Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a legjobb módja annak, hogy valaki új ismeretségeket kössön, ha felköltözik a nagyvárosba? fórum

Mi a legjobb módja annak, hogy valaki új ismeretségeket kössön, ha felköltözik a nagyvárosba? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 8. 16:26

Szerintem meg alp intelligencia, hogy igenis bemutatkozunk a szomszédoknak.


És mit jelent az, hogy : ez Pest. ?


Pesten valami mások laknak, mint emberek?

Ne már!!!

23. vbrigi333 (válaszként erre: 1. - Palotás)
2014. máj. 8. 14:11
Vidékről költöztünk Bp.-re.Azt látom,hogy sokkal nyitottabbak, vidámabbak,kedvesebbek az emberek.
22. jstefan (válaszként erre: 1. - Palotás)
2014. máj. 7. 21:18
Budapesten ismerkedni elsősorban munkahelyen,iskolában,lakóhelyen tudsz! Nem javaslom hogy kiülj egy parkban olvasni, ne csengess be a szomszédokhoz vagy utcabeliekhez,ne ismerkedj játszótéren kisgyermekes anyukákkal,és még sorolhatnám. Vedd figyelembe hogy az indokolatlan közeledésed,gyanút, bizalmatlanságot eredményez! Itt mások az íratlan törvények mint egy kis faluban! Távolságtartóbbak az emberek amire megvannak az elfogadható magyarázatok!
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - Anya4005)
2014. máj. 6. 20:37

Igen, igazad van!

Én sem örülnék, ha ismeretlen magányos nők a gyerekemmel foglalkoznának a játszó téren.

2014. máj. 6. 20:35

Hát nem tudom....Én a kardomba dőlnék, ha a szomszédok bemutatkoznának nekem. Nekem egyik sem szimpi, nehogy már idejárkáljon.


Én semmiképp nem csöngetnék be szomszédhoz! Ez Pest! Itt nem szokás. Az első időben köszönés, esetleg megkérdezni néhány dolgot a legszimpibtől (mikor viszik el a kukát, hova jelentheted ha valami gond van a lakásban, stb.).


Az első barátkozós helyed a munkahelyed lesz, ahol bár nem bratyizunk, de ha már együtt töltünk a kollégákkal napi közel 9 órát, akkor jó velük haverkodni. Érezzük már jól magunkat munka közben is! A következő a szabadidő eltöltése, amit esetleg majd lehet kollégákkal, de jó ötlet a torna is a lakáshoz közel, mivel jellemzően a közelben lakók járnak oda, így esetleg még barátnőt is szerezhetsz, akivel nem csak a tornán találkozol.

Én parkban sem szólítgatok le senkit, és tényleg csak minimálisan fecsegek a kereskedőkkel.

19. anya4005 (válaszként erre: 12. - 7e137d638c)
2014. máj. 6. 14:10
Gyerek nélkül ne nagyon ücsörögjön a játszón,szerintem! Nálunk a játszók körül park van,ott nem tűnik fel senki,de ha tök egyedül ülne egy nő a játszón (ne adja ég,még valamelyik gyerekem oda is menne),én biztos megkérdezném,mit csinál ott! Sajnos sok a tragédia!
18. 5674644b5d (válaszként erre: 1. - Palotás)
2014. máj. 6. 12:26

Mi az, hogy a munkába nem barátkozni megy? Én tavaly nyáron váltottam munkahelyet és sikerült az egyik csajszival nagyon jó kapcsolat kialakítani. Azóta közös programjaink is vannak. Szerintem a kettő nem zárja ki egymást.

Illetve ha szeretsz, akkor járj el pl terembe mozogni, ahova én járok már ilyen nyári "mozgás tábort" is szerveztek maguknak az emberek.

Ha mozgás nem akkor nézelődj másfele. Vannak könyv vagy épp film klubbok, vannak kiránduló csoportok stb

17. 6fef80bd7d (válaszként erre: 10. - Bibity)
2014. máj. 6. 12:13
eggyetértek veled!
2014. máj. 6. 11:33
pincérkedés
2014. máj. 6. 11:25
az internet erre perfect,regoz vmi ismerkedesi oldalra.
14. Kubiak
2014. máj. 6. 11:08

A szomszédoknak azért is szólnék mert ha valami gond van napközben a lakásodban.

(ne legyen soha)

De ha mégis akkor rád tudjanak csörögni.

13. Katusa
2014. máj. 6. 11:06
Én is pár éve költöztem fel Budapestre. Nekem is nehéz volt a kezdet, mert elég gátlásos voltam, de szépen lassan kialakultak a baráti kapcsolatok a munkahelyemen. Közösségben előbb-utóbb biztosan találsz olyan embereket akikkel azonos hullámhosszon leszel. Ha esetleg mégsem, itt az internet. :)
2014. máj. 6. 11:01

A házban, a szomszédaidhoz (két oldalt + ha van szemben = ennyi elég) mindenképp csengess be, ahogy írták. Bemutatkozol: név, ilyen helyen dolgozol, + szeretnéd megkérdezni, hogy Tv-vel, rádióval nem vagy-e túl hangos, mert nem szeretnéd, ha ez miatt nem tudnának pihenni!!! :)))


Ha úgy gondolod, lemehetsz játszótérre és ott leülsz egy padra, elkezded olvasgatni a képes újságot, amit vittél, közben kinézed, hogy melyik anyuka a szimpi, vagy éppen valamelyik kicsi fog odatotyogni hozzád....


Mehetsz könyvtár olvasó-termébe, vagy olyan szórakozóhelyre, ahol netezési lehetőség is van, stb. stb. és fiatalok között közvetlen beszélgetés a világ legtermészetesebb dolga, senki nem fogja félre érteni!

11. Kubiak (válaszként erre: 10. - Bibity)
2014. máj. 6. 10:51

Szerintem aki nem tud ismerkedni annak tök mindegy hol van.

Aki tud az Pesten is tud.

10. bibity (válaszként erre: 1. - Palotás)
2014. máj. 6. 10:20
Edzés, énekkar, nyelvtanfolyam, esetleg kutyasétáltatás, szomszédok. Parkban, boltban Pesten sajnos nem lehet ismerkedni szerintem.
9. Ariettina (válaszként erre: 1. - Palotás)
2014. máj. 6. 08:47
a fittneszterem is jó ötlet, illetve megkeresni volt iskolatársakat
8. Ariettina (válaszként erre: 1. - Palotás)
2014. máj. 6. 08:46
a havervagy-os rendezvények jók szoktak lenni :)keress rá a neten, facebookon :)
7. honeywald (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2014. máj. 6. 08:21

Ez tényleg jó ötlet, hogy a szomszédait is ismerje meg! :)


Fórumindítónak:

Nem árt, pláne ha nem csak 2-3 hónapra mész fel Pestre. Bemutatkozol, megmondod honnan költöztél munka miatt, szeretnéd kicsit megismerni a szomszédaidat is, stb. Ez menni fog magától, érezni fogod kivel lehet társalogni, és kinél kell elköszönni 2 mondat után.

Mindenesetre e jó pont és nem fognak furcsán nézni rád, hogy ki ez az idegen a házban? :) :P

6. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2014. máj. 6. 08:13
Rövid, tömör, nagyon jó tanácsokat adtál. :))
2014. máj. 6. 08:07

első körben pl bemutatkozhatsz a szomszédaidnak, ez praktikus, mert jó ha ismernek, és hátha van köztük korodbeli, szimpatikus ember :)


lemehetsz a parkba, ahol sétálnak, pihennek emberek, beszélgethetsz velük. beszédbe elegyedhetsz a közértben, pékségben, akárhol, ahol amúgy megfordulsz.

elmehetsz valami közeli fitnessz terembe, futó- v biciklis klubba, ott is megismerhetsz embereket.

vagy akármilyen hobbid van, vagy ha érdekel valami, akkor érdemes egy azzal foglalkozó csoportot keresni (fészbukon, vagy akárhol sok ilyen van), és csatlakozni hozzájuk.


szerintem úgy általánosságban legyél nyitott, és érdeklődő, és így meg fogsz ismerni új embereket:)

4. tavasz007 (válaszként erre: 1. - Palotás)
2014. máj. 6. 08:01

ha egyedülálló vagy, akkor pasikkal ismerkedhetsz párkereső oldalon, az is jó kezdet.

Ha van hobbid, akkor lehet csatlakozni csoportokhoz a facebook-ok, és menni velük, túrázni, bicajozni....

2014. máj. 6. 07:51
Munkahely.Nem barátkozni megy az ember, de azért nem árt jóban lenni a kollegákkal, ha így indulsz neki akkor tényleg egyedül leszel.
2014. máj. 6. 07:49
elkerülhetetlen, hogy valakivel jóban legyél a munkahelyeden...és úgy gondolom, hogy ez nem egy rossz dolog. Mindenképp onnan fog indulni a barátkozás, meg minden. Nehéz erre igazából válaszolni, de az biztos, h ne cserélj számot minden jött menttel
2014. máj. 6. 07:43

Én dolgozni megyek majd fel Pestre, és mikor fenn voltam, elkapott a letargia, oylan rossz kedvem lett, hogy nincsen ott senki sem, legalábbis nem nagyon, és egyedül elszek.

Ha már dolgozni fogok valamivel biztos jobb lesz, na de amunkába sem barátkozni járnak az emberek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook