Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Budapestre egyedül felköltözni, rossz ötlet lenne? fórum

Budapestre egyedül felköltözni, rossz ötlet lenne? (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. tumbo2 (válaszként erre: 68. - Bözsi néni)
2020. jún. 27. 15:21
a lányomnak annyi idő,míg kiér a városból,mint ahogy hazaér.
71. zolo (válaszként erre: 68. - Bözsi néni)
2020. jún. 27. 12:14
Az igaz, hogy Budapest környékéről belehet utazni ,de a járatok ritkábban járnak. Viszont anyagilag már nem éri meg. Nem elég a havi 9500 ft-os BKK bérlet ami egész Budapestre érvényes. Az albérletek nem olcsóbbak az agglomerációban sem. Szerintem még mindig az a legjobb megoldás ha 2-3 fő akik még ismerik is egymást kivesznek egy 2 vagy 1+2 fél szobás lakást. Még nem is fogja magát itt annyira egyedül érezni, mert van akire számíthat ha baj van.
70. Bözsi néni (válaszként erre: 62. - Lávli*)
2020. jún. 24. 20:14
Miért, most is üres zsebbel él, nem? De szerintem nem gondolja komolyan.
69. Bözsi néni (válaszként erre: 67. - Zolo)
2020. jún. 24. 20:13
Ez igaz. Törvényesnek nem törvényes az, hogy becsapnak. A címközvetítés törvényes, a kamu címek árusítása nem az. Csak ugye ezek kis összegek, hiába jelentené fel őket bárki. Sokaknak össze kellene fogniuk. És még akkor is ki tudnának bújni azzal, hogy időközben adták ki.
68. Bözsi néni (válaszként erre: 66. - Zolo)
2020. jún. 24. 20:12
Körül lehet nézni az agglomerációban is albérlet ügyben, sokszor bejárni sem több idő, mint átutazni a fél várost.
67. zolo
2020. jún. 24. 14:49
Még egy lényeges dolog. Vannak albérletközvetítő irodák. Pár ezer forintért ígérnek jó árban több albérletet. A címeket meg is kapod csak azokat a lakásokat már kiadták és az sem biztos olyan áron ahogyan reklámozták. Az egész csak egy átverés és még törvényes is sajnos.
66. zolo
2020. jún. 24. 14:31
Budapesten jelenleg kicsit könnyebb albérletet találni a járvány miatt, mert nem jönnek a külföldi buli turisták. Viszont megfelelőt jó árban még most is nehéz. Külső kerületekben vannak kedvezőbb árú albérletek. A kertes házaknál levő fészer lakásokat nagy ívben kerüld ki. Rossz a szigetelésük és vannak penészesek is. Általában 2 havi kauciót és 1 havi bérleti díjat kérnek elsőre. Nagy szerencséd van ha már havi 100 000 ft ért találsz lakást. A rezsi nagyságára is érdemes odafigyelni az általában 50 nm esetén kb. 30 000 ft. Viszont aki kiadja a lakást megkérdezi hol dolgozol és van aki még munkáltatóit is kér, mivel olyannak akarja kiadni aki tud rendesen fizetni. Szerintem egyedül nagyon nehéz Pesten egy albérletet fenntartani, mert valamiből még meg is kell élni. Annak lenne értelme ha már dolgozol és távol a családodtól, akkor havonta minimum 20 000 ft félre is tudjál tenni. Egyedül szerintem ne vágjál bele, ha csak nem keresel 300 000 ft-ot. Egy két baráttal ismerőssel fogjál össze és akkor már sokkal könnyebb lesz. Nincsen erre lehetőséged akkor még maradt az hogy szobát bérelsz kb. 50 000 ft. rezsivel együtt. Ekkor viszont a tulaj is ott lakik. Na az már tényleg szerencse kérdése kit fogsz ki. Hosszú távon ritkán működik. Még egy lehetőség van olyan munkát keresni ahol szállást is tudnak biztosítani kedvező áron. Viszont ott azzal számolj 2-4 fő lakik 1 szobában ott nincs magánéleted.
65. tumbo2
2020. jún. 24. 13:43
a régi barátnője anyjával,ott esztelenkedik Németországban,ahelyett,hogy férjhez menne ,szülné a gyerekeket,mint ő.
64. tumbo2 (válaszként erre: 62. - Lávli*)
2020. jún. 24. 13:39
keserves lehet,az biztos.a lányom kollégiumban volt utána meg albérletben negyedmagával.de aztán az antaljózsi megoldotta.
63. Piroska52 (válaszként erre: 61. - Bözsi néni)
2020. jún. 24. 13:14
Velem felesleges veszekedned,nem én akarok menni,őt meg mint látszik már nem izgatja,részemről ennyi,
62. Lávli* (válaszként erre: 58. - Bözsi néni)
2020. jún. 24. 13:09

Írta, hogy annyi, amiből nem tud kifizetni egy albérletet.

Ha komolyan gondolja, és el akar indulni szerencsét próbálni, akkor jó ideig félre kell rakosgatni a pénzt, és nem üres zsebbel elindulni a nagyvilágba, hogy majd csak lesz valahogy, meg próba szerencse, mint a legkisebb lány a mesében, hanem tudatosan, átgondoltan megtervezni az életet.

61. Bözsi néni (válaszként erre: 60. - Piroska52)
2020. jún. 24. 13:08

Írtam párszor, leírom megint: keressen állást, lakhatást, AZUTÁN induljon neki.


Nem tudhatjuk, család van-e mögötte. Az, hogy egyedül jönne Pestre, még nem jelenti azt, hogy a szülei pl. nem segítenék.

60. Piroska52 (válaszként erre: 59. - Bözsi néni)
2020. jún. 24. 13:06
Ez igaz,de pénz nélkül nekiindulni a vakvilágnak,hát,,,,,,,
59. Bözsi néni (válaszként erre: 57. - Piroska52)
2020. jún. 24. 13:02
Ott viszont még most is jóval több a munkalehetőség.
58. Bözsi néni (válaszként erre: 56. - Lávli*)
2020. jún. 24. 13:02

Írta, hogy van minimális megtakarítása. Ezt nem tudhatjuk, mennyi. Plusz vállalhatna másodállást valamit addig is, míg keresgél a neten.


Várni a sült galambot nyilván könnyebb. De tegnapelőtt írt utoljára, ebből nekem az jön le, hogy nem is érdekli. Úgyhogy nem akarom megoldani a problémáját.

57. Piroska52 (válaszként erre: 55. - Bözsi néni)
2020. jún. 24. 12:54
Nem azt irtam,hogy maradjon Baranyában,hanem azt,hogy pénz és segitség nélkül nem könnyű,és nem csak a nagy Budapesten élnek emberek,
56. Lávli* (válaszként erre: 55. - Bözsi néni)
2020. jún. 24. 12:15

Nézzük azt, hogy miért lehet.

Pénz nélkül milyen lehetősége van?

2020. jún. 24. 11:48
Ha mindig csak azt nézzük, miért nem lehet, hát akkor maradjon albérketben Baranyában. Ott biztos könnyebb meg jobb.
54. Lávli* (válaszként erre: 52. - Tumbo2)
2020. jún. 24. 11:40
Jajj nemrég néztem egy talán Sarkadi Imre, de nem biztos, novella tv változatát, amikor leutazott a faluba az új főmérnök, és olyan zsongás lett az asszonyok között, mint előtte soha 😂
53. Lávli* (válaszként erre: 51. - Piroska52)
2020. jún. 24. 11:33
Bizony. Ez az igazság, ahogy írod. Pénz nélkül, szülői segítség nélkül hiába a nagy igyekezet meg akarat.
52. tumbo2 (válaszként erre: 50. - Lávli*)
2020. jún. 24. 11:21
mikor elvégeztük a nyolcadik osztályt,a lányok fele Pestre ment,aztán ki járt jobban.aki a gimi után könyvelni kezdett,vagy a butácska szép lány,aki kikapott egy főmérnököt.
51. Piroska52 (válaszként erre: 50. - Lávli*)
2020. jún. 24. 11:20
Nem olyan egyszerű ám ahogy sokan gondolják,tudod hogy Évim is fent lakik 6-éve,fél millával,és nagy szerencsével indult,mert volt egy szoba ahová mehetett,3-an laktak évekig,6-hétbe telt mire kapott munkát, segitettük ahogy tudtuk,vittem neki a kaját,megvettem a bérletet,a vonatjegyet,hogy haza tudjon jönni,mert nem mindenhol fizették,aztán mindig egy kicsivel jobbat talált,pénz nélkül belevágni,nagy bátorság kell,
50. Lávli* (válaszként erre: 47. - Bözsi néni)
2020. jún. 24. 11:13

Érdekes, megnéztem az állásajánlatokat, olyan, mintha mindenki állandóan call centerest keresne 😀

Az a gyanúm ezzel a "szakmával", hogy a munkaadók visszaélnek az álláskeresők hiszékenységével. Több az ingyenes próbanapos call centeres, mint a felszolgáló.

Úgy érzem, a vidéki fiatal lányok álommelója ez, "felköltözve" Budapestre, álmaik megvalósulásának helyszínére.

(Megbántani ezzel senkit nem akarok, ez régen is így volt, sokan keresték a jobb boldogulást a fővárosban, aki elég ügyes volt, meg is találta.)

49. tumbo2 (válaszként erre: 46. - Andilaci)
2020. jún. 24. 11:06
hát ha pénz van,akkor biztos
48. Bözsi néni (válaszként erre: 43. - Df1e1c376c)
2020. jún. 24. 11:00
A magyar menedzser réteg meg sem érezte. Vannak itt sokan, akik vidáman élnek ugyanúgy, mint korábban. Van rá igény most is.
47. Bözsi néni (válaszként erre: 42. - Lávli*)
2020. jún. 24. 10:57

Bocs, a nyafogós megjegyzést nem neked szántam, általános megjegyzés volt.

A call centeres valóban nem a legjobb, ill. legkeresettebb, ezért is írtam, hogy az a kérdés, mit hajlandó dolgozni az elején azért, hogy később jobb legyen, hogy előre jusson.


Mert lehet üldögélni és várni a csoda állásra, de nem biztos, hogy az ölébe pottyan. És manapság nem elég egy szakma egész életre.


Az interjúkat is lehet úgy szervezni, hogy egy napon ne csak egy legyen, vagy még albi nézés legyen legalább interjú után.


Kár, hogy a fórumindítót nem érdekli, nem reagál, hogy van-e mögötte családi segítség legalább a kezdetekben. Szóval valószínűleg nem is gondolta komolyan.

2020. jún. 24. 10:05
Egyáltalán nem,nagyvárosban mindig nagyobbak a lehetöségek!!!
45. df1e1c376c (válaszként erre: 44. - Orsi2017)
2020. jún. 23. 07:23
Ne vedd magadra!
44. Orsi2017 (válaszként erre: 41. - Df1e1c376c)
2020. jún. 23. 06:57
Ne velem kötekedj kérlek!
43. df1e1c376c (válaszként erre: 31. - Bözsi néni)
2020. jún. 23. 06:56

Van egy tündéri könyv, Ismeri Ön a kakadut? címmel. Ebben volt, hogy kézről kézre adogadtak, míg a sor végén le nem ejtették.


A volt lakotarsam mielőtt Angliába költözött privát házaknál takarított nem csóró helyeken. Olyan volt, mint egy robot, 20 méterről látott minden szöszt vagy kis csíkot, és eszement gőzzel mukodott. Jól keresett vele otthon, de évekbe telt ezt a kört kiépíteni.

Ha pang a gazdaság. A privát takarítás egy fajta luxus. Sokan vettek vissza.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook