Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi volt az első jel, hogy babát vártál? /teszt készítés előtt/ fórum

Mi volt az első jel, hogy babát vártál? /teszt készítés előtt/ (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. szept. 4. 13:15
Eltelt pár nap,azóta mi a helyzet??
43. lisica
2013. aug. 31. 15:27
ja,és előtte nap elmentem a szokásos futásomra,amiről erősen vérezve jöttem meg...
42. lisica
2013. aug. 31. 15:27
nekem semmiklasszikus tünetem nem volt,de az utolsó ciklus 25-ik napján összeesetem és aznap olyan fáradt voltam,mint még soha...igaz,kimerült is voltam...
2013. aug. 29. 12:06
Folyamatos émelygés és öklendezés. Onnan tudtam, hogy várandós vagyok... :-)
2013. aug. 28. 16:03
Nekem a mellem feszült borzasztóan és egyfolytában tudtam volna aludni.
2013. aug. 28. 14:53
Azonnal megláttam az utcán az összes kutyagumit és hazáig öklendeztem,szörnyű volt.
38. Krisz42 (válaszként erre: 37. - Bugs02)
2013. aug. 28. 14:08
Nem baj,próbálkozni megint lehet:)Az legalább kellemes elfoglaltság:)
37. Bugs02 (válaszként erre: 36. - Krisz42)
2013. aug. 28. 13:29

Benne van a pakliban:)

De igazából én nem sok reményt fűzök ehhez már.

2013. aug. 28. 10:44
Nekem a két fiamnál semmi tünet nem volt,csak miután késett,a teszt.A lányomnál viszont már a fogantatáskor rosszul voltam.Mensim 7.napján voltunk együtt,akkor lettem terhes.Utâna egész hónapban rosdzul voltam,persze nem tudtam mitől,fogytam is,mert alíg ettem,aztân már az előtt,h meg kellett volna jönnie,tudtam,h terhes vok.Mikor a 27.napon-26-28napra jött meg mindig,-volt pár csep vér,már nem is gondoltam arra,h mégis meg fog jönni,mert tudtam,h terhes vok,nem is törődtem a dologgal.De mint írtam,a fiaimnál semmit nem éreztem,tehát nâlad is lehet bármi még:)
35. Bugs02 (válaszként erre: 34. - Riapa)
2013. aug. 28. 08:06
Gratulálok!
34. Riapa
2013. aug. 28. 07:54

Nekem semmi jele nem volt. Mi terveztük, a menzeszem olyan volt mint a svájci óra, tehát tudtam, h mikor van a legnagyobb esély a teherbeesésre. 2 héttel később éreztem napközben erős görcsöket, gondoltam, megjött a menzesz. De nem. Este sem, másnap sem. Akkor már tudtam, h ez bizony terhesség lesz. Biztos voltam benne. Vártam még 1 hetet, vettem 2 tesztet. Egyiket megcsináltam, majd 3 perc után egy csík volt és kidobtam. Negyed óra múlva, nem hagyott nyugodni a gondolat és megnéztem mégegyszer. Már 2 csík volt. Na, akkor meg ez a gondolat nem hagyott nyugodni. Másnap reggel, első pisilésnél megcsináltam a másik tesztet is, szépen jöttek a csíkok!!!! Semmi tünetem nem volt, se hányinger, se ájulás, semmi. Azóta 4 hónapos a kisfiam :-)

Sok sikert neked!!

33. Bugs02
2013. aug. 28. 07:41
Most már addig várok, míg megnem jön, ha nem jön, akkor csinálok egyet.
32. Bugs02 (válaszként erre: 31. - 6b006fc769)
2013. aug. 28. 07:39

Amit leírtok nálam az mind jelen van:)

Kivéve a pozitív tesztet:))

31. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2013. aug. 28. 07:22
Nem nekem, anyukámnak tűnt fel, hogy megettem ipari mennyiségű resztelt májat. Érzékenyebb is lettem, meghatódóbb.
30. Bugs02
2013. aug. 28. 07:21

A terhességi tesztekkel kapcsolatban állandóan felmerül a kérdés, úgyhogy megérdemel egy külön írást a kérdés, hogy mikor érdemes a legkorábban tesztelni.


A legeslegkorábban a következő menstruáció első napja előtt 2 nappal érdemes megcsinálni a tesztet, de még ekkor is nagy valószínűséggel negatív lesz.


Ha rendszertelen a ciklusod, vagy együttvoltatok és szerinted akkor és ott teherbeestél, vagy gyanítod, mikor volt a fogantatás, akkor ahhoz a naphoz, amikor volt, számolj hozzá legalább 12 napot és akkor végezd el a terhességi tesztet.


Hamarabb megcsinálni felesleges, mert a fogantatás után kb. 7-12 nappal van a beágyazódás és a HCG hormon, amit a teszt kimutat, akkor kezd csak el termelődni.


Néhány alapszabály:


Ha tuti eredményt akarsz mindig reggel csináld meg a tesztet, mert akkor a legnagyobb a HCG koncentráció a vizeletben

Olyan tesztet vegyél, aminek nagy az érzékenysége, így biztosabb az eredmény

A beágyazódást nem lehet érezni elvileg, mégis van, aki érzi, de ez azért elég ritka

Ha a fogantatás utáni 10 napban terhességi tüneteket észlelsz magadon, akkor azok még nem igazi terhességi tünetek, a hányinger és a többi csak később jelentkezik

A terhesség első jelei a beágyazódás után (7-12 nap múlva) jelentkeznek: premenstruációs tünetek (a szokásos menses előtt hasfájdogálás), mellfeszülés, esetleg erős szédülés, émelygés

A magas testhőmérséklet önmagában semmit nem jelent. Normál ciklusnál menses előtt mindig felemelkedik a testhő és vagy a menses első napjáig, vagy a menses végéig magas marad. Csak akkor van értelme mérni a hődet, ha van viszonyítási alapod az előző hónapról, hogy hogyan is szokott nálad lenni. Ha a menstruáció elején szokott leesni a hőd, akkor a változásból azonnal tudhatod, hogy meg fog jönni, ha a végén, akkor a fennmaradó hő azt is jelentheti, hogy meg fog jönni, csak késik.

Ha negatív a teszt, és nem jön meg, 3-4 nap múlva tesztelj megint.

Ha két csík van a teszten, de halványak, attól még terhes vagy. Téves pozitív teszt nincs. Akkor is terhes vagy, ha csak 10 perc múlva jelenik meg a másik vonal (sok anyukát ismerek, akik a kukából bányászták ki a tesztjüket, mert megjelent a második csík :o ))

Ha nem jön meg, negatív a teszt, és mégis terhesnek érzed magad, menj el orvoshoz! Általában ki szokott derülni, hogy mégis baba van, vagy hogy valami ártalmatlan kis dolog okozza a ciklusod zavarát.

Két csíkos lett a teszted? Kövesd végig a terhességedet hétről-hétre testreszabott hírlevelünkkel! Katt ide a feliratkozáshoz!

29. Bugs02
2013. aug. 28. 07:17
Csak mégis van hányingerem, álmos vagyok stb...de biztos ennek is megvan a miértje?
28. Bugs02
2013. aug. 28. 07:16

ma reggel ismét csináltam egy tesztet, de az is 1db csíkos volt, így nem hiszem, hogy csinálok még, mert ki kellett volna már mutatnia valamit.

Majd legközelebb:))

2013. aug. 27. 14:11
undorodtam a máskor imádott abárolt szalonna illatától.
26. Salisbury (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2013. aug. 27. 14:10
Egyik pillanatról a másikra megundorodtam a kék sajt szagától.
25. f6390e6b9b (válaszként erre: 24. - Bugs02)
2013. aug. 27. 13:52
Gratulálok,ennek a koronája lenne a baba! :)
24. Bugs02
2013. aug. 27. 13:41

Köszi a drukkolást:)

Majd látom, ha úgy van, akkor csinálok még egyet.

Igaz jövő héten ne leszünk itthon, mert megyünk pihenni, talán ott.

Mivel akkor ünnepeljük az 5 éves évfordulónkat:)

23. f6390e6b9b (válaszként erre: 21. - Bugs02)
2013. aug. 27. 12:54
Ez még nem jelent semmit,jövőhéten újra megkérdezem!! :)
22. Bugs02
2013. aug. 27. 12:52

A teszt ott van a fürdőszobában, megyek megnézem, aztán kidobom szépen.

csak a pénzt sajnálom:(

21. Bugs02
2013. aug. 27. 12:49

Most vettem egyet, DM-s. Semmi negatív, de még van egy db:)

Bátyám párja is így járt, mert babát várnak és neki a két hetes terhességet nem mutatta ki a teszt, majd a 3 héten kb.

De megcsináltam, így most nyugi van, lehet ilyenkor nem úgy mutatja de ez van.

ettől függetlenül maradjon ez a kis fórum, mert sztem mindenki örömmel idézi fel azt a pillanatot, amikor ott volt a két csík:)

20. f6390e6b9b (válaszként erre: 12. - Bugs02)
2013. aug. 27. 12:11
Megcsináltad már a tesztet???
19. M...Ó
2013. aug. 27. 10:31
Szia! Nekem egy csütörtöki napon kellett volna megjönnie, az volt a 28. nap, és általában 28-29 napos ciklusaim voltak. Szombaton még mindig nem jött meg, és este olyan szinten megkívántam a húslevest, hogy ölni tudtam volna egy tál levesért, pedig tudtam, hogy másnap az lesz az ebéd, de annyira nem bírtam várni, hogy forraltam vizet, és tettem bele húsleveskockát :D emellé társult a mellfeszülés/fájdalom és a fáradtság, de gondoltam, hogy ez azért is lehet, mert meg fog jönni. De még kedden sem jött meg, vettem tesztet és egyből két csíkos lett. :)
2013. aug. 26. 16:07
Legeslegelső jel volt, hogy fájt a cicim, ami előtte soha. Nem csak feszült,vagy érzékeny volt,hanem konkrétan fájt. Aztán a gyakori pisilés, majd a pozitív teszt :-)
2013. aug. 26. 15:06

Én az 1. terhességemnél észre se vettem, hogy van ott valaki. Végül egy joghurtitaltól olyan erős émelygés lett, hogy gyanút fogtam. Még aznap este csináltam tesztet és egyből meg is jelent a 2. vonal.

Utána kezdtem el olvasgatni dolgokat (egyáltalán nem terveztük csak jött magától), és akkor láttam, hogy voltak jelek. Pl. erős mellfeszülés, gyakori pisilés, ingerlékenység. De őszintén szólva az utóbbi 2-t a stresszes időszaknak tudtam be, meg a késést is.


A 2.-nál már tájékozottabb voltam. Nagyon fájt a cicim, szinte hozzá se lehetett érni. Társult még hozzá egy kis felfázás meg hőemelkedés is.


Így utólag belegondolva a mellfeszülés volt mindkét esetben olyan, amire lehet gyanakodni az én esetemben.

16. tbt0801 (válaszként erre: 15. - Bugs02)
2013. aug. 26. 14:55
Igen, tényleg, olyan is volt, hogy evés előtt émelyegtem, de elmúlt, azt hittem, hogy csak leesett a vércukorszintem, persze később erősödött :), de nem bántam
15. Bugs02
2013. aug. 26. 13:57

A büdi csöveseket én is kifogom mostanában, talán ez egy jel:)

Reggeli hányinger, de ha eszek elmúlik...

Köszi, hogy megosztottad ezt a kis érdekességet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook