Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi értelme, hogy éjjel szirénázik a tűzoltó autó, mentő és rendőr, nem elég a kihalt ucán a fényjelzés? fórum

Mi értelme, hogy éjjel szirénázik a tűzoltó autó, mentő és rendőr, nem elég a kihalt ucán a fényjelzés? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. nov. 18. 09:18
Ímádom az okos embereket, akik oktatni jönnek. Én kérdeztem valamit, nem pedig tanítást kértem. Aki normálisan tudott válaszolni,annak köszönöm
2008. nov. 16. 14:00
Talán fontosabbak a sérültek és a bajba került emberek,mint az otthon szunyókáló emberek....:D:D
47. emagdi
2008. nov. 13. 14:10

a kresz szerint megkülönböztető jelzésnek csak az minősül, ha a fény ÉS hangjelzést is használják.

elvileg csak fény-, vagy csak hangjelzésre nem kellene az autósoknak megkülönböztetést jelző járműnek tekinteniük a mentőt (vagy akrámi mást).


szerintem ez azért van, mert a kihalt utcán is tépnek ezerrel a mentők, és esetleg a forgalomban haladó egyéb jármű nem venné őket észre időben.

2008. nov. 13. 10:46
én meg ott laktam szeptig
45. 8da8a563b7 (válaszként erre: 44. - E71af41436)
2008. nov. 13. 10:38
én is a IX.ben lakom.
2008. nov. 13. 10:31

A kilencedik kerületben lakom,ahol van egy tűzoltóság és egy bokorban 4 kórház.tapasztalatból tudom,hogy éjjel alig van forgalom.van az utcának üres része és van ahol már lakóházak vannak.rendre ott kezdenek el szirénázni akár mentő,akár rendőr,akár tűzoltó....éjjel,amikor senki nincs arra....elég rossz alvó vagyok,így szinte minden ilyen kedves akcióra felébredek...és persze kell,hogy megkülönböztessék ezt,de miért van az,hogy a nyáron a szomszédék városában nem lehetett szirénát hallani,csak villogó kék fényt?????

nem,én nem a szirénát használókat hibáztatom...azok az autósok a hibásak,akik csesznek a szabályokra és akiknek külön kérvényt kell benyújtani,hogy álljon félre ha jön egy mentő....

2008. nov. 12. 12:51
nem elég. amikor mi várjuk a mentőt, meghalljuk, kimegyünk elé. ennyi. nem mindig találnak oda.
2008. nov. 11. 19:38
meg a hölgy elég sok helyen próbál belémkötni:)
2008. nov. 11. 19:37

Persze, sőt kíváncsi is voltam, hogy mi törpént akkor éjjel, sajnos hallottam, hogy itt csepelen leégett egy ház...


És kicsit rosszúl esett éjjel a 20 szírénázó autó...

de semmi rosszat nem akartam...

Őrültem, hogy nem lett seenkinek baja...

40. 8ef78160df (válaszként erre: 12. - Df2a740c00)
2008. nov. 11. 18:57
Nem tudom, hogy a mentősöknél hogy van, de a tűzoltóságnál mikor váltás van, akkor végig szirénáznak. Nem tudom annak mi értelme van, lehet van, de az is lehet, hogy ez csak egy hagyomány. Azt se tudom,h ogy minden állomáson így van-e.
2008. nov. 11. 18:55
Akkor kell hangjelzést használniuk, ha őket akadályozhatják a haladásban és ha nem látják eléggé be az utcát (pl éjszaka nem biztos, hogy teljesen kihalt, lehet ott gyalogos vagy 1-2 kocsi is,valahogy jelezni kell nekik is, hogy el az útból! A hangjelzés hatásosab,mint csak a fények).
2008. nov. 11. 17:36
Félreérted Zizit Supin, ő is ugyanúgy megérti ahogy bármelyikünk hogy igenis vonulni kell. Egyszerűen nem tudta hovatenni azért kérdezte és nem rosszindulatból.
37. 92c8ab1dcc (válaszként erre: 30. - Bomee)
2008. nov. 11. 16:40
lehet az elsőnél arra gondolsz, de mikor egy órán belül éjjel 20 megy el szirénázva...
36. 92c8ab1dcc (válaszként erre: 35. - Supin)
2008. nov. 11. 16:38

Nem ez a kérdés most kettőnk között.. 54 évesen jó nagy bunkó vagy... hogy jössz te ahhoz hogy ismeretlenűl lehülyézz?

álíts már magadon...

35. supin
2008. nov. 11. 16:36
Voltál már életveszélyben?
34. 92c8ab1dcc (válaszként erre: 32. - Supin)
2008. nov. 11. 16:35
És velem kapcsolatban fogd vissza magad. Én nem vagyok rád kíváncsi.. ha nem tetszem, nem kell megszólítani, de ezt ma már írtam neked...
2008. nov. 11. 16:34
ne sértegess.... én se tettem
32. supin
2008. nov. 11. 16:32
Hülye vagg!! Sürgős.. Tapasztalatból írom.. Segítség nincs!!
2008. nov. 11. 16:22
hát tudod, nekem az éjjel közepén sikerűlt fenn akadni... véleményt kértem, nem pálcatörést a fejem fölött
30. bomee
2008. nov. 9. 09:09
Szerintem én biztosan nem, inkább arra gonodolnék, hogy remélem nem hozzánk jönnek vagy rokonokhoz, vagy ismerősökhöz. Ilyenért sosem tudnék kicsit sem pipa lenni! Főleg, hogy azt irod, hogy ilyen még sosem fordult elő a környékeden. Csodálom, hogy ezen is fenn lehet akadni, nekem spec kisebb bajom is nagyobb lenne ennél. De ez biztos mentalitás kérdése, én tényleg nyugodt ember vagyok.
29. 92c8ab1dcc (válaszként erre: 28. - Pircsi24)
2008. nov. 9. 08:29

Hál Istennek, ezzel nincs probléma... A szitu miatt kérdeztem, mert nem jöttem rá, hogy miért volt...

Azért mindenki, aki úgy van vele, hogy én miért nem tudom megérteni 100%, meg ha engem vinnének az nem zavarna... Gonoljatok bele, milyen lehetett az hogy éjjel fél 3 és fél 4 között elrobog legaább 30 szirénázó tűzoltó, s hasonló... Erre ki ne lenne kicsit pipa?

28. Pircsi24 (válaszként erre: 27. - 92c8ab1dcc)
2008. nov. 8. 19:33
Én megtudlak érteni, hogy nagyon zavar amikor pihennél, de ez olyan szitu amit csak elfogadni lehet. Ha nem tudod/tudjátok megszokni esetleg mérlegelni kell hogy egy kevésbé zajon környékre költöztök, mert az sem jó ha nem tudod sosem kipihenni magad.
27. 92c8ab1dcc (válaszként erre: 26. - 025c5b6977)
2008. nov. 8. 19:24
Értem, csak érdekelt a Ti véleményetek... mostmár tudni azt is, hogy miért voltak annyian éjjel
2008. nov. 8. 15:33

Mint csepeli lakos, én is sokszor hallom éjszaka a szírénákat. Valószínű nem csak a mi kerületünkre igaz hogy éjjel is hangosan mennek :)

Szerintem fontos éjszaka is a hangadás, hisz éjjel is boklásznak az utcán autók is, meg emberek is, és így jobban észreveszik a megkülönböztető jelzéssel közelekedő járműveket.

Attól mert nem tudod hogy mire fel a nagy hangzavar, az tuti hogy valahol nagy szükség van rájuk és azért sietnek, hangosan.

Egy példa, velünk szembe van egy öregotthon, nyáron kigyulladt az egyik lakás, vagy 50-60 db szírénázó autó lepte el a lakótelepet, lépni nem lehetett tőlük annyi szírénázó mindenféle egységtől jövő autó jött (mentő, tűzoltó, rendőrség) Semmit nem láttam az erkélyről,hogy hol és mi lehet a baj, pedig csak egy parkoló van az öregotthon és a lakóház között, mégis egyre több segítő szírénázó autó jött. Ezt azért írom, mert hogy ilyen is van, hogy a szádban van a baj, és akkor sem látod hogy mire fel ez a nagy felhajtás. És még valami, sok álló autónak ment a fény is, pedig már a helyszínen voltak, és az is ad némi hangot.

Azt gondolom az ilyeneken nem kell fenn akadni, vagy megkérdőjelezni a használatukat, hisz a lényeg pont az hogy segíteni mennek, és addig jó amig halljuk ezeket a hangokat, és látjuk a fényeket, hisz addig tudjuk hogy van aki épp segíteni siet a bajban.


Hopp.. most is elrobogott egy szirénázó autó :)

2008. nov. 8. 15:22
Itt hangsúlyozzuk az és szót! Nem elég a sürgősség teljesülése, hanem a forgalmi helyzet is (torlódás, városi forgalom) befolyásolja a megkülönböztető jelzés használhatóságát. Ez leginkább a lakott területen kívül vagy éjszaka érvényes, amikor kisebb a forgalom, de egy kereszteződésben pont ezért lehet számítani egy gyorsabban haladó járműre. Éjszaka — gyér forgalom esetén — is, ajánlatos a megkülönböztető hangjelzést is használni, hiszen időben kell az elsőbbségre kötelezetteknek észlelni a közeledtüket! Nem szabad úgy közlekedni, hogy csak az utolsó pillanatban jelzünk, de elvárjuk, hogy elsőbbséget adjanak részünkre.
2008. nov. 8. 15:13

Megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművek


49. § (1) A gépjármű megkülönböztető jelezéseket adó berendezéseit csak abban az esetben szabad működtetni, ha a feladat sürgős ellátása, a személy-, élet- és vagyonbiztonság, továbbá a védett személyek és kíséretük biztonsága érdekében az szükséges, és a forgalmi viszonyok azt indokolttá teszik.

2008. nov. 8. 15:07

A mentő nem csak akkor megy ha baleset van...

Ugyanúgy szállítják azt a beteget aki pl. fullad mert megcsípte egy darázs, mint azt aki balesetet szenvedett.

Azért mert a tv-ben nem mondják be attól még lehet dolga a mentőnek.

22. d9d8721118 (válaszként erre: 10. - 92c8ab1dcc)
2008. nov. 8. 15:04

Lehet annak nem olyan idegesítő, akiért éppen mennek ...

Én is zajos környéken lakok, ma egy csomószor hallottam a rendőrt, mentőt, tűzoltót. Meg kell szokni. Ha állandóan ezt figyeled éjjel akkor egy idő után már kellemetlen lesz, mert nem fogsz tudni aludni, mivel csak erre fogsz figyelni.

Biztos nem ok nélkül szirénázik.

Egyszer mentem én is mentővel ( nem a beteg voltam ) és hiába a hang, hiába a fény, nem engedtek el bennünket. Szóval az a hang nem a semmiért kell. Soha nem tudhatja se a mentős se az épp arra járó vagy autózó hogy mi van.

2008. nov. 8. 14:44
Bizony én is gyakran ébredek rá!
20. daroki (válaszként erre: 19. - 7130b15964)
2008. nov. 8. 14:37
Jól van,akkor nem csak az én kutyám ilyen utánozós:D Mozartot???Ajaj!Azt nem bizti,hogy én bírnám cérnával:D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook