Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lesz, ha a Tigáznál nem fizetem be a számlákat? fórum

Mi lesz, ha a Tigáznál nem fizetem be a számlákat? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
58. boszika66 (válaszként erre: 57. - Briell)
2009. febr. 7. 23:23

ÓÓÓ nagyon sajnálom...

Így tényleg nem könnyű!!!

57. briell (válaszként erre: 56. - Boszika66)
2009. febr. 7. 08:49
Szia ismét.. sajnos anyukám már meghalt, apukámmal nem igazán tartom a kapcsolatot, de ő is idősek otthonában van. Köszönöm ha te megértesz...
2009. febr. 6. 20:35

Értem... a szülőknek is kevés a pénze, bizonyára:(

Az "A" hitelt sokan használják és ott nem is olyan magas a kamat!

Nehéz munkát találni, főleg 4 gyerek mellett, megértelek! Sok sikert neked!!!!:)

55. briell (válaszként erre: 54. - Boszika66)
2009. febr. 6. 20:00
Szia, sajna nincs kitől kérjek... Ezért vettem fel 'A' folyószámlahitelt.
54. boszika66 (válaszként erre: 4. - Briell)
2009. febr. 6. 17:00

Nekem is nagyon magas mindig a gázszámlám:(

De én vállalkozó vagyok...

Miért nem kérsz a szülőktől/családtól kölcsön??? Ott nincs kamat:)

53. dancingqueen (válaszként erre: 52. - **Rita**)
2009. febr. 5. 15:30
csatlakozom előttem szólóhoz(Ritához),valóban szerintem sem akart senki bántani,csak nem nagyon írod,hogy mikkel próbálkoztál,és mi hogy siekrült,vagy mi miért nem sikerült...adtunk azért pár tippet,de nem nagyon jönnek a válaszok,hogy megpróbálod,vagy megpróbáltad-e egyáltalán ezeket...figyi,veszteni nem vesztes semmit egy-egy önéletrajzzal,ha beszélt a volt férjeddel lakás eladás miatt, és megkérdezed a MÁK-magyar állami kincstárnál-hogy lehet-e év közben gázártámogatást kérni...azt pl megpróbáltad?csak mert nektek tuti járna,mivel nincs meg a netto 90 ezer ft/fő(azt hiszem ez a limit)
52. **Rita** (válaszként erre: 50. - Briell)
2009. febr. 5. 15:25

Senki nem akart megbántani szerintem


picit az jött le nekem hogy semmit nem teszel azért hogy változtatni tudj az anyagi helyzeteden

, várod hogy valaki segítsen( állam, szolgáltató vagy tökmindegy bárki)

51. dancingqueen (válaszként erre: 50. - Briell)
2009. febr. 5. 15:18
és a gázártámogatás?és a lakás eladás?és,hacsak egy négy órás közértes munka?
50. briell (válaszként erre: 46. - 7dea0ad493)
2009. febr. 5. 14:54

Szia, utána néztem ennek az adósságkezelési támogatásnak, háááát ez a mi önkormányzatunk ezt nem adja... és ez is csak akkor lenne jogos, ha fél évig nem fizetném be az 50 ezer ft feletti tartozást.

Köszönöm a hozzászólásokat. "A" hitelből kifizettem jelenleg az össz 123 ezet ft tartozásból 95-öt.. majd lesz valahogy...már belefáradtam a dolgokba. Munkát sem lehet leakasztani a szögről, nem tudom sokan miért úgy kezelnek, mintha én a gyerekeimből akarnék megélni és nem akarnék dolgozni :( Sajnálom...hogy sokan így gondolják.

2009. febr. 5. 10:25

Így van!

Hitelt semmi szín alatt nem szabad felvenni, pláne igy ha valaki ennyire nehezen fizeti még az alapvető számlákat is.

Én is így tennék eladnám a lakást kissebbet vennék, ahol még alacsonyabb a fűtés,és dolgoznék ezerrel

48. dancingqueen (válaszként erre: 39. - Briell)
2009. febr. 5. 10:07
meló,lakás eladás,kisebbre állítani a fűtést....de NEM HITEL!HIDD EL,JÓL MONDTÁK A LÁNYOK,ÖRDÖGI KÖR
47. dancingqueen (válaszként erre: 39. - Briell)
2009. febr. 5. 10:06
beszéld meg vele,hogy adjátok el!
46. 7dea0ad493 (válaszként erre: 4. - Briell)
2009. febr. 5. 07:51

Nézd nem akarlak lehangolni, de te az 55 ezerre kértél részletfizetést, és nem az 55 ezerre,ÉS a 73 ezerre

ezért jogosan kérik tőled a 73 ezres számlát.ők nem látnak beléd és nem tudják hogy neked nincs pénzed.Ha csak az 55 ezres a lejárt tartozás, akkor csak arra kérhetsz részletfizetést, fennálló még le nem járt számlára nem kérhetsz.

és mindenhol a részletfizetés feltétele az hogy ne csak a részletet fizesd be határidőre hanem a tárgyhavit is.

Az önkormányzat ad adósságkezelési támogatást, de ők is csak akkor ha a havi számlákat mindig leigazoltatot a családsegítőknél.és akkor is csak a teljes tartozás 75 %-át vállalják át,a fennmaradót neked kell kifizetni

45. **Rita** (válaszként erre: 43. - Jekaterina)
2009. febr. 5. 07:05
Akkor még a szocializmust építettük lelkesen.
2009. febr. 5. 06:45
Szerintem azért ekkora számla is túlzás!Mi három szobás lakásban lakunk,3 konvektorral "fűtünk",mégis most,az emeléssel lett 17 ezer a számlánk,amit mégis sokallok,mert max 18-19 fok van,pedig kisgyerek is van.Őket sem jó nagy meleghez szoktatni.Igaz,villanyboylerem van,a vill.számlám 23 ezer,de még együtt sincs 55 ezer.Szóval azért egy kicsit spórolni is lehetne.A gázártámogatás is csak évi 2000 köbméterig érvényes,azon felül nem jár.
2009. febr. 5. 04:54
Hát igen. Valahol biztatnak, hogy szüljél, a másik oldalon meg megnehezítik az életét annak, akinek gyereke van.Emlékeztek még arra, amikor a gyerekruhákon állami támogatás volt? Akkor még szerintem ki lehetett jönni a pénzből. És most? A családi pótlék alamizsna, a GYES, GYED alig elég valamire. És akkor még esetleg szembesülhetsz vele, hogy mikor visszamennél dolgozni, a szabadságok kiadása után, már nem kellesz. Régen nem tettek ki családokat az utcára, ha nem tudtak fizetni valamelyik szolgáltatónak. Most szívfájdalom nélkül, mindegy hány gyerekkel.
2009. febr. 5. 01:04
Ha eggyel vagy elmaradva talán nem lesz gond,de ha ez több az már sajnos nem jó.Sajnos nem egyedi eset és egyre több lesz.Ha mindent rendesen kifizetsz,akkor nem lesz mit enned.Sajnos én is ha valamire szükségem van,akkor nem fizetek be egy számlát,csak ezt utána nehéz potolnom.Ördögi kör.
2009. febr. 4. 23:08
szomorú,hogy egyre több ilyenbe fogunk az elkövetkezendő időben bele botlani...:(
40. briell (válaszként erre: 32. - Csókica)
2009. febr. 4. 18:45
Mostmár 'A' hitelt igényeltem és abból fizettem ki... :(
39. briell (válaszként erre: 35. - Dancingqueen)
2009. febr. 4. 18:44

Nagyon félreértettél valamit!

Ő elhagyott, a nyugdíj neki jár 42 évesen 180 ezer ft. Ki akarták tenni az utcára, akkor voltam a 4. gyerekkel terhes és én írtam a minisztériumba, felülvizsgálták az ügyet és megkapta a nyugdíjat, pedig nem volt jogosult rá!

Szóval nekem köszönheti. Mégis itthagyott és van egy nagylánya az első házasságából, arra is fizet gyerektartást, ezeknek meg nem adja még ide ami pontosan járna, csak töredékét. A lakás az övé nem az enyém. De mivel én használom a gyerekekkel, így nekem kell a számlákat fizetni egyedül, amiket eddig ketten is alig tudtunk! :(

38. briell (válaszként erre: 31. - **Rita**)
2009. febr. 4. 18:40

Rosszul hiszed, hogy nem dolgoztam!

Tanultam és dolgoztam is! Főiskolám van, és voltam mégis takarító, vasalós, adminisztrátor csak kis ideig, pedig azt nagyon szerettem, voltam raktáros, újságos bodegás, presszós, ruhatáros... De éppen GYES előtt nem volt munkám valóban!

2009. febr. 4. 13:10
De magasabb konkrétan nekem 40.000 ft-tal.De lejár májusban a gyedem.Tehát csak a gyest fogom kapni.
36. **Rita** (válaszként erre: 34. - Lizabella)
2009. febr. 4. 13:05
a GYED összege nem magasabb mint a GYES-é?
35. dancingqueen (válaszként erre: 26. - Briell)
2009. febr. 4. 12:56

add el a nagyot,és vegyél kisebbet,vagy két kisebbre próbáld meg elcserélni. Beszélj a férjeddel erről(bár nem értettem,hogy szegény meghalt,vagy "csak" fizikálisan nincs veletek,ugyanakkor nem értem,ha fizikálisan nicns,akkor hh neked jár a nyugdíj,ami azért lássuk be,nem kevés!)


igy van,próbálj meg keresni valami,ha más nem,4 órás melót,ne HITELT!!!!!NEEEEEEEE

nemcsak magadnak,de a gyerekeidnek is rengeteget ártasz vele,szörnyen kockázatos,higyj nekem!

a kicsi lakás és a gázártámogatás, no és a meló kérdésére gyúrj rá,ne gondolkodj hitelen!

34. lizabella (válaszként erre: 29. - Jekaterina)
2009. febr. 4. 12:54
Nekem adtak gyedre.Ráadásul egyedül állóként.
33. dancingqueen (válaszként erre: 27. - Briell)
2009. febr. 4. 12:43

180 ezres szolgálati nyugdíj?!?!?!


ha az övé,és ezekszeirnt ő sem tudja fizetni,és ha már nincs veled, akkor két kisebbre érdemes lenne cserélni. Egyiket kiadod albérletbe, a másikban meg lakhattok. Na,mit szólsz?

2009. febr. 4. 09:05
Nem lehet a fizetést kikerülni,jönnek a felszóllitások,majd a kikapcsolás,és valahonnan ugyis ugyis befogja hajtani a pénzt a szolgáltató,legfeljebb végrehajtás utján.
31. **Rita** (válaszként erre: 24. - Briell)
2009. febr. 4. 07:16

Mi a szakmád?

Talán az a nagyobb baj, hogy GYES előtt se dolgoztál vagyis nincs gyakorlatod, tapasztalatod.

Nagy áruházakba,gyorséttermekbe mindig van felvétel. Oké nem adnak igazgatói fizetést egy árufeltöltőnek, és dolgozni kell keményen, de mégis biztos jövedelem.Jobb mint a semmi

30. **Rita** (válaszként erre: 25. - Briell)
2009. febr. 4. 07:13

Hitel GYES-re?!

Max a Provident ad uzsorakamatra.

2009. febr. 4. 03:14
GYES-re, GYED-re nem adnak hitelt. Amúgy sajnos a mai világban a 60 napon túli tartozásoknál a TIGÁZ automatikusan elindítja a kikapcsolási menetet. Nem néznek semmit, senkit. Valószínű ott is tele vannak megfáradt emberekkel, akiknek semmi felhatalmazásuk nincs arra, hogy bármilyen engedményt, határidő hosszabbítást adjanak a kifizetésre.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook