Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi lehet az oka, h már 3 hónapja nem menstruálok? (nem vagyok terhes) fórum

Mi lehet az oka, h már 3 hónapja nem menstruálok? (nem vagyok terhes) (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. dec. 14. 14:28

Sziasztok!

Én sem vagyok orvos, de sokat olvasok.

Nem mindegy, hogy hány éves vagy?

Az én húgom kislány kora óta küszköd a mensijével. Neki hol jött hol nem. És kiderült, hogy súlyos vérszegény és vashiányos vagy mi a csoda. Amikor szedi a gyógyszert, akkor minden okés, aztán ahogy abbahagyja a pirulákat minden a régi.


De olyat is hallottam, hogy gének is okoznak pl. korai klimaxot. Szerintem mindenképpen orvos!!!Sürgősen!

32. Elf73
2011. dec. 13. 22:26
Például méhen kívüli terhesség !Azonnal menj nőgyógyászhoz !:-))
31. 2ab728965c (válaszként erre: 30. - 10d89b51ea)
2008. okt. 24. 07:46
Ezt nekem írtad?
2008. okt. 23. 21:34
sürgősen nőgyógyász!!
2008. okt. 23. 14:41

Na a stresszre aztán minden lópikulát rá lehet fogni, az amenorrhoea-tól a gyomorbajokon át a depresszióig, a legnépszerűbb szlogen orvosi körökben ez a mondat :" kerülje a stresszt".

Ja, próbáld meg ebben a mai világban kerülni.


A menses-hiányról pedig annyit hogy nekem sose volt rendben, késett hónapokat meg nem állt el, de most mióta kifejezettem stresszes és depis vagyok, szinte óramű pontosan jön meg már lassan egy éve.

Szóval erről ennyit.:)

28. KissMe (válaszként erre: 27. - Inesse)
2008. okt. 22. 07:33
No igen, a stresszes élet okozta gond tipikusan az, amire csak felírják a bogyókat, és kész. A másik esetre sem mindig jönnek rá azonnal, mert mire egy ultrahangos vizsgálatra eljut egy nő, az akár több hét/hónap is lehet. Kismamaként sem egyszerű időzíteni a terhességi héthez kötött vizsgálatokat, mert olyan nagy a foglaltság a rendelőkben, kórházakban.
27. Inesse
2008. okt. 21. 19:01
Két ismerősömnél történt ugyanez: az egyiküknek túl stresszes volt az élete, a másiknak petefészek cisztája volt.
26. fc4bcd8d51 (válaszként erre: 20. - KissMe)
2008. szept. 22. 17:54
Egyetértek.
25. KissMe (válaszként erre: 24. - Mion)
2008. szept. 14. 09:47
Hát, elvekkel nem lehet vitatkozni. :)
24. Mion (válaszként erre: 22. - KissMe)
2008. szept. 13. 19:53
Tudom, én csak elvből nem szednék... de ez hosszú ;o)
23. KissMe
2008. szept. 13. 18:03

Nemsokára tényleg ellépek mára, mert házibuliba megyünk. De holnap visszajövök! Vigyázzatok! :)

Sziasztok!

22. KissMe (válaszként erre: 21. - Mion)
2008. szept. 13. 18:01

Köszönöm az egyetértést. Én egy kicsit azért vitatkoznék. :)

Azért az nem egészen úgy van, hogy az ember hajlandó, vagy nem hajlandó szedni. Ha nem akar gyereket, akkor tartós kapcsolatban ez a legcélszerűbb megoldás, viszont előtte mindenképpen jó ötlet egy teljes kivizsgálás (van-e peteérés, szabályos-e a ciklus, stb.), mert ha minden o.k., akkor nagy valószínűséggel így is áll vissza a ciklus a tabletta után. A mai tabletták egyébként már teljesen korszerűek, csak a legszükségesebb adagot tartalmazzák mindenből, így változó, hogy melyik nőnek mi felel meg, mert ez egyéni hormonszintektől, állapottól is függ.

Bőrgyógyászok szokták még javasolni komoly elváltozások kezelésére, de szerintem ez sem teljes körű megoldás.

21. Mion (válaszként erre: 20. - KissMe)
2008. szept. 13. 17:56

Kedves KissMe!

Egyetértek Veled, mert ez tényleg így van. Úgymond "tünetkezelés" a hormontabletta, semmi más. Ezért nem lennék hajlandó beszedni.

20. KissMe
2008. szept. 13. 16:48

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy újként beleszólok a dolgotokba, és nem is akarom az észt osztogatni, de egy megállapítás rendszeresen visszatér nem csak ebben, de más témákban is. Szeretnék egy félreértést eloszlatni. A fogamzásgátló nem teszi rendbe a női ciklust. Ennek okai a következők:

A fogamzásgátló tabletta tulajdonképpen nem a fogamzást gátolja, hanem a petesejt érését. Így nem reped meg a tüsző, nem jut el a méhbe, és esélyes sincs megtermékenyülni. A fogamzásgátló szedése mellett jelentkező vérzést megvonásos vérzésnek nevezik, ami a egyrészt méh nyálkahártyájának leválásából ered. De nem olyan erős, mint a normál menzesz, mert a csökkent hormonszint miatt a nyálkahártya nem is vastagodik meg annyira, mint normál esetben.

Emiatt, ha bárkinek ciklusproblémája van, pl. nincs peteérése, és nem jó a hormonszintje, amit ezt szabályozná, akkor a fogamzásgátló szépen elfedi a bajt, látszólagos rendet állít fel. Ez nyilván csak addig tart, amíg az ember szedi a tablettákat.

Nekem a tabletta szedése előtt nem volt semmi gondom, és 8 év után, amikor abbahagytam, a következő ciklusom azonnal rendes peteéréssel zajlott.

Sajnos általános tapasztalat, hogy az orvosok nagy része nem akar foglalkozni a ciklusgondokkal, főleg nem ha a páciens nem akar gyereket vállalni. Felírja a gyógszert, és ezzel megnyugszik a beteg. Aztán, amikor abbahagyja, rádöbben, hogy rosszabb esetben nagyon nehezen esik teherbe, vagy egyáltalán nem, és hormonpótlásra, műtétekre van szüksége.

Nem vagyok orvos, csak sokat olvastam, hallottam ebben a témában. És elnézést kérek, hogy ilyen hosszúra sikerült a hozzászólásom.

További szép hétvégét kívánok mindenkinek!

19. Mion
2008. szept. 13. 14:37
Nálam például idegi alapon marad ki, ezt már megfigyeltem. Általános iskolában minden rendben volt vele, aztán elkezdtem a gimit. Na ott jött a hajtás és a lelki terror ezerrel a tanárok részéről, ennek nyomán jó, ha egy tanévben kétszer megjön. Ja, nyáriszünetben viszont napra pontosan jelentkezik.
2008. szept. 13. 11:34

18 éves korom körül én sokat küszködtem a mensessel. A doki azt mondta, hogy szedjek fogamzásgátlót, attól majd megjön. Úgy is volt.Szedtem évekig, majd a gyerek vállalás miatt abba hagytam. Féltem, hogy mi lesz a szülés után, de semmi gond nem volt. Havonta rendszeresen jelentkezik:).

Egyébként ne várj túl sokáig az orvossal, mert bár nálam megoldás volt a fogamzásgátló, nem minden esetben az. Komoly probléma is lehet a háttérben.

2008. szept. 12. 18:26
szia,nagyon sok oka lehet a menses kimaradásának, (lelki és testi egyaránt), én is csak erősíteni tudom az lőttem szólók táborát: menj el nőgyógyászhoz minél hamarabb!!!!!!!!!!!!!!
2008. szept. 11. 19:12
Nem volt vmilyen beavatkozásod azelőtt? Vagy kaparás bármikor, bármilyen ügyben?
2008. szept. 11. 19:03
El kell menni dokihoz az a biztos mindenkinek más miatt maradhat el el kell végeztetni egy vérképet meg beszélni kell a dokival és akkor kiderül!
2008. szept. 11. 18:57
Én több mint egy éve nem menstruálok :(
2008. szept. 11. 18:07
Sziasztok nem ilyeszgetni szeretnélek de én igy jártam.Nem jött meg hat hónapos kisfiam van és 3 hós korától nem szopizik.Szedtem fogamzásgátlót és nem jött meg.Elmentem dokihoz és azt mondta terhes vagyok. Püff neki nah én nagyon nagy gondba lettem.Egyedül is .... szerintem dokihoz minden féle kép
2008. szept. 11. 11:44
Én tavaly elmentem a maszek dokinőhőz és rákérdeztem hogy miért nem jön meg, már nem tudom mit mondott, de azt igen hogy kéne fogamzásgátlót szednem, de nem ajánja mert így is el vagyok hízva és az csak rakná rám a kilókat. Úgyhogy marad minden így ahogy van. Különben pedig P1 volt a szűrés eredménye. Hát Nekem már május óta nincs meg....
11. bubi85
2008. szept. 10. 14:50

Nekem is volt kb 5 éve hogy 3-4 hónapig nem menstruáltam. Elmentem dokihoz, és kiderült h méhcisztám van ezért nem volt menszeszem. Neked is ajánlom, hogy minél hamarabb menj el ha még nem tetted meg. Jobb esetben kapsz hormontablettát attól felszívódik és minden rendben lesz.


Nekem egy kicsit gázosabb volt:S

2008. aug. 11. 15:36
Az is lehet a háttérben, hogy hirtelen vagy hiztál, vagy fogytál. Mindkettő okozhat ilyet.Mindenképpen menj el dokihoz.
9. T.Orsa (válaszként erre: 8. - F95d4ff9e4)
2008. aug. 1. 20:38
Nincs mit:-)
8. f95d4ff9e4 (válaszként erre: 7. - T.Orsa)
2008. aug. 1. 20:34
értem. Köszönöm a bíztatást:)
2008. aug. 1. 20:26
Ne legyél beijedve,ez rossz hozzáállás.Én is mikor abbahagytam a fogigátlót,3hónapig nem volt mensim.Elmentem dokihoz,és kiderült,hogy PCO-s vagyok.Ennek a betegségnek a legfőbb tünete a rendszertelen mensi.De a hormonzavarnak is ez a tünete.Elmész a dokihoz,csinál hormonvizsgálatot,és máris okosabb leszel.Ma már nem olyan drasztikus hormonokkal kezelnek,mint anno!Most plusszba nálam is kiderült,hogy magas a tesztoszteron(férfi nemi hormon),és alacson a progeszteron(női nemi hormon).Szedek rá gyógyszert,de a legminimálisabb adagban,és nem hízok tőle,nincs semmi testi változás.
2008. aug. 1. 20:18

hirtelen hormonzavar mitől lehet? és azt ha kezelik, nem lehet valami mellékhatás? Én is így keztem... baloghany: ez mit jelent? h folytatódott?

köszi h válaszoltok, eléggé be vagyok ijedve

2008. aug. 1. 20:11
csatlakozom az előttem lévőhöz. Valószínű hormonzavar, én is így kezdtem...
2008. aug. 1. 20:10
Hormonzavar,pajzsmirigyzavar,PCO,és még számtalan ok.Menj el dokihoz,és ne félj.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook