szoktatod (első gyerekkel megoldható :DD), tehát a normál séta mondjuk február közepe, onnan kell az overál max pár hétig - ha szerencsénk van.

Na jó, nem folytatom, nem tudom, én 62-est vennék, max veszel másikat, ha muszáj. Vagy küldök egyet :))

40. nikletty (válaszként erre: 39. - Pen80)
2011. szept. 23. 08:51
Jan 20-ra vagyunk kiírva, overállból szerintetek mekkora méretet keressek 62, vagy 68?
39. nikletty (válaszként erre: 39. - Pen80)
2011. szept. 23. 08:39
köszönöm Pen, akkor rajta leszek, hogy egy tutit levadásszak majd! :)
38. nikletty (válaszként erre: 37. - Nikletty)
2011. szept. 20. 11:22
egy téli babának hány kellhet ilyenből, indulásnak egy elég - ahogy írtátok egy nagyobb méret, aztán majd látjuk közben?
37. nikletty (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 20. 11:22

Szia

azóta már láttam itt-ott, ilyet, ami zsák és overáll is egyben. Ennek mi az előnye, hogy pl nem csak overáll? Mondjuk jó, hogy ahogy nézem, akár egy áráért így két féle holmink van, de

ennek mi a gyakorlati előnye?

Van mikor jobb a zsák, és van mikor már inkább overálként praktikusabb? Ha keresek érdemesebb ezt?

36. nikletty (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 16. 10:07

Köszönöm lányok :)

Hát Bp-től messze vagyunk, így az nem aktuális, zala megyében lakunk.

2011. szept. 16. 09:37

Sziasztok! Pen80 teljesen praktikus tanácsokkal lát el. :)

Csak megjegyzem,lehet olyan overált is kapni amelynek olyan a cipzáras része, hogy lehet zsákként és overálkánt is használni. Nagyon könnyú bele tenni a babát. A hálózsákot azért tartom jónak az elején, mert ha éjszaka felébred szopni a baba, akkor a pelenkacserével nem annyira rázza fel az ember az elszenderült babát, ilyenkor praktikusabb az elől végig cipzáros, kásőbb azárt jó mert amikor aktívan mocorog nem tudja lerúgni magáról.Jó még a tipegóhöz hasonlító hálóruha is nagyobbaknak csúszásmentes talppal. Hálózsákot, a kicsit és a nagyobbat is lehet kapni a lábnál cipzáros változatban is, ez mondjuk nagyobb szabadságot ad amikor már áll,jár.

Tudok olyan használt ruhaboltot ajánlani Budapesten ahol akár új, vagy nagyon jó minőségű ruhákat, overálokat, zsákokat lehet kapni, ha nem zavar, hogy használt. Ezt privátban adom meg .

34. Pen80 (válaszként erre: 33. - Nikletty)
2011. szept. 16. 09:15

Az én véleményem szerint piciként jobb, mert nem rúgja le. A lányom másfél éves, most is abban alszik, szerintem még télen is abban fog és utána térünk át a takaróra. Szerintem az is jó, ha vékony zsák van rajta meg be van takarva, de mi paplanos hálózsákban altattuk, most is. Ez nagyban függ attól, hogy milyen a lakás szerintem. A miénk alapvetően hűvös, és most egy még hűvösebbe költözünk, ezért marad még télen a zsák.

Mi abból 74-essel kezdtünk, mindig 2 mérettel nagyobb van, mint amekkora kellene és abba belenő :) Bár akkor a 74-es óriásinak tűnt :) Mindig 2 van, azokat cserélgetem, bár ezek a nagyobb méretek már olyan drágák, hogy lehet télre csak egyet kap. :)

33. nikletty (válaszként erre: 32. - Pen80)
2011. szept. 16. 09:09

Köszönöm, ez lett volna a következő kérdésem :) én is erre gondoltam, hogy 62-esnél kisebbet nem is nézek.


Lenne még egy kérdésem: a hálózsák

Erről vélemény, tapasztalat? Tényleg jobb, mint a takaró neki? És ebből mekkora mérettel érdemes kezdeni?


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

32. Pen80 (válaszként erre: 31. - Nikletty)
2011. szept. 15. 20:41
Az én lányom februári, mi 62-es overállal kezdtünk és így nem kellett venni szezon végéig. (igaz, 56 cm-rel született, az 56-os semmiképp se tartott volna sokáig). Mivel úgysem szalad benne, nem fogja zavarni, ha kicsit nagy rá. :)
31. nikletty (válaszként erre: 29. - Pen80)
2011. szept. 15. 19:56

oh, köszönöm!

akkor most már tudom overált kell keresnem.

30. Pen80 (válaszként erre: 21. - Nikletty)
2011. szept. 15. 16:10
Lehet túlzás, de én a rugira adtam kis kabátkát, ami a rugihoz volt, ugyanolyan plüss anyagból, tehát nem túl vastag.
29. Pen80 (válaszként erre: 28. - Nikletty)
2011. szept. 15. 16:08

A levegőztetőzsák lehet vékonyabb is, az overállnak külön vannak a lábai, a bundazsák jó vastag és zsák az alja, nem külön vannak a lábai. :)

Én az overállra esküszöm, mi azt használtuk, lényeg, hogy pici babánál két cipzáros legyen, ha overáll, úgy könnyű beletenni.

28. nikletty (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 15. 16:05

köszi!


lányok mi a különbség:

levegőztetőzsák-overall-bundazsák között?


vagy ezek mind azt a meleg, kezes-lábast takarják, úgy látom, jól látom?


Köszi :D

27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Nikletty)
2011. szept. 13. 22:07
Ilyen is van, külön lehet kapni, de van amikor a babakocsihoz tartozék, általában a német babakocsikhoz. Én személy szerint nem szeretem, de ízlések és pofonok. :) Szerintem elég a sima mózes ami a kocsivázára illeszthető.
26. nikletty (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 13. 20:21

Szia

köszi

hú, hát én azt hittem az ilyen, az az, ami a babakocsin van, csak arról levehető

akkor nem így van, vagy ilyen is van, vagy hogy van ez?

Ez a hordozható mózes akkor?? :)

2011. szept. 13. 09:53

Nekem most 6 hetes a kislányom.Télen,ha kiviszem és hideg lesz akkor a tipegő és bodyn kivül kap egy harisnyát+kocsikabát+sapka+overál.A babakocsiba rakok alá egy takarót+betakarom.Ennyi.

A kisfiam áprilisi volt,nála volt olyan,hogy a tipi+body fölé csak az overál került+takaró és mindig naygon jókat aludt és meleg volt mikor hazaértünk.

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 9. 23:00
A tipegőre még adhatsz egy kocsikabátot is.
23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Nikletty)
2011. szept. 9. 22:59

Tökéletes összeállítás, a fejecskéjére adhatsz pamut sapkát, és arra kötött vagy thermo sapkát.

Jó lehet hosszú ujjú bady, harisnyanadrág és egy vastagabb tipegő, majd az overál.


Hazavitelhez ajánlom nektek az autós hordozót, abban a legbiztonságosabb az utaztatása bekötve a babátokat, vagy esetleg ha olyan mózesetek van, ami beköthető a biztonsági övvel. A hidegben egy pelussal letakarhatjátok az arcát a kórháztól a kocsiig.

2011. szept. 9. 22:53

Szia, igaz nem tőlem kérdezted, de ez az. :)


[link]

21. nikletty (válaszként erre: 20. - Anyucika3)
2011. szept. 9. 22:46

Szia

a mi kis babánk is januárban érkezik majd.

Mi az a textil mózes ha megírnád nekem?

S a kórházból hazahozni mit javasolsz?


Én eddig amire gondoltam: hosszú body, rugival, sapi, kesztyű, ilyen overál/bundazsák, kis feje alá textil pelos és pléd reá

2011. szept. 9. 13:25
Én a januári gyerekemet is kivittem már másnap ahogy a kórházból hazajöttünk 5 percre az udvarra,3 nap múlva már majdnem egy órát sétáltunk babakocsiban.Így öltöztettem hidegbe,-5-15C között:Babakocsiba textilmózes(jó vastag),annak az aljába is takaró,babára hosszú ujjú bady,vékony rugi,vastag rugi,kardigán,vékony sapi,vastag sapi,overál,paplan,és így bele a textil mózesbe,és a kocsiba.Ha melegebb volt,lekerült egy-gy réteg ruha,meg nem tettem mózesbe,csak kispaplant alá fölé.Naponta sétáltunk min 2x,ha esett,ha fújt,ha köd volt,ha nem.A harmadiknál nem is volt választásom,hiszen vinni-hozni kellett a másikat az oviba.Megfázva sosem voltak,sőt szerencsére betegek is nagyon ritkán.A nagy 3-ik éve jár oviba,1x volt beteg,bárányhimlős.Kell a gyereknek a levegőztetés,bármilyen idő is van.
19. Pan Dóra (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 9. 12:21
Ez így igaz! És minél jobban bebugyoláljuk, annál könnyebben megfázik, mert kimelegedik a sok ruhában :(
2011. szept. 9. 12:15
Szoktatás kérdése az egész.
2011. szept. 9. 12:15
A téli lányomat már azon a napon vittem magammal,amikor kijöttem a kórházból, mert nem volt segítségem. Semmi baja nem lett. Angliában voltam elhűlve amikor láttam januárban a 8-12 hónapos babákra sem adtak sapkát nagyon sokan, és a meztelen kis lábukon térdig felcsúszva volt a nadrág. Hideg is van, köd is, nyirkos is,de köszönik megvannak.
2011. szept. 9. 11:57

Általánosságban igaz, hogy egy réteggel többet, mint amennyi rajtunk van.

Az én fiam november végi, 8 naposan már sétáltunk még - 10 fok alatt is. Eddig még megfázva sem volt.

Ködös, nyirkos idöben nem viszem ki, sokkal hamarabb elkapni a betegségeket.

15. kitrákotty (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 9. 11:51

jó.


:-D

2011. szept. 9. 11:51
Vannak melegítőpárnák,mi is használunk ilyet.Egy pattintásra megszilárdul és felmelegszik a zselé és ezt betesszük a takaró alá.Hosszan tart,hazaérve pedig konyharuhába csavarva újra kifőzöm.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Kitrákotty)
2011. szept. 9. 11:49
Akkor az északi országokban, soha nem vihetnék ki szinte :) Nem lesz attól semmi bajuk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook