Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tudni a kompetencia felmérésről? fórum

Mit lehet tudni a kompetencia felmérésről? (tudásbázis kérdés)

2008. máj. 28. 19:35
Az interneten mikor/hol lehet megnézni a kompetencia feladatokat?
2008. máj. 27. 15:34
AKi holnap nem ir kompetenciát annak kell menni holnap suliba(pl: 9-11 esek)?
13. ani13
2008. máj. 27. 15:06
holnap írjuk a kompetenciát...hát kaptam pár weboldalt ahonnan "meg lehet tudni" kb.milyen feladatok lesznek,de nem tudtam megnézni semmit...kár...pedig jólett volna
2008. febr. 5. 16:57
Valakik biztosan jó pénzt bezsebelnek ezért is.
11. delike
2008. jan. 7. 19:16
Nem nagy durranás. Kb annyi mint egy központi felvételi 8-osoknak. Logikai kérdések, IQ tesztnek is fel lehet fogni. Nem kell tőle parázni.
2007. jún. 12. 17:39
Na hát azóta felmértek.Nekünk 2 féle tesztíró volt.Volt olyan aki személyes kérdőívet is kapott, személyes kérdésekkel, és még következő hét hétfőn is felmérést írt...a mákosok...Sokkal jobb 4 kompetenciaóra, amikor már délben hazamehetsz(vagy korábban), mint egy tanítási nap:(...De ez már elmúlt.Már nem fogok több kompetenciafelmérést írrni.Azthiszem:D
9. rosewood (válaszként erre: 8. - Dobos)
2007. jún. 6. 18:13
Jé, ezt nem is tudtam!
2007. jún. 6. 07:15

Nem csak iskolásokon vegzik ezt a fajta felmérés,hanem felnőtteken is.

Alkamas e bizonyos munkakörök,pozíciók betöltésére.

2007. jún. 3. 17:27
A kompetenciamérést a sajátos nevelési igényű (értsd fogyatékos) tanulóknál is elvégzik. A hiba abban van, hogy ők ÉPPEN AZÉRT járnak speciális iskolába, mert tanulási nehézségeik vannak, logikai készségük fejletlenebb a korukhoz képest, mint az átlagé, és elsősorban a jól begyakorolt típusfdeladatok megoldásában sikeresek. Felháborító tehát, hogy a felmérés eredménye sz á m í t, náluk is, mert náluk más a mérce. Magam ilyen gyerekeket tanítok, és látom, micsoda kudarc nekik, hogy fogalmuk sincs bizonyos feladattípusokról. (Még az előzetes felkészítés után is értek meglepetések, engem is...) Hol itt az esélyegyenlőség?! Jól az orrukra koppintunk, hogy ti hülyék vagytok, mert ezt nem tudjátok?! Nagyon fel vagyok háborodva! És persze azon is, hogy úgy tűnik, mi sem dologzunk, hiszen számokban nem mutatható ki ezzel a felméréssel a munkánk gyümölcse. Nálunk más a mérce, más eleve a követelményrendszer is, a tanmnetent is. Ezt ki fogja végre figyelembe venni a nagyokosok közül?
6. ancy
2007. máj. 24. 20:32
Nálunk azt mondták szövegértés,ami fontos lesz.A tesztről pár éve is küldtek,de mi köze van a szülőkhöz,munkahelyhez,és a pézügyi dolgokhoz a gyerekek kompetencia felméréséhez??MIndenhol a jónépet akarják megfogni,még igy is.
5. Manhattan22 (válaszként erre: 2. - Manhattan22)
2007. máj. 24. 20:20
Bocsi, nem holnap, hanem május 30-án és nem csak matekból, hanem magyarból is. A fiam 8-os. 4 órájuk lesz a teszteket kitölteni.
2007. máj. 24. 20:10

Az oktatási törvény tavalyi módosítása értelmében idén nemcsak a 6., 8., és 10. osztályokban, hanem a 4. osztályokban is végeznek kompetencia felmérést, amely az olvasási, írási, számolási alapkészségeket vizsgálja, különös tekintettel az életben való felhasználásra. Több mint 450 ezer diák vesz részt egyébként a kötelező felmérésben, amelyre mintegy 300 millió forintot költenek.


Pünkösd után négy napon belül szállítják el majd az iskolákból a kitöltött feladatlapokat. Az összegyűjtött teljesítményi adatok és háttéradatok alapján az iskolák 2007 februárjában kapnak majd részletes jelentést. Az intézményeknek lehetőségük lesz eredményeik összevetésére az országos átlaggal és összehasonlíthatják mutatóikat a különböző szempontok alapján hozzájuk hasonlónak ítélt iskolák teljesítményével is.

2007. máj. 24. 18:51
hat en mar regen jartam suliban
2007. máj. 24. 16:11
Hát, én annyit tudok, hogy holnap lesz nálunk matekból. Teszteket fognak írni, lehet vinni számológépet. Lesz egy kérdőív, amit hazahoznak, itthon közösen kell kitölteni, s vissza kell vinniük. Ez kb. olyan lehet, mint az érettségi, az egész országban uazokat a feladatokat csinálják meg. Felmérés a tudásukról.
2007. máj. 24. 15:43
Mit tudtok a kompetencia felmérésről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook