Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi az ideális kor a családalapításra? fórum

Mi az ideális kor a családalapításra? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. márc. 23. 14:40
Az érettség rendkívül fontos. Én már 3 éve vagyok férjnél, és nagyon fiatalon, 16 évesen, gyerekfejjel mentem férjhez, és mire belegondolhattam volna, meg is szültem a kislányaimat. Igaz, hogy tudatosan vállaltam, mert nálunk szinte hagyomány a 18 éves kor előtti férjhez menés, de ettől függetlenül elgondolkodtam már rajta, hogy bizony nagyon fiatalka voltam 16 évesen a házassághoz, szüléshez. Anyám mellettem állt, most is, támogat tanácsokkal( ő is 16 éves kora óta asszony),s így különösebben nem látom hátrányát, hogy fiatalon nincs még annyi tapasztalatom. Mindent összevetve, nem bántam meg a dolgot, a párommal is nagyon jól kijövök,kiegyensúlyozott a kapcsolatunk, ő is sok jó tanáccsal lát engem, s én is kezdek egyre tapasztaltabb lenni az élet dolgaiban, azok megértésében.
24. tibike
2007. febr. 24. 19:33

Ahogy beleolvasgatok a hozzászólásokba, érezhető belőlük- és magam is egyetértek vele,- hogy nem is inkább a kor, hanem a pénz, az anyagi és egzisztenciális biztonság megléte a fontos, mert ugyanis ezek hiánya öli meg a kapcsolatokat, legalább olyan szinten, mint a hűtlenség. És ha egy kapcsolatnak vége, a "család" felborul, hát ez bizony nem túl előnyös a gyerekek szempontjából sem.

Ahhoz, hogy a családi élet nyugodt legyen, látni kell perspektívát. Nem lehet egyik napról a másikra élni, hanem tervezgetni kell a következő nyaralást, az új autót, stb., hogy a családtagok boldogok, kiegyensúlyozottak lehessenek.

Fiatalon az a jó, hogy rengeteg lendület, lelkesedés van még az emberben, de a tapasztalat hiánya veszélyt is jelent.

Idősebb korban ez a veszély csökken, ritkábbak a rossz döntések, de sokkal nehezebb ugyanolyan boldognak érezni magunkat, mint tizenakárhány évvel korábban.

Erre a kérdésre talán nincs is konkrét, helyes válasz...

2007. febr. 18. 12:32

Amikor elég érettnek érzitek a kapcsolatotokat.

Én 18 évesen mentem férjhez,19 évesen szültem a

lányom,16 hónap után a fiam.Nem bántam meg,ha ujra kezdhetném,ugyan így csinálám.

2007. febr. 12. 13:45
Sztem sincs korhoz kötve az én párom 23 évesen szeretett volna én még akkor nem akartam,most ő úgy érzi kiöregedtett pedig még csak 29 és hogy nem akar a gyerek nagyapja lenni mire jön.De azért puhítom ám.:-))A másik meg hogy sajna azok a fránya kilók se akarnak nálam lejjebb menni és így ki tudja hogy mi sül ki belőle pedig már nagyon szeretnék én is.No meg ott van még a felújítás is amire még jövő évig várni kell a pénz miatt.
21. 7130b15964 (válaszként erre: 15. - BaloghneAdri)
2007. febr. 11. 20:17
5-6 évig biztos lesz? Nem akarlak elkeseríteni, de nem igen találsz M.-on olyan állást, amit bárki is garantálna 5-6 évig...
20. Castellina (válaszként erre: 18. - Bry)
2007. febr. 11. 15:02
Teljesen egyetértek.
2007. febr. 9. 22:40

Én például 22 évesen mentem férjhez, de előtte már 6 évig együttéltünk.

A baba nagynehezen jött össze.

Most 32 éves koromra megszületett a lányom.

Szerintem nincs nagyon korhoz kötve, mert már régóta vágytunk rá, de csak most jött össze.

Ez fajtája válogatja. Minket mégjobban összeköt ez a pici lányka, mint azelőtt.

Igaz szabadidő semmi, mivel a nagyszülők és a többi rokonság vidéken élnek, úgyhogy ha menni kell valahová családostúl megyünk.

Ezt viszont egyikünk sem bánja, mert imádunk mostmár HÁRMASBAN lenni!!!

18. bry
2007. jan. 27. 10:20
Nem feltétlen kortól függ. Érettség és megfelelő társ a kérdés. Ha ez megvan, akkor lehet korán is kezdeni, de szerintem az érettség inkább 30 fele alakul ki. Én korán kezdtem, nem bántam meg, de 40 évesen elváltam. Valahol visszaütött, hogy 20 éves kor előtt házasodtam, kicsit korán. A feladatok összetartottak bennünket, amikor révbe értünk, elkezdtünk többet foglalkozni a talán nem is létező problémákkal. Válás lett a vége.
2007. jan. 16. 15:03
Amikor mind a ketten akarjátok és nem azért szülöd, hogy csak felneveld mert igazán nem is vágytatok rá.
2006. dec. 29. 22:04
Szerintem nem korhoz,hanem szellemi éretséghez kellene kötni.Persze azért bizonyos háttérrel kell rendelkezni.
2006. dec. 14. 15:34

Mi tavaly házasodtunk. párom 29 volt én 22. Mind a ketten nagyon imádjuk a babákat, én most jutottam el odáig, hogy már nagyon szeretnék, párom is szeretné, de két dolog áll még előttünk amit mindenképpen meg kell várni. Egyik a ház rendezése (kp-i fűtés, festés), ha ez megvan addogra már talán eldől, hogy mi lesz a gyárral, ahol a féjem dolgozik, ha még 5-6 évig biztos lesz, akkor 2008-ban indul a "babaprojekt", a másik verzióra nem akarok még gondolni.

Úgyhogy én azt mondom, hogy nem csak az a fontos, hogy ki mikor érik meg rá. Kell egy minimum, amit és amiből tudsz valamit nyújtani a babának, ha azon kell idegeskedni, hogy holnap tudsz-e kaját, vagy pelenkát venni, akkor nem érdemes. Szerintem.

2006. nov. 20. 14:25

Úgy látszik nem vagyunk egyformák:)

Pont eggyik nap beszéltem vele erről, és azt mondta, hogy ő még nem érzi, hogy felelősséget tudna vállalni egy babáért. Még saját magának is meg kell érnie...3-4 évet kért még tőlem, persze azt monmdta ha terhes leszek közben úgyanúgy megtartjuk, de ő még szeretne várni.

Elfogadom a döntését, ráerőltetni nem akarok semmit...az elsülhet rossz irányban is!

Kb 30 éves leszek akkora ő 31....én türelmes vagyok:))


Ja, amúgy ő sose volt annyira az a nagyon bulizós, ivós fajta...soha nem iszik, és jobban szeret itthon is többet lenni mint a haverjaival...szal ez nem lehet a probléma. Ő valószinű egy kicsit később érik meg...;)

2006. nov. 15. 12:05
Szerintem nagyon fontos az, hogy mindkét fél akarja. Úgyértem igazán akarja a babát és átérezze, hogy mindent meg fog változtatni a poronty és ő lesz a legfontosabb. Nagy hülyeség, ha úgy alapít valaki családot, hogy a másik akarta igazán, mert mi van, ha ez nem változik meg idővel?
2006. nov. 14. 16:36
Amikor ugy érzed nem izgatnak már a bulik jobb otthol tévézgetni valakihez(mindig ugyanahoz)odabujni.Akkor amikor magadat és a te vágyaidat egy kicsit háttérbe tudod szoritani.Hogy miét kell ez mert a családalapitás nagyon nagy önfeláldozás is egyben.
11. kszisz (válaszként erre: 10. - Mókica)
2006. nov. 14. 16:30

Melyik mikor.

Nálunk pl. a párom már évek óta nyaggat a babatémával, ha jól rémlik úgy három éve kezdte, akkor volt 26.

Én meg csak egy éve jutottam el odáig, h tényleg vágyom rá. Én akkor voltam 26...

Úgy látszik mi 26 évesen "értünk be"

2006. nov. 14. 12:18

Mikor érik meg egy férfi erre??

Én kb 20 éves korom óta babát szeretnék...a párom még most se akar..eggyenlőre...még élni szeretne..

27 évesek leszünk ...

2006. nov. 14. 11:22
Sziasztok. Én 21 voltam amikor a nagylányom született. Nem bántam meg sőt, őt még másik kettő követte. Most 6éves a legkisebb. Nagyon vágyom még egy babára, de nem lesz. Az eszem azt diktálja ,hogy nem de a szivem mást mond. Ami ellene szól az az hogy már van 3 és nem vagyok már "mai csirke"
2006. nov. 14. 08:56
Szerintem 25 éves kor fölött. Addigra megérik az ember. Persze vannak kivételek.
7. mormyka (válaszként erre: 5. - 42892ee56f)
2006. nov. 12. 17:08
Szia Judit, te én vagyok? Ugyan ez van nálunk is, most épül a kecó, egyre jobban bele vagyok szorítva a sarokba :D
6. kszisz (válaszként erre: 5. - 42892ee56f)
2006. nov. 5. 08:22
Egyetértek, amíg te magad nem érzed, hogy szükséged van a babára, addig szerintem nem szabad engedni, akár mennyire is nyaggat esetleg a párod, v. bárki más. Nálunk például a leendő nagyszülők már régóta unszolnak bennünket, de eddig szó sem lehetett róla, mégha rosszul is esett nekik. Most jutottam el odáig, h. én is nagyon szeretném, most már bezsélhetünk róla.
2006. nov. 4. 21:04

Én 27 évesen szültem és ez nekem pont ideális volt. Mi terveztük is, és addig nem is akartunk, mig kész nem lesz a házunk.

Szerintem ez teljesen emberfüggő, hogy ki mikor szeretne családot;engem is állandóan nyaggatott a párom, még 20 éves koromban, hogy legyen már gyerek, de semmi nem tudott rávenni.Aztán megváltozott minden és 27 évesen mondtam azt, hogy jó, akkor most jöhet....

2006. nov. 4. 14:52
amikor azt érzed már nem hiányzik más az életedből, mint egy kis csöppség szuszogása, akiért felelősséggel tartozol. :-) Régebben mindig úgy gondoltam, majd ha mindenünk meglesz, és biztosan tudom, hogy mindent meg tudok majd adni a gyerekemnek, amit szeretnék. Azóta többen is rádöbbentettek, hogy az életben mindig lesz vmi ami közbejön, ami szintén fontos, de ezek miatt nem szabad halogatni a kisbabát, hisz mégiscsak ő a legfontosabb!!
2006. nov. 4. 14:52
Ezt szerintem nehéz megmondani. Én 23 évesen szerettem volna szülni először,de ez sajnos nem sikerült, nemsoká töltöm a 29-et és még tervbe sincs hogy újra teherbe essek. Addig amíg nem építkezünk fel nem is gondolkodunk rajta. Persze lelkileg már mindketten nagyon szeretnénk.
2006. nov. 4. 14:48

Amikor úgy érzed,hogy itt az ideje.Tudom ezt most megmondtam,de igy van.Amikor azt érzed megértél arra, hogy felvállald a gyerek(ek) utáni sok-sok mindent.

De szerintem jobb minnél fiatalabb korban belevágni.Akkor még sok az energiád.Szóval minnél elöbb, annál jobb!(és könnyebb):))

2006. nov. 4. 14:42
Ideális kor a családalapításra?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook