Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi különbség van a rendőrnek adott pénz és az orvosnak adott pénz között? fórum

Mi különbség van a rendőrnek adott pénz és az orvosnak adott pénz között? (beszélgetős fórum)


27. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 19. - 5c78a129cc)
2011. júl. 10. 01:31
Ó, adnál te nekik hálapénzt, a hófehér, remegő, erőtlen, kezeiddel, adnál te, csak várd ki a végét.
26. a14deb9047 (válaszként erre: 24. - 0e1de0a449)
2011. jún. 30. 21:38
Lassan megérem a 6 X-t, de pedagógusnak nem adtam semmilyen alkalomra virágot.
2011. jún. 30. 21:37

A rendőrnek: vesztegetés, bűntett és börtön (is) járhat érte...

Az orvos: csak hiszi a beteg, hogy jobb bánásmódot kap (néha)... Csak ezt hálapénznek "becézik".

24. 0e1de0a449 (válaszként erre: 22. - Nisa)
2011. jan. 26. 12:02

Ezt a beidegződést el kell fogadni, nincs választás. Ezen változtatni nem tudunk.Az esélyek egyenlősége végülis sosem volt meg, ha visszanézünk a történelemben.

A tanárokat is vesztegetjük: virág szüli - és névnapra, évelején, évvégén ajándékok, pedagógus napon is, de a postást is, hogy mindig időben hozza a pénzt - ha nincs folyószámla - és még lehetne sorolni.


A helyzet szüli a tolvajt. Nincs az a kör, mely nem a pénzről, hatalomról szólna valahogyan. Ez is az ember által vakvágányra vezetett politika végeredménye.

23. gne2 (válaszként erre: 18. - Cbc194424a)
2011. jan. 26. 10:53

Nem egészen.

A vesztegetés büntetőjogi kategória. És gondolj bele: azért fizetsz, hogy ne büntessen meg valamiért, ami jogos lenne, mert éppen veszélybe sodor téged, másokat, stb. Ha a jó munkájáért akarnád jutalmazni, akkor a büntetésen felül fizetnél, nem?

Félreértés ne essék, nem értek egyet a paraszolvenciával, de ott valóban a jó munkájáért, hálából adta régen az ember. Persze ma már afféle előnyszerzésből, és szokás szerint, mert így láttuk, így tudjuk. Ez az egészségügyi rendszer átka: nem fizetik meg az orvosokat. Ritka az olyan orvos, aki nem várja el a csúszópénzt azért a munkáért, amiért fizetést kapja.

22. nisa
2011. jan. 26. 10:25
Én 60000-ft nyugdijam van gondolom az orvosnak valamivel többés elvárja hogy még ebböl a kicsiböl is nekiadjak? A lányom szülésze minden héten berendelte a saját rendelöjébe 3000-ft megkérdezte hogy van? Azt hidtem az orvosok a fizetésükért dolgoznak,tanulni a mi pénzünkböl tanul utána +még fizesünk ez nem rossz?
21. 0e1de0a449 (válaszként erre: 13. - Nisa)
2011. jan. 26. 07:57

Sajnálom, s gyógyulást kívánok!

Mindenkinek igaza van :)

Ami történik ezzel kapcsolatban, azt valamikor régen valakik elkezdték s akkor még valóban a hála jele volt, egy összeg adása.Az, hogy elvárássá, eladható áruvá fajult az a tudás, amire egyébként felesküdött egy örvos, egyrészről társadalmi hiba, másrészről anyagi ok, harmadrészről a moralitás hiánya.DE van kivétel :)

A rendőr a büntetéstől félelmet használja ki.Nem egyszerű a kérdés, mert az ember félti az egészségét, a pénzét, a szabadságát, a szeretteit.

Nem lehet kategórikusan kijelenteni, hogy igen de azt sem, hogy nem. A helyzettől is függ.S a kényszer nagy úr.Mi is fizettünk orvosnak, mikor a lányomnak szüksége volt rá. Ha nem tesszük, ma nincs velünk.

20. jozsi.38 (válaszként erre: 16. - Cbc194424a)
2011. jan. 26. 06:58
privát rendelésen? dehogynem! egy ismim kisműtétet végeztetett így el egy napot kellett bent feküdnie, egyébként fél évet kellett volna várnia amíg ahivatalos normál Tb ellátást megkapja. az egészségügy egyre inkább erre halad, hogy a magánpraxisoknak egyre nagyobb lesz a létjogosultsága a hosszú várólisták miatt
19. 5c78a129cc (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2011. jan. 26. 03:34
hogy a francba ne lenne már káros a fekete jövedelem a társadalomra! ébredjünk már fel!!
18. cbc194424a (válaszként erre: 2. - Gne2)
2011. jan. 26. 02:36
ugyanaz...megvesztegeted az orvost h figyeljen rád jobban...csak baszik.....a rendőrnél talán van esélyed 100e helyett 50et fizetned....ami a te hibádból ered...a betegség nem a te hibádból ered.....ha megdolgozik érte az orvos megérdemli...ha nem akkor nem...ennyi a történet
17. cbc194424a (válaszként erre: 9. - HViki)
2011. jan. 26. 02:32
mert hülyeség.....engem sem jutalmaz meg senki mert előre engedek valakit a boltban........csak azért mert cuki voltam és udvarias
16. cbc194424a (válaszként erre: 11. - Jozsi.38)
2011. jan. 26. 02:30
csak nem intézi el
2011. jan. 26. 02:29
a rendőr elengedi a büntit...az orvos semmit nem tesz
2011. jan. 25. 15:15
Nekem mindegy, egyik sem marad az én zsebemben sajnos.
13. nisa
2011. jan. 25. 15:09
Ha a rendör elakarja venni a jogsit és pénzt adok neki hálábol hogy nevegye el azt miért kell büntetni?Az orvos ugy sem vesz elöbre tudom mert egy éve rákkal járok az orvosokhoz.
12. A2880
2011. jan. 25. 14:45
Egy ismerős a brigádjával tartott dolgozni egy kisbusszal amiben 3 plusz ülésre nem volt engedély csináltatva,erre a rendőr közel 200 ezerre akarta bűntetni,egy szót sem szóltak ismerősömék erre,belenyugodtak,erre a rendőr a sofőrt hátrahívta és azt mondta,ha ad helyben 40 ezret akkor ejti a bűntetést,akkor ez is megvesztegetés?Itt a rendőr kérte a pénzt és nem felajánlották neki.Az orvosok pedig a lehető legpofátlanabbak,már volt 'szerencsém' tapasztalni,hogy előre tartotta a markát és még nem is volt neki kellemetlen,nekem inkább,az pedig tudja akinek gyereke van,hogy ha ad pénzt akkor rendesen bánnak a gyerekkel a kórházban,ha nem akkor rá sem néznek,ilyet is tapasztaltam már.Én gyűlölöm ezeket a dolgokat,sőt már nem tudom melyik a jobb adni vagy sem,mert apám tíz éve folyamatosan orvoshoz jár, ad a dokija zsebébe pénzt mindig és mostanában már keresztül néz az orvos rajta,nem hívja már be hamarébb,már lehet kevés amit kap.Kár,hogy ezt nem lehet beszüntetni.
2011. jan. 25. 11:55
azért van különbség a kettő között és nem kevés. a rendőrnek pénzt adni megvesztegetés, de ha egy szakorvoshoz a saját privát rendelőjében megjelensz a rendelési idejében és ott elintézi az ellátást az más kategória!
10. emagdi
2011. jan. 25. 10:49

a rendőrnek azért adják, hogy egy szabálytalan magatartást 'nézzen el'. ez azért morálisan is elég gáz, tekintve hogy ezzel a többi embernek ártasz (mivel büntetlenül végezhetsz olyan tevékenységet ami a közösség számára negatív).


az orvosnak azért adsz pénzt, hogy magasabb szintű ellátásban részesülj, mint amit egyébként kapnál. tehát egyfajta plusz szolgáltatást vásárolsz. ez maximum abból a szempontból probléma, hogy nem fizet utána senki adót (sem áfa, sem szja). de ez alapvetően nem egy káros magatartás a társadalom többi tagjára nézve.

2011. jan. 25. 10:43
Ha azért adod az orvosnak, hogy más helyett Te kapj meg valamit (jogtalan előny) az éppúgy vesztegetés és bűntetendő, mintha a rendőrnek adsz, hogy ne bűntessen meg. Ha viszont az orvos jól végezte a dolgát és ezt te utólag némi kp-val is megköszönöd az hálapénz és nem bűntetik. Ezt egyébként a rendőrrel is megteheted. Miután elkövettél valami szabálysértést és megbüntet a rendőr, szépen szabályszerűen, esetleg udvariasan, ezt is jutalmazhatod hálapénzzel, hogy milyen jól végzi a munkáját, ezt nem fogják büntetni. Csak valahogy ez senkinek se jut eszébe. :)
2011. jan. 25. 10:40

Kicsit durva az összehasonlítási alap.

A rendőrnek muszáj, hogy adja mert megbüntetett.

Hogy az orvosnak miért adsz az számomra rejtély.

Hisz ő alkalmazott, és fizetést kap azért, hogy téged jól rosszul meggyógyítson. Én 40 évet dolgoztam de, az idő alatt egy plusz forintot nem kaptam mert dolgoztam. Volt pedig, hogy több milliós sikkasztást lepleztem le, senki nem adott egy petákot sem. Ti nem értem miért adtok a postásnak, az orvosnak stb.

Lehet, hogy furcsa vagyok közel a 60-évhez, de ez van.Hogy a postásnak nem tetszik. És ???

7. 36a26f5226 (válaszként erre: 5. - Csalamádé)
2011. jan. 25. 10:37
Miért semmi?? Az egyiket bünteti a törvény, a másikat nem, legfeljebb az adóhivatal, de az orvosok sem hülyék, hogy bevallják...
2011. jan. 25. 10:36
Mindkettőt TE állod.Ennyi.
2011. jan. 25. 10:35
Semmi!
2011. jan. 25. 10:35
rendőrnek minek fizetni? max ha meg akar büntetni és adsz neki, hogy ne büntessen.
2011. jan. 25. 10:35
Ha zsaru kapja, az korrumpálás... Ha orvos, az csak hálapénz, mert mit vesztegetnél vele?
2. gne2
2011. jan. 25. 10:34

Komolyan kérdezed, vagy vitát akarsz indítani?

A vesztegetés és a paraszolvencia között azért van különbség.

1. nisa
2011. jan. 25. 10:32
Mi külömbség van a rendörnek adot pénz és az orvosnakadott pénz között

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook