Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi értelme, hogy éjjel szirénázik a tűzoltó autó, mentő és rendőr, nem elég a kihalt ucán a fényjelzés? fórum

Mi értelme, hogy éjjel szirénázik a tűzoltó autó, mentő és rendőr, nem elég a kihalt ucán a fényjelzés? (tudásbázis kérdés)


1 2
19. 7130b15964 (válaszként erre: 18. - Daroki)
2008. nov. 8. 14:29

Tisztára mint Julie a szomszéd riasztójával.:DDD

Vegyél neki Mozart lemezt!!!

18. daroki
2008. nov. 8. 14:22
Nekem meg már hiányozna a hangjuk:)Itt mindennap megy mindegyikből,a tűzoltó autót pedig már magamtól is felismerem,mert a kutyám utánozza a hangját:D De csak a tűzoltóét.Persze még gyakorolnia kell,mert nem tökéletes,de előbb utóbb biztosan az lesz:D
17. mevi
2008. nov. 8. 12:58
Átérzem egyébként a helyzeted,mi is a város közepén lakunk és mi is hallunk minden egyes hangjelzéssel közlekedő kocsit. Bár ez nem egy nagy város,azért elég sűrűn mennek itt is.
2008. nov. 8. 10:45
JA és 22 kocsi ment ki, nem csodálom nem aludtál:))))
2008. nov. 8. 10:45
nah, mostmár tudom:)))
2008. nov. 8. 10:45

[link]


Lángolt egy épület, 45 tűzoltó ment ki...

2008. nov. 8. 09:46

értem...

itt sosem volt még ilyen... nem tapasztaltam.

viszont most is fel alá járnak csepelen a tűzóltók, de miért? hírekben nem hallottam semmit... tudja valaki?

2008. nov. 8. 09:43
Én is korház közelében lakom, nálunk menetrendszerűen, este 7 körül minden nap leadnak egy műsort. érdekes, hogy az időpont nem nagyon váltouzik, plusz minusz 1 óra. Engem különösebben nem zavar. Éjszaka még nem hallottam őket. az előttem szólók már leírták, mi az oka, hogy szirénáznak.
11. mevi
2008. nov. 8. 09:38
Nálunk pont ebből volt egyszer baleset. Éjszaka ment a rendőr,nem használta a hangjelzést,csak a kékfényt és ütközött is egy kereszteződésben,ahol a SZABÁLYOSAN KÖZLEKEDŐ AUTÓ ment neki a rendőrautónak,mivel ugye neki lett volna elsőbbsége. Hát ezért kell a hangjelzés!Ja és hozzáteszem azt is,hogy természetesen a rendőr volt a felelős, mert nem használta a hangjelzést.
2008. nov. 8. 09:14

nem felakadtam, csak kérdeztem mert nem tudom rá a választ...


Hát ez van... Egyébként mikor 10 percenként megy el egy kocsi, akkor már kezd egy kicsit idegesítő lenni a dolog....


legalábbis nekem...éjjel

2008. nov. 8. 09:08

én úgy tudom, hogy enyhébb esetben használnak csak fényjelzést, súlyos esetben kötelező a hang is.


Meg mivan akkor, ha épp egy kereszteződéshez érnek ahonnan ki akar hajtani egy autó, de mivel pl. házak stb vannak nem biztos hogy jó a látási viszony és a hangra meg felfigyel, így nem hajt ki, mert tudja hogy száguld a mentő stb.

2008. nov. 8. 09:06
Szerintem ezen ne akadj fenn. Biztosan nem azért csinálják, hogy a békésen alvókat felébresszék. ;))
2008. nov. 8. 09:05
csak nem értem, minek a szréna ha nincs senki az utcán... Főleg nagyon lakot területen
2008. nov. 8. 09:04
Én két kórház között lakom hol az egyik hol a másik az ügyeletes, onnan tudjuk hogy melyik az ügyeletes, hogy melyiktől jön a mentő szirénázva, a kihalt parkolón keresztül...
2008. nov. 8. 09:01
De nem úgy van, hogy a hangot, csak figyelemfelkeltésre használják?
2008. nov. 8. 09:00
Talán ez az előírás.
2008. nov. 8. 09:00
íEgy órán keresztűl nyomták fel-alá.... Meg lehetett hülyülni a hangzavartól:S
2008. nov. 8. 08:59

Éjjel csepel fő utcáján szlalomozik 3 tűzoltó autó, mentő és rendőr..

Ugen, gondolom, hogy valami baj volt(DE!

miért nem csak a fényjelzést használják, a hangot minek? Kihalt éjjel 1/2 3kor az utca...

2008. nov. 8. 08:58
Szerinted annak mi az értelme, hogy
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook