Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi az oka, ha valakinek jó az étvágya, sokat is eszik, és mégsem hízik? fórum

Mi az oka, ha valakinek jó az étvágya, sokat is eszik, és mégsem hízik? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. aug. 22. 18:13
Én azt gyanitom,valami betegség tünete lehet,jobb lenne ki vizsgáltatni,mert nagyon gyanús!
2011. aug. 14. 20:21
Nem tudom mi az oka, de jó lenne megfertőződni vele...
2011. aug. 14. 20:11
Alkat kérdése. Én pont ilyen vagyok! Eszem, és nem hízok. Sőt fogyok(de sokat rohanok a másodállásom miatt)
2011. aug. 14. 16:18
hát tényleg, a pajzsmirigy túlműködésnek ez az egyik tünete, DE férfiaknál nagyon ritka, és emellett sok más tünet is jelen lenne, hajhullás, izgágaság, rossz alvás, rossz melegtűrő képesség, és még sok más. szerintem valószínű, hogy alkati dolog, de megint :) egy DE akármilyen szar is nálunk az egészségügyi helyzet, azért még ilyen fiatalon is érdemes lenne 2-3 évente legalább egy teljes vér-vizelet kontrollt végezni, amit a háziorvos is ki tud írni, és automatikusan ki is kéne írnia (persze csak ha megjelennétek nála). Annyi minden kiderülhetne belőle, vitaminhiány, gyulladás, cukorbetegség...tényleg érdemes az embernek odafigyelni magára, akkor is ha csak 19 éves. Nem akkor kell elmenni orvoshoz, amikor már nagyon gáz a helyzet. Külföldön ez működik, és emiatt a betegségeket sokkal hamarabb felfedezik, és emiatt kezelni is könnyebb őket.
2011. aug. 12. 19:09

egyszerűen nem eszik többet, mint amire szüksége van


na, persze, az a rohadék pajzsmirigy, mi?


hagyjuk ezt

2009. dec. 21. 16:25

Én is hasonló cipőben jártam sokáig.190cm magas fiú vagyok és 58 kg voltam 3 éve.Most 86kg vagyok és ez a szálkás tömegem. Gyors az anyagcserém és mindenfelől ilyen géneket örököltem. Kiskoromtól kezdve piszkáltak az alkatom miatt.Sajnos ez sok emberben lelki sérüléseket okoz. Megelégeltem a dolgot és beleástam magam a témába.

Aki azt mondja hogy hízni akar,és arra nem hajlamos annak tudnia kell, hogy zsírpárnák nem fognak lerakódni. Ennek amúgy sincs semmi értelme,csak egészségtelen. Egyetlen tiszta egészséges megoldás van, az izomzatot kell növelni. Most nem kell megilyedni, senki sem lesz Schwarzenegger ha súlyzót fog. A nők sem lesznek férfiasan izmosak. Olvastam, hogy már kivizsgálásokra járnak emberek, pedig valószínűleg semmi bajuk. Mondják sokan, hogy rengeteget esznek, és nem híznak. Nem mindegy, hogy mit eszünk. Szendvicsekből nem lehet bevinni megfelelő arányban és minőségben fehérjét, szénhidrátot, és zsírt. Törekedni kell a természetes ételek fogyasztására. Tehát az agyon tartósítószerezett és állományjavítózott semmi kenyér helyett rizst fogyasztani vagy teljes kiőrlésű házi kenyeret,tésztát...

A zsíros egészségtelen dizsnóhúst is el lehet felejteni. Csirke, pulyka, hal, szója, tojás, túró, sajt, hüvelyesek... Ezek megfelelő fehérjeforrások.

Meg kell találni mindenkinek az optimális kalória bevitelét egy nap. Ezt meg kell oldani 4-5 étkezésből. Mellette súlyzós edzést végezni heti minimum 3x kevés ismétlésszámokkal nagyobb terheléssel. A testépítők táplálkozását lehet figyelembe venni és tanulmányozni. [link]

Nem kell megijedni az oldalon található túlgyúrt képektől, viszont itt értelmes válaszokat kaphatunk kérdéseinkre.Napi minimum 2 liter víz, és ha szükséges táplálékkiegészítő fogyasztása napi 1x.A fehérje-szénhidrát-zsít arány fontos.

Elnézést ha hosszú lett, de átérzem mindenki helyzetét maximálisan.Tudom, hogy sokakban ez nagy stresszt okoz, de odafigyeléssel és sporttal lehetséges alakot formálni, törekedve az egészségre.

2009. dec. 16. 09:07
Felszívódási zavar is lehet a háttérben.én ismerek olyat akinél ez volt a probléma és mikor megszüntették tudott kilókat felszedni.na én nem ilyen vagyok ránézek a hűtőre és +1 kiló!!!
30. simple (válaszként erre: 28. - 8c73a5832e)
2009. dec. 16. 09:00
Pedig sporttal haamar tudna szedni magára. Erre kéne rávenni, ez lenne a legjobb megoldás.
29. kissandi9 (válaszként erre: 11. - Borsa)
2009. dec. 15. 16:17
Kár hogy nekem nincs ilyen génem, ha vizet iszom akkor is hízom.
28. 8c73a5832e (válaszként erre: 25. - Simple)
2009. dec. 13. 11:48
Őt ez nem vigasztalja,sajnos.... Viszont tényleg sovány,sportolni viszont túl lusta....(amolyan számítógép-előtt -ülő-típus...:(
2009. dec. 13. 08:17
Genetika! DE irigylem őket:))
2009. dec. 13. 07:42

Én egész nap csipegetek,aztán délután 5órától folyamatosan eszem este 10ig,Mégis 45 kg vagyok.gyors anyagcsere az oka!Vagy jók a génjeim:)

csak az a baj,hogy 170cm vagyok!és túl vékony!

25. simple (válaszként erre: 3. - 8c73a5832e)
2009. dec. 12. 22:47
Egy 19 éves fiúnak ez nem kevés. Normális. Majd az idő megoldja, hidd el! Míg fiatal az ember, pörög az anyagcseréje, de később... Én sem akartam elhinni, hogy már soha többé nem leszek 50 kilo.
2009. dec. 12. 20:15
Szerencsés!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. nov. 7. 14:30

a mázli. az az oka...


(vicc volt)

22. m.gery
2009. jún. 12. 15:51
Lehet pajzsmirigy túlműködés is.
21. d879a0c5b4 (válaszként erre: 20. - Supin)
2009. febr. 15. 14:50
Asztmás vagyok, úgyhogy semmit...
20. supin (válaszként erre: 15. - D879a0c5b4)
2009. febr. 15. 14:43
Akkor nálad is a jó gének vannak jelen. Sokat mozgol??
2009. febr. 14. 14:39
Köszi a válaszokat.
2009. febr. 13. 20:20

Általában az átlagosnál gyorsabb anyagcsere az oka,szerintem.Ez egyénileg változó.

De lehet ok vmilyen betegség is.

Persze ez nem jelenti azt,hogy minden ember,aki nem tud hízni beteg.

Én is ismerek 1 olyan lányt,aki teljesen egészséges,mégse hízik,bármennyit eszik,pedig szeretne:))

2009. febr. 13. 19:52

Szerencsés alkat, örökség is belejátszik szerintem ki mennyit és, hogy ehet-ihat.

Nem látszik meg RAJTA.:)

2009. febr. 13. 16:25
Ilyenről még nem hallottam :P
15. d879a0c5b4 (válaszként erre: 13. - Supin)
2009. febr. 13. 12:51
A kedvenc ízem az édes, imádom a sütiket és csokikat. De egy jó disznóölési kaját sem hagynék ki. Nem vagyok vega, nem fogyózom, eszem, ami van. És nem hízok...
14. Borsa (válaszként erre: 13. - Supin)
2009. febr. 13. 12:49
Hmm - nem fordítottam le végig a cikket, gáz vagyok, BOCS. Azt írja, hogy a kísérleti jószágoknak mindegy mit, milyen zsírosat adtak, nem híztak.
13. supin
2009. febr. 13. 12:43
Valóban van a géneknek szerepe. Nos az is számít ,hogy mit eszünk.
12. Borsa
2009. febr. 13. 12:29
Lehet, hogy ez a gén jelen van a srác szervezetében is, nem????
11. Borsa
2009. febr. 13. 12:28

Sziasztok,

ezt a cikket most találtam a yahoo! - n - bemásoltam. A lényege: létezik egy mutáns gén, ami véd az elhízás és a diabétesz ellen. Nemcsak a táplálékfelvétel, hanem annak hasznosulása is fontos a túlsúly kialakulásánál. Ezen gén jelenlétekor az izmok más anyagok helyett zsírt használnak, ezért nem jelentkezik súlyfelesleg.



"Potsdamer Wissenschaftler haben ein mutiertes Gen entdeckt, das vor Übergewicht und Diabetes schützen kann. Nicht nur Nahrungsmenge, sondern auch ihre Verwertung im Körper ist entscheidend für die Entstehung von Übergewicht und Diabetes. Die Mutation wurde bei Versuchen an Mäusen entdeckt und kurbelt unter anderem die Fettverbrennung an. Dabei nutzen die Muskeln verstärkt Fett und weniger Glukose als Energiequelle. Die Tiere blieben nach Angaben der Forscher bei den Versuchen trotz fettreicher Kost schlank und vor Diabetes geschützt."

2009. febr. 13. 09:01

Nem tudom, hogy nekem mi a bajom, de én se tudok hízni :)

Az anyagcserém lassú, a pajzsmirigyemmel nem tudom, mi van.


Apu 130 kg, anyu 60 körül (3 gyerek után).


Szerintem csupán jó géneket örököltem. A 18 éves öcsém ugyanilyen, végez kicsi fizikai munkát, de nem sportol, mégis szálkás teste van.

A 8 éves húgom sokat eszik és mozog, mégis 40 kg feletti a tömege...

2009. febr. 13. 08:55
A pajzsmirigy hormonja a tiroxin, amely jódtartalmú hormon, az anyagcserére hat. Túltermelésekor fokozódik a szívműködés, megnövekszik a mirigyállomány, kialakul a stróma. A szemgolyó kidülled, mert mögötte a kötőszövet túlburjánzik. A beteg sokat eszik, mégis fogy, ingerlékeny, túlzott élénkség jellemzi.
2009. febr. 13. 08:51
én 69es születésű vagyok, 165 cm. 15 éves korom óta 50kiló voltam. 2006ban kezdtem el hízni. De nem nevezném hízásnak, inkább asszonyosodni :DDDDD jelenleg 58 kiló vagyok. És ez mellett, állandóan sokat ettem. imádtam enni. Ilyen géneket örököltem. Anyukám ilyen típus. Ő 40 felett kezdett asszonyosodni. De nem kövér. a korának megfelelő alkata van. most 58 éves.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook