Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miben különbözik a mikrohullámú sütő grill és crisp funkciója? fórum

Miben különbözik a mikrohullámú sütő grill és crisp funkciója? (tudásbázis kérdés)


8. Bichi (válaszként erre: 7. - 403c839538)
2016. dec. 1. 21:00
A crisp. Tök más a kettő...
2016. dec. 1. 18:56

Inkabb rendes sutoben sutok, a grill/crisp csak gyors megoldasnak kellene, vagy kis adag sutesere.


Vegul is amit szeretnek kesziteni benne, az a melegszendvics, esetleg kis meretu pizza. Erre melyik lenne jobb, grill vagy crisp?

6. Bichi (válaszként erre: 1. - 403c839538)
2016. dec. 1. 12:04
Én rengeteget használom a crisp funkciót, nem is vennék másmilyent. Remek hús, tojás, lepény, süti sütésére... Össze sem hasonlítható a grill funkcióval. Igaz, nagyot dob az áron, de ha teheted, és igazán használod sütés-főzésre a mikrót, nem csak melegítésre, akkor ne hagyd ki :)
2016. dec. 1. 11:01

Nekünk ilyen a mikrónk, de nem használom egyik funkciót sem.

Grillnél izzik a felső S alakú fűtőszál, ami a sütőt rendkívül felmelegíti, azaz beépített formában így nem használható. Cripsnél adott egy teflonszerű bevonattal ellátott tál, nyeles levehető fogantyúval, klasszikus pirítás funkció. Pontosan ugyanolyan, mint a tűzhelyen serpenyőben pirítás, időnként át kell keverni.

2016. nov. 30. 22:42
Szerintem a grill (ami rost, rostélyt jelent, sütőrácsot) átsüti a húst, mintha szabad tűzön sülne.
3. 403c839538 (válaszként erre: 2. - Spann)
2016. nov. 30. 22:27
Köszi. És akkor a grill? Az csak az étel tetejét süti?
2016. nov. 30. 21:15

A crisp funkciónak köszönhetően az ételek alsó és felső oldala is ropogósra sül a mikróban. A hatás megegyezik a hagyományos sütéssel, azonban sokkal rövidebb sütési időre van szükség. Ehhez a funkcióhoz speciális crisp tál szükséges.


Ezt találtam a crisp-ről. (Azt jelenti, hogy ropogós.)

2016. nov. 30. 19:46
Miben különbözik a mikrohullámú sütő grill és crisp funkciója?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook