Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi hiányzik a szülőföldedről? fórum

Mi hiányzik a szülőföldedről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
42. notredame (válaszként erre: 41. - 4726e582cf)
2006. júl. 4. 02:36

amikor en menten meg kellett. Huuu de oreg vagyok!!!

biztos vagyok benne, hogy mindent vegigzongoraztatok, s nagyon szoritok neked, hogy sikeruljon, s erezd jol magad odakint. Meglassd a karacsonyi lapot mar onnan kuldod!!!!

mert kuldesz ugye? mindenkinek!!!!

41. 4726e582cf (válaszként erre: 40. - Notredame)
2006. júl. 3. 15:18

Neeem, szó nincs átverésről. Borsódzana a hátam a gondolatra, aztán kint kuncsorogni, hogy ugyan ne kelljen feketén már dolgoznom, ha ott élek... nyuuuj, azt nem!


Nem bírom a gyerekeket, így az kilőve. Azaz elvagyok velük 1-2 órát, de ennyi. Más történet lesz. Annak a bébicsőszös mizének is több hónap az átfutása, így marad az eredeti felállás. Végigzongoráztunk mindent már :(.


Anglia kicsit más, Amerika is más. Angliába nem kell vízum, Amerikába meg nagyon kell. :(((, de lesz ez még így se, fogok én onnan írkálni még ide :D.

2006. júl. 3. 13:10

nem is az atveresra gondoltam, sot errol elbeszelnelek, elobb utobb minden kiderul, s hat nem jo feketeponttal kezdeni.- szerintem -

a parod nem tud szamodra keresni egy bebicsosz allast ott a kozelben, s ok irnanak egy meghivolevelet amiben kozlik , hogy mint bebicsoszt hivnak meg ennyi s ennyi idore. s ezzel a levellel mesz vizumot kerni?Ha letelt az ido vissza josz. vagy ki tuddja mi tortenik ez ido alatt. De legalabb elindulsz! En angliaban igy voltam kint, annak idejen nem volt egyszeru kimenni angliaba sem, nem mai idok voltak.

39. 4726e582cf (válaszként erre: 38. - Notredame)
2006. júl. 3. 08:31
Meghívó levelem is volt :(, de nagyon hajadon vagyok, nagyon keveset keresek papíron, nagyon nincs semmim... Így a túrista vízumot meg sem adják, mert gondoltunk arra, hogy kimegyek két hétre, majd visszajövök, rendesen, mert azért ha nem muszáj, nem ráznánk át az amcsi államot, és aztán indítjuk a másik vízumot, hogy hivatalosan is letelepedhessek :).
2006. júl. 3. 06:08
meghivolevel? nem probalkoztatok? arra konnyebben addjak a vizumot!amikor meg mar kint vagy minden mas, s konnyebb. a letelepedost tenyleg nagyon nehez megkapni!!!!
37. 4726e582cf (válaszként erre: 36. - 4726e582cf)
2006. júl. 2. 12:40
De gyagya vagyok. Szóval ahhoz a vízumhoz, amit igényelni akarunk (letelepedős, házasságos miegymásos), ahhoz kell bizonyítani, hogy már találkoztunk. Nem értem mitől lesz hiteles egy fénykép... Maceeerááás nagyon. De most már legalább sinen lesz lassan a dolog :).
36. 4726e582cf (válaszként erre: 34. - Notredame)
2006. júl. 2. 12:38

A nagy bárka keleti felére Connecticut-ba megyek.


Először is bizonyítanunk kell, hogy találkoztunk már. Mivel mikor itt járt annó, akkor ilyesmi nem volt a fajünkben, sőt ilyen fajta egymásba szeretés sem :). Nos szóval előbb hazajön, aztán visszamegy, majd bead egy más fajta vízumot, mivel innen én nem kaphatok se letelepedőset, se túristát, mert attól tartanának, hogy nem jövök vissza. Itthon elintézni egy egyszerű túrista vízumot manapság 4-6 hónap :(, ha egyáltalán megadják. :((( Már rég kimentem volna gondolhatjátok :)), de nem adták meg a vízumot :(((.


Masszázs terapista. Nembaj kérdezz csak :)).

35. 4726e582cf (válaszként erre: 33. - 549be03e80)
2006. júl. 2. 12:34

Most tőle tanulom az angolt :)). De nem szoktunk angolul beszélni a tanuláson kívül. Nyilván, ha kint leszek, akkor nem fogunk magyarra váltani, ha mondjuk egy eldöntendő kérdés merül fel egy boltban. :)). Szerinte jól megy az angol, szerintem silányul :((, de majd nekiveselkedem ismét :)).


Nagyon köszi Brizzy még egyszer :)).

34. notredame (válaszként erre: 32. - 4726e582cf)
2006. júl. 2. 09:07

tapasztalatbol tudom, hogy a gyerekektol lehet a legtobbet tanulni.

A nagy barka melyik reszere is mesz? Miert huzodik olyan sokaig? a vizum nem tudod mar most beaddni, hisxz ha jol tudom ahhoz is ido kell? vagy mar gyorsabban mennek a dolgok?

miert nem mesz ki arra a 3-4 honapra is , mig a parod kint van? o mivel foglalkozik odakint?

kivancsi fancsi vagyok bocs!

33. 549be03e80 (válaszként erre: 28. - 4726e582cf)
2006. júl. 2. 08:43

A párom alapból magyar :), úgyhogy vele a legkevesebbet fogom beszélni angolul. "

Egyenlore nem, de kesobb mar biztos, mi is magyar/angol nyelven beszelgetunk egymassal, a fiaimmal sokszor csan angolul..Es biztos menni fog a tanulas!:)

32. 4726e582cf (válaszként erre: 30. - Notredame)
2006. júl. 2. 04:06

Köszönöm Neked is, igyekszem majd kihasználni mindent. Szerencsére a házban van egy család egy csemetével, ahova megyek :))), vele sokat fogok beszélni, hisz otthon leszek. Nagyon csivitelős. Néha beszélek vele is :), nagyon tetszik neki, hogy más a kiejtésem, de nagyon kedvesen javítgat és közli milyen furán beszélek, úgy, mint a párom :)).


Mikor is indul? Hát nem tudom sajnos. 3-4 hónap múlva jön haza a párom, aztán visszamegy és intézzük a vízumot. Előszőr augusztus volt a kiutazási időpont, de egy halom mindentől függ. Aztán volt ősz, de ahogy elnézem ez is csúszik :((, de igen remélem, hogy Karácsony már kint ér :)).


De jöhetsz a zsebemben :D

31. 4726e582cf (válaszként erre: 29. - Mociscsaj)
2006. júl. 2. 03:39
:))) köszi a bíztatást :))). Egyelőre, ha kimegyek sokat nem fogok tudni kimozdulni, mert míg nincs meg a státusz nem tehetem le a jogsit, és igaz nem falu de dög busz sincs a közelben (másfél - 2 órás gyalogútra van csak), bolt is 30' autóútra van a legközelebbi... (jó helyre megyek mi?? :D) cóval míg nem lesz státuszom addig sehova nem fogok nagyon menni, csak, ha a párom visz. De nyilván kisírom, hogy vigyen vásárolni magával :))).
30. notredame (válaszként erre: 29. - Mociscsaj)
2006. júl. 2. 01:18

igazad van. En angliaba ugy mentem, hogy eppen makogtam, de mindent en inteztem, az elejen kezzel labbal. Nekem a hireket ajanlotak, hogy nezzem sokat, mert ott rovid hireket addnak kep tarsitassal, s ha nem is ertesz minden szot osszeparositod. NAlam nagyon bevallt kesobb is mikor olaszba jottem, s hangyanyit sem beszeltem eppen koszonni tudtam de mindenkit letegeztem, mert csak a ciao koszonest ismertem.

hasznalj ki minden alkalmat, hogy beszelni tuddj, s meglatod, hogy hogy fogsz fejlodni pillanatok alatt.

Mikor indul a nagy kaland?

Veled indulunk mi is, s ha barmi van szolj, szivesen segitunk, lelkesitunk!

szeretem a kihivasokat, szivesen megbujnek a zsebedben, magaddal vinnel?

29. mociscsaj (válaszként erre: 28. - 4726e582cf)
2006. júl. 2. 00:53

Hidd el, hogy mikor a nyelvteruleten leszel, akkor csak ugy fog ragadni rad, kulonosen ha bator vagy es mesz intezkedni, vasarolni stb egyedul is. :-D

Ne izgulj ha valami nem jon ossze tokeletesen, itt elo nyelvrol van szo, nem matekrol! :-))))))))

Es tartsd meg a humorerzekedet, mert az segit mindennel a legjobban!

Szoritok neked! Remelem boldog karacsonyt mar a parod mellol kivansz majd a portal tagjainak!

28. 4726e582cf (válaszként erre: 27. - Mociscsaj)
2006. júl. 1. 13:09

Nagyon édes vagy :)), köszönöm.


A párom alapból magyar :), úgyhogy vele a legkevesebbet fogom beszélni angolul. De ahol lakik ott él egy család és a srác, akitől bérli a lakást, vagy szobát vagymit. Velük nyilván többet fogok beszélni.


Igazán csak a hogyan érdekelne, mármint hogyan tanuljak autódidakta módon. Az olvasás feldühít, hogy nem értek meg mindent azaz nem sokat, vagy nem annyit, amennyit akarok :(. De gondolom ez azért van, mert azonnal akarom :).

Amúgy simán beszélek, de a szókincsem igen silány :((.


Nagyon remélem, hogy minden menni fog :)), már ideje lenne :D.

Aham, szuper kaland lesz :))).

2006. júl. 1. 13:03

Amikor mar kinn leszel, nagyon gyorsan menni fog, kulonosen, ha a parod angolul beszel veled sokszor.

En rengeteget olvastam mikor eloszor kijottunk, es nem volt egyetlen szotaram sem, minnel tobbszor olvastam el valamit, annal tobbet ertettem belole. Nagyon baratsagos emberke vagy, tehat keresd a tarsasagot es dumalj sokat, ne legyel szegyenlos, senki nem varja el, hogy tokeletesn menjen a nyelv azonnal.

Ha valamit tudok segiteni az angolban, akkor az email cimem az adatlapomon van.

Egyebkent meg hajra, menni fog minden mint a karikacsapas!!!! ;-) Szuper kaland lesz!

26. 4726e582cf (válaszként erre: 25. - Mociscsaj)
2006. júl. 1. 12:57

Jaj, de édes vagy :)), remélem én is :))), már cska a vízum és lóvé és mehetek is :DDD.


Jah és a fránya angol tanulás... mert nem is értem, hogy miért, de nem megy... pedig régen tanulnom sem kellett és ment... mostmeeeeg :((, de azért gondolom az angolszász nyelvterület majd segít a dolgon :)).

25. mociscsaj (válaszként erre: 24. - 4726e582cf)
2006. júl. 1. 12:29

Ausztralia "egy nagy falu" Europahoz es szerintem Amerikahoz kepest is (nar meg voltam Amcsiban tehat nem sajat velemenyem).

Emiatt nem mindenkinek imponal. Legalabbis, szerintem elsore nem. A masik hatranya (ami nekem elony :-)), hogy nagyon messze van mindenhonnan.

En 22 eve elek itt, mi a tel kellos kozepen erkeztunk es ket nap mulva mikor eloszor kisutott a nap meglattuk a tengert es ugy dontottunk, hogy ez a hazank. Ez azota sem valtozott.

A lenyeg viszont az amit az elobb irtam: ahol a boldogsag, a szerelem, a sziv van... ott a haza.

Remelem nagyon nagyon boldog leszel!

24. 4726e582cf (válaszként erre: 23. - Mociscsaj)
2006. júl. 1. 12:18

Ahogy hallom Amerikában is így van. Ott nagyon nagyon kevés az őslakos. Tehát tőzsgyökeres Amerikainak csak az vallhatja magát aki spanyol vagy indián nagyjából :), szóval a fehérek nem igen. Így teljesen elfogadják a külföldieket. Noh ez nem az én tapasztalatom, hanem a páromé, aki 20 éve él kint.


Amikor megemlítettem, hogy mi lenne, ha inkább Austráliában élnénk együtt, mint Amerikában, hallani nem akar róla. Nyilván van oka, hogy miért nem oda ment ki, de majd kiderítem, mert erre azért kíváncsi vagyok :).

2006. júl. 1. 12:15

A jo ember az mindenutt jo ember, barmilyen orszagban el. Ott a haza, ahol a boldogsagodat megtalalod!

A kulonbseg az csak az, hogy Australiaban valahogy konnyebben befogadjak az embereket, mert itt ugye mindenki tobb-kevesebb generacios "emigrans". Megaztan az Aussikat keves dolog idegesiti igazan fel. "She'll be right" a hitvallas! :-D

22. 4726e582cf (válaszként erre: 21. - 549be03e80)
2006. júl. 1. 12:08
Ejej, most szóólsz, mikor már halál szerelmetes vagyok egy amerikaiba?? :DDDDD (csak viccelek, nem komolyból mondom)
21. 549be03e80 (válaszként erre: 17. - Mociscsaj)
2006. júl. 1. 11:59
Azt hiszem en is ezt irhatom, ebben is a nagy kulonbseg aussie-nak lenni, mint akar mas europai, vagy amerikai allamban:))))
20. 0f7f8f506d (válaszként erre: 15. - Notredame)
2006. júl. 1. 11:05
Hát, igen!Én sohsem szerettem a magyaros ételt, például a marha,-vagy másfajta pörköltet, meg a gulyáslevest sem szeretem.De a pizzát, meg a makarónit, spagettit imádom. Egyedül a családom, és a barátaim hiányoznának.
2006. júl. 1. 09:36

Jó kérdés, hogy mi hiányzik a szülőföldemről!?


Az ott maradt családom hiányzik nagyon! Főleg ünnepekkor!

18. 4726e582cf (válaszként erre: 16. - 549be03e80)
2006. júl. 1. 05:23
:)))) - na ez nem fog hiányozni :)) (mármint a kaja). A Duna... na az már más tészta. Naponta kétszer látom. De ugye hajt egy csomó dolog kifele, így ez legyen a legnagyobb bajom, ami hiányozni fog :).
2006. júl. 1. 05:15

Nekem egyedul az anyukam tesoim es a ket unokaocsem hianyzik Magyarorszagrol, bar oket is inkabb itt elveznem, minthogy en menjek hozzajuk!

Nem tudom, Brizzy hogy erzi magat, de en teljesen "idevalosi" vagyok ez az otthonom, a hazam (kovezzetek meg erte ha akartok :-D). Nagyon keves magyar baratom van, azok is csak azert mert jo emberek nem a nemzetiseguk miatt.

16. 549be03e80 (válaszként erre: 12. - 4726e582cf)
2006. júl. 1. 04:57
Hat ez az!!!!!!!:))))))))))
15. notredame (válaszként erre: 11. - 0f7f8f506d)
2006. júl. 1. 04:54
A magyaros izek csak a gndolataimban vannak, s azok kozul is inkabb a nagyikam menui. De mar fozni sem fozok. Szeretm az olasz konyhat, annyira atalltam, hogy a multkor amikor a vendegeink a porkoltet kertek vacsira, en rosszul lettem tole, mar az illatat sem birtam az olajnak, ahogy a hagyma pirult benne.
2006. jún. 30. 20:36
az egyetertes a nemzetek kozott!
2006. jún. 30. 16:38
Én nagyon híányolom a Magyaros izeket imádom.Szép zöld tájak
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook