Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik még csendháborítás? fórum

Létezik még csendháborítás? (tudásbázis kérdés)


1 2
2020. márc. 19. 15:51
Szerintem biztos,miért ne létezne!!!
58. LiluLilu (válaszként erre: 56. - Malacbefőtt)
2019. márc. 3. 09:25
Igen én vagyok az ostoba. :) kár, hogy cska most látom mit írtál. Ha tudnám hol laksz megmutatnám Neked milyen is az ha az ablkaod alatt hánynak, tarhaljak egymástól a cigit, itt tör ki egy bunyo. Vagy éjszaka 6x elorditja magát egy gyökér, hogy bulivan bzmeg!
2018. szept. 1. 14:58
hajaj...felújitások tömkelege az épületben...
56. malacbefőtt (válaszként erre: 55. - LiluLilu)
2018. szept. 1. 12:33
Mondom én, hogy ostoba vagy.... :( Tanulj meg értelmezni, ezennel a téma részemről vége. Szép napot :)
55. LiluLilu (válaszként erre: 54. - Kondygirl)
2018. aug. 31. 09:47

Az az erdekes h rogton ezzel jott.. meg h biztos a buntetes, penz penz penz...

Pedig le sem írtam miről van szó. Csak egy kérdést tettem fel. De maris egyertelmu volt az elso valasza, hogy biztos egy szegeny szomszednak szeretnék ártani, akiről nem is tud de biztos én vagyok a szr. Mert aludnék éjszaka...

Nappal felolem robbantgathatnak is.. de az éjszaka legyen már nyugalmas..

54. kondygirl (válaszként erre: 35. - Malacbefőtt)
2018. aug. 31. 06:51

"Még vasárnap is lehet az új kormányrendelet szerint. 200 ezer forintig büntethető, ha szegény szomszéd csak vasárnap tud füvet nyírni, mert egész héten dolgozik mondjuk"

Ez a te felemelő hozzászólásod volt.

53. kondygirl (válaszként erre: 35. - Malacbefőtt)
2018. aug. 31. 06:49

Miért ne tudná? Ha csak vasárnap van ideje füvetnyírni, akkor csak vasárnap van ideje: takarítani, mosni, teregetni, elpakolni a tiszta ruhákat, esetleg főzni vmi finom ebédet.... szóval el is ment a napja.....

Egyébként aki vasárnap nyír fűvet, az erre "izgul". Hidd el többet is ismerek! :D

52. LiluLilu (válaszként erre: 51. - Malacbefőtt)
2018. aug. 30. 18:39
A stílusodra figyelj, ennyit megsúgok. Szia!
51. malacbefőtt (válaszként erre: 47. - LiluLilu)
2018. aug. 30. 05:08
Most komolyan mit nem lehet ezen érteni hm? Feltettél egy kérdést, amire példaként hoztam a kora hajnali fűnyírást. Sajnos arra a szintre még nem jutottam, hogy gondolatolvasó legyek, ki minek tesz fel amúgy teljesen logikus kérdéseket.
2018. aug. 28. 17:39

Kikerestem a törvényt.

[link]


VI. Fejezet

A használat és a hasznok szedésének joga

1. Általános szabályok

5:22. § [Használat, hasznok szedése, terhek viselése és veszélyviselés]


A tulajdonos jogosult a dolgot használni és a dolog hasznait szedni; viseli a dologgal járó terheket és a dologban beállott azt a kárt, amelynek megtérítésére senkit sem lehet kötelezni.


5:23. § [A dolog használatának általános magánjogi korlátja]


A tulajdonos a dolog használata során köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen a szomszédokat szükségtelenül zavarná, vagy amellyel jogaik gyakorlását veszélyeztetné.



Ez az, amire hivatkozni kell.

2018. aug. 28. 17:24

+

[link]

[link]


Sok szerencsét!

48. Guruljka (válaszként erre: 45. - LiluLilu)
2018. aug. 28. 16:38
Járj sikerrel!
47. LiluLilu (válaszként erre: 46. - Malacbefőtt)
2018. aug. 28. 16:36
Parancsolsz?
46. malacbefőtt (válaszként erre: 39. - LiluLilu)
2018. aug. 28. 06:10
Kondygirl... :)
45. LiluLilu (válaszként erre: 44. - Loch ness)
2018. aug. 27. 09:45
Csak azokat érdekli ez akik ugy vannak, mint mi. Kb 5-7 házat erint a dolog. Aki nem erintett,az kb magasrol letojja..:/ jegyzohoz keszulok menni a heten.
2018. aug. 27. 09:02
Részvétem. Nekünk a szomszéd az ablakunk alatt ugattatja a kutyáját, pedig többször szóltunk neki (udvariasan), és elég lenne, ha egy elmozdítható belső kerítést húzna fel ott (telne rá neki). De nem, azért sem. Mi meg azért nem alszunk. És erre még megoldás sincs, próbáltam utánanézni, de olyanokat olvastam, hogy van, hogy buszsofőrök állandóan kialvatlanul mennek vezetni a folyton ugató szomszéd kutya miatt. Szomorú, hogy erre nincs szabályozás. A ti helyzeteteket sem irigylem, de remélem, találtok rá megoldást. Gondolom, az lenne a legjobb, ha össze tudnátok fogni másokkal, és úgy kikövetelni a jogaitokat. Erre nincs lehetőség?
43. maszatcoco78 (válaszként erre: 32. - Alidamolnar)
2018. aug. 27. 05:48
Honnan gondolod, hogy nem mennének ki? Volt màr hasonlò tapasztalatot?
2018. aug. 26. 22:23
Minden választ és linket köszönök!:-)
41. LiluLilu (válaszként erre: 20. - Maszatcoco78)
2018. aug. 26. 22:21
De jó. Köszi!
40. LiluLilu (válaszként erre: 25. - Maszatcoco78)
2018. aug. 26. 22:20
Nekem sem öröm, h kb konyorgok hogy alhassak az otthonomban.
39. LiluLilu (válaszként erre: 35. - Malacbefőtt)
2018. aug. 26. 22:19

Bocsi, ki beszélt amúgy fűnyírásról?

Itt az utcán, heti 1x nyírnak füvet közmunkások hajnalban. Sose zavart...

38. LiluLilu (válaszként erre: 16. - Kondygirl)
2018. aug. 26. 22:18

Azon vagyunk,dr fiatal párként,kisbabával ehhez sajnos több idő kell és persze pénz ugye. Addig meg nem tudok ugy elni,h napi 2-4 orat alszok reszletekben, mert ők éjjel-nappal bulikat tartanak.

A masik az ,hogy kocsma.. a rendor akivel beszeltem, azt mondta nem bulihely, ezert simán megbüntethetnék h ennyi diszkót/bulit tart. De nem vagyok szemét... csak jó lenne pl aludni, nem reszegekkel társalogni/vitatkozni , hajnalban vagy éjszaka ,h magánterület és húzzanak el a gyerek ablaka alól , vagy a lépcsőnkről.. :/ :(((

37. LiluLilu (válaszként erre: 12. - Malacbefőtt)
2018. aug. 26. 22:15
Nemtudom mi a problémád.. nem érdekel a pénz lehúzás. Amúgy sem bírságolnak egyből, előbb kijönnek figyelmeztetni. Beszéltem rendőr ismerőssel.
36. LiluLilu (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. aug. 26. 22:14

Köszi a linket.


Rongálások történnek, plusz bulik vannak a szomszedban, a gyerekszoba alatt+ a mi ablakunk alatt is folyamatosan kiabalas, zene, stb

Folyamatosan felvagyunk ebresztve,a gyerekrol nem is beszelve, igy nem lehet elni.. elvileg azert otthon, az otthon, hogy használhassam pihenésre... de az utobbi honapok mar borzalmasak. Nagyon sokszor szoltunk, de nincs változás. Eddig nem akartam szemét lenni, de mostmár nem bírjuk. Aludni kell!

35. malacbefőtt (válaszként erre: 17. - Kondygirl)
2018. aug. 26. 19:08
Miért ne tudná? Milyen egy hozzászólás ez, hogy töltse fel kővel? Te járkálnál kemény köveken, amikor a szép füves kertben lehet akár mezítláb is futkározni? Különben pedig én imádom a frissen nyírt fű illatát.
2018. aug. 26. 15:34
Az a dolguk, hogy minden bejelentésre kimenjenek. Ezért kapják a fizetésüket.
33. lapbarna (válaszként erre: 32. - Alidamolnar)
2018. aug. 26. 15:26
Volt olyan, hogy betörtek hozzátok, vagy anyukádat fojtogatták, te betelefonáltál, és nem mentek ki?
32. alidamolnar (válaszként erre: 25. - Maszatcoco78)
2018. aug. 26. 14:41
Jó, de ha azért telefonálnék, mert mondjuk betörtek, és az anyámat fojtogatják, nem biztos, hogy kijönnének, úgy értettem, hogy "ilyenért is".
31. Guruljka (válaszként erre: 30. - Dd9dec5381)
2018. aug. 26. 14:20
Igen, az az övezet, ami még belefér a Budapest-agglomerációba.
30. dd9dec5381 (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2018. aug. 26. 14:10
En ugyan arrebb lakom, de nekem is tetszik. Csak iszonyu draga.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook