Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek Amerikáról és az amerikaiakról? fórum

Mi a véleményetek Amerikáról és az amerikaiakról? (tudásbázis kérdés)


28. csgybzs (válaszként erre: 26. - Regin_a)
2013. nov. 28. 10:46
És a "visszavágó" vaktérképet kitöltötted? A magyar cikkben benne volt az is.
27. Szilvita (válaszként erre: 26. - Regin_a)
2013. nov. 28. 09:43
Na, az a vicc, hogy szerintem sok európai sem tudná ezt jól kitölteni, és sok magyar sem (csinálhatsz egy próbát). Nem kell mindig az amerikaiakat h.lyének beállítani, mert ott is vannak ilyenek is meg olyanok is.
2013. nov. 27. 20:21

Egy felmérés mit tudnak Európárol az usa polgárok

Vicc!

[link]

25. LiliAle (válaszként erre: 24. - 9bbc382386)
2013. nov. 27. 15:10
Pontosan az lenne a vélemény, a Te véleményed arról a makró környezetről ahol megfordultál. Nem általános igazságokat kell irni, az lehetetlen. De nevezthetjük a Te személyes tapasztalatodnak is.
2013. nov. 27. 14:24

Nem lehet véleméynt mondani ilyen dolgokról..

Mi az hogy mi a véleméyn? Az ember mindig egy makroközösségről mondhat véleméynt,meg arról a pár négyzetkilóméterről amiben mozog.

Nem hogy az amerikaiakról nem tudok és nem is akarok és nem is mondhatok így ilyesfajta vélemnyt de a San Marinóiakról sem...

Csak egy példa, ha Te Bronx-ban élnél is mást mondanál és ha Californiában is mást,vagy Miami,vagy Dallas? Más emberek élnek itt is ott is,ahogy vannak kövérek itt is meg ott is,vagy bűnözők,vagy családias övezetekben élők.Mindenki személyes tapasztalatot mondhat de akkor említse azt a makro környezetet ahol ez kialakult.

2013. nov. 27. 06:23
attol fugg eszak,vagy del amerikat kerdezed,del amerikaban az emberek nagyon kedvesek,segitokeszek,turelmesek.bar szegenyek,de megis allandoan mosoly van a szajukon,mert nekik a csalad a legnagyobb ertek,a szeretet.
22. firerife (válaszként erre: 21. - LiliAle)
2013. szept. 25. 19:22
USA szabad orszag, demokraciaval, itt is vannak rohadekok, mint mindenutt a vilagon, de, szemelyes tapasztalatom az, hogy, ha vissza akarsz menni a sajat hazadba, megkerdik, miert? Soha nem lesz olyan szabadsagod, mint itt van!Az emberek baratsagosak, kedvesek, kicsit koverek a gyorskajak miatt, vannak tulkapasok minden teruleten, (kozelsem olyan nagyok, mint jelenleg otthon vannak), en tobb, mint 30 eve elek itt, de haza nem mennek semmi penzert. Legfeljebb latogatoba, de akkor is szaladnek vissza minel hamarabb, mert az agymosasok, mint,:"ez az en hazam" meg a tobbi magasztos hulyeseg nem fog engem eltartani. Ha van egy kis tehetseged es akarsz dolgozni erte, akkor, ahogy itt mondjak: "The world is yours".Itt, de nem otthon. Otthon soha nem lehet a tied, mert a kis orszaghoz kepest tul sok a kapzsi ember, aki mindent maganak akar. Itt, mivel hatalmas orszag, sokkal tobb a lehetoseg minden szempontbol. Csak dolgozni kell...egyszeru...:D
2013. szept. 24. 22:23
Dehogy, tényleg véleményekre vagyok kiváncsi, mert annyi félét hallok. Amúgy meg nem az volt a fórum kérdés, hogy oda készülök, mire számitsak.
2013. szept. 24. 22:19

---------------------------------

Hát Tesó, Te unatkozol és feleslegesen túráztatsz minket?

Na csáááá....

----------------------

19. HopeM
2013. szept. 24. 22:03
Bizonyára te is automatikusan erre gondolnál...
2013. szept. 24. 22:00

Kedvesek vagytok, mindenki automatikusan arra gondolt, hogy oda készülök és azért kérdezem. :)

14 évet éltem ott 19 éves koromtól 33-ig. Ott lettem az aki vagyok és az utóbbi időben nagyon hiányzik nekem Amerika- visszavágyom. Szerintem is egy fantasztikus ország!!!

2013. szept. 24. 21:54

-------------------------------

LiliAle!

Ne fórumozz, hanem tervezz, spórolj és MENJ! Olyat kapsz, h csak ámulsz és bámulsz!!

Mint turistának nem sok csalódási lehetőséged van!

Grand Kanyon,66-os út, Cape Canavera,Las Vegas brrrr..! És ezek mind csak a jéghegy csúcsai!!!!!! : ))

---------------------------------

16. HopeM
2013. szept. 24. 21:44
Szia! Én is hasonlókat hallottam,mint ahogy Attila mondja, de nemsokára magam is megfogom tapasztalni, és akkor majd megírom Neked. Azt mondják az is nagyon sokat segít,ha vallásos vagy, vagy legalább valami közösségbe jársz, akkor még inkább barátságosak, segítőkészebbek.
15. Szilvita (válaszként erre: 14. - 40e2b79b82)
2013. szept. 24. 21:43
Nem voltam egy amerikabarát mikor kimentem, de levettek a lábamról:) Tényleg meg kell nézni, nehogy kihagyd (kérdező) ha van lehetőséged! Élhető, de jó szó!
2013. szept. 24. 21:36

----------------------------

Kedves LiliAle!

Fantasztikusan élhető, élményekben felülmúlhatatlan ország! Számomra profik sok területen! /kereskedelem, üzleti élet, szórakoztatás,show/

Az emberek? Számomra barátságosak. A levegőben van a szabadság érzése!!!

Van aki szerint felületesen szívélyesek, de még mindig jobb mint nálunk, a gyanakvó, morcos közérzet!

Viszont a kajájuk borzalmas!!

Menj ki Te is, nézd meg! Életre szóló élmény!

------------------------------------------

2013. szept. 24. 21:30

Kb. 300 millió, nagyon vegyes etnikai összetételű országról pár szóban véleményt alkotni?

Kövérek és buták. Éljenek a sztereotípiák!

2013. szept. 24. 21:13
Szilvita köszi az első tényleges véleményt, igen Amerika északot szokta jelenteni, pláne ha ott van mellette, hogy amerikaiak is...
2013. szept. 24. 21:02

Mivel amerikaiakat írt, gondolom az USA-ra gondolt.

Én 3 hónapot voltam Kaliforniában, arról tudok nyilatkozni. Nagyon barátságosak voltak, kedvesek, szuper volt az időjárás, más világ mint Európa, de ezt elég nehéz megfogalmazni. Tudják, hogy jó helyen élnek, totál nem értették, miért jövünk haza, "innen elmentek?" "mikor jöttök vissza" ilyen kérdéseket kaptunk, és mikor mondtam, hogy nem jövünk, azt már végképp nem értették. Nekem nagyon tetszett, és csak pozitív tapasztalatom volt.

2013. szept. 24. 21:01
Bocsi, USA
2013. szept. 24. 20:53
Sokkal okosabbak nem lettünk.
2013. szept. 24. 20:48
Észak-, Közép-, vagy Dél-Amerikára gondolsz?
7. spinneli (válaszként erre: 1. - LiliAle)
2013. szept. 24. 20:44
Az USA-ra gondolsz?
2013. szept. 24. 20:30

Az is sokat számít, hogy az ember mennyi időt töltött az Államokban, mert kívülről csak

találgatni lehet!!

2013. szept. 24. 20:27
Osztom fiti48 véleményét, annyira attól függ milyen tapasztalatokat szerzett valaki, hogy én már nem adok senki véleményére. melyik ország milyen, és milyenek a lakosai. Lehet velem nagyon kedvesek, vagy fordítva,míg mással meg egyáltalán nem.
2013. szept. 24. 20:26
Amerika mint Európa?
2013. szept. 24. 20:26
Az USA-ban élőkre gondolsz?
2013. szept. 24. 20:23

Ahány ember, annyiféle vélemény lesz :))


(mindenkire másképp hat úgy az ország, mint az emberek)

2013. szept. 24. 20:17
csak érdekelne...majd elmondom miért...:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook