Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek a háziorvosi ellátásról? fórum

Mi a véleményetek a háziorvosi ellátásról? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. okt. 22. 19:41

A miénk egy hetvenpáréves doki, már 40 éve. Még soha nem vizsgált meg, jogsit meghosszabbitja, gyógyszsret kiirja, de akármilyenm beteg vagyok, vállalkozót nem ír ki táppénzre.

Azt hiszem, keresek egy másikat.

33. fincsi5 (válaszként erre: 32. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 22. 19:31

DD Én is mentem már úgy be, hogy nyitották ki az ablakot, és néhány percig mindketten odaálltak levegőért. D

Van egy csaj, az annyit nem bír ki, hogy a váróteremben a jeges tea flakonból issza a konyakot. D

2015. okt. 17. 21:39

Amikor látom a piszkos-ápolatlan-füstös várakozókat, sajnálom szívbôl a személyzetet.

Nincs az a pénz, amiért ott dolgoznék.

31. fincsi5 (válaszként erre: 29. - 0c7adf8ee7)
2015. okt. 17. 21:33

Nem tiltják, megkérdezheted, lehet van itt néhány, ha nem is minden nap.

Igen, én is kíváncsi lennék, mert 1x a fodrásznál azt mondta egy : -Annyian voltak ma, ahelyett, hogy mentek volna sétálni ebben a jó időben.

30. globus
2015. okt. 17. 20:58
Nem járok.
2015. okt. 17. 20:41
Vajon akkor milyen válaszokat kapnánk, ha azt kérdeznék a háziorvostól, mi a véleménye a kedves betegekrôl?? Tanulságos lenne!
2015. okt. 17. 19:37
Vagy egy aranyat érő asszisztens.
27. kisj
2015. okt. 17. 17:21

Háziorvos = engedelmes, recept felíró, tudatlan segédmunkás.


Szerencse, ha mellette van az embernek egy igazi orvosa is!

2015. okt. 16. 20:55
Én is kövér vagyok, ő is az:) Egy tündéri 35 év körüli dokibá. Az asszisztens szintén nagyon rendes,kedves,megértő. Mindig időpontra megyek. nem kell várni.
25. Channa* (válaszként erre: 24. - Marlenka70)
2015. okt. 16. 20:38

Nekem is volt már ilyen:D

Kép az adatlapomon....

Kb. 3 hete mondta egy doki, hogy kövér vagyok, ezért magas a koleszterinem, így le kell fogynom. Csak vigyorogtam rá, mert ő kb. 130 kg:DDD


A bátyám tényleg kövér, mert 110 kg. Nem rég mondta neki is doki, hogy kövér, le kell fogynia! A bátyám erre csak annyit szokott mondani, hogy maga meg szép:DDD

2015. okt. 16. 20:04

Csak akkor megyek amikor már visznek. Bármi a panaszom a gyógymód ennyi: le kell fogyni.

Anyukámnak járok receptet iratni (másik orvos) a várakozási idő rendszerint 2 óra, ha szólok hogy csak receptre várok akkor az a válasz hogy mindenki csak arra vár. Anyu azt mondja már közel 10 éve ez a háziorvos van de még soha nem vizsgálta meg.

23. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Bnedora)
2015. okt. 16. 19:54
Nálunk szerencsére nem kell sokat várni, ha az ember időpontra megy. A recepteket is hamar felírják. Lekopogom, semmi gondom velük.
22. bnedora (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2015. okt. 16. 19:40

Állítólag nálunk is, csak mindig közbejön valami, és a doki nem engedi az időpontadást. Ha mégis, akkor is várni kell.

Eddig receptet is telefonon írattam, és érte mentem. Ilyenkor nem kellett várnom. Sajnos, a nővér az utóbbi időben már nem vállalja, személyesen kell menni. A beadott listára szintén várni kell kb. 1 órát.

21. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Évajuli)
2015. okt. 16. 19:34
Nálunk telefonon lehet időpontot kérni, és akkor nem kell órákat várni.
2015. okt. 16. 18:46

Sajnálom a háziorvosomat. Rengeteg betege van.

Csak a kihalásos módszerrel lehet a betegének lenni.

De 50 beteg után is az utolsónak is ugyanolyan vidám csókolomot köszön, mint a legelsônek.

Udvarias, segítôkész, jó diagnoszta.

19. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 16. - Channa*)
2015. okt. 16. 18:37
Pikkelysömör.2010-ben mikor "ghostingoltam" az akkori exemtől, 72 órán belül bukkant fel pikkelysömör a fejemen és a kézfejemen. Azt mondják ez a nyavaja ott támad meg ahol a legérzékenyebb az ember.Telitalálat...
2015. okt. 16. 08:48

Én jó háziorvossal még nem találkoztam, sajnos.

Az első nagyon rendes volt, de pl sosem küldött el kivizsgálásra magától. 1 év alatt híztam 40 kilót és azt mondta, hogy túl sokat eszem. A vérképem rendben volt, így nem küldött tovább. Én néztem mindennek utána és kértem egy konkrét helyre beutalót és jól is tettem, mert egy csomó hormonommal baj volt/van. A mostani egyfolytában a telefonját nyomkodja és nem is nagyon vizsgál meg. Az első kérdése: "hova utaljam be?" Szerencsére nem sokat járok hozzá, mert elköltöztem. Max ha többet otthon vagyok a szüleimnél és muszáj mennem, akkor megyek csak.

De itt sem jobb a helyzet, az új helyen. A képembe ásítozik minden alkalommal és olyan unalommal beszél, meg nem érdekli semmi, hogy mindig kiakaszt. Most is jártam orvosokhoz, de nem derült ki mi a bajom. Én még egy-két orvoshoz szerettem volna elmenni, de nem adott beutalót, mert nem tartja indokoltnak. Lassan 4 hónapja folyamatosan fáj a hasam, de szerinte nincs bajom, hiszen az eddigi eredményeim jók lettek.

Amúgy volt köztük nő és férfi is. Mindegyik lassan nyugdíjba megy.

Azzal már nem is foglalkozom, hogy órákat kell várni. Úgy készülök, hogy viszek rejtvényt, könyvet magammal.

Valaki lejjebb írta, hogy kint mindenki siet, de bent mindenki szeret beszélgetni. Na, én pont nem ilyen vagyok. :) Én soha nem beszélgetek feleslegesen egyik orvossal sem. Pont azért, mert engem is kiakaszt, hogy a szomszéd Mari néni elmeséli az elmúlt 1 hetet, amíg nem járt a dokinál. Én nem szeretek így kiszúrni másokkal.

17. aac131dc75 (válaszként erre: 16. - Channa*)
2015. okt. 16. 06:44
Pikkelysömör.
16. Channa* (válaszként erre: 15. - 5fc54ca4aa)
2015. okt. 16. 06:02

Ez mi?

"pszoriaziszos folt"

2015. okt. 16. 03:14

Nem nagyon járok orvoshoz régótade azért tavaly majd idén megkíséreltem gyógyíttatni magam...

Kifizetetlen 1.5 milla munkabér,stressz,stb... Mellkasi fájdalmak,pár pszoriaziszos folt - mondja vérkép EKG.Ok.Minden remek.Mondom mégsem...Beutaló kardiológia,időpont egyeztetés.Mondja a főorvos asszony: December 18.Kérdezem, mi van ha addig leteszem a kanalat? Válasz:Kihúzzuk a listáról.Az új munkaadóm miatt időpont bukta, panaszok elmúltak amint visszamentem a Balkánra. Idén ugyanez, ugyanúgy augusztusban de bonus trackként egy kinti baleset, a derekamon addigra már elmúlt kb A

-as méretű folt,fáj minden porcikám és gitáros létemre pszoriazisos folt a körmömön,epefájdalmak.Válasz: El kellene menni a bőrgyógyhoz meg a sebészetre és persze labor+EKG.Minden OK,epe,máj rendben de kéne egy tüdőszűrő is esetleg mert az egyik páciensől is kiderült tüdőrákos.


Asszem jobb ha felhagyok a kísérletezgetéssel :o)

2015. okt. 15. 21:28
Én kedvelem a háziorvosunkat, bár lassan biztos elmegy nyugdíjba. 84 óta ő az orvosunk. Ha csak gyógyszert kell felírni, akkor odatelefonálok neki, és csak beugrok a recepcióra a receptért, beutalóért. Ha szakorvos gyógyszert ír fel, akkor megbeszélem vele, hogy kell e nekem ez.
2015. okt. 15. 20:15
a mi háziorvosunk elég öreg,még nagyapámat is ő kezelte,aki 85 ben meghalt.Apu nincs megelégedve vele,olyan gyógyszert irt fel ami miatt fulladt
2015. okt. 15. 20:00

Semmi értelme! A beutalót az asszisztens is ideadhatná, ha piros a torkom, ő is meglátja.

Az én dokim aranyos, mint ember, jó diagnoszta is, de 1.: meg van kötve a keze, és azért küld tovább,

2.: nem költ a rendelőre, néhány gépet ő is beszerezhetne, de nem. Jobban jár anyagilag, ha kimegy néhány fekvőbetegéhez.

11. 032b6d3bda (válaszként erre: 9. - Aac131dc75)
2015. okt. 15. 17:35
Néha mi vagyunk a soron kívül ismerőshöz pofátlankodók, vagy sürgős időpontot követelők, sokáig bent ücsörgők, innen nézve minden relatív :) Tapasztalat szerint csak addig sietnének az emberek, amíg várni kell. Mikor ők vannak soron, fél órát trécselnének. Annyi értelme azért volt a vizitdíjnak, hogy visszafogta a beszélgetésre vágyókat.
10. alidamolnar (válaszként erre: 9. - Aac131dc75)
2015. okt. 15. 17:30

Nálunk szóról szóra ez van.

Ami mellette szól viszont (ötvenes nő), hogy nagyon jó diagnoszta, és jó helyre utal be, kb. ő elmondja, hogy mit gyanít, és a szakorvos 98%-ban tényleg azt állapítja meg. Ezért vagyunk még nála, mert amúgy az általad is felsorolt bosszúságok azért kiakasztanak időnként.

2015. okt. 15. 17:03

Akkor láttam utoljára mikor terhességem miatt főorvosira kellett mennem.

Szerintem nem változott.Órákig tartó várakozás,gyógyszerügynökök előnyben,bepofátlankodók stb....

Ez van sajnos mindenhol.

2015. okt. 15. 16:59
Össze-vissza rendel sok a teendője sokat kell várakozni,s még helyettesit is!!!
2015. okt. 15. 16:50
Mindig rengetegen vannak, órákat kell várni akkor is, ha csak a szokásos gyógyszeremet szeretném feliratni, közben össze-vissza köhög mindenki, nemegyszer így lettem beteg.
2015. okt. 15. 16:03
Kit szidjunk??
2015. okt. 15. 15:45
Nekem nincs okom panaszra. Nagyon jó orvosom van.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook