Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Télen miben vigyük keresztelni a kisbabát? (téli keresztelő ruhát még nem láttam..) fórum

Télen miben vigyük keresztelni a kisbabát? (téli keresztelő ruhát még nem láttam..) (tudásbázis kérdés)

20. Arika
2008. okt. 8. 19:52

Szia !


nekünk mindkét lánynak november elején volt...

igaz nem volt még nagyon hideg, de egy 6-9 hetes babát azért rendesen fel kellett öltöztetni.


A nagylányom-5 éves- fehér rugiban volt, és arra egy fehér overállt vettem neki kinn a bababörzén.

Szuper állapotban volt, tiszta fehér volt, de volt az elején egy szines maci. Mi oda tettünk neki egy pelenkát, ami amúgy is jól jött (mert előtte evett), plusz a templomban megkapta azt a kis keresztelő ingecskét is.


a Kisebbik lányom meg body, harisnya, rugi, és kaptunk kölcsön egy igazi keresztelő ruhát.

Ami egy vastagabb rugdalózó volt, de rá volt varrva olyan hímzett, csipkecsoda.

plusz betekertem még a nagyméretű , fehér vastag "kifogóba", aminek van kapucnija is...így egyáltalán nem fázott.



mi tiszta fehérbe öltöztettük, és a keresztelőt is megtartottuk 6 hetes kora előtt, ugy ahogy a katolikusoknál szokás.

(azt hiszem lett is volna családi dráma anyós részéről ha nem igy teszünk!;) )

2008. szept. 24. 07:33
Mi mindkettővel megvártuk a jobb időt, az egyiket májusban, a másikat szeptemberben kereszteltük és természetesen hófehérben!
2008. szept. 24. 00:41
Pólyában is szokták vinni a babákat hidegebb időben. Pl nekünk van egy családi ereklye, gyönyörű madeirás pólyahuzatunk is e célból.
2008. szept. 24. 00:25
Mi világoskékbe öltöztetük Hála-Istennek, nem is fázott meg és egy kis fehér, meleg pancsó takarta be.A Paptól kapott fehér ingecskéjét is felvettük alá.
2008. jan. 20. 09:31
Egyébként milyen idős a babád?Az én kisfiam most lesz 2 hónapos,de megvárjuk a keresztelővel a jobb időt.
15. bozsi70 (válaszként erre: 14. - Vviki2)
2008. jan. 20. 09:26
Nálunk is a pap adta jelképesen a kis inget,sőt mikor a lányomat kereszteltük,rajtunk kívül még 6 babát keresztelt egyszerre.Egymás mellett álltunk mindannyian és mivel nem volt csak 3 ingecske ketten fogtunk egyet,De ahány ház,annyi szokás!
14. vviki2 (válaszként erre: 12. - Suhi)
2007. dec. 11. 12:37

Én azért írtam, hogy nem kell fehér kising, mert nálunk a pap adta az ingecskét (persze csak jelképesen, így nem lett a miénk:-)!

Minden templomban más szokás van, van amelyik pap ragaszkodik a "talpig fehér"-hez!

13. Lilly1
2007. dec. 11. 11:26
Az én kisfiam fehér plüss keresztelőruhája még megvan vadiúj állapotban (rugi, kabátka, sapka, kiscipő), ha valakit érdekel... :-)Ha jól emlékszem, 80-as. Azért persze egy kabát még kell fölé.
12. Suhi
2007. dec. 11. 09:31

Keresztelőnél a fehér kising jelképezi a tisztaságot, az ártatlan bűntelenséget. Ha valaki később , pl felnőtt korban keresztelkedik meg, akkor is a fehér kising a vállára van terítve.

Szerintem, ha beöltözteted, s viszel magaddal egy fehér kisinget, ami nagyobb méretű, s a procedúra alatt azt ráteríted, vagy az overállra húzod, akkor a baba se fázik meg, az atya se fog elégedetlenkedni, s Te sem fogsz aggódni. :)

11. supin
2007. dec. 10. 09:45
vviki! igazad van.. A mi kis Gergőnk fehér sapkában világoskék nadrágban és fehér pulcsiban volt. De az overáll ami halványdrapp volt szinte mindent De nem fázott meg és ez a lényeg!eltakart!
10. vviki2
2007. dec. 10. 09:30
Szerintem oly mindegy, mert úgysem látszik... Gondolom adtok rá overált, vagy takarót! Egy világos színű overál szerintem sima ügy! De meg kell kérdezni a papot, hogy ott mi a szokás! Nálunk nem kérte a fehér ruhácskát. (A kisfiam s.kék naciban és fehér alapon s.kék rácsos kisingben volt.)
2007. dec. 9. 16:01
Ilyenkor télen szerintem tökmindegy, hogy milyen színű ruhába öltözteted a picit, mert úgyis rá kell adni még valami vastag bundazsákot vagy egyéb meleg dolgot. Ha nagyon pici még, akkor egy szép pléddel is be kell takarni (szerintem). Nem számít, hogy milyen színű (igaz sötét ruhát nem szívesen adnék a babára keresztelőre), csak szép, tiszta ruhácska legyen.
8. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2007. dec. 8. 21:30
Nyugodtan vidd rozsaszinben, a lenyeg, hogy ne fazzon meg.
2007. dec. 8. 20:04
Nálunk is télen volt a keresztelő. Én jó aláöltöztettem (6 hónapos volt), persze fehér volt a meleg holmi is (plüss rugi, de még alatta kis harisnyanaci is). Kötött fehér kabátka. Aztán erre jött a keresztelőruci. Igaz, dundibb volt a gyermek így:))
2007. dec. 8. 19:51
Szerintem valami csinos ruhacska plussz egy nagy "habos" baba takaro eleg.
5. Jéghegy (válaszként erre: 3. - Éva****)
2007. dec. 8. 18:57

Nincs.. éppen ezért írtam azt amit... a keresztelőruha annyira vékony, hogy csak na!!!

Télen max. valami alá lehet adni.. akkor meg "minek"?

2007. dec. 8. 18:33
Én nyáron is láttam rózsaszínben keresztelt kislányt,aki már járni is tudott mellesleg és nagyon aranyos volt.Szerintem a szín egyáltalán nem számít.És a leglényegesebb,hogy a baba ne fázzon meg.A halvány színek(pasztell)nyugodtan használhatóak.De ahány ház,annyi szokás.
2007. dec. 8. 18:28
szerinted van nyári, őszi, téli, tavaszi? A legszebb ruhájában kell vinni, az én véleményem.
2007. dec. 8. 18:26

Feltétlenül fontos a fehér szín??

Halvány rózsaszín nem fér bele???

(nyáron ez nem lenne kérdés)

2007. dec. 8. 18:25
Télen miben vigyük keresztelni a kisbabát? (téli keresztelő ruhát még nem láttam..)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook