Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kötelező a Statisztikai Hivatal felmérésében részt venni? fórum

Kötelező a Statisztikai Hivatal felmérésében részt venni? (tudásbázis kérdés)


17. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Sirga)
2023. febr. 14. 15:34
Azt nem tudom, azokra a kérdésekre, amelyekre nem volt kötelező válaszolni, én sem válaszoltam. Az biztos, hogy smafu volt az egész, mert sok személyes jellegű kérdés is volt köztük, mégis a nevünket, címünket is kérdezték.
16. Sirga (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2023. febr. 14. 13:46
Elég sokan megtagadták a válaszadást, és semmi szankcióval nem kell számolniuk.
15. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Globus)
2023. febr. 14. 08:05

Amikor a Medián Közvéleménykutató Cég hirdetett hasonló adatfelméréseket, azoktól én is kaptam ajándékot.


De a KSH állami cég, még soha nem hallottam, hogy ajándékot adott volna bárkinek! Ez nekem új!

14. Soufflet (válaszként erre: 13. - Timycat)
2023. febr. 14. 01:02
Nem ugy mukodik ez, hogyha kotelezo, akkor a torvenyi hivatkozast is be kell tenni leellenorizheto felhasznaloval/felfasznalokkal (es opionalisan online)? Ez valami nagyon regi EU-s adatkezelesi torvenybol jon.
13. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 21:46

Ha nem írták hogy kötelező akkor szerintem nem. Lehet hogy nekik fontos, de ha nincs jogszabály ami kötelezően előírja akkor nem kell vele foglalkoznod.


Mi ha jól emlékszem legutóbb 2020-ban vettünk részt az Agrárcenzusban. Az kötelező volt, uniós szabály és/vagy kormányrendelet írta elő, erre fel is hívták a figyelmet. Viszonylag sok időt elmolyoltam vele. Kaptunk "cserébe" 1-1 zacskó petrezselyem vetőmagot 😂

12. globus (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2023. febr. 13. 21:33
Én már kétszer vettem részt ilyesmiben, a háztartási kiadásokat kellett füzetben rögzíteni. Mindkét alkalommal ajándékcsomagot kaptam.
11. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Sirga)
2023. febr. 13. 19:40
Kötelező volt a megszámlálásban részt venni, csak a lakásunkba beengedni a számláló biztost, az nem volt kötelező.
10. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 18:54
Elvileg a népszámlálás is kötelező volt. Fenyegettek is 200ezres büntivel, mégse lett belőle semmi. (Ez engem mondjuk dühített, mert így felesleges pénzkidobásnak érzem az egészet. Meg a számlálóbiztosok szívatásának.)
9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 18:14
Én már senkiben sem bízok, amióta telefonon keresztüli kérdezőbiztos a sok valódi kérdése közé csempészte: a nap melyik időszakában nincs a lakásban senki? Hoppá! Pedig ez csak telefonos felmérés volt. :))
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2023. febr. 13. 18:08

Ez kicsit paranoidra sikerült. :)

De szerencsére ők tényleg a valódi hivatal és csak levelet küldtek. Én sem engedném be, ha ilyennel csengettek volna.


Úúúúristen, most jövök rá, máris sikerült bejutniuk a lakásomba! Mert felhoztam a postaládából a levelüket! :)))

...amelyben megírták a statisztikai kódszámom és írtak az 1000 forintos utalványról is.

A lényeg, hogy nem kell félni, ez tényleg valódi.

És szerencsére nem is kötelező, ki is lehet dobni.

Aki szeret hobbiból válaszolgatni, az azt is megteheti és súlyos ezer forinttal gazdagodhat érte.

2023. febr. 13. 17:57

A Statisztikai Hivatal adatgyűjtés címén egy fillért nem fog fizetni senkinek!

Vadidegen emberek akarnak bejutni a lakásodba, ki tudja mi célból.

6. 5848577982 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 17:52
Lényeg, hogy nem kötelező válaszolni. Az ajándékokkal csak ösztönözni szeretnék az embereket.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 5848577982)
2023. febr. 13. 17:48
Igen, 1000!!!! forintos utalványt adnak és azt sem írják, hogy mire lehet beváltani. Mikor olvastam, nagyot nevettem ezen.
4. 5848577982 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 13. 17:38
Önkéntes a válaszadás, de tavaly a kitöltőknek vásárlási utalványt adtak, és egy nagyobb összegűt kisorsoltak az összes kitöltő között.
2023. febr. 13. 17:28
Remélem, mert nem akarok ezzel foglalkozni.
2023. febr. 13. 17:08
akkor nem, ha nem írják, hiszen ha kötelező lenne fel kell hívni a figyelmet
2023. febr. 13. 17:04

Kaptam egy levelet, hogy felmérik a háztartások életkörülményeit és hogy nekem kellene őket telefonon keresni.

Azt írják, hogy fontos, mondjuk azt nem, hogy törvényileg kötelező. Ugye nem muszáj ebben részt venni?

Más is kapott ilyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook