Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az a TSMT felmérés? fórum

Mi az a TSMT felmérés? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 3. 21:56

Mi már 3 hónapja csináljuk a kisfiammal. Mi is havi egyszer megyünk kontrollra, akkor beszéljük át a feladatokat, vagy ha egy turnus (2 hónap) lejár, akkor új torna feladatokat kapunk. Időnként közben felméri, hogy mennyit fejlődött. Állítólag a beszédbeindításban is lehet szerepe.

Az én fiamnak generalizált izom hypotóniája volt/van, most már megy, de mivel mindent lényegesen később csinált ezért az értelmi fejlődése is kicsit le van maradva. Abban is segít. A feladatok nagy részét élvezi, de van egy-kettő, amit annyira nem.

Így több oldalról is láthatod a kérdést. Annak idején én is netet bújtam, hogy legyen valami rálátásom.

Elnézést, ha kicsit hosszúra sikerült.

5. martin3 (válaszként erre: 1. - Wencus)
2011. jan. 12. 21:00

szia! az én kisfiam jár ilyen tornára, illetve itthon kell vele csinálnunk, havonta 1x járunk kontrollra vele...olyan mozgásos feladatokra épülő terápia, ami előre tervezett ingerekkel indít el spontán fejlődést a gyereknél. Elsősorban egyensúlyérzéket és a mozgások összerendezését segíti, de változásokat eredményez a viselkedésben, a magatartásban és a figyelemben is. Pl hiperakatív gyerekeknél is használják...

az enyém egy sajtkukac(szerintem súrolja a hiperaktív szintet, a pszichológus szerint egyáltalán nem az, csak egy "ingerkereső", aki állandóan mozog...nekünk bevált, és jó együttlét a gyerekkel, ő is élvezi a feladatokat..

4. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 3. - C95c921ae7)
2011. jan. 9. 11:47
Megelőztek. Nem kell tőle félni!
2011. jan. 9. 11:11
Tervezett szenzomotoros tréning. Ennek a vizsgálata a nagy és finommozgások vizsgálatát jelenti, amely teljesen játékos és semmilyen kellemetlenséggel nem jár. Viszont javasolhatnak utána tornát , a mozgás fejlesztésére. Ami viszont szintén nem rossz, szinte minden gyereknek hasznára válna.
2011. jan. 9. 11:03
A gyerek orvos szerint a fiamnak kellene TSMT vizsgálat. Mi ez, hogy lehet bejutni erre a vizsgálatra, hogy végzik? Segítsetek egy aggódó anyunak!
2011. jan. 9. 11:01
Mi az a TSMT felmérés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook