Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Viszkisről? Ti egy sztárt, vagy egy bűnözőt láttok benne? fórum

Mi a véleményetek a Viszkisről? Ti egy sztárt, vagy egy bűnözőt láttok benne? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
93. Érdekes73 (válaszként erre: 91. - Smirnoff)
2017. nov. 25. 22:32
Na és a pénzt sem jótékonyságra költötte...
92. 04424e865e (válaszként erre: 90. - Alex40)
2017. nov. 25. 22:31

Te azt az embert sztárként élteted, aki a fegyvert, legyen az pisztoly vagy kés, rád szegezte?


Engem nem érdekel mi a véleményed a banki dolgozókról, mint minden szakmának ott is biztos megvan a legalja. De ez akkor sem menti fel Ambrust.

2017. nov. 25. 22:30
Amúgy hihetetlen, hogy valakiről, aki kb. 7 éven keresztül rabolt, és 99,99%, hogy a mai napig van neki ebből pénze, csak a szerencsének köszönhetően nem ölt meg senkit a lövöldözése során, az többek szemében nem bűnöző.
90. Alex40 (válaszként erre: 88. - Channa*)
2017. nov. 25. 22:26
Kedves Channa!Engedd meg hogy megtiszetljelek azzal,hogy nem alacsonyodom le a kommunikációs szintedre.Jól látod,valóban nem vagyok pénzügyi szakember.De amit leírtál az a tipikus önmosdatása a banki alkalmazottaknak,miért is ne érezzenek bűntudatot.Pedig kellene.Még az általunk lefuttyogott viszkis is érez hasonlót.Volt devizahitelem.Autóra.Szerencsére abban a helyzetben voltam hogy a bosszúságon kívül nem okozott nagyobb problémát.Azért nem tudok egyetérteni a hibáztassuk az áldozatot című monológoddal mert pl a saját példámból kiindulva,mikor rákérdeztem hogy mik a kockázatai,egyből leoltottak,hogy kockázat van,de az esély igen csekély.Ezt a szokásos m3zesmázos egy két érthetetlen szakmai "ténnyel"alátámasztva.Ezt megfejelte rögtön azzal a kedves bank alkalmazott hogy levezette,forint hitellel kb havi 30százalékkal kell havonta többet fizetnem.Na ennyire igaz hogy nem fogtak fegyvert a fejemhez.Valójában annak a dolga lenne levezetni a lehetséges negatív verziót aki abból profitál ha negatív verzió történik.Logikus.Gondolom pszihológiai alapképzést is kapnak...Senki nem hullajt könnyeket a viszkisért.Azt próbáltam megvilágítani hogy ha megtörték egyszer akkor minek tovább rugdosni?A filmből nem ő profitál,abból sem hogy mutogatják.Azaz nem annyit mint aki képernyőre teszi.Te csak beszélsz olyanról amit még nem is éltél meg.Nekem már fogtak fegyvert a fejemhez és egyszer kést a nyakamhoz.Nagyon szar érzés,de nem kellett egyik eset után sem pszihológushoz járnom.
89. Smirnoff (válaszként erre: 87. - Alex40)
2017. nov. 25. 22:15
A kettőnek semmi köze egymáshoz, de nem is én kezdtem összemosni a kettőt.
88. Channa* (válaszként erre: 85. - Alex40)
2017. nov. 25. 22:05

Te nem értesz semmihez!

Azt sem tudod, hogy mi van a devizahitelek hátterében, a politikáról sem tudsz semmit, arról meg főleg nem, hogy milyen, amikor a munkahelyeden fegyverrel fenyegetnek.

Gyengébb idegzetű? Neked a felfogásod gyenge.

A bank nem szociális intézmény, így ha hitelt vesz fel valaki akkor legyen tisztában a következményeivel, valamint a viszkis amikor bankot rabolt, akkor tudnia kellett, hogy ez egy életre szóló következményekkel fog járni, így viselje. Nehogy már könnyeket hullassunk érte, hogy de vacak neki!


Bankokra visszatérve: amikor felveszed a hiteledet, senki nem tart pisztolyt a homlokodhoz, így dönthetsz arról, hogy bevállalod e a kockázatokat vagy sem, tudod e teljesíteni azt amit vállaltál vagy sem. Ha nem, akkor menj ki a bankból és ne vegyél fel hitel, ne nyiss számlát, ne állj velük szóba. A te döntésed, ha üzletelsz velük, és ha valamit nem értesz, akkor az is a te problémád és nem másoké.

Remélem érted miről beszélek!

87. Alex40 (válaszként erre: 86. - Smirnoff)
2017. nov. 25. 21:57
Ugye nem ezzel akarod relativizálni a deviza hitelek elrugaszkodását a valóságtól?😂😂😂
86. Smirnoff (válaszként erre: 85. - Alex40)
2017. nov. 25. 21:53
Szerinted ki fogja azt a hiányt megfizetni, amit Ambrus kiemelt? Az ügyfelek.
85. Alex40
2017. nov. 25. 21:49
Én sem sztárt,sem bűnözőt nem látok benne.Egy embert látok akit megtörtek a tetteinek a következményei és próbál felszinen maradni.Meg fogom nézni a filmet.És ha tetszik amit látok,megnézetem a gyerekemmel is,intő példaként,mi lesz azokkal akik törvény felett àllónak képzelik magukat.A sors iróniája hogy a törvény ereje nem hat a nála sokkal nagyobb rablókra.Csak mellékesen jegyezném meg,hogy mennyivel is veszik szigorúbban a vagyon elleni bűncselekményeket mint mást.A viszkis gyakorlatilag a bankokon kívül senkinek nem àrtott.Esetleg egy két gyengébb idegzetűnek okozott visszatérő rémálmokat.Megkapta érte a magáét,meg is érdemelte.De egy életen át nem lehet ostorozni valakit.Gondolom a Tobin név sokaknak új.Pedig a történet régi.2000-ből...Épp egy írországi pénzügyi cég magyar vállalatának alkalmazottja.Gyorshajtás,fel a járdára,és két kisgyermek meghalt.Az embernek meg könyörögni kellett hogy fáradjon már vissza magyarországra letölteni a szánalmas három évét.Neves politikusoknak is közben kellett járnia az ügyben,és még ő szabott feltételeket.Az országa nem akarta kiadni.Nos ennyire van hatalma a pénzintézeteknek akiknek Ambrus borsot tört az orra alá.Persze amit a bankok műveltek a devizahitelesekkel,az nem veri ki a biztosítékot annak ellenére hogy az ország jórésze érintett.Pedig ott lehetne hőbörögni.Mégis a devizahiteles tüntetéseken rendre csak párszáz ember demonstrál.Pedig a bakok által állított pénzügyi csapdának halálos áldozatai is vannak.Akik nem tudták elviselni hogy kisemmiték őket.Nem szeretném relativizálni Ambrus tetteit,de tisztelem az alázatáért hogy felvállalja,kiáll és azt mondja,megérdemeltem,rossz az út.Azért meg végképp nem őt kell okolni hogy egy megkeseredett ország szurkolt neki.Az csak az okozat.Az okra meg senki sem kiváncsi
84. Smirnoff (válaszként erre: 83. - Channa*)
2017. nov. 25. 21:44
Emberére akadt :D
2017. nov. 25. 21:31

Van viszont egy jó rablós sztorim elmesélem....


Egy általános iskolai évfolyamtársam egy játékteremben dolgozott és záráskor, amikor már egyedül maradt bement a rabló és a pisztolyt a homlokához nyomta és mondta, hogy pakolja be a pénzt a táskájába. A lány nem volt szívbajos. Úgy megijedtt, hogy kitekerte a pisztolyt a rabló kezéből, lenyomott neki néhány fülest, majd megrugdosta és utána hívta a rendőröket, akik napokig ezen röhögtek:DDDD

A lány már gyerekkorunkban is elég agresszív volt, amit ugye a rabló nem tudott, mert ő csak azt látta, hogy ott van a rengeteg pénz és csak egy 50 kg-os nő van a teremben:DDDDD

82. Channa* (válaszként erre: 79. - 04424e865e)
2017. nov. 25. 21:26
Én nem mondom, hogy szimpatikus, de ő nem riogatott senkit, és ha valakiknek a barátja lenne, akkor még büntit sem kapott volna...
81. Channa* (válaszként erre: 80. - Gyöngy:))
2017. nov. 25. 21:25

Igen, mi akik ott vagyunk, biztos érzékenyebbek vagyunk ezzel kapcsolatban.

Hányszor hallgattam végig kollégáim ilyen élményeit és hányszor gondolok arra, hogy egy kedvenc kolléganőm azért nem halt meg Móron, mert lebetegedett és nem tudott elmenni helyettesíteni...

80. gyöngy:) (válaszként erre: 70. - Channa*)
2017. nov. 25. 21:18

Azt nem hinném, hogy tök jól érezte magát a sitten, ezzel nem értek egyet, viszont borzalmas lehetett átélni a fegyveres támadásokat, biztos sokan életük végéig hordozzák ennek a lelki terhét.

Mikor néztem a filmet nekem is összeszorult a gyomrom ezeknél a jeleneteknél, talán én is érzékenyebb vagyok rá mivel hosszú éveket lehúztam banki ügyfélszolgálaton.

79. 04424e865e (válaszként erre: 77. - Channa*)
2017. nov. 25. 21:14
Nekem sosem volt rokonszenves Lajosunk. Már akkor sem, mikor még a Dáridóban fújta. Mindig azt éreztem rajta, hogy ez a kifelé mutatott jóság csak álca, valójában teljesen más személy.
78. Channa* (válaszként erre: 44. - Michelle.r)
2017. nov. 25. 21:11
Mi a gond Kiszel Tündével? Szépségkirálynő volt, ezt senki nem veheti el tőle. Ugyan ilyen ember Zimány Linda, Dundika és a többiek. Miért pont Kiszel a probléma? Én mindig azt kérdezem, hogy mit keres Dundika egy gálán egy több százezer forintos ruhába? Mit tett ő, hogy ott van, mert ő még szépségkirálynő sem volt....
77. Channa* (válaszként erre: 40. - 04424e865e)
2017. nov. 25. 21:09
Lagzi Lajcsi más eset. Ha nem őt kapják rajta az áram lopáson, akkor lazán kiküldenek az illetőnek egy nagy összegű csekket és le van tudva....
76. Channa* (válaszként erre: 38. - Pengő Gyöngyi)
2017. nov. 25. 21:08

Nem akarom neked újra leírni, de majd amikor ott várakozol a bankban a gyerekeddel arra, hogy sorra kerülj, és közben beugrik Ambrus A. csak, hogy jófej rablóként megmutassa, hogy mindent ki lehet játszani, és közben fegyvert tartanak a fejetekhez, akkor majd te is másként fogod gondolni. Nem 1 ember volt az áldozata, és bár megúszták élve, de trauma érte őket, és meg is maradt nekik.

Nem vicces egy ilyen helyzetbe benne lenni!

2017. nov. 25. 21:05

Brahibol 30-szor rabolni menni - a penzt elverni...

aztan piedesztalra emelni, hogy megjavult... nagy fraszt. Ez csak szerecsenmosdatas.

Kepmutatas, a media meg asszisztal hozza.

74. Channa* (válaszként erre: 30. - 12d083b51b)
2017. nov. 25. 21:03

Ja, szurkoltak. Megmutatta. De ügyes! Hogy punnyadna meg!!!!

Végig gondoltad, hogy mit írsz? Gondolom a Móri bankrablóknak is szurkoltál. És gondolom azért, mert nem is mersz olyat és el sem tudod képzelni azt sem, hogy te vagy valamelyik közeli ismerősöd is áldozata lehet egy ilyen jófej rabló játékának.


És mennyi pénzt is költött el? Egy fillért nem adott vissza belőle. Bezzeg az gond, hogy bankok emelik a költségeket. Elmondanám, hogy ez sem csökkenti a banki költségeidet, hiszen ezt a pénzt is vissza kell tenni a trezorba!!!!

73. Channa* (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2017. nov. 25. 20:58
Nem érzik jól magukat, és nem kíváncsiak a filmre sem, egy féregnek tartják.
72. Channa* (válaszként erre: 10. - 04424e865e)
2017. nov. 25. 20:55
Ja, ezt írtam én is....
71. Channa* (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2017. nov. 25. 20:55

Nyilván a tied is, ha a te fiad feküdt volna a padlón úgy, hogy fegyvert fogtak rá és nem tudta, hogy túl éli ezt a remek találkozást a kedves, intelligens, szelíd bűnözővel.


Esetleg nézzétek már erről az oldalról is, ha lehetséges....

2017. nov. 25. 20:53

Ő egy bűnöző! Nem sztár! Leülte? Tök jól el volt a sitten, tanult, pihizett, stb. És el nem tudja képzelni, hogy mit élt át az akit lefektetett a padlóra és fegyvert fogott rá.


Én ismerek ilyen embert, gondolom azért, mert bankszférában dolgozok.

Ebből kifolyólag egyáltalán nem vágyok rá, hogy akár egy ilyen is bejöjjön hozzánk és kiraboljon.

Mitől lenne sztár?

Nem fogom megnézni a filmet, de remélem, hogy nem sztárolják, hanem róla is egy olyan filmet csináltak, ami csak az igazságot tartalmazza, azaz azt, hogy egy bűnöző!

2017. nov. 25. 20:40
Én csak egy normális, értelmes embert látok. Nem arrogáns, nem sztárolja magát. Amúgy nem vagyok a rajongója, de bajom sincs vele.
2017. nov. 25. 19:38
Nagyon sokan leülték a büntetésüet. És nagyon sok a visszaeső bűnöző is..
2017. nov. 25. 19:27
Az én szememben nem sztár.De tényleg leülte a bütetését remljük tanult belöle.
66. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 65. - 0661070105)
2017. nov. 25. 19:23
Akkor hiszem el, hogy megjavult, amikor azt irjak majd az ujsagok, hogy meghalt es a szabadulasa ota nem kovetett el semmilyen buncselekmenyt.
2017. nov. 25. 19:07
Nincs véleményem róla. Nem tartom bűnözőnek..mivel letöltötte a büntetését és nem állt be ismét rabolni... De sztárnak sem tartom. Sőt..viccesnek találom a "sztár" jelzőt..még gondolatban is. De általánosságban a magyar "sztárok" tekintetében is elfogult vagyok. Vagy csak nagyobbak az igényeim...számomra attól még senki sem lesz sztár, mert bekerült egy ilyen-olyan műsorba..vagy elénekelte a boci boci tarkát élő adásba..netán könyvet írtak róla...dehááát ízlések és pofonok. :)
64. f.frezia (válaszként erre: 62. - Michelle.r)
2017. nov. 25. 19:04

Egyetértek.

De azért erősen megy a média részéről a népbutítás..

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook