Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lesz, ha a Tigáznál nem fizetem be a számlákat? fórum

Mi lesz, ha a Tigáznál nem fizetem be a számlákat? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2009. febr. 3. 22:42
Szia, igényeltél gázártámogatást. Elég sokat engednek ha rászorulsz. A Tigázosikat meg kár szidni..Anyukám a tigáznál az ügyfélszolgálaton van, folyton szidják őket, néha kiborul és kész roncs, mert sokan hiszik hogy ők tehetnek valamiről. de ők ugyanúgy fizetik a havi 60-at és nem tehetnek róla, ha ki kell kapcsolni valakinél. A boltban sem kap kenyeret senki , ha nem fizet érte, csak a gázt előbb el is használhatjuk, csak utána kell fizetni érte-az igaz, hogy nagyon sokat.
27. briell (válaszként erre: 10. - Dancingqueen)
2009. febr. 3. 21:59
Nem az én házam...a férjemé, mi csak benne lakunk. Ő meg elhagyott és ketten ( az ő 180 ezres szolg-nyugdíjával) sem tudtuk fizetni a rezsit rendesen..
26. briell (válaszként erre: 18. - Dancingqueen)
2009. febr. 3. 21:57
Elmentem elintézni a hitelt... és az orvoshoz elvittem a gyerekeket, ezért nem írtam. Jó lenne ha tudnék venni egy kisebb lakást.. ez minden vágyam!
25. briell
2009. febr. 3. 21:56
Felvettem A hitelt :( és abból fizetem ki.. csak azt nem tudom majd azt miből fogom!
24. briell
2009. febr. 3. 21:56
Bocs... nem a szocializmusban élünk, hogy el kell menni dolgozni! Valaki ajánljon munkahelyet is... mert így hogy megkérdezi egy munkaadó, hogy hova tudnám bízni a gyerekeket, ha megbetegednek, és azt mondom.. "hát senkire" akkor nem igazán ad munkát az a bizonyos munkaadó...
23. **Rita** (válaszként erre: 22. - **Rita**)
2009. febr. 3. 13:35

szóval nem mondom hogy nem akarja fizetni, de sokmindent nem tesz azért hogy "normális" jövedelme legyen.

A kicsi lánya 2 éves vagyis már nem csecsemő talán nem tenné tönkre a kis lelkivilágát a bölcsi

22. **Rita** (válaszként erre: 20. - Dancingqueen)
2009. febr. 3. 13:32

briell biztos mehéz helyzetben van ez tény

azt hogy gyesen van innen tudom

Kiírt fórumtéma:

Tudásbázis: Mi lesz, ha a Tigáznál nem fizetem be a számlákat? (2009-02-03 11:38)


Tudásbázis: Van olyan hitel házvásárlásra, amit akár GYES-re is megadnak? (2009-02-02 08:43)

Tudásbázis: Magas gázszámla... megoldások, lehetséges-e egyáltalán, hogy ennyi? (2009-01-20 13:31)

2009. febr. 3. 13:30
60 nap után megkísérlik a lekapcsolást-lekötést.
20. dancingqueen (válaszként erre: 19. - **Rita**)
2009. febr. 3. 13:29
oh,biztos dolgozik...nem mondta,hogy nem dolgozik..ezért nem szabad rögtön arra gondolni, hogy "nem akar"-ja kifizetni...vagy ilyesmi...
19. **Rita** (válaszként erre: 18. - Dancingqueen)
2009. febr. 3. 13:13

Én is neveltem egyedül 3 gyereket.

A megoldás ( vagy legalábbis sokat segít)az, hogy az ember lánya elmegy dolgozni, még akkor is ha nagyon jó otthon a gyerekekkel

18. dancingqueen (válaszként erre: 17. - **Rita**)
2009. febr. 3. 13:02
hát...pedig...valahol(sajnos vagy nem sajnos,az most más kérdés) de jogos. Sajnos,kisebb lakás,kevésbé befűteni,és akkor talán nem lenne ilyen sok...de persze nem tudjuk a körülményeit-és mivel nem ír,nem is fogjuk-így lehet,hogy "könnyen osztjuk az észt"
17. **Rita** (válaszként erre: 16. - Dancingqueen)
2009. febr. 3. 12:39
briellnek biztos nem tetszett a hozzászólásom
2009. febr. 3. 12:24
rita,nyta:)Ahogy látom egy húron pendülünk:)
15. nyta
2009. febr. 3. 12:01

Ha részletfizetést kér valaki,akkor minden méltányolható indokot el kell mondani,illetve le kell irni!

Bp-n a gázszolgáltatók 12 havi részletet is adnak.

az első részlet esedékessége mindig fel van tüntetve,és az is ha megszeged,egyösszegben esedékes!

ha nem fizeted be,kiadják végrehajtásra,és akkor mindent ami a neveden van foglalhatnak,fizetést tithatnak,bankszámlát leinkasszálhatnak.

ha végrehajtás alá vonnak,ott már sok járulékos költséged lesz:munkadíj,jutalék,perköltség stb.

sajnos a válság mitt,elég sok ember van igy,és egyre több az adós.

nekem ez a munkám,igy átlátom mindkét oldal véleményét.

14. **Rita** (válaszként erre: 8. - Briell)
2009. febr. 3. 11:53
Nem gondoltál arra hogy nem fűtöd be az egész házat huszon fokosra? Azzal lehetne spórolni valamennyit
13. **Rita** (válaszként erre: 4. - Briell)
2009. febr. 3. 11:52

Nem az ott dolgozóktól függ a kikapcsolás

A fogyasztásért mindenkinek fizetnie kell

Ha szociálisan rászorulsz akkor kapsz/kaphatsz gázártámogatást és segélyt az önkormányzattól

A lekapcsolás és majd a visszakapcsolás is egy vagyon.

2009. febr. 3. 11:51

Ha kiutalnak egy számlát azt 60 napon belül kell kifizetni. Ha már az egyiket befizeted, jó vagy a szeren, na persze ha van miből fizetni.

Ebben nem a Tigáz a hibás, az ott dolgozó emberek a munkájukat végzik, nekik is vannak feletteseik.

Akit szidhatsz az a kormány, de most nem akarok politizálni, mert itt a portálon nem szabad.

11. dancingqueen (válaszként erre: 10. - Dancingqueen)
2009. febr. 3. 11:50
bocs,cirkóval fűt
10. dancingqueen (válaszként erre: 8. - Briell)
2009. febr. 3. 11:50

hoszabb távon,bocsi h belekotyogok,de nem gondolkodsz,hogy eladod a lakást...csak mert azért az elég nagyocskának tűnik. Bár,anyu 100 m2-esben él,de neki sincs ennyi a számlája!ő cirkóval fizet,lehet megérné ennek utána nézned,és váltanod...mert a távfűtés rettenet!


akkor viszont gázártámogatás?önkormányzati támogatás?nem hiszem,hogy egy nap késés miatt már kikapcsolnák...

9. Berenik (válaszként erre: 7. - Dancingqueen)
2009. febr. 3. 11:48
Benne kell, hogy legyen a részletfiz. megállapodásban, hogy mikor van a részletek határideje.
2009. febr. 3. 11:48
dancingqueen 55+73 azaz 123 ezer ft értékű számla van... 110 m2 m lakás, nem tudok kitől kölcsön kérni még hó végén 5 ezret sem!
7. dancingqueen (válaszként erre: 6. - Berenik)
2009. febr. 3. 11:47
tényleg, a részletfizetés megállapításakor nem szóltak,mikor lesz az első esedékes?
2009. febr. 3. 11:46
Kérj az önkormányzattól segélyt. Egyébként helyesen jár el a Tigáz. Benne kell lenni a részletfizetési szerződésben, hogy a határidőre vállalod a részlet befizetését + a tárgyhavi számlát.
5. dancingqueen (válaszként erre: 4. - Briell)
2009. febr. 3. 11:46

hidd el,tudom,hogy nem vígasztal,de "nem az ott dolgozó embereken múlik" hogy ki kell-e kapcsolniuk:(((

senkitől nem tudsz kölcsön kérni?

nagyon sokallom azt az 55öt..megkérdezhetem,hogy hol éltek?(lakás típusa,ház típusa,cirkó,távfűtés,stb?). Kérj méltányt,szerintem értékelni fogják,hogy próbálkozol,szerintem hívd fel őket,és tudd meg,mit tanácsol a telefonos kisasszony

2009. febr. 3. 11:42

Kaptam egy 55 ezres és egy 73 ezres számlát. Korábban kíírtam a kérdést, mit tegyek? Javasoltátok hogy kérjek részletfizetést.

Nos, kértem.

Az 55 ezerre megadták: 22, 16, 16 ezer ft értékű számlát küldtek. Febr. 2 volt a határideje az elsőnek, természetesen akkor még nem jött pénz a számlámra nem tudtam be sem fizetni. Ma akadt a kezembe a postaládából (nem ajánlott levél) egy üzenet, miszerint

HA NEM FIZETEM BE HATÁRIDŐIG AZ ELSŐ SZÁMLARÉSZLETET (22 EZER) ÉS A TÁRGYHAVI SZÁMLÁT (73 EZER) AKKOR A RÉSZLETFIZETÉST IS MEGVONJÁK AZ 55 EZER FT ÉRTÉKŰ SZÁMLÁRA!!!

Nos milyen emberek dolgoznak ott?

És most tuti hogy nem fogom befizetni!

Kikötik nyáron de mi lesz, végrehajtás miből áll?

Vagy, ha valaki tud segítsen, 4 lányom van egyedülálló vagyok, nem iszok, nem dohányzok, a pénzünk az étel, ruházkodás, többi rezsi elviszi.

A nagylányom kollis, a 3 kisebb viszont itt él velem..

2009. febr. 3. 11:42

Normális?

Ha nem fizeted be a számlát akkor egy idő után kikapcsolják a gázt

2009. febr. 3. 11:40
már hogy értve normális?
2009. febr. 3. 11:38
A Tigáz normális?Mi lesz ha nem fizetem be a számlákat?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook