Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a legjellegzetesebb magyar étel? fórum

Mi a legjellegzetesebb magyar étel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
59. Mönkhe (válaszként erre: 57. - 07c4794583)
2011. szept. 10. 20:30
A kedvesem családja jön és brillíroznom kell, sikereket akarok, márcsak azért is mert nevezetes a magyar konyha nem akarok beégni. Úgyhogy a pörkölt azt hiszem nyert. De nem 1 napra jönnek. és a többi nap is kell enni. Kutyafáját :D
58. a14deb9047 (válaszként erre: 56. - Mönkhe)
2011. szept. 10. 20:28

A csipetke tésztának az a titka, hogy ugye egy picit vastagabb a tészta és hagyjuk picit megszáradni, így szépen lehet "csipkedni"...

A frissen készítettnek nincs párja...

57. 07c4794583 (válaszként erre: 53. - Mönkhe)
2011. szept. 10. 20:27

az jó hír, ők húsosok-tésztások, mindent meg fognak enni, egy japán torkán általában azért nehezebb lenyomni a disznópörit :o)


szerintem csak bátran szaggasd a nokedlit, perkeld a húst, tuti sikered lesz :)

56. Mönkhe (válaszként erre: 54. - A14deb9047)
2011. szept. 10. 20:26
Szerintem elméletben tudom, csak sose csináltam. A macerától rettegek inkább ami azzal jár. nokedliszaggatással így nyűgöm van, de azt szoktam. Nem lusta vagyok, csak mittomén :)
55. d@nu (válaszként erre: 47. - Mönkhe)
2011. szept. 10. 20:24

A csipetke egyszerű, csak egy kis liszt és tojás. :))


Nálam a (jókai) bableves totál másképpen néz ki, kell bele füstölt csülök és tejföl is.

2011. szept. 10. 20:24
Leírjam a csipetke készítését is?
53. Mönkhe (válaszként erre: 48. - 07c4794583)
2011. szept. 10. 20:22
mongolok
2011. szept. 10. 20:21
lecsó :)
51. Mönkhe (válaszként erre: 45. - 07c4794583)
2011. szept. 10. 20:21
Szerencsés vagyok mert ők nem vegák, húsevők, sőt a tapasztalat az hogy nem érzékeny a gyomruk. Salátát akarok, mert az levezető. Ha nehéz a gyomornak a zsíros kaja :)
50. 07c4794583 (válaszként erre: 49. - A14deb9047)
2011. szept. 10. 20:21
egyetértek, blöe
49. a14deb9047 (válaszként erre: 47. - Mönkhe)
2011. szept. 10. 20:20
Az olyan lesz, mint a beton...
2011. szept. 10. 20:20
hát most a keleti nemtom, mit jelent? japán? pakisztáni? arab? bolgár?
47. Mönkhe (válaszként erre: 44. - A14deb9047)
2011. szept. 10. 20:19

köszi, ez kimásolom és lementem!


Csipetként azt hiszem a boltba veszek XD

46. Castellina (válaszként erre: 40. - Mönkhe)
2011. szept. 10. 20:19
Csak nekünk snassz, de a külföldieknek kuriozum. Egy magyaros étterem étlapján csupa olyan kaja van, ami nekünk hétköznapi, de épp ettől magyaros, hogy a magyaroknak mindennapos kaja.
45. 07c4794583 (válaszként erre: 40. - Mönkhe)
2011. szept. 10. 20:18

A külföldiek egyszerűen a s...et verik a földhöz általában már egy sima túrós csuszától is :)) Nálam iszonyatos pusztítást visznek végbe egy sima gulyásleves-vargabéles kombóban is. Nyugodtan megcsinálhatsz nekik bármit a felsoroltakból. Inkább arra ügyelj, nehogy kevés legyen


Esetleg érdemes figyelembe venni a minden országban gyakori nem-eszem-csak-zöldséget finnyáskodó-diétázó tinilányokat vagy anyukákat (csinálj egy sima zöldsalátát is), vagy a vallásukat, ld disznóhús, meg azt, hogy ha németek vagy ilyesmi, azok nem szokták a szántást, szóval a csípőssel azért óvatosan.

44. a14deb9047 (válaszként erre: 32. - Mönkhe)
2011. szept. 10. 20:16

A babot éjszakára leáztatjuk.

Reggel ezt a vizet leöntjük és feltesszük síma, enyhén sós vízbe. Amikor felforrt, beledobunk egy késhegynyi szódabikarbónát, ez szétdobja a héját, és könnyebben fő meg. Közben sárgarépa, zöldség, zeller vagy pasterna (paszternák), köménymag, babérlevél, igazi házi szárazkolbász vékony karikára szelve. (Nem a gyorsérlelésű, szinte savanykás...) A krumplit nagyobb kockára vágjuk és azt is bele. Lassan főzzük... 1-2 cseresznyepaprikát is szoktak belefőzni - természetesen egészben. Közben 1-2 gerezd fokhagymát apró kockára vágva zsíron megfonnyasztunk, liszttel megpirítjuk és töröttpaprikával megforgatjuk. A leves levével öntjük föl és bele a levesbe...

Egy tojásból pici tésztát gyúrunk és csipetkét csinálunk belőle. A csipetkét már a levesben főzzük meg. Ettől még szaftosabb lesz az egész.

43. Mönkhe (válaszként erre: 42. - D@nu)
2011. szept. 10. 20:16
A tapasztalat hogy nagyétkűek. De mivel keleti emberek jönnek, feltételezem ( talán a régi korokból) maradhatott valami emlék erről. Illetve pont nekünk az ő hatásukra.Ezért is örülnék ha valami nagyon "magyar" lenne. Nem eredeztetés :)
42. d@nu (válaszként erre: 36. - Mönkhe)
2011. szept. 10. 20:13

Bablevest nem párosítanék pörkölttel, mert az már úgy elég ütős. :)) Viszont ha nem csak egy alkalomról van szó, hanem többször is főznél nekik, akkor úgy nyilván belefér.

Nem vagyok annak a híve, hogy egyik vagy másik ételt eredeztetni kell valahonnan. Nem attól lesz egy étel magyar, hogy a magyarok tojták a világra, hanem hogy a mi ízvilágunk, szájízünk, szokásaink szerint főzöd.

2011. szept. 10. 20:13
Tájanként változó, én is alföldi vagyok, paprikás csirke nokedlivel, halászlé, gulyás leves, pörkölt...minden amiben van paprika.
2011. szept. 10. 20:12
Lehet hogy csak az én agymenésem... De nem túl snassz a pöri-csusza és leves kombináció? Nem mintha nem természetes lenne, csak vendégvárásnak ez oké dolog? :S
2011. szept. 10. 20:12

mondjuk ezt kevesen tudják, de a pirospaprika nem volt mindig jelen a magyar konyhában:


"Az ország területi sajátossága miatt a magyarokat e korban jellemző étkezési és főzési szokások legtisztábban Erdélyben éltek tovább. Az erdélyi fejedelem szakácsmesterének, egy 16. századból ránk maradt szakácskönyve alapján a magyaros ételeket vajjal vagy olajjal készítették, jellemzője a tejtermékek használata és az erős fűszerezés. A főtt tésztát és gombócot köretként vagy levesbetétként adták, a húsok és halak készítésekor sok gyümölcsöt – mazsolát, almát, körtét – használtak, így meghatározó volt az édeskés íz. Az ételkészítési eljárások közül alkalmazták a reszelést, a pácolást, tűzdelést, bundázást, az abálást, a párolást, a pirítást, az átsütést, a papírban vagy tésztában sütést. Az ételféleségek között voltak pástétomok, kocsonyák, hurka, kolbász, fánk, palacsinta, rétes, felfújtak, torták.


A Török hódoltság alá hajtott területeken, a török konyha jellegzetességei kerültek előtérbe; ezek közül került át a magyar gasztronómiába a pogácsa, a lángos, a bejgli és a töltött káposzta, amely fokozatosan háttérbe szorította a leghíresebb korabeli magyar fogásként ismert húsos káposztát: „A kortársak szemében a húsos káposzta a magyar társadalom minden rétegét összefogó, legjellemzőbbnek tartott étel, »Magyarország címere«.” [7] Megsokasodtak a kukoricából és rizsből készült ételek. Ekkor jelent meg először a mák, a paradicsom és a padlizsán. Általánosan kedveltebbé váltak az édességek (grillázs, kalács, kifli, piskóta, tejben főtt galuska, madártej), amelyek közé újdonságok is kerültek, mint a mézeskalács, a „törökméz”, a birsalmasajt, vagy – talán a legfontosabb – a kávéivás szokása, amely nagy szerepet játszott egy későbbi fontos kulturális jelenség, a kávéház megszületésében.[8]


Török hatásra kezdődött el a dió, a mandula, vékony héjú szőlő, a barack, a cseresznye, a meggy és a füge termesztése. A török kézen lévő területek magyar lakossága körében ekkor vált jellemzővé a sertéshús fogyasztása és a sertészsír használata. A legelterjedtebb fűszerek és ízesítőszerek a petrezselyem, köménymag, ánizs és a torma voltak.


Ez időben jelent meg hazánkban a Közép-Amerikában őshonos paprika és a burgonya. A fűszerpaprika először Szenczi Molnár Albert szótárának 1604-i kiadásában fordult elő török bors néven. Kezdetben mindkettőt egzotikus dísznövényként kezelték, általános használatuk csak 18. században vált jellemzővé."

38. Moncsaka (válaszként erre: 14. - F263e5104b)
2011. szept. 10. 20:08
A LEBBENCS LEVES ŐSI MAGYAR ÉTEL A HONFOGLALÁS ÁLDOZATI ÉTELE.
2011. szept. 10. 20:08

DE!!!!!!!!! igazság szerint mindenki aki itten írt fórumon.... """MINDENKI MEGÍRTA A SOK SOK MAGYAR ÉTELT AMIT MI MAGYAROK FŐZÜNK MINDIG!"""

;)

36. Mönkhe (válaszként erre: 26. - D@nu)
2011. szept. 10. 20:07
A pörkölt fogalmazódik bennem. Főként hogy a csusza is szóba jött, csak kicsit félek azért. Tényleg olyat szeretnék ami magyar. Meg bableves, és valami desszert. Meg hogy degeszre egyék magukat, és ne legyen panasz.
35. 3f592ca597 (válaszként erre: 33. - Sirga)
2011. szept. 10. 20:04
Nekem is.
34. maya80
2011. szept. 10. 20:04
Gulyás.
33. Sirga
2011. szept. 10. 20:04
Számomra a gulyás.
32. Mönkhe (válaszként erre: 27. - A14deb9047)
2011. szept. 10. 20:04
Meegköszönöm ha elküldöd :) Előtte úgyis át kell néznem 100X mert nemnagyon próbáltam recepteket, csak amit szülőktől lestem el
31. nik84
2011. szept. 10. 20:04
hu, vagy marhapörkölt tarhonyával, az is jóóó kajcsi
30. cicaanya (válaszként erre: 8. - Nik84)
2011. szept. 10. 20:04

gulyás, töltött káposzta, vagy pacal :)


"PONTOSAN!"de........igazi a szürke marha gulyás...ha onnét nézzük,de ha onnét magyarok mit főznek tardiciókon keresztül akkor fentiekben felsorolt ételek "IS!"

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook