Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi lehet a baj? fórum

Mi lehet a baj? (beszélgetős fórum)


1 2
34. zzzsch
2010. jún. 28. 01:42
Ja, és a feszültség és fáradtság (pl munkahely, vizsgaidőszak) időszakos dolog. Ha érzi, hogy egyébként oda vagy érte, nem fogja erőltetni, megértő lesz, mert nem őt utasítod el, hanem simán kimerült vagy. De ahhoz azt is meg kell osztanod vele, hogy ilyen állapotban vagy, mert ő sem gondolatolvasó.
33. zzzsch
2010. jún. 28. 01:32
Hű, de hosszú lett, bocs, de remélem, van benne néhány hasznos dolog, vagy remélem, néhányan ráismernek a saját problémájukra. Mert ilyenkor elég nehéz rájönni, hogy mi a probléma gyökere, min is kéne változtatni.
32. zzzsch
2010. jún. 28. 01:30

Szerintem általános problémát okoz ma az a hozzáállás, hogy ha huszonéves vagy és egy 1-2-3 éves kapcsolatodban nehéz időszak jön (ami időnként törvényszerű), akkor menekülj, mert fiatal vagy és akkor nem ő a a tökéletes.


Tökéletes dolgok nem pottyannak az ölünkbe! A legjobb kapcsolatokban is vannak nehéz időszakok, csak régebben szó nélkül megküzdöttek vele a párok, ma meg lelépünk és nem tanuljuk meg kezelni. Főleg, hogy legtöbbünk a szüleitől sem lát probléma- és konfliktuskezelési "praktikákat".


Persze, először el kell gondolkodni, szeretitek-e egymást, akarjátok-e folytatni a kapcsolatot.


A várakozás, hogy majd az idő megoldja, csak arra jó, hogy idővel beletörődsz, hogy ez nem jó, és nyugodtabb szívvel lépsz ki a kapcsolatból. A rossz dologban töltött hosszú idő meggyőz, hogy ez már nem lesz jobb, de ha nem teszel érte, rossz marad, sőt, úgyhogy szakítás a vége.


Mi volt az elején? Mitől volt jó? Mit szerettem benne? Most mit kritizálok benne? Mi taszít?


Kiben változtak meg a dolgok? Általában bennem, másként látom a dolgokat. Akkor ne őt akarjam megváltoztatni, hanem cseréljem le a szemüvegem, amivel mindent borúsan látok.


Az elején általában a vágyat, a tüzet az szítja, hogy el szeretném érni, meg szeretném szerezni őt. Ezt úgy próbálom elérni, hogy elkápráztatom. Hogy engem akarjon. Ha aztán ezt az állapotot elérem, és onnantól csak hagyom, hogy ő rajongjon értem, motiválatlanná válok és érdektelenné válik szép lassan számomra a kapcsolat.


Pedig izgalmas kihívás lehet most is, hogy már ismer, tudja, mire számíthat és én mégis meglepem, mégis újat mutatok magamból, akkor vagyok igazi nő. Ne csak szeressen és kedves legyen, meg kell őrjíteni. Ez új kihívás, Te is beindulsz tőle, meg attól is, hogy ő is beindul Rád (nem csak szexuálisan, hanem büszke lesz Rád, meg bátrabb, hogy mégis kell neked, elég lohasztó egy bátortalan pasi).


Nem feltétlen az agyoncsépelt szexi fehérneműre gondolok, hanem ha nem szoktál ilyesmit, akkor konyhatündérkedni, vagy gyertyásan teríteni vacsorához, simán szépen kiöltözni egy helyre és kicsit kacérkodni vele, csinálni valami szép és praktikus dolgot otthonra, séta a közeli parkban felszabadultan, énekelni, táncolni, mindenki sokoldalú...


Megfigyeltem, hogy mindig az a fél "unja" a kapcsolatot, aki kevesebbet tesz a másik kegyeiért. Érzi, hogy kedveskednek neki, de ez olyan sok, olyan "tolakodás". Persze, hiszen egyoldalú!!


Sokszor egy idő után érezzük, hogy a férfi már nem olyan bódítóan férfias számunkra. Nem olyan hős, béna dolgokban és hülye szokásai vannak. Miért? Mert mi vagyunk a diktátorok és nem akar balhét? Mert csak olyan dolgokat csinál, amit mi szeretnénk és nem az az ő terepe, tehát nem is olyan ügyes?


Csináljunk együtt olyan dolgokat, amiben ő a sokkal ügyesebb, amiért az elején is felnéztünk rá, olyan programot is szervezzünk, ami az ő terepe, ahol ő magyaráz, segít nekünk, ő a hősünk. Alapvető fontosságú, csak akkor tudunk odalenni érte, ha felnézünk rá. Ha valamikor régen felnéztünk rá, volt erre okunk! Csak már elfelejtettük, mert hajlamosak vagyunk csak a bénázást észrevenni.


Fontosak a közös élmények, ezek töltenek fel benneteket az unalmas napokra. Ezek tartanak össze, ezek adják az összekacsintások alapját! Ma sokan küzdenek anyagi problémákkal, de a legegyszerűbb dolgok is jó élményekké válhatnak. Séta a parkban, vagy valami közeli szép helyen, vagy bicajozás, társas, jó beszélgetés, meccsnézés együtt, vagy a barátokkal. Közös főzőcskézés, barkácsolás. Horgászás, autószerelés. :) Kettesben kimenni a naplementében egy játszótérre és a gyerekkorotokról beszélgetni. Közös zuhanyzás. Esténként régi kedvenc mesék felolvasása egymásnak elalvás előtt, egyik nap Te, másik nap Ő...


Ha tudom, hogy mensi előtt sárkány vagyok, akkor próbálom magam türtőztetni, persze, ez nem mindig sikerül, ezért előre szólok neki, hogy ma sárkány napom van, előre bocs, én igyekszem. Ebből látja, hogy próbálok figyelni, könnyebb neki türelmesnek lenni. (Veletek valaki úgy beszélne, tudnátok nyugodtak maradni és továbbra is szeretni? A férfiaknak ilyenekben marha nagy önuralmuk van, pedig nekik is rosszul esik, amiket a fejükhöz vágunk.) És utána, mikor kitisztult az agyunk, érdemes megköszönni, hogy olyan türelmesek voltak velünk.


Fontos észrevenni, mi mindent megtesz értünk és mivel mi is igyekszünk mindent megtenni neki, ezért tudjuk értékelni, amit ő tesz, mert tudjuk, milyen folyamatosan figyelni, mindent megtenni, ezért tudunk hálásak lenni.


A szerelem addig tart, míg olyan bolondok vagyunk, hogy gondolkodás nélkül mindent megteszünk a másikért. Nosza, tegyünk meg érte mindent, máris értékessé válik, hogy oda van értünk, mert megdolgoztunk érte. :) Mert azt értékeljük igazán, amiért megdolgoztunk. Ha folyamatosan mindketten igyekeztek mindent megtenni egymásért - az a tökéletes kapcsolat.


Néha nehéz, de ha ez az alapelv, akkor azért, ha nincs óriási baj, mindig visszaáll a "rend". :)


Sok sikert mindenkinek! Remélem, sikerült érthetően megfogalmaznom és talán mondtam hasznos dolgokat is.

2010. jún. 28. 00:36
Látod hiába a 600 ezres gyűrü, ha ilyen problémáid vannak!!!!!
30. laura022 (válaszként erre: 29. - 2df0604b89)
2010. jún. 20. 13:42
Köszönöm,megpróbálom :)
2010. jún. 20. 13:17
Egyébként ha egy fincsa sütivel megleped,biztosan örül majd neki és ülj le,mondd el neki a problémádat,ha szeret megérti majd,sok sikert:)
2010. jún. 20. 13:17

Látod Laurácska,ezt mondtam neked h ne törj pálcát más felett,mert neked is lehetnek gondjaid...

És lám...lettek is:)

2010. jún. 20. 12:58
Csinálj neki fini vacsit vagy süss neki sütit :) nekem az mindig bejön, mert szeretik a fiúk a hasukat! ;)
2010. jún. 20. 12:56
De este mivel kedveskedjek neki? :S Nem jut eszembe semmi.
2010. jún. 20. 12:55

Remélem,rendbe jön minden,megpróbálok változni valahogy.

Köszönöm mindenkinek :)

24. 7417c69b07 (válaszként erre: 21. - Laura022)
2010. jún. 20. 12:47

ugyanez van nekem is, én sem bújok mostanában, és ha Ő bújik, akkor sem igazán viszonozom :( én úgy gondoltam, hogy megpróbálok odafigyelni az undokoskodásaimra, mint ahogy Bébike javasolta, és várok még, lehet hogy ez 1 hullámvölgy és változik majd hamarosan! Itt a nyár, a közös nyaralások, lehet bennem is mindent helyrebillent!

Köszi Ladygaga a hozzászólást, hát nem szeretnék elhamarkodottan dönteni, próbálom átgondolni magamban a dolgokat, mint ahogy írtad. Szerintem laura, te is tedd ezt! Ne dönts elhamarkodottan, de ne is maradj vele a végtelenségig megszokásból! Majd az idő eldönt mindent szerintem :)

23. b73e24f31f (válaszként erre: 21. - Laura022)
2010. jún. 20. 12:45
Egy szerelmes embernek is kell néha egyedül lenni, nem vagytok összekötve!
2010. jún. 20. 12:41
bocs a gépelési hibákért
21. laura022 (válaszként erre: 16. - Ancsika72)
2010. jún. 20. 12:41
Hát hiányzik,de nem mindig,néha olyan jó egyedül lenni nélküle. Nem nagyon szoktam puszilgatni,meg hozzábújni mostanában,nem tudom miért,mindig ő aki kezdeményez.Egy undok béka vagyok :(
20. d62762eb79 (válaszként erre: 14. - 7417c69b07)
2010. jún. 20. 12:40

zsozsici,

21 évesen még nem kéne aszon gondolkoznod, h szereted-e vagy sem...ha már nem lángoló szerelem, akkor épp ideje lépni. azért írom ezt, mert nagyon fiatal vagy, és kell adni magadnak és neki is lehetőséget arra, h a "lángoló szerelmet" újra átéljétek.

"szerintetek ha nem szeretném, akkor ennyire érdekelne, hogy örömet szerezzek neki? Hát nem tudom :("

de, akkor is akarnál neki örömet szerezni, csak nem lennél boldog.

magaddal szemben kell tisztázni, mit is akarsz tőle.

19. b73e24f31f (válaszként erre: 17. - Laura022)
2010. jún. 20. 12:40
Az is jó, ha megleped vmivel amire nem számít, de az is jól esne neki biztos, ha elmondanád neki ezeket az érzéseket, hogy nem tudod mi van veled és ne haragudjon, ha néha utálatos vagy vele, nem akarod megbántani.
18. b73e24f31f (válaszként erre: 14. - 7417c69b07)
2010. jún. 20. 12:38
Nem baj az, ha nem lángol! Én is két éve vagyok a pasimmal és nagyon szeretem és mindig nagyon hiányzik, amikor nincs velem. A nők ilyenek, hangulatváltozósak, én mostmár azt szoktam gyakorolni, hogyan uralkodjak ezeken az undokságokon, mert az sajnos el is tud rontani mindent és azt nem akarom, mert kell nekem! :)
17. laura022 (válaszként erre: 15. - B73e24f31f)
2010. jún. 20. 12:38
Hát remélem,mert nem akarom hogy megutáljon. Gondolkoztam,hogy estére csinálok valami meglepit neki amivel kiengesztelem,csak fogalmam sincs mit kéne.
16. ancsika72 (válaszként erre: 12. - Laura022)
2010. jún. 20. 12:37

Hiányzik ha nem vagytok együtt??

Ha telefonál milyen a hangulatod?

Szívesen oda bújsz hozzá,puszilgatod??

Ha kérdezz valamit hamar csattansz,válaszolsz kedvesen?

Ha igen akkor nincs baj!

15. b73e24f31f (válaszként erre: 12. - Laura022)
2010. jún. 20. 12:35
Én kifejezetten feszült és hisztis vagyok vele mielőtt jönnek a piros napok! Lehet hogy attól vagy ilyen hangulatban..
2010. jún. 20. 12:34
Sajna velem is ugyanez van mostanában... mintha én írtam volna! Mondjuk én bunkó sohasem vagyok vele, inkább undok :S Ő pedig annyira édes, nagyon szeret engem és én is úgy érzem, hogy szeretem őt! Nála édesebb, kedvesebb fiút sohasem találnék... én is elgondolkoztam rajta, hogy szeretem-e még őt, de igenis szeretem nagyonnagyon, csak ez már nem az a lángoló szerelem, mint ami az elején volt... most is olyan buzgón keresem neki az ajándékokat szüli- és névnapjára... szerintetek ha nem szeretném, akkor ennyire érdekelne, hogy örömet szerezzek neki? Hát nem tudom :(
13. laura022 (válaszként erre: 4. - Correct)
2010. jún. 20. 12:34
Köszi. Mini csivava :)
2010. jún. 20. 12:33
De én úgy érzem,hogy szeretem. Meg ez volt az első ilyen durva eset,hogy nem tudtam vele szeretkezni. Lehet csak rossz napom volt,mert egész nap idegeskedtem és rossz kedvem volt,meg most fog meg jönni is. Nem lehet hogy csak ez miatt? Vagy csak próbálom bemagyarázni magamnak? Szegényt annyira megbántottam :( Néha annyira köcsög vagyok vele,pedig nem akarom bántani.. Össze vagyok zavarodva.
11. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Laura022)
2010. jún. 20. 12:33
Szerintem meg nem kell ezt ennyire felfújni. Most ilyen hangulatban vagy, majd elmúlik! Nekem is volt már ilyen én is azt gondoltam először, hogy talán nem szeretem már, de vannak hullámvölgyek az érzésekben is...szerintem.
10. correct (válaszként erre: 8. - Zsuzsika83)
2010. jún. 20. 12:30
Na, azért annak ellenére is előfordulhat...lehet lelki, pszichés háttere, vagy egy tudatalatti dolog, vagy hormonok, vagy csak nem érett a szeretet, de azért helyette ne mondja meg senki, hogy szereti-e vagy sem...ugyanúgy nem csak egy férfi utasíthat vissza egy nőt hanem fordítva is...
9. gyöngyszemü (válaszként erre: 8. - Zsuzsika83)
2010. jún. 20. 12:28
Pontosan!!!
2010. jún. 20. 12:28
Nem szereted, szerintem sem. Nem tud taszítani valaki, akit szeretsz...
2010. jún. 20. 12:26
Szerintem itt már nincsenek akkor érzelmek. Emlékszem, nekem mind az eddigi két kapcsolatomnál ugyanez volt. Ha már nem kívánod a párod, megette a kukac. A szexnél dől mindig el egy párkapcsolat. Ha az nem megy, akkor a kapcsolatnak is lőttek.
6. gyöngyszemü (válaszként erre: 1. - Laura022)
2010. jún. 20. 12:25
Elég hamar jött ez nálad :-(( Ha már így érzel sajna nem lesz jobb, és ez idővel csak romlani fog :-((((
2010. jún. 20. 12:23
Lehet, hogy csak vágy és megszokás köt már össze csak vele, vagy simán csak a hormonháztartásod megbillent.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook