Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Vizitdíj" háziorvosnak fekvő betegtől fórum

"Vizitdíj" háziorvosnak fekvő betegtől (beszélgetős fórum)


1 2
2014. júl. 4. 21:23

Amint látom sokunknak van jó és rossz tapasztalataink egyaránt,erre számítottam,így érezzük.


Legalább kicsit kiveséztük ezt a fizetős fekvőbeteg rendelést,így nem ér váratlanul bennünket ha esetleg szükség lenne rá, ám NE legyen senkinek.

2014. júl. 4. 18:03

Az a félelmetes, hogy először én is erre-arra ráfogtam a túlsúlyomat.


A férjemnek nem volt ennyire felismerhető problémája, ("csak" kerekesszékes volt...) ő meghalt.


A háziorvos diabetológus szakorvos, ha "engedelmesen" cukorbeteg is lettem volna, akkor lett volna jó neki?

Amikor megbeszéltük, hogy nem kell a gyógyszereket szednem, akkor rákérdeztem, hogy ugye a túlsúly okozta a problémákat? Csak bólogatott, szóval nem mondta ki.

Ott a mérleg a rendelőben. Miért nem kellett még soha ráállnom? Fél szóval se szólt soha, hogy nem gondolom-e netán, hogy meghíztam?


Szóval mondom, maradtak kérdések még bőven.


Más, hogy egy kisebb műtét során a műtőben egy hibás műszer miatt véletlenül megégettek, míg altatásban voltam. Engem is, és az előző napon műtött szobatársamat is. Ő nem keveset fizetett a műtétért, én semmit. Mégis, ugyanúgy égettek meg mindkettőnket...merem állítani, hogy gondatlanul.

55. syria (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2014. júl. 4. 17:41

Jól összefoglaltad, amit a beteg egészségügyről el lehet mondani.

A kezedbe vetted a megoldást: lefogytál. Gratula.

54. syria (válaszként erre: 46. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 3. 18:39

Tőlem aztán követelhetik!

Egyszer sem adtam se háziorvosnak, se gyerekorvosnak, mégis mindig rendes ellátásban volt, van részünk. Igaz, a körzetben kb. az 5. háziorvos praktizál az elmúlt 20 évben.


Létszámilag kevesen vannak. Gondolom, mert aki jó, az elhúzott, az itt maradtak közül pedig nem mindegyik áll a szakmája magaslatán.

53. Guruljka (válaszként erre: 47. - Zebracsikó)
2014. júl. 3. 14:22

Én elmentem, kaptam is labor-beutalót, meg is csináltattam.

Az EKG-ra nem kérdeztem rá, mert a magas vérnyomást olyan flottul megállapította a háziorvos, és érszűkület is a csípőröntgen-leleten szerepelt megjegyzésként. Mégsem utalt be doppler-vizsgálatra. Most sem értem, hogy miért, talán hogy a kolléga magánrendelésére menjek inkább?

Nem érdekes, lefogytam, egészséges vagyok, a vérnyomásom is rendeződött.

Mondjuk a kérdőjelek azért maradtak.

Sosem fizettem orvosnak, mert még mindig kevesebb a jövedelmem, mint az övé.

52. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 51. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 2. 22:19
Ez pont egy évvel ezelőtt volt, és lehet, félreérthetően írtam; Kétszer menteki kávézni, hárman. / javítás /
51. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 50. - Marlenka70)
2014. júl. 2. 22:14

Anyukám 5 órát feküdt, 40 fok volt, a zsebkendőket vizegettem be, mert azt mondták, ne itassam, mellényelhet. 2x 3-an kimentek kávézni, én is odajártam,mert ott lehet rágyújtani.

Mikor először mentek ki, kicsit később utánuk mentem, és akkor kéreztem meg, hogy ihat-e, és akkor mondták ezt. Mondtam; 2 órája itt vagyunk, mikor kerülünk sorra? - Majd, ha ráér a dr.-nő- mondta az egyk. Köztük volt a dr.-nő. És még 1x ezután ugyanazok kimentek kávézni, az ajtóban álltam, Anyu mellett, aki feküdt, amire a mentősök ráfektették.:(

50. marlenka70 (válaszként erre: 12. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 2. 21:24
A sürgősségi külön cirkusz. Azt gondolá az ember lánya,hogy amint a nevében is szerepel sürgős eseteket vizsgálnak viszonylag jó tempóban. délelőtt 10 kor értünk be agyvérzés gyanujával,aznap engedték ki műtét után a legyengült,cukros, daganatos anyámat este 11-kor vertem ki a balhét, mondtam engem már semmi eredmény nem érdekel viszem haza és ennyi. Addigra már ülni sem bírt a váróban, más lehetőség meg nincs.
49. globus (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2014. júl. 2. 21:16
Tulajdonképpen akkor lehetne béke, és senki sem keresné a befizetett járulékát, ha nem kellene tb-t fizetni, hanem akkor piaci árat, amikor igénybe vesz szolgáltatást. Persze előferdülhet, hogy adott esetben (súlyos baleset, műtét, daganatos megbetegedés stb.) milliósra rúghat a számla, s mint tudjuk, szép számmal vannak ilyen problémával küzdő betegek. Valós ár fizetése mellett már jogos lehet a reklamációk helye, addig matekozhatunk.
48. globus (válaszként erre: 45. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 2. 21:09
Ezt szerintem "odafent" érdemes megkérdezni :)
47. zebracsikó (válaszként erre: 43. - Manka10)
2014. júl. 2. 21:07

minden évben (akár kétszer is) el lehet menni a háziorvoshoz és kérni egy rutin nagylabort, EKG-t, csak úgy, ellenőrzés céljából


csak ennyit sem tesz meg az emberek legtöbbje

46. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 44. - Syria)
2014. júl. 2. 20:46

Az orvosok KIKÖVETELIK a hálapénzt.

A hozzáállással, a viselkedéssel!



Kevés a rendes orvos.


Aki kevesli itt a pénzét, igyekezzen elhúzni innen , amíg szabad az út!

2014. júl. 2. 20:40

A DRÁGA DOKTOROKNAk már csak az a pénz, amit zsebbe kapnak?

A fizetésük nem? A Tb. -t mi a 3,14csáért fizetjük?

44. syria (válaszként erre: 43. - Manka10)
2014. júl. 2. 20:27

Sajnos minden szavad igaz.

És igen, az orvosokat azok az emberek kapatták el, akik ha kellett, ha nem, dugták a borítékokat, beképzelve, hogy a pénzükért cserébe jobb ellátást kapnak. Ez az egyik.

A másik: nagyon kevés a háziorvos, s a rendelési időn kívül mindegyikük valahol máshol is gályázik, egyébként hogyan jön ki a heti 40 órájuk?

43. manka10 (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2014. júl. 2. 15:41
Kedves trapiti,megkérdezném mi van a jogszabályban arról, hogy a háziorvosnak (családorvosnak) milyen időközönként kell látnia betegeit, ugyanis valamit valamiért. Évente legalább egy ellenőrzésnek gondolom benne kellene lennie, hisz betegei után kapja a kártyapénzt, vagy ez is "kényelmi szolgáltatás"??:( Mindenhol azt hallani mennyire beteg a magyar nép!:( Ne érts félre nem kötözködni akarok csak fáj a lelkemnek az igazságtalanság. Ha már kevés is itthon az orvos, hidd el az emberek is hullanak rendesen,nem az lenne a cél, hogy nem hagyni lebetegedni, időben észre venni a problémákat és ezzel mindenki jobban járna. Szóval az a réteg aki nem tudja megfizetni a "kényelmi szolgáltatást", a magánorvost, úgy néz ki, hogy mehet a padló alá amíg birja,pedig keményen leszedték tőlünk amit lehetett:(((
42. trapiti (válaszként erre: 41. - 25800e2d09)
2014. júl. 2. 10:55
Fizetés nélkül sehol semmit nem adnak, sem árut sem szolgáltatást. Az egészségügyben még mindig. A gond csak annyi hogy ezt valakinek finanszírozni kell, jelenleg erősen alulfianszírozott az eü ellátó rendszer.
41. 25800e2d09 (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2014. júl. 2. 09:25
Azért kicsit árnyaltabb a dolog mint ahogy leírod. Sok esetben kellene menniük de nem mennek. Sok esetben kórházi körülmények között cselekedni kéne de nem tetszik. Az orvos az ápoló ezt vállalta. Én mint kereskedelmi dolgozó nem mondatom hogy: lejárt a munkaidőm, bocs" és otthagyom. Nem mondatom hogy "hja erre már bezzeg nincs pénzed mi? Akkor takarodj " furcsán hangozhat de ez kb hasonló helyzet. Azok meg nagyon sokan vannak akik nem TUDJÁK fizetni a tb-t és esetleg nem jogosultak arra hogy ezt finanszírozzák...
2014. júl. 1. 23:52

"Egyéb kényelmi szolgáltatás"


1997.LXXXIII tv. 19 és 23/A.§.b.

2014. júl. 1. 23:43
Háziorvosi praxisban a kényelmi okokból kért kiszállásért fizetni kell a jogszabályban meghatározott módon természetesen számla ellenében. Ahol 24órás ügyelet van ott általában nem kötelessége a háziorvosnak kimennie, de ez mindig a konkrét orvosnak az ÁNTSZ-szel kötött szerződésében van szabalyozva, tehát mindenki a saját háziorvosától érdeklődjön. Amúgy amíg ennyi a fölösleges megjelenés a rendelőkben és amíg ilyen ütemben fogynak a háziorvosok addig nem fog ez változni. Amíg volt vizitdíj a járóbeteg rendeléseken érdekes módon csak az ment akinek tényleg baja volt. Valamilyen formában részt kell vállalniuk az embeteknek is ha többletszolgáltatást akarnak. Amit nem fizet a TB azt ki kell fizetni és erről nem az orvos tehet. A sürgősségi ellátás természetesen ingyenes, sőt a kórházakban rengeteg a biztosítással nem rendelkező beteg aki sosem fizet, se TB-t se az ellátás árát. Az ellátó kórháznak kell kigazdálkodnia a hiányt, mégis ma Mo-on sajnos mindenkit ellátnak aki nem fizet tb-t. Sajnos, mert ez a biztosítottak kárára történik.
38. a0c1361e44 (válaszként erre: 37. - 25800e2d09)
2014. júl. 1. 21:55
Köszi!:D
37. 25800e2d09 (válaszként erre: 36. - A0c1361e44)
2014. júl. 1. 21:54
az kezelhető de gyakori tünet. nem lesz semmi baj :)
36. a0c1361e44 (válaszként erre: 35. - 25800e2d09)
2014. júl. 1. 21:49

Persze, hogy nem kell:D

De amikor mondta, hogy fájnak a lábujjai, akkor rögtön ez jutott eszembe:(

35. 25800e2d09 (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2014. júl. 1. 21:45
már miért kéne amputáció??? :O anyu 30 éve cukros 1,5 és 30 közt ingadozik a cukra. inzulinos. semmi baja a végtagjaival
34. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Manka10)
2014. júl. 1. 20:58
Én még nem hallottam ilyenről.
33. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - 25800e2d09)
2014. júl. 1. 20:32

Gondolom az lesz:(

A héten vizsgálják ki és állítják be a cukrát. Ma már 8,4 volt reggel:D Szúrják és 2 óránként mérik a vércukrát. Remélem nem lesz semmi komolyabb. Azt mondtam neki, hogy amputációt ne engedjen....

32. 25800e2d09 (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2014. júl. 1. 20:31
az szép. inzulinos?
31. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 1. 20:26

Hééé!!!! A sokat ivott a tesóm, nem alkoholt jelent! A tesóm pasi létére teljesen antialkoholista:D

Sok vizet ivott! Napi 10 liter minimum.

És természetesen hatottam rá, mert el is ment vérvételre. Csütörtökön beszéltünk, pénteken kért beutalót és hétfőn már kórházban volt:(

30. schwarze katze (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2014. júl. 1. 20:23
Így jogos!
29. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - Schwarze katze)
2014. júl. 1. 20:22
Ez SOS volt. A tesóm vércukra 28 volt. Ezért kellett azonnal kimennie lakásra és kórházba küldeni, vagy mentőt hívni, stb....
28. schwarze katze (válaszként erre: 23. - D2d5bb5db4)
2014. júl. 1. 20:21
Nem ritka. Gondolom, olyan gyógyszert szed, amihez szoros labor ellenőrzés szükséges. Van, hogy a labor érték nem jó, olyankor értesítik a háziorvost a gyógyszeradag változtatása miatt. Bizonyos esetekben rövid időn belül intézkedni kell, ami nem feltétlenül azt jelenti, hogy ki kell menni lakásra. Legtöbbször elég ielefonon a gyógyszeradag módosítását és a labor kontroll időpontját megbeszélni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook