Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi számít csendháborításnak? fórum

Mi számít csendháborításnak? (tudásbázis kérdés)


20. Guruljka (válaszként erre: 8. - Ff36256613)
2012. nov. 10. 13:23

Nem jól van a köztudatban!

Időpont megadása nélkül..aki másokat zavar, az megvalósítja a csendháborítást.


[link]

19. Mókicaaaa (válaszként erre: 18. - Era06)
2010. jún. 27. 20:03
Nem mert közterület...:-(((
18. era06
2010. jún. 27. 19:51
valami növényt, nem lehetni tenni az ablak alá, ne tudjanak ott dohányozni?
2010. jún. 27. 14:28
Köszi mindenkinek a segítséget!
16. Mókicaaaa (válaszként erre: 14. - Szasza2009)
2010. jún. 27. 14:27
Jártam első körben a tulajdonosnál, Ő azt mondta szerinte semmi esély, hogy Ő kijelöl egy távolabbi helyet dohányzásra(mert van lehetőség rá, hogy ne az ablak alatt legyen)és elmenjenek odáig....Eléggé elkeserített a hozzáállása...aztán bementem az önkormányzathoz, és ott több szervet is felkerestem, az egyik helyen rögtön arra buzdítottak, hogy adjam be birtokvitára a dolgot..de én meg mivel a többi lakó szarik rá, egyedül félek elindítani a pert..szóval még erőt merítek...
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Caffi)
2010. jún. 27. 07:33

Nekünk 25kg-os sztafink volt,de most a telken lakik.zavarta a lakókat a hangja,na meg mikor megszültem nyomós okkal elvitte a párom a lakásból,mert rájött nem pici baba mellé való,azóta a lakók hálásak nekem.

Viszont az ebéd meghíváson még gondolkodom:)köszi:)

14. Szasza2009 (válaszként erre: 13. - Mókicaaaa)
2010. jún. 27. 01:21

Ez nem számít csendháborításnak. Viszont minden esélyetek megvan rá, hogy változtatniuk kelljen a helyzeten.


1. A cigivel megfosztanak benneteket az egészséghez való jogtól. Amúgy is elképesztő ez az egész sztori. Az nem kijelölt dohányzó, hogy más ablaka alatt cigiznek.


2. A lényeg, hogy ha beköltözésetekkor már ki volt adva a működési engedély, akkor tolerálnotok kell minden olyan zajt, és eseményt, ami az intézmény profiljával együtt járhat. Tehát nem szólhatsz az miatt, ha több a parkoló autó, többen járnak be abba a házba, stb. Viszont a dohányzás és az utcán való üvöltözés nem tartozik bele automatikusan egy felnőttoktatás profiljába. Tehát nem vagy köteles elviselni. Az intézménynek kellene szólni szerintem elsősorban, hiszen ez lenne a legegyszerűbb, és legtisztább. Ha semmi foganatja, akkor jegyző, hivatalos panasz, és legvégső esetben kérni lehet, hogy vonják vissza a működési engedélyüket.


Egyébként az, hogy mit kell elviselnetek, egy bírósági tárgyalás során általában egyéni elbírálás alá esik, tehát a bíró dönti el. Nincs leírva sehova, mi az, amit még tolerálni kell.

2010. jún. 26. 20:28

A szitu a következő...

Egymás melett van közvetlen L alakban 2 társasház..a mellettünk lévőben egy felnőtt oktatási intézmény működik...nagyon sok a problémánk velük..konkrétan nem tudunk ablakot nyitni, mert itt 30-40 főt kell elképzelni akik egyszerre az ablak alatt dohányoznak..ez az ügy már az önkormányzatnál van, hogy mit lehet tenni, erre mostmár az is többször előfordul, hogy reggel már fél 6-kor kezdik a termekben a takarítást és húzzák-vonják a padokat, majd bele lehet őrűlni egy- másfél órán keresztül, és hétvégén..és ma kicsapta a biztosítékot az, hogy nem elég hogy reggel rájuk ébredtem, ma egy hosszabb vizsga lehetett és még d.u fél 4-kor sem tudtam pihenni, mert kinnt sikoltoztak az utcán ahogy várták az eredményeket..szóval ezért kérdeztem ezt az egészet..Bocsi, kicsit hosszú voltam..

12. caffi (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2010. jún. 26. 18:14

:)...má kezdtelek sajnálni,az a legfinibb kaja:)....gondoltam meghívlak ebédre!:)

Furi egy ház a tiétek:)

Az én kutyámnak mondhatnák h maradjon csendben....ha nyílik az ajtó,mint egy véreb ront ki az előszobába....pedig csak 2kg-ot nyom:)....de hangja,az felér egy nagyéval:)

11. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - Caffi)
2010. jún. 26. 17:49

De eszünk:)

én is meglepetten olvastam a házirendünket.Ja,meg a kutyát is némitani kell,mert az sem ugathat.....fura egy társasház....

10. caffi (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2010. jún. 26. 17:39

?...És ak ti házatokban nem esznek rántott húst?:)

Nálunk az az ébresztő vasárnap....kinyitom a szemem és már tudom h hétvége van:)

9. caffi (válaszként erre: 1. - Mókicaaaa)
2010. jún. 26. 17:37

Én is az este 10 utánit tudom....

Mért kérded?Bosszantanak a szomszédok?

Vagy esetleg téged akarnak feljelenteni?

2010. jún. 26. 16:53
Talán este 10-től reggel 6-7-ig, de írd be a keresőbe, biztosan lesz találat:)
2010. jún. 26. 16:52
Este 10 óra után zajt csapni a házban.
2010. jún. 26. 16:46
Spec a mi házunkban a vasárnapi húsklopfolás is annak számít.
2010. jún. 26. 16:36

Én úgy tudom, hogy a jogszabály módosult. Eszerint minden annak számít, ha valakinek több a soknál.

[link]

kb ez....

2010. jún. 26. 16:33

szombaton és vasárnap cintányéron játszani.

Hétköznap éjjel füvet nyírni.

Nappal csinál mindenki amit akar. Na meg persze máskor is. :(

2010. jún. 26. 16:26
igen.kibocsájtott zaj mértéke, és este 10 ha jól tudom rendőrség és önkormányzat felé lehet jelenteni
2010. jún. 26. 16:14

Légyszi az segítsen aki tisztában van a jogszabállyal, mikortól lehet valakit csendháborítás miatt feljelenteni? Létezik még ilyen?

Előre is köszi

2010. jún. 26. 16:13
Mi számít csend háborításnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook