Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit csináltok ha valakit lopni láttok? fórum

Ti mit csináltok ha valakit lopni láttok? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. máj. 2. 09:30

Még lány voltam, 1989 ben mikor a kisváros egyik -nagyasszonya- vásárolt mellettem. Akkortájt egy maszek nem volt csóri. Vett valami drága sonkát 30 dkg-t, én utána jöttem a sorban a felvágottas pultnál. Aztán a pénztárnál szintén mögé kerültem, mit ad isten rakta ki a holmikat és a sonka nem volt köztük. Akkor nem tettem szóvá, de a nőt aki ismerősöm volt és ott dolgozott megkérdeztem elképzelhetőnek tartja e hogy ellopta a sonkát a nő.

Figyelni kezdték, és 4 hónap múlva lebukott.

2013. dec. 5. 21:54
Én mindig utána szaladok... :)
58. Klaudia910402 (válaszként erre: 52. - A9cd36dded)
2013. dec. 5. 21:12
Ez mekkora hülyeség! Nem mindig úgy indulunk boltba hogy na megyünk vásárolunk és adott idő alatt kész. Lehet hogy spontán térünk be hosszas napi program után...meg ha kifizetem akkor senki ne dumáljon bele, max az üzletvezető v ilyesmi ha úgy van de más vevő ne, főleg ha a gyerekemnek adom.
57. Sensitiv (válaszként erre: 1. - E416ca8fa0)
2011. máj. 21. 16:15

lehet, hogy sokan észreveszik, de nem akarnak konfrontálódni, vagy beleavatkozni, és nem is az ő dolguk. és ha megteszik, lehet, hogy az elkövető még nekik fog ártani.

aztán ott van az a hülye helyzet, ami velem is megesett, hogy láttam egy ilyen helyzetet, és annyira meglepett, hogy lebénultam. valahogy nem bírtam megszólalni, csak egy bizonyos idő után. :(

56. salabakter (válaszként erre: 6. - 2bc7365ec9)
2011. máj. 21. 16:01

Én nem láttam,csak a boltból származó cuccokat árult!

Ha egy kellett egyet adott,ha 5 kellett,ötöt.Pl.fogkrém! Vagy kávé!Stb....

55. 25c0404375 (válaszként erre: 54. - A9cd36dded)
2010. febr. 22. 22:03
Sajnos ugyanez van ha valaki pl rosszul van az utcán. jobb tovább menni, mert biztos ragályos vagy részeg azt gondolják....:S
2010. febr. 18. 07:39

Természetesen van különbség, hogy a kifli végéből adsz a gyereknek, vagy még túró rudit, meg csokit, meg inni is, ja meg persze azért apuka meg anyuka is megeszik egy-egy sajtos stanglit. Én ezt nem értem meg. És akkor még a szőlő felé kanyarodnak... Van egy keresztlányom, az anyja még nem megy vele vásárolni, megvárja míg végez az apuka és együtt mennek. Vagy csak az apuka megy munka után. Tudom,h ez sem megoldás, de biztos elkerüli a lehetséges hisztit.

Nem ítélkezem, de én utálom,h ha pl belenyúlok a táskámba egy zsepiért a boltban, azt hiszik rögtön,h lopok, de néhányan meg olyan pofátlanságokat csinálnak.. És akkor még nem beszéltem arról, mikor vki rájön,h mégsem kell neki a tejföl és a macskakajánál hagyja pl. Annyira gáz.

De ha látnám,h lop vki, szépen arrébb sétálnék, nehogy még odakint jól orrba is vágjon. Ilyen az emberek többsége sajnos.

53. 25c0404375 (válaszként erre: 52. - A9cd36dded)
2010. febr. 17. 23:51

Szépen hangzik, csak magyarázd meg egy ordító pl 2 éves gyereknek, hogy nem adok a kifli végéből csak ha fizettünk.

De ha lesz gyereked, úgyis megtudod.:)

2010. febr. 17. 23:40
Ha valaki éhes vagy szomjas ne menjen boltba. Amíg nem fizeted ki nem a tiéd, nem kell megenni. És erre a gyereket sem kellene rászoktatni. Persze ha vkit ott fog el a hányinger, az más. Vannak kivételek.
51. 25c0404375 (válaszként erre: 50. - BollerKrisz)
2010. febr. 17. 23:20

Ott a pont. Így van. Bár bevallom én multkor a corába megittam egy fél üveg cappyt. Tudod kismama vagyok, és rettenetesen megszomjaztam, éreztem fejre állok, ha nem ihatok. Természetesen kifizettük utána a kasszánál.

Egyszer viszont a 10 db-os fánkot amit felbontottunk és adtam belőle a gyerekeimnek, vissza rakatta a biztonsági őr a zacskóba, mert szabály.Hiába magyaráztam neki, hogy van még ott nyolc,ki fogom fizetni és a zacsin van a vonalkód, nem a gyerekeim gyomrában. Némelyik olyan hernyó

2010. febr. 17. 23:14

Én is kereskedelemben dolgoztam (gyes-en vagyok) ráadásul vezetőként. Elárulok mindenkinek egy nagy titkot:

Addig amíg a pénztárat el nem hagyod nincs joga senkinek megszólni. Még a saját szatyrodba is pakolhatsz a boltban, ha pl a kosár nem elég. Tehát jogod is van a gyerekednek adni a kifli csücskét (nem az egészet, mert nem marad bizonyíték a vásárlásra) főleg, ha a bolt hibájából nem tudsz egyből fizetni és sorba kell állni a kasszánál. Ezért még a biztonsági őr sem szólhat meg. DE ha távoztál a kasszától és nem fizetted ki, akkor mehetsz "motozásra" Ez így jó, és fair. Az meg hogy valakit is zavar, ha eszik a kislányom, mert én is adok neki nem igazán érdekel, mert ő sem tenne mást, ha a gyermeke éhes lenne. Persze a csokievéssel én sem értek egyet, meg az üdítőzéssel sem.


A lopósok nem a kisgyermekek kifliét lopják el, hanem sokkal nagyobb dolgokat!!!

49. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 43. - Kiscsirke)
2010. febr. 17. 21:32
Nem illem kérdése, ha fizetés előtt iszod meg. Miután kifizetted, jogod van azt csinálni vele, amit akarsz. Előtte viszont az üzletvezető hozzáállásán múlik, hogy "jóhiszeműnek" kezeli-e vagy sem.
48. 25c0404375 (válaszként erre: 24. - 852308703c)
2010. febr. 17. 21:31
Ha neked is lesz "kölyköd" hidd el te is be fogod tömni a száját kiflivel, föleg ha végig ordítja a bevásárlást, és már 50 ember néz, hogy miért nem tudod lecsendesíteni az üvöltö gyereked...
47. Molyka (válaszként erre: 46. - E416ca8fa0)
2010. febr. 17. 21:12
Az emberek 98%-a nem tesz és nem szól semmit.
2010. febr. 17. 21:05
nagyon eltértünk ám,én azt szerettem volna ha azt mondjátok,beköpitek-e minden következmény nélkül a tolvajokat.De ezek szerint nem....
45. Molyka
2010. febr. 17. 21:01
Amikor korakismama voltam, előfordult egy-egy hányinger. És persze hol, a közértben. A biztonsági őr szeme láttára vettem ki a hűtőből a citromos scweps-et, mert az csillapította a hányingert. Kifizettem utána :)
44. Molyka (válaszként erre: 43. - Kiscsirke)
2010. febr. 17. 20:58
Igen, ez és a lopás totál más kategória.
43. kiscsirke (válaszként erre: 42. - E416ca8fa0)
2010. febr. 17. 20:58

Szerintem ha kifizetem, jogom van bárhol megenni.

Én csak azt ítélem el, aki mondjuk megeszi, és nem fizeti ki.

Volt mondjuk, hogy rosszul voltam a boltban, és elvettem egy fél literes vizet, és meg is ittam. Utána odamentem az üres palackkal és kifizettem. És ne haragudj, de ilyen helyzetekben sz..ok az illemre! Mert az még rosszabb ha ott esik össze az ember! Inkább ilyenért ítéljen el, bárki, mint lopásért!

42. e416ca8fa0 (válaszként erre: 40. - Kiscsirke)
2010. febr. 17. 20:50

erre nincs bevett mondat,vagy bármi.Egyszerűen csak milyen dolog elvenni az ételt és kiszolgálni a gyereket?!Nem is a kifizetésről van szó,mert nem mindenki ejti el "véletlen" a kezéből a papírt,csak az illem,vagy mit tudom én mi...

Ezt leginkább lehet hogy azok a gyerekesek tudnák megmondani,akik nem hagyják magukat és nem etetik akárhogy sír.Ők tudják miért nem!?

41. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - E416ca8fa0)
2010. febr. 17. 20:45

Egy drogériában dolgoztam,csak most gyesen vagyok még.Érdekeltek voltunk abban,hogy elkapjuk a tolvajokat,figyeljük a vevőket,mert ha szar a leltár nekünk is szevasz.

Egyébbként 5000 forintot kaptunk,ha elkaptunk valakit.

De a munkatársamat nem buktattam le,jobb ebből kimaradnni,nehogy még nekem legyen belőle bajom.Pl felgyújtja bosszból a házam,vagy kitudja...senkire nincs ráírva,hogy kéremszépen,lopok és pszihopata is vagyok.

40. kiscsirke (válaszként erre: 38. - E416ca8fa0)
2010. febr. 17. 20:43

Én a problémátokat nem értem a kisgyerekesekkel szemben. Ez nem vita. Magyarázd meg légyszíves, hogyha nem lopnak, nem csinálnak szemetet stb, akkor mi abban az idegesítő ha egy bébi eszik bárhol?

Nekem régen, amíg nem volt gyerkőc az volt az idegesítő ha egy gyereket nem tudott sehogysem megnyugtatni az anyja, és 20 percen keresztűl üvöltött!

39. 5e48d37001 (válaszként erre: 33. - Kiscsirke)
2010. febr. 17. 20:41

Szia.

Én is jártam már hasonlóan.A gyrerekemmel képtelenség volt eljárni bevásárolni.Hisztis volt,mindent meg akart kapni.Nem azért mert rosszul nevelem csak egyszerűen 2 éves,és nem egyhelyben ülős tipus.

De soha nem engedtem neki,hogy megegye a csokit,vagy megigya az üdítőt.Inkább kipakoltam mindent és kimentem vele.

2010. febr. 17. 20:40
nem vitát akartam,aki nincs ebben,úgysem érti.
37. kiscsirke (válaszként erre: 36. - Kiscsirke)
2010. febr. 17. 20:38

Kifizetem? Kifizetem!

Szemetelünk? Nem szemetelünk. Akkor?

36. kiscsirke (válaszként erre: 34. - E416ca8fa0)
2010. febr. 17. 20:37
Ééééééésssss????
35. kiscsirke (válaszként erre: 33. - Kiscsirke)
2010. febr. 17. 20:37
rossz megfogalmazás, nem hisztizik, hanem nyöszörög...de folyamatosan
2010. febr. 17. 20:35
nem feltétlen rád gondoltam,de hiába rakod bele a csokipapírt akkor is megette....
33. kiscsirke (válaszként erre: 29. - E416ca8fa0)
2010. febr. 17. 20:32
Az én gyerekem pl elkezd hisztizni, ha meglátja a túrórudit a polcon. Egy alig 2 évessel értesd meg, hogy nem lehet. Van amikor megérti, de nem mindig. És amúgy meg egy csomó embert meg az zavar, ha mondjuk 10 percig üvölt egy gyerek a boltban. Én meg azt nem értem az mért zavar bárkit, ha egy kisgyerek megeszik egy kiflivéget? Ez kekeckedés! Ráadásul én mindig bedobom a kosárba a csokipapírt és ugyanúgy be tudják olvasni róla a vonalkódot. Akkor?????
2010. febr. 17. 20:32
En pont 8 honapos varandos voltam mikor egy aluljaroban sokan osszegyultunk nyari zapor miatt.. es lattam, hogy 2 tag egy taskabol akar elemelni vmit.. oszinten nem mertem semmit csinalni, de feltunoen neztem Oket amire felfigyeltek masok, ferfiak, es kozelebb alltak a 2 csajhoz, hogy ne ferjenek hozzajuk. de mar volt hogy anyukanak szoltam hogy a kicsi fia eltett vmit elelmiszerboltban, es mivel ruhaboltban dolgoztam sokaig, ott tenyleg figyelni kellett, es csinalni is vmit..
31. astanga (válaszként erre: 29. - E416ca8fa0)
2010. febr. 17. 20:27
Nekem szerencsém volt a kölkeimmel :))Általában tudtak viselkedni. Ez talán nem csak nevelés kérdése, hanem nagyban függ a gyerektől is. Láttam már rendes családban szinte kezelhetetlen gyerekeket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook