Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » IQ felmérés fórum

IQ felmérés (beszélgetős fórum)


1 2
2015. márc. 17. 05:51

Szia!

Fejlesztő-gyógypedagógus vagyok, egyetértek Zebracsikóval,valamennyit változhat az IQ.

Saját gyerekemnek is változott a sok év alatt.

A Szakvéleményben valóban feltüntetik,csak akkor nem,ha rendszeresen ugyanott vizsgálják.

Az iskola is kap a Szakértői véleményből természetesen.

Ne izgulj, hosszú távon nincs nagy jelentősége a dolognak. A TANAK-os gyermek, ha nem integráltan tanul is ugyanazt a bizonyítványt kapja. Írj, ha kérdésed van:gyorgyifazekas@gmail.com A törvény szerint 1985 óta, nem lehet feltüntetni, hogy milyen általános iskolában szerezte a végzettségét a gyerek.Ha ismerik a suli nevét, akkor azért rájönnek. Éppen 1 hete találkoztam egy régi tanítványommal, szintén 63 -as IQ volt, szép fiatalember lett, dolgozik, 20 éves, boldog ember. Ez a fontos, nem az osztályok száma!

Vigaszként, azt még leírom, hogy én is saját gyermekem miatt lettem gyógypedagógus, tehát anyaként is végigjárom ezeket a stációkat. Napközben tanárként az egyik oldalát látom, munka után, édesanyaként a másik felét.

Nem könnyű helyzet, az biztos!

2015. márc. 15. 09:38

sziasztok!

jó sok válasz lett! :)

eredményünk:

7 év 4 hónapos volt a gyerkőc

2013.03.12.-én volt SON IQ=72

RQ 78

IK 4 év


2015.01.13.

9 év 2 hós

TiIQ 63

Vmi 70

PkI 64

MmI 60

FsI 91



BNO F70

49. manó2000 (válaszként erre: 46. - Zebracsikó)
2015. márc. 15. 08:19
Köszi, értem. :)
48. zebracsikó (válaszként erre: 47. - Pnegab)
2015. márc. 14. 22:15
3 éves korig van a fejlődési kvóciens (FQ)
47. pnegab
2015. márc. 14. 22:10
Óvodáskorban FQ-t mérnek.
46. zebracsikó (válaszként erre: 45. - Manó2000)
2015. márc. 14. 21:34

Óvodáskorban is mérhetnek IQ-t, ha esetleg értelmi fogyatékosság gyanúja felmerül.


Persze, olyanok, mint a Tappancs füzetben :))))

2015. márc. 14. 17:15
Ovisoknál is van ilyen IQ teszt? Ezek olyasmi feladatok lehetnek, ami pl egy jobb iskolaelőkészítős munkafüzetben van?
44. zebracsikó (válaszként erre: 40. - Pink habroló)
2015. márc. 14. 14:48

Ajánlom még Gósy Mária: Beszédpercepciós modulok c. könyvét. A legjobb könyv, amit valaha láttam a nyelvi kompetencia, beszédészlelés és -értés területén. Ha minden ovisnál használná a szülő és óvónő, nem lenne ennyi rosszul olvasó, szűk szókinccsel, még szűkebb verbális memóriával és rémes beszédértéssel rendelkező gyerek. Kötelezővé tenném óvodában, mint "tananyag".


Ötletes, érdekesl, leleményes nyelvi feladatok.

43. f3000dc5ef (válaszként erre: 41. - Kilimcs)
2015. márc. 14. 14:47

:DDD ez se rossz :D de legalább megkérdezték :D



Az én gyerekemet nem kérdezték meg, rásütötték, hogy szegény...talán olvasni majd megtanul. :DDDD

42. zebracsikó (válaszként erre: 37. - Kilimcs)
2015. márc. 14. 14:45

Igen, én tisztában vagyok a rendszer minden előnyével és minden kehével.

Láttam korrekt, pontos szakvélemnényeket, amelyekkel egyetértettem, amelyek alapján pontosan lehetett dolgozni.

S láttam rémes fércműveket, amelyekből rá se ismertem a gyerekre, s ezeknél általában tudtam, hogy a gyerek alkalmatlan volt a koncentrálásra, félt az ismeretlen embertől, alkatilag nem volt alkalmas tesztelésre, vizsgálatra.


Viszont sok-sok szakvélemény volt korrekt, igen.


A rendszer ebből a szempontból bizonyos gyerekek felmérésére nem alkalmas. Viszont valahonnan el kell indulni.

S nem mindenki tud minden tesztet felvenni.

Egy logopédus munkájához kellhet pszichológiai teszt, felvenni viszont nem tudja. De ha ezzel a gyerekkel nem foglalkozik pszichológus, akkor valahol azért mégis meg kell vizsgál(tat)ni.


Tudom, miről beszélsz, van is igazság abban, amit írsz, de elég álomszerű az ma még, ahogyan lenni kéne a dolgoknak.

41. Kilimcs (válaszként erre: 39. - F3000dc5ef)
2015. márc. 14. 14:45
en lanyom kesztyuvel csinalta:)) szerencsere kabatot sapkat csizmat is rajzolt... de igy is avvalkezdtek uristen rajzfilmketet rajzol... aaaa... neztunk mint a hulyrk... kerdeztuk de tel van nem?? hja akkor megkerdezik. mert ezen kivul mindenben ok... es megkerdeztek. hu.. kesztyu .... sirok...
40. pink habroló (válaszként erre: 36. - Zebracsikó)
2015. márc. 14. 14:03

Igazából megkésett beszedfejlődés, enyhe oxigénhianybol kifolyólag, 3 féle fejlesztést kapott-kap kevert specifikus fejlődési zavar, szóval nagy küzdelem volt, de így utólag nagyon örülök, hogy nem hallgattam a sok Pató Pálra, és időben megkezdtük a fejlesztéseket,mert amúgy tuti nem itt tartana.

Köszi az oldalakat, nem ismertem őket :)

39. f3000dc5ef (válaszként erre: 37. - Kilimcs)
2015. márc. 14. 13:30

A pszichológia tanárom elmondta az egyik kedvenc példáját, hogy miért kellene odafigyelni a gyerekre. És nem sablonba gondolkodni.


Egy óvódástól azt kérték rajzoljon egy embert. Rajzolt is. Volt feje, teste, két karja, két lába. Átlagos pálcika emberke, nagy pocakkal. Viszont, a fejen nem voltak szemek, nem volt orra és még szája sem.

Ott hüledezett a sok szakember, hogy úristenszegénygyerek milyen sokk érhette, mennyire nem bízhat az emberekben...etc...etc....

Pedig egy szemmel láthatóan vidám, kiegyensúlyozott gyerkőc volt.

1 azaz egy szakértőnek jutott eszébe megkérdezni a gyereket, hogy miért nincs arca az embernek?

Jött a válasz.


Háttal áll.



Ennyi. :))))

38. Kilimcs (válaszként erre: 36. - Zebracsikó)
2015. márc. 14. 13:28

"Itt egy-egy részterület felmérésére nem sokféle feladat van, hanem csak egy vagy néhány. "


hát ez így gyönyörű leírva :D :D alaposság, pszichológus, stb... meg pontos mérés mi?? istenem, facepalm... És még azt mondod ez jó így.

37. Kilimcs (válaszként erre: 33. - Zebracsikó)
2015. márc. 14. 13:24

Úgy érzem, te véded a mundért, akkor is ha láthatólag tisztában vagy avval, hogy HAZUGSÁG ÉS LUSTAASÁG keverve DILETTANTIZMUSSAL jelenleg a legfőbb jellemzője a rendszernek.


úmég szerencse,h ogy mind a gyógypedek, mind a pedagógusok közt vannak kivételek.


És igen tisztában vagyok a felépítéssel meg a rendszerrel.. bár ne lennék. Élvezném a boldog tudatlanságot.

36. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Pink habroló)
2015. márc. 14. 13:19

Azt hiszem, nem vagy tisztában egy ilyen teszt felépítésével. Itt egy-egy részterület felmérésére nem sokféle feladat van, hanem csak egy vagy néhány. Tehát még egyszer ugyanez a teszt nem okozna már se kihívát, se újdonságot a gyereknek . Olyan, mintha egy rejtvényújságot újra kitöltenél ugynaazokkal a rejtvényekkel.


Továbbá, ha betanítod, fals eredmény jön ki. Nálatok, ha eleve ép övezetben van a gyermeked IQ-ja, elég indokolatlan is rágyúrni... örülj, hogy semmi baja, s ismeretlenül is jó eredményt ért el a teszten


Ha tetszett a gyereknek az a sok "érdekes" feladat a tesztben, akkor érdemees keresgélni a neten logikai játékokat, matematikai fejtörőket, vannak jó weboldalak erre


AJánlom pl. a gyereketető.hu oldalt

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. márc. 14. 13:16

Nem olvastam mindenkit végig, de jelzem, hogy valóban a gyerek IQ csak közelítés, nem igazán lehet mérni.

Az én kisebbik fiamnak felvételizni kellett, mint óvódásnak, kéttannyelvű suliba.

Én tudtam mit tud a gyerek, az óvónők is. Viszont aki csinálta a vizsgálatot, nagyon ügyesen azt állapította meg, hogy a fiam nem hogy alkalmatlan a kéttannyelvű áltsuliba, de majdhogynem arra is képtelen, hogy elvégezni a sulit. Még a sima angol tagozat listájába se tették bele, csak a simába. Nincs gond a simával, de én bizony bementem az igazgatónőhöz, és picit csapkodtam az asztalt. Angol tagozatos lett.

Majd 12 évig volt folyamtosan kitűnő.

Ennyit a képesség vizsgálatról.

Jah, közben másik teszten is mérték, és bekerült egy tehetséggondozó programba, ami szuper volt. És tényleg a gyerekekre figyeltek, és maximális szakmai tudással.

34. pink habroló (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2015. márc. 14. 12:58

Igazából nem vezettem így le magamban, hogy na azért, hogy betanitsam, csak lehet nem ártana néha elővenni, mondjuk nyári szünetben, mikor már nem tud mit kezdeni magával, ez azért hasznosabb mint a számítógép, meg érdekesebb mint a matek gyakorlás és amúgy meg nagyon tetszett neki a pszichológus neninel a teszt, mindig mondja, hogy mikor megyünk újra:-) Ezzel meg a frászt hozzá rám :XD

Szerencsére, átlagos övezetben van és szinte mindenből kitűnően megfelelt félévkor, úgyhogy eddig a fórumig meg sem fordult a fejembe, csak a fórum indítónak megnéztem a mi szakvéleményünket, és rákerestem.


Amúgy meg Zebracsikó annyira jó, hogy vagy itt a fórumon, és segítesz mindenkinek, tök jó, hogy vannak ilyen segítőkész szakemberek itt mint Te! <3

33. zebracsikó (válaszként erre: 29. - Kilimcs)
2015. márc. 14. 12:23

úgy érzem, nem nagyon vagy tisztában a dolgokkal....


ismered a magyar oktatási rendszer felépítését?

a szakember-ellátottság struktúráját? (pl. logopédus, gyógypedagógus, pszichológus...)



Egyrészt a helyi erők nem olyan magasan kvalifikáltak, mint a szakértői bizottságok vizsgálói. Nem is minden tesztet vehetnek fel. SŐt: előfordul, hogy csak egy szakember (pl.logopédus) kezeli a gyereket tovább, de attól méhg megvizsgálja a bizottságnál gyógypedagógus, pszichológus is , hogy komplex legyen a kép.


A helyi fejlesztő erő pedig nem úgy ül be Pistike elé az első tanórára, hogy maga előtt tartja aszakértői vélemént s veszi elő a feladatlapot, mert az pl. vizuális memória fejletlenségt írt.

Hanem maga is tájékozódik, ha úgy tetszik, vizsgál, játszik a gyerekkel, hogy pontos képet, saját élményt kapjon a szakvélemény egyes részleteiről.

32. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Pink habroló)
2015. márc. 14. 12:17

:O


frankón beszerezted volna és rátanítasz????


azért ez nem egy sima manikűr-tanfolyam.... nem véletlenül csak pszichológus veheti fel , értékelheti ki. Elég bő előismeret szükséges hozzá

31. pink habroló (válaszként erre: 30. - Kilimcs)
2015. márc. 14. 10:44

Köszi az infót.

Ja-ja nagyon kis naiv voltam,bár ha szánok rá elegendő időt és beleásom magam a témában,akkor lehet kinyomozok és megszerzek egy feltöltést ;-)

30. Kilimcs (válaszként erre: 28. - Pink habroló)
2015. márc. 13. 23:38

jajj.. nem hitted hogy "civileknek" siman hozzaferheto... lebuknanak...


szakkonyvtarakban amugy lehet sokszor infokhoz jutni ;)

29. Kilimcs (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2015. márc. 13. 23:36
de a helyi ero fejleszthet?? :))). facepalm...
28. pink habroló (válaszként erre: 27. - Pink habroló)
2015. márc. 13. 23:06
ja mégsem szerzem be ha jól látom 300ezer forintba kerül ez az Iq csomag,és még tanfolyam is dukál hozzá,ami csak 80 ezer+gyógypedagógiai végzettég.... én kis naív:-D
2015. márc. 13. 23:03

egyébként Kati77 ha rákeresel a WISC-IV,akkor pontosan lehet látni,hogy miből dolgoznak,én is csak most kerestem elő szakvéleményeket,mikor megláttam a fórumot.

Ebből mérik fel 17 éves korig,én beszerzem ezt a teszet,jól fog jönni jövőre;-)

26. pink habroló (válaszként erre: 15. - Orsi1971)
2015. márc. 13. 22:49

Szia!

Nekünk 4 oldalas A4-es lap mindkét oldala teleírva,IQ eredmény pont szám alapján,meghatározva melyik fajtáját alkalmazták,ez besorolva ,hogy az intelligencia övezet melyik harmadában található,sőt az is ,hogy melyik tesztet alkalmazták.

Mikor még ovis volt a S.O.N félét ,iskolakezdés előtt WISC-IV ,volt és erről még egy példány ,ugyanez elküldve az oktatási intézménynek:-)

Amikor a pedagógiai szakszolgálat esedékes kontrollja van azt bizony el küldik az oktatási intézménynek,ha 2 kontroll között szülő kéri a vizsgálatot akkor lehet kérni,hogy ne kapjon másolatot az iskola.

Szóval jó sok gyereknek sérültek a személyiségi jogai,.kb mindegyiknek aki SNI-ű.

25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Kilimcs)
2015. márc. 13. 22:32

ez igaz lehet a kisebb elmaradást mutató gyerekekre


de a fogyatékosakat jobb, ha magasabb szinten diagnosztizálják, s nem egy helyi erő méricskél

24. Kilimcs (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2015. márc. 13. 22:27

igen. de az állapotfelmérést annak kell végeznie aki ténylegesen fejleszt.. a papírgyártásnak semmi értelme.


szóval adott gyereket megismerni, , kiismerni, egyáénileg, és vele együtt dolgozni. A papír ebben semmit nem segít.


Ha tényleg van probléma, igazán hatásosan egyénileg lehet egoldani, vagy enyhíteni. Pont erről szól egy hatékony fejlesztés. ott akkor annak akinek szüksége van rá.

23. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Kilimcs)
2015. márc. 13. 22:17

a fejlesztéshez szükséges állpotfelmérést végezni

a vizsgálatokra szükség van

22. Kilimcs (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2015. márc. 13. 22:07

olvass utána az IQ mérésének és fogalmának... nincs ygerek IQ...


a magyar gyakorlat meg.. hmmm-.... túl sok durva dolgot láttam már... remek "ítéleteket" tudnak hozni a "szakemberek"


vannak tényleges szakemberek. akik sosem ítélnek. és nem dobálóznak számokkal. hanem fejlesztenek, és segítenek. Nem hitegetnek irreális képzetekben, de nem bélyegeznek.


de persze papírokat osztogati egyszerűbb...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook