Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Démász és Dégáz számlákat hogy érdemes fizetni, hogy ne legyen késedelmi díj felszámolva? fórum

Démász és Dégáz számlákat hogy érdemes fizetni, hogy ne legyen késedelmi díj felszámolva? (tudásbázis kérdés)

1 2
35. hamyka (válaszként erre: 34. - Regin_a)
2013. ápr. 24. 07:26

jajj Eonnal se érdemes foglalkozni se a tigázzal :(


mindenki aki csak teheti maradjon a dégáz,démásznál :)


igaz ők sem tökéletesek, de idáig ezek a legnormálisabbak

34. Regin_a (válaszként erre: 32. - Timi1202)
2013. ápr. 23. 15:17

EON:

a gázszolgáltatás esetében a mérő típusától függően lakossági fogyasztó esetén legkevesebb 23.694 forint.


Számits rá hogy tömörségi próbát is kérnek, legalább is a Fögáz-nál

33. hamyka (válaszként erre: 32. - Timi1202)
2013. ápr. 23. 00:51

huha, jót kérdeztél fogalmam sincs, szerintem a gáz szolgáltatóddal beszéld meg ők tudják mint és hogy


adósság miatt kapcsolták ki ?

2013. ápr. 22. 20:20

Sziasztok!


Meg tudná valaki mondani, hogy mennyibe kerül a gáz visszakapcsolása, ha az egy éven belül történik?


Köszi!

31. hamyka (válaszként erre: 30. - Hamyka)
2013. márc. 26. 16:34
borzasztó ez a szegénység :(
30. hamyka (válaszként erre: 29. - Elbb)
2013. márc. 26. 16:34

talált sülyed :)


ma megjött a csekk be is adtam, sok lovét hagytam a faluba, és csak ezután mentem be a faluba venni ezt-azt...

29. elbb (válaszként erre: 28. - Hamyka)
2013. márc. 24. 21:55
Most akkor te azt szeretnéd, hogy a számlákat mindig akkor fizethesd be amikor éppen van pénzed?
28. hamyka
2013. márc. 21. 04:45

na voltam benn a villanyosoknál, 21.-én állitsák ki, legalábbis ezt mondta az ügyintéző hölgy, legaláb most nem lesz késedelmi kamat...


és ugye beszéltük ezt a e-számlát, mondtam az ügyintézőnek hogy ugye az e-számlánál én választhatom ki azt hogy mikor fizetek? erre ő: a csoportos megbízásnál lehetséges ez, ha jól emlékszem így mondta, pedig én úgy tudom hogy nekem a csoportos megbízás nem jó ha én akarom megválasztani a fizetési határidőt és én akarok utalni, na kiérti már ezt ?


valami démászos megjelenhetne itt meg dégázos is hogy ő szerintük hogy van meg más szerint, mert ha mindenki másképp tudja az lesz az igazi szenzáció

27. hamyka (válaszként erre: 24. - 9d7907a17a)
2013. márc. 15. 18:46

összevissza kapom a pénzeket mértnem lehet megérteni?


voltam benn a villanyosoknál azt mondták nem módosítsák, elmehetnek a fenébe, nyalják ki a seggem, jó pénzt meg lehuzzák rólam :(


majd még meglátom váltok-e e-számlára

26. kristo_f (válaszként erre: 1. - Hamyka)
2013. márc. 15. 14:10

Neked úgy tűnik semmi nem jó

Hiába e-számla ha nincs bankszámlád, hiába bankszámla ha nincs rajta pénz.

Erste, havi 200Ft a fentartási díj, utalás ingyenes és pár számlám a dijnet-re érkezik


[link]


Neten utalom

Persze kell számitógép és internet :)

De lehet bankkártyával online is fizetni, meg távszmla is létezik,nézz utána a szolgáltatód weblapján.


Késedelmi kamat mindenhol van.

25. spinneli (válaszként erre: 12. - Loreen76)
2013. márc. 15. 09:16
Így van, mi is így fizetünk-kényelmes megoldás.
24. 9d7907a17a (válaszként erre: 20. - Hamyka)
2013. márc. 15. 08:59

Bizonyos szolgáltatóknál van lehetőség módosítani az elszámolási időszakon, ezáltal változik a fizetési határidő. Én a telefonosoknál kértem, hogy hozzák előrébb, mert akkor a vállalkozással kapcsolatos összes utalnivalót megtudom csinálni akkor amikor a járulékot utalom. Simán belementek.


Ha nincs bankszámlád, akkor felejtős az e-számla és csak e miatt én nem is kezdenék bele. Feltételezem, hogy nyugdíjat kapsz és azt hónap közepe, vége felé viszi a postás, tehát az én javaslatom, hogy úgy írd meg az elszámolási időszak módosítására vonatkozó kérelmedet, hogy hivatkozol benne arra, hogy csak hónap x. napján kapod a nyugdíjat és nem szeretnél mindig késedelembe esni, ezért kéred, hogy módosítsanak az elszámolási időszakon.

2013. márc. 15. 06:09
Én e-számlát kapok mind kettő fenn megnevezett szolgáltatótól a gázosoknál most is 25-ig kell befizetni nem 5-ig.A villanyt az 10. körülig szokták kérni.
22. hamyka (válaszként erre: 21. - Loreen76)
2013. márc. 15. 02:24
okés köszi :)
2013. márc. 15. 02:19
Persze, értelek. Sajna, sehogy sem jár jól az ember, valahol mindig van egy pluszköltség :( Remélem sikerül jól döntened. Küldök neked egy linket priviben, remélem, hasznát veszed. Jó éjt! :)
20. hamyka (válaszként erre: 18. - Loreen76)
2013. márc. 15. 01:55

sajnos lassan mindenhova fizetem a késedelmi díjat ahogy írtam: villany,gáz,= ők hó eleje elött megküldik a csekket,csekeket, és ugye 5.-e lenne a hatás ídő na én ezt vagy 14 nappal túllépem


kábeltv,internet szolgáltatónak még nem kér késedelmi díjat ő olyan 20.-a környékén küldi a csekket


víz: mikor hogy küldi még nem volt aszem késedelmi díj,


az a e számla igenis megérné nekem, csak attól félek hogy ha van mondjuk kezelési költség, az az azt mondják hogy hagyak benn 1000 ft-ot akkor már nem jól jövök ki, kb ugyan annyira jövök majd ki ha mindenki elkezdi kéregetni a késedelmi stb díjat,


ha lenne olyan ahol semmilyen költség nincs, és elfogadják hogy onnan utalhatok az király lenne, bankokat nem ismerem annyira, ha nincs ilyen hely hagyom a fenébe mert a költségek miatt megfontolandó remélem értesz


és értékelem hogy próbálsz nekem segíteni

19. hamyka (válaszként erre: 18. - Loreen76)
2013. márc. 15. 01:50

látom nem érted, de lehet én hagytam ki bocsánat,


Semelyik banknál nem vagyok, postásbácsi hozza nekem a lovét :)

2013. márc. 15. 01:45

Sajna nem tudok olyat, de azt a bankod tudja megmondani, hogy mennyit vesz le az utalásra.


Gondolom, eddig is megvolt egy rutinod, amikor a csekkeket fizetted, azon az időponton, amikor fizetted, miért kéne változtatni? Nem kell. Azt érdemes megfontolnod, hogy megéri-e neked, hogy a bank levesz utalási költségeket, vagy elmész és személyesen befizeted, vagy marad a csekk.

17. hamyka
2013. márc. 15. 01:43

várom az ötleteket hogy melyik banknál, pénz intézetnél nincs semmilyen költség az az: kezelési költség, utalási költség, satöbbi,


illetve hogy mindenhonnan elfogadják-e onnan a kifizetést...


aki segít nekem azt körbe puszilom, esetleg körbe csókolom ha az illető csajszi hölgy, illetve ha a szám meggyógyul

16. hamyka (válaszként erre: 15. - Hamyka)
2013. márc. 15. 01:40

csoportos megbízás azért hülyeség mert ha akkor nincs rajta lovéd akkor ugye minuszban leszel és fizetheted a késedelmi díjat....


e számla lesz nekem a jó, mert akkor fizetek amikor én akarok, sokat segítettél tényleg, köszi,


ja meg hát kell hozzá számítógép, meg internet.....

15. hamyka (válaszként erre: 12. - Loreen76)
2013. márc. 15. 01:39
csoportos megbízás hülyeség, e számla lesz a választottam ha 1x belemegyek, bár halottam problémát arról hogy 2x vonták le az összeget
14. hamyka (válaszként erre: 12. - Loreen76)
2013. márc. 15. 01:33

azért köszi a felvilágosítást :)


és bocs ha úgyvetted hogy leoltotalak mert nem oltotalak le inkább megköszönöm a segítséged: köszönöm :)

13. hamyka (válaszként erre: 12. - Loreen76)
2013. márc. 15. 01:27

ezzel is tisztában vagyok hogy nem papir alapú hanem elektronikus, csak nem tudom hogy mikor kapnám a lovét, a probléma ott kezdődik hogy :


nem tudom mikor kapnám így a lovékat, másodszor tuti van kezelési költsége annak hogy rajta van a pénzem folyószámlánál legalábis igy van ha jól tudom, és azt sem tudom hogy utalásonként mennyit vonnak le....


tudsz olyan bankot ahol semmilyen költséget nem kérnek? mert iylenről nem tudok

2013. márc. 15. 01:24
Hát, ha nem azt szeretnéd, hogy "ők" vonják le a számládról amikor akarják, akkor csoportos beszedést ne vegyél igénybe. Attól még válthatsz e-számlára, csak nem papír alapú csekket fogsz kapni, hanem pl. utalod nekik, amikor te úgy gondolod. :)
11. hamyka (válaszként erre: 8. - Loreen76)
2013. márc. 15. 01:21

értem én hogy mit akarnak elérni, de maradjon meg az hogy a vevő akkor küldje a pénzt mikor akarom!!


én még számlázok, így megtudom azt csinálni hogy késöb adom be mert hó elején egyszerűen képtelenség beadni azt a sok csekket, és megszoktam azt hogy mindent egyszerre fizetek be ez a tiszta, nem az hogy na ezt elsején, ezt ötödikén ezt akkor ezt amakor kell fizetni, bele gágyulnék

2013. márc. 15. 01:20
Nem ugyanaz, de ezt írtam is. :)
9. hamyka (válaszként erre: 8. - Loreen76)
2013. márc. 15. 01:19

ugyanaz tudtommal mind 2 vagy tévedek ?


mond nyugodtan :)

2013. márc. 15. 01:14
Szia, az e-számlát kevered a csoportos beszedéssel, és az nem ugyanaz. Csoportos beszedésnél általában a fizetési határidő utolsó napján vagy egy adott napon veszi le a szolgáltató a számládról. Az e- számla, hogy nem papíralapon kapod a számlát, hanem pl. e-mailben és te magad utalgatsz vagy fizeted mondjuk az ügyfélszolgálaton a pénzt, vagy akár csoportossal.
7. hamyka (válaszként erre: 6. - Hamyka)
2013. márc. 15. 01:08

hogy kicsit jobban megérsd elmagyarázom :


tegyük fel igénylem az e-számlát, villany csekket hó eleje elöt megkapom, aztán jön a gáz ( ha ki küldik, mert már olyat csinálnak hogy 3 csekket ki küldenek, ha egyszerre vonnák le a 3 havit nekem már is végem van), nézzük tovább : aztán jön a víz, a kábel tv+internet csekk ez egy csekken jön, satöbbi, belezavarodnék ha mindent más időpontban kellene fizetnem, évek során megtanultam azt hogy mindent egyszerre kifizetni nem összevissza, még csekkezek és te ?

6. hamyka (válaszként erre: 5. - Hamyka)
2013. márc. 15. 01:05
mert nem lenne rossz az a e-számla, már kacérkodtam a gondolattal,de ha többet vesz le mint amennyit kéne akkor már is bórul minden, ekkora bizalmat nem tudok megadni nekik, illetve az is megbeszélés kérdése szerintem hogy ne ők emeljék le a pénzt hanem én küldöm nekik amikor tudom mert ha automatán leveszik akkor összevissza lenne minden....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook