Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményed a TV csatornák műsoráról? fórum

Mi a véleményed a TV csatornák műsoráról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
31. Ficánka5 (válaszként erre: 30. - Incó)
2013. szept. 4. 21:17

Pontosan ezért kezdtem ezt a fórumot, mert szerintem az nem megoldás, amit páran idevágtak, hogy nem kell nézni. Én öreg vagyok már, de kezdeményeznék bármit, ha kapnék ötletet. Én nagyon is érzem ennek a súlyát, csak nem tudom a megoldást, na meg egy fecske...


De nem hiszem, hogy nem lehet tenni semmit!!

30. Incó (válaszként erre: 19. - Ficánka5)
2013. szept. 4. 20:36
Hát ez az! Nincsenek elvárások a mai magyar társadalomban. Mint itt többen is írják, nem érdekli Őket. Pedig mindannyiunk felelőssége az, hogy a felnövekvő generáció milyen értékeket hordoz majd... A műsorok nagy része népbutítás. Olyan sötét a fiatalok nagy része, hogy csont nélkül elhiszi amit a TV-ben lát az a valóság. Primitív, olcsó celebeket mutogatnak és a fiatalok Őket tekintik példaképnek. Mi lesz itt 10-20 év múlva?
2013. szept. 3. 17:25

Annyi csak,hogy amint letelik a hűségidőnk: LEMONDJUK!

KATASZTROFÁLIS!

Amígy nem engedik meg hogy magam válogathassam össze a csatornákat,addig nem fogunk nézni,inkább filmletöltsé,olvasás,és számos más program lesz helyette.Várom.

28. ina87
2013. szept. 2. 22:18
Tenni nem hiszem h lehet ellene max h nem nézel anyi műsort,egykicsit sok a sorozat ezmár igaz de ugy gondolom h vannak emberek akiket ez leköt sőt a tv-nek is profitál,én egykicsit a reklámokat unom na igen valakinek azis haszna h mutogatják őket,ha belegondolsz régebben enyi adás nemis volt a tw be igyhát nemis lehetett ennyi eröszakos,erutikos,műsor ahogy haladunk a korral ugy kutyul el a világ ezt én így mondom vagyis más szoval mindég több több lesz az olyan dolog amin az emberek majd megsem botránkozznak,egy példa egy motoros felvonuláson az egyik motor egy nő csupasz meztelenül volt és ellehet kébzelni h mennyi ember köztük gyerek volt a nézelödök közt.ezt csak azért irtam le h nem a tv az ami ennyi mindent mutat,hanem már a világ kezd változni.
27. Ficánka5 (válaszként erre: 26. - VV Cephei)
2013. szept. 2. 21:44

Igen, régen is voltak krimik, de nem egyszerre minden csatornán. Igaz, akkor nem volt ennyi csatorna! Pont azért elviselhetetlen, mert most egy párat kivéve kb. 80 %-ban csak akció- bűnügyi-, horror-, vámpírfilmeket adnak, egymás között cserélgetve és 6-8x ismételve. Szerintem ha ép eszűek dolgoznak ott, ők maguk sem hiszik, hogy ez már bárkit is érdekel. Nem hiszem, hogy a mi népünk ennyire primitív lenne, hogy ez kielégíti, mert a nézettségi mutatók azt igazolják.


A doku- és természetfilmes csatornák nézhetők már csak, annak ellenére, hogy ott is ismételnek.

26. VV Cephei (válaszként erre: 1. - Ficánka5)
2013. szept. 2. 19:15

Ez inkább a kereskedelmi tévécsatornákra jellemző, melyekből az ingyenesen nézhető hét között kettő van a négy közszolgálati és egy hírcsatorna mellett.


Ezeknek a csatornáknak elsőrendű célja a minél magasabb nézettség biztosítása, nem feltétlen példamutató eszközökkel.

De bárki választhatja a másik négy közszolgálati csatornát, vagy befizethet egyéb ismeretterjesztő, sport, zenei stb. csatornákra, ma már minden kapható, ízlés és igény szerint.


Krimik régen is voltak a TV-ben. Gondoljunk csak a Derrick, Kojak, Colombo, San Francisco utcáin, és egyéb sorozatokra. Trágár beszéd tényleg nem volt rége, de én úgy vettem észre, hogy azt ma is kisípolják.

25. simple (válaszként erre: 2. - Alidamolnar)
2013. szept. 2. 08:59
Csatlakozom.
2013. szept. 2. 08:55
Szerintem a legtöbb egy kalap sz@rt nem ér!
2013. szept. 1. 21:10

másfél éve is megvan hogy nem tévézek,egyszerűen beraktam a szekrénybe.


Én megoldottam.

22. 17aadc1082 (válaszként erre: 21. - Ficánka5)
2013. szept. 1. 20:44
Biztos. Viszont attól, hogy elmondom a véleményem, nem fog semmi változni. Nem kiosztottalak egyébként, csak nekem ilyen a véleményem.
2013. szept. 1. 20:40
Én véleményt kértem ezzel a fórummal és nem kiosztást!! De légy nyugodt, még téged is megtaníthat az élet a saját bőrödön, hogy nem kell ahhoz vastüdő, hogy ne tudj kimozdulni a lakásodból!!
20. 17aadc1082 (válaszként erre: 19. - Ficánka5)
2013. szept. 1. 20:28

Ha valami nem tetszik, akkor tenni kell ellene. De nem itt a fórumon, mert ez semmit nem ér. Sajnálatos, ha nem tudsz kimozdulni otthonról, bár nem tudom, a vastüdőn kívül mi az a betegség, ami miatt nem lehet elmenni akárhova, még, ha nehezen is. Mindegy, ezt hagyjuk is, a tény, hogy nem jársz sehova.

De az megoldás, hogy nyitsz egy fórumot? Nem hinném.

Persze, mindenki tudja, hogy a tv mostanában szemét. Ez van. Vagy megszokod, (mert tenni nem fogsz tudni ellene), vagy megszöksz, és töltesz le filmeket a netről, és azt nézed, vagy csinálsz bármi mást.

Amúgy baromi sok ember elvan a világban tv nélkül is.

2013. szept. 1. 20:09

Ha a betegséged rabságban tart, ha hónapok, évek telnek el anélkül, hogy az utcára lemennél, ha annak is örülsz, hogy minimális segítséggel de magadat még ellátod, akkor ez az egyetlen lehetőséged, hogy kicsit kikapcsolódj. És ha már van, akkor miért ne lehetne elvárni, hogy tegye a dolgát?? Elvégre azért lett kitalálva!!


Amit Ti írtok kedves Főnixxx és Andi, az a szőnyeg alá seprése a dolgoknak, azzal nem lesz megoldva semmi! Nem kívánok a helyzetemre hivatkozni, de nem is kell ilyen helyzetben lenni ahhoz, hogy az ember igényelje, hogy házhoz vigyék a szórakozást, hiszen ezért lett az egész cugehőr kitalálva. Miért ne lehetnének az embernek elvárásai? És igen, van rajta gomb is, amivel ki lehet kapcsolni! Na de hogy be sose kapcsold, mert nem érdemes, az már abszurd!! És az is abszurd, hogy ha van egy pár doku, vagy természetfilm csatorna, amit néznél és emiatt meg kell fizetned a drágább csomagot!

18. andi6020 (válaszként erre: 10. - Ficánka5)
2013. szept. 1. 18:58
Ne fizess elő. Ennyi a megoldás.
17. 17aadc1082 (válaszként erre: 10. - Ficánka5)
2013. szept. 1. 17:40

Ha nem fizetsz elő, nem kell fizetni. A döntés a tiéd.

Tenni meg úgysem lehet semmit. Vagy megszokod, vagy kidobod a tv-t.

16. Lady Blakeney (válaszként erre: 1. - Ficánka5)
2013. szept. 1. 17:12

Egyetértek mindennel amit írtál.

Ritkán nézek tévét, akkor is jobbára csak a kedvenc csatornámat. Abban a fő témák a lakberendezés, lakásfelújítás, kreatív ötletek, kertészkedés.

Nem érdekel sem a politika, sem az erőszak, sem a celebek, sem a különféle sztárkereső műsorok, sem a 68.000 részes sorozatok.

Lehet találni a tévénél sokkal értelmesebb elfoglaltságokat is. Én például olvasok, kézimunkázok, kreatívkodok, a virágaimmal foglalkozok.

2013. szept. 1. 16:56
gondolkodom azon, hogy lemondom a kabeltevet; hireket, hiradot mar elvbol nem nezek; a szemet/pletyka meg ugyis elem kerul az utcan, a neten vagy akar itt a hoxan is; nehogy mar fizessek erte!
14. Ficánka5 (válaszként erre: 13. - Tejespite)
2013. szept. 1. 16:49

Először is köszönöm, hogy megtisztelsz azzal, hogy olvasod a naplómat.


Aztán megfogadtam, hogy egyszer összeszámolom, NCIS-ből nálunk mennyit adnak és hányszor. Ez és ennyiszer tényleg érdekli az embereket?? Talán mióta az eszem tudom van Colombo. Kell ez nekünk??


Én azon a véleményen vagyok, ho9gy ezek már más országokban nem mennek, mert igenis szabályozták, hogy a műsoridő hány %-a lehet akció, krimi, stb. és egy filmen belül mennyi lehet a reklám(ez talán itt is van) De hogy a fiatalság horror, meg vámpíros filmeken csiszolja az elméjét, az csakis

a csatornák érdeke.


Elolvastam, mert érdekelt, hogyan mérik a nézettséget. Döbbenetes!!! Magyarul úgy igazítják azt a réteget, akitől az infót szedik, ahogy akarják. Hogy nem korrekt dolog az biztos és a nézettségi mutatók alapján kapják aztán a reklám után a pénzt, vagyis a díját az határozza meg.

Na ennek isszák a nézők a levét.


Néha az az érzésem, hogy szinte akarattal züllesztik az ország értelmi szintjét!!Vagy az ő szemükben a néző semmi, csak a számok érdekesek.

13. Tejespite (válaszként erre: 1. - Ficánka5)
2013. szept. 1. 16:27

Szia Ficánka,

akár én írtam volna, minden szavaddal egyetértek és itthon én is igen sokat mérgelődöm pont azokon. Hogy minek kell előzetesként abszolut nem gyereknek való részleteket leadni? Hogy miért természetese a sok trágárság, erőszak, és aztán miért csodálkoznak a szakemberek azon, h olyanok a gyerekek amilyenek? Sok szülő nem engedné meg (sajnos sok igen, és ahogy látom még többet meg nem is érdekel h mit néz a gyereke)h megnézzen egy bizonyos programot, de aztán a gyereket csúfolják, kiközösítik az óvodai/iskolai társai, mert nem tud hozzászólni, nem látta azt ami a többieknél 'menő'. Tele vagyunk ismétléssel, szeméttel stb. Mikor még járt a TV újság, végignézve 1-1 nap műsorát csak azt láthattuk, h amerikai krimi, amerikai akciófilmi, amerikai thriller, amerikai családi film (ami tök bugyuta) és a szappanoperák. Nem tudok róluk véleményt mondani, mert nem nézem, de el lehet képzelni és sajnálni a fiatalokat akik ezeken nőnek fel.

(más téma: megnéztem a naplóidat,néhányat bejelöltem kedvencnek, mert érdekesek - csak az időm igen kevés olvasgatni)

12. de Luca (válaszként erre: 10. - Ficánka5)
2013. szept. 1. 16:15
Igazat adok Neked, de nem vagyok egy felvonuló és világmegváltó alkat. A téma valószínűleg akkor érintene csak, ha kisgyerekem lenne. Nem akarnék 5 percenként berohangálni hozzá, hogy a Mekk Elek helyett nem kapcsolt-e át a Péntek 13-ra.
11. Ficánka5 (válaszként erre: 8. - Bc257fd221)
2013. szept. 1. 16:10
Nekem már annyi sincs!!
10. Ficánka5 (válaszként erre: 6. - De Luca)
2013. szept. 1. 16:08

Na igen, de akkor ne is kelljen fizetni!!! Én is a neten nézek filmeket, meg más levetett DVD-jét nézem, de így legalább meg tudom válogatni, hogy mit nézzek.


De szerintem azzal, hogy nem nézünk TV-t azzal nincs megoldva, csak a Te problémád, holott ennek a felnövő nemzedék miatt már közügynek kellene lennie! Szerintem!! A jelenlegi helyzet már több annál, amit szó nélkül kellene hagynunk. Ha nem nézünk TV-t, felelősségünk akkor is van. Szerintem!!


Itt a kedves néző csak arra kell, hogy minél több reklámot tudjanak, minél több csatornán leadni és az már teljesen mindegy, hogy mibe csomagolva.

2013. szept. 1. 16:05

Senkit nem érdekel a hétköznapi ember élete és családja,a fontos az hogy fogyassz és igénybe vegyél

szolgáltatásokat pénzért cserébe.Minek odafigyelni a minőségre ha az embereket meg lehet etetni selejtekkel is és minden különösebb fellépés nélkül eltűrik az életükben a romboló hatásokat?


Meg lehet nézni hogy volt egy-két próbálkozás az ellen a dolgok ellen amik elhatalmasodtak az országban,természetesen kevés számú ember fellépése nem volt elegendő a változáshoz,a nagykutyák tovább röhögnek a markukba rajtunk.

8. bc257fd221 (válaszként erre: 1. - Ficánka5)
2013. szept. 1. 16:04
Van két csatorna ami a kedvencem,a többi nem érdekel.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ficánka5)
2013. szept. 1. 15:58

Nem izgatom magam ilyenek miatt.

Nem éri meg.

Nem kell tévézni, és kész.

6. de Luca (válaszként erre: 1. - Ficánka5)
2013. szept. 1. 15:53
Annyit lehet tenni, hogy nem kapcsolod be. Én most kereken 5 hete nem láttam tévét, ennek több oka is van. Jó így is.
2013. szept. 1. 15:52

Teljesen egyetértek, de egy kérdésedre se tudok válaszolni.

Viszont ugyanez a véleményem az internetről is. Felnő lassan egy nemzedék, aki ha valamit olvas a neten akkor a hiányos ismeretei miatt elhiszi... Pl. megvan a rák ellenszere, lúgosítsd a szervezeted... na hogy ebből is mi lesz hosszútávon...

2013. szept. 1. 15:52

Teljesen igazad van.Én 35 éves vagyok,3 éves lesz a kisfiunk.Mi javarészt az M2-t nézzük,mesék miatt.

A többi csatornán nagyon nehéz kifogni,hogy jó és normális műsorok legyenek.Nagyon sok az ismétlés,erőszak stb.

Gyakran az ilyen műsorok kikészítenek,idegesítenek.

3. gigi> (válaszként erre: 1. - Ficánka5)
2013. szept. 1. 15:51
Max annyit hogy nem nézünk tv-t. Mást nem hiszem.
2013. szept. 1. 15:50
Egy kalap sz....r.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook