Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi van akkor és mi lehet az oka annak, ha a baba nem reagál a tbc oltásra (asszem) kifakadással? fórum

Mi van akkor és mi lehet az oka annak, ha a baba nem reagál a tbc oltásra (asszem) kifakadással? (tudásbázis kérdés)


11. Heni86 (válaszként erre: 8. - Molyka)
2010. jan. 26. 14:54

Erre sem biztos, hogy reagálni fog de többször már akkor sem adják be neki.

Nagyon sok baba van így, nem kell emiatt aggódni. Ezer oka lehet ahogy előttem leírták...

2010. jan. 26. 14:15
Sziasztok!Nekem 2008.márciusában születtek a kis unokáim,3-án és 31-én.Egyiküknek sem lett jó az oltása,állitólag rossz volt az oltóanyag.Kapatak nyáron másikat.Az egyiküknek kifakadt,szép lett a másikuknak nagyon csúnya "puklis" lilás lett.Azt mondta az orvos mindkettő jó,a "puklis"is sokkal szebb már.De ha nem látszik semmi biztosan ismételni kell.
9. giga455 (válaszként erre: 8. - Molyka)
2010. jan. 26. 13:59

Hát passz.

Nem jól adják be, nem vált ki immunreakciót, rossz az oltás... sokminden lehet.


Nem tudom emlékszel-e, általánosban is adnak ilyen próbaoltást az alkar bőre alá, aminek be kell pirosodni. Talán 13 évesen azt hiszem. Sokan vonalzóval csapkodták, hogy piros legyen, mert különben a vállba kapja az ismétlést. Na ez ugyan az az oltás. Akkor ellenőrzik, hogy emlékszik-e még a szervezet.

2010. jan. 26. 13:14
Köszönöm. Unokahúgom állítólag nem reagált az oltásra, ma kapja a második adagot. De vajon erre már fog reagálni? Mi lehet az oka, hogy nem reagál a baba?
2010. jan. 26. 13:09

Nem kell,hogy kifakadjon!

Ha picit lilul,pirul és dudorodik kissé az már elég!

2010. jan. 26. 13:09
Igaz, kifakadnia nem muszáj csak látszódjon a helye!
2010. jan. 26. 13:07
Akkor ismételni kell ha jól tudom fél éves kora körül...
2010. jan. 26. 13:07
szia. Mi is újrakapjuk, mert nem fakadt ki. A védőnő nekem azt mondta, hogy izomba lett adva és azért nem fakadt ki.
2010. jan. 26. 13:06

nem baj ha nem fakad ki. A mienk sem fakadt ki, csak kis piros-lilás dudor volt.

Az a lényeg, hogy egyáltalán látszon a helye. De nem szabad nyomkodni, meg egyáltalán hozzá nyúlni.

2010. jan. 26. 13:06
Újra oltják a babát félévesen! Barátnőm kislányának sem fakadt ki, sőt senkinek sem aki aznap szült mint ő, azt mpndták a kórházban neki, hogy lehet hibás volt a szuri :(! Ne izgulj, újra megkapja és semmi gond nem lesz!
2010. jan. 26. 13:05
Mi van akkor és mi lehet az oka annak, ha a baba nem reagál a tbc oltásra (asszem) kifakadással?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook