Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a teendő pajzsmirigy ciszta diagnosztizálása esetén? fórum

Mi a teendő pajzsmirigy ciszta diagnosztizálása esetén? (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 4. 13:45
köszönöm, nem nagyon gondoltam problémának a dolgot... utána olvastam, tudom, hogy ez bőven kicsi, csak néha ellenőrizni kell... csak tényleg felvetődött bennem, hogy talán ezért (is) jött nehezen a baba...
2013. ápr. 4. 13:28

Pici ciszták lehetnek, mert a pajzsmirigy nagyon laza szerkezetű. Ha nem okoz panaszt, akkor esetleg rá lehet nézni, hogy megvannak-e még.


Nekem a jobb oldalon van egy nagyobb, talán 3-4 cm x 1,5-2 cm méretű ciszta, amiből UH-kontroll mellett vettek szövettani mintát, és ott helyben el is végezték a vizsgálatot. Az egész negyed óra alatt megvolt. Mivel a labor is rendben volt, egy év múlva vissza kellett mennem kontrollra, feltéve, hogy nincs panaszom.


Azt hozzátenném, hogy mindezt egy erre szakosodott magánorvos végezte.


Mielőtt hozzá eljutottam, hetekig intéztem a háziorvoson keresztül a pajzsmirigy duzzanat kivizsgálását. Ezalatt kétszer is megizotópoztak, mégsem tudtak semmit mondani. Csak azt, hogy előkészítenek műtétre. Van még egy másik megoldás is, amit előtte érdemes kipróbálnom. Hátha én nem vesztem el a fél pajzsmirigyemet. Minden esetre már két évet nyertem így is. :-)

4. majean (válaszként erre: 1. - Youlcsi)
2013. ápr. 4. 12:30

1 cm-nél kisebb "göbökkel" nem nagyon foglalkoznak még és általában nem is okoz problémát. A Családi.net honlapot Prof. Dr Balázs Csaba szakértőtől aki endokrinológus, lehet kérdezni, a címe :

[link]


Itt a Hoxán is van fórum:

"Pajzsmirigy műtét előtt állok van valakinek ilyen problémája mostanában ? " érdemes itt is olvasgatni.

3. youlcsi (válaszként erre: 2. - Panni58)
2013. ápr. 4. 12:21

Köszönöm!


igazából hasi uh-ra mentem, ezt "csak úgy" kérte a doki... szóval panaszmentes a dolog. már ha panaszmentes lehet az, hogy pcos-es vagyok, a met nem használ... clostis a kisfiam... és a tesó sem jön már másfél éve.

szóval most elgondolkodtam rajta, hogy mióta lehet ott...

2. Panni58 (válaszként erre: 1. - Youlcsi)
2013. ápr. 4. 12:15

Szerintem még sehogy. Ez még annyira kicsi, hogy nem éri meg, hogy hozzányúljanak.

Kész csoda, hogy észrevették. Nekem csak én magam vettem észre, amikor már 3,5x4,5 cm-es volt. Akkor azzal együtt kivették a jobb oldali pajzsmirigyet is. Nekem több pár milliméteres is van a másik lebenyben, félévente ultrahangra kell menni ellenőrizni, hogy növekednek-e. Ha a TSH-d is jó, nincs miért izgulni még.

2013. ápr. 4. 12:04

Tegnapi uh során egy kicsi, 5 mm-es cisztát talált az orvos a pajzsmirigyemen.

TSH-m ref-értéken belüli 2,1.


Most hogyan tovább?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook