Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Január óta magam után fizetem a TB-t, ha gyesen leszek akkor is tovább kell fizetnem? Vagy ezt levonják a gyesből és nem kell fizetni? fórum

Január óta magam után fizetem a TB-t, ha gyesen leszek akkor is tovább kell fizetnem? Vagy ezt levonják a gyesből és nem kell fizetni? (tudásbázis kérdés)

2009. febr. 15. 15:01

Ha te magadnak fizetted a tb járulékot, mert nem volt munkaviszonyod, és hogy biztosított légy, azzal nappal, hogy megszültél már nem kell fizetned a tb-t.

De ezt ugyan úgy mint a fizetést az apaek felé be kell jelenteni nyomtatványon és ott az utolsó napként feltüntetni, a szülés előtt napot.

És indoklásként meg be kell jelőlni egyik rublikát. Azt már nem tudom melyiket, mert április már régen volt, de ha elolvasod a kitöltési útmutatót, abban szerepelni fog melyiket!

19. tixtina (válaszként erre: 18. - Mandula71)
2009. febr. 9. 06:56
Ha beszámolják,akkor is csak 50 ezer jön ki maximum.,60.Tehát úgy is a maximális támogatás jár.
18. Mandula71 (válaszként erre: 13. - Tixtina)
2009. febr. 8. 22:33

Ki nem számította be jövedelemként? A gázártámogatáshoz a jövedelmet neked kell bevallanod. Az igénylőlaphoz csatolt tájékoztató szerint:


Jellemző jövedelemtípusok:

A gyermek neveléséhez, gondozásához kapcsolódó ellátások: terhességi gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, családi pótlék, gyermektartásdíj.


A fentiek alapján a GYES-t, mint jövedelmet,figyelembe kell venni, be kell vallani. Szerintem számold utána, mert ha emiatt más kategóriába kerülnél (alacsonyabb támogatás), vagy nem járna támogatás és egy ellenőrzés során kiderül (2 évig ellenőrizhetnek), akkor utólag visszafizettetnek mindent kamatosan, és még büntetést is kapsz...

Ami nem minősül jövedelemnek, az a rendkívüli gyermekvédelmi támogatás és az anyasági támogatás. Ezeket valóban nem kell figyelembe venni.

17. g1977g (válaszként erre: 16. - Mamuci55)
2009. febr. 8. 21:33
nekem is így volt.
2009. febr. 8. 08:59
Sziasztok!Bocsi,hogy közbe "szólok".Ha valakinek járulék fizetési kötelezettséget állapitott meg az Apeh/saját maga fizette a járulkékot/a gyesre való jogoustságot be kell jelenteni az Apehnál.Mert nem lesz automatikusan a biztositott a kismama.Lányom is igy járt.a 07T1011.sz.nyomtatvány egyik mellékletén kell kérni,hogy szüneteteltessék a járulék fizetést.Erről küldenek egy határozatot.Az APEH honlapjáról töltöttük le.
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Tixtina)
2009. febr. 8. 08:20
Nekem nem kötöttek bele,söt még segitettek is....
14. tixtina (válaszként erre: 11. - Krizsanevi)
2009. febr. 6. 13:32
Így van,ez a pontos megfogalmazás.
2009. febr. 6. 13:25
Valóban vonják a nyugdíjjárulékot,de nekem a gázár támogatáshoz,nem számították be jövedelemként.Akkor már valahol jól jártam.
12. tixtina (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2009. febr. 6. 13:23
Akkor örülj neki.Hurrá.:))
2009. febr. 6. 12:28
A gyes csak biztosítási időben számít összekötő időnek. Nem munkaviszony! Nem vonnak belőle tb-t csak nyugdíjjárulékot!
2009. febr. 6. 12:11
Nézz utána te:)Nekem a munkaviszonyomban szerepel:)6 évvel ez elött szültem,és munkaviszonynak számit,ha hiszed ha nem....lehet hogy segély a neve,de akkor azt dolgozod,hogy neveled a gyerekedet ,hiszen nézz utánna,nyugdij járulékot vonják és a miatt számit szolgálati idönek!Köszi!Utánna néztem!
9. tixtina (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2009. febr. 6. 10:24
A Gyed számít munkaviszonynak.A gyes segélynek minősül.benne van a nevében is.Nézz utána.
8. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - Tixtina)
2009. febr. 5. 19:13
A gyes munkaviszonynak számit,pont azért mert a nyugdijjárulékot vonják belöle!
2009. febr. 5. 19:12
Sziasztok!Én most kaptam meg az államkincstártól a papirt,amin csak a nyugdijjárulék szerepel amit vonnak,tb-nél 0 ft van!Biztos hogy biztositottak vagyunk?Mert az apeh küldte a csekket is a tb fizetéshez,havi 4500ft-ról!
6. tixtina (válaszként erre: 5. - SF)
2008. okt. 20. 16:27

A gyes nem munkaviszony,csak a gyed,ami jövedelemnek számít.

A gyes,segély,a nevében is benne van,csak össze kell olvasni:))

Gyermekgondozási segély.

Úgy tudom,gyes mellett,ezért már dolgozni is lehet.

5. SF
2008. okt. 20. 15:08
A gyes is munkaviszonynak számít!
2008. máj. 26. 11:11

A gyed számít munkaviszonynak.Abból vonnak.

A gyesen lévőknek is jár az ingyenes ellátás.

2008. máj. 26. 08:46
Nem kell fizetned, mert a Gyes munkaviszonynak számít, így a járulékot is vonják belőle.
2008. máj. 26. 08:44
nem kell, mert a gyessel jogosult leszel a biztosításra, s amit levonnak, az a nyugdíjjárulék, ha kéred. Kérjed, mert akkor fogod gyarapítani az éveid számát.
2008. máj. 26. 08:41
Január óta magam után fizetem a TB-t, ha gyesen leszek akkor is tovább kell fizetnem? Vagy ezt levonják a gyesből és nem kell fizetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook