Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mézeskalács adag/darab fórum

Mézeskalács adag/darab (beszélgetős fórum)


2022. dec. 21. 20:06
Mézike, de rég ettem! 🙂
9. Ava15 (válaszként erre: 6. - Vikyci)
2022. dec. 20. 14:51
Nagyon köszönöm, így azért már jobban átlátom, és valószínűleg 2 adag fog kelleni 😊
8. Ava15 (válaszként erre: 7. - Timycat)
2022. dec. 20. 14:50
Köszönöm, így azért tudok már viszonyítani.
7. timycat (válaszként erre: 1. - Ava15)
2022. dec. 20. 13:56

1 centire nyújtást ír, hát úgy kevés. Én 4-5 mm-re szoktam nyújtani és úgy is keksz vastagságúra dagad.


Mi tegnap sütöttünk kb 65 dkg lisztből, egy nagy sütis doboz lett tele. Darabszámot nem tudok, figurától függően kb 25 db ment egy tespibe és lett 5 teljes tepsi meg még néhány darab, tehát kb 80 darab. De dupla annyi liszt sokkal vékonyabbra nyújtva.

6. Vikyci (válaszként erre: 5. - Ava15)
2022. dec. 20. 13:41

Darabot nem tudok mondani, mi kisebb figurákat csináltunk belőle, 4-5 centis kiszúrókkal. Kb 6-7 ment egy sorba, meg talán 5 sor egy tepsibe. És ebből lett 3 tepsi.

Frissen sülve puha volt, aztán kicsit megkeményedett, de nem tettem zárt tárolóba. Pár napra rá tettem be műanyag fedeles dobozba.

De én tényleg vékonyra nyújtottam, sztem kb 3-4 mm vékonyra.

Ha gondolod este amikor hazamentem lefotózom és meg tudom mutatni.

5. Ava15 (válaszként erre: 4. - Vikyci)
2022. dec. 20. 13:20
Köszönöm, azt tudod, hogy nagyjából hány darab lett? Tényleg azonnal puha a tésztája, ahogy írja a recept?
4. Vikyci (válaszként erre: 1. - Ava15)
2022. dec. 20. 12:38
Én is 33 deka lisztből sütöttem (nekem ennek a receptnek az 1 kilós változata van, azt harmadoltam). Vékonyabbra nyújtottam, 3 gáztepsinyi adag lett belőle. Az a nagy lapos gáztepsi, amit a tűzhelyhez adtak.
3. Ava15 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2022. dec. 20. 11:50
Köszönöm szépen. Akkor dupla adagot készítek, biztos ami biztos.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Ava15)
2022. dec. 20. 11:34
Pedig sok nem lesz. Ha nem vékonyra nyújtod, tehát azt akarod, hogy puha legyen, akkor kb 20 db, de ez sem mindegy, mekkorára szúrod ki. Az adagokat nyugodtan felejtsd, azok mindig teljesen összevissza adatok a mindmegettén...
2022. dec. 20. 11:26

Sziasztok. Alább belinkeltem egy receptet, amelyet szeretnék kipróbálni karácsonyra, soha nem sütöttem még mézeskalácsot, így a tapasztaltabbak segítségét szeretném kérni. A recept 33 dkg. lisztet ír, ami 8 adagnak felel meg. Ez kb. hány darab lesz? Tudom, hogy függ attól is, hogy milyen vastagságúra nyújtom, de mégis jó lenne tudni, hogy kb mire számítsak, hogy ne legyen nagyon kevés. Nem tudom az adagokat hogyan kell érteni ebben az esetben. Köszönöm, ha valaki segít.

[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook