Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mesterséges megtermékenyítés 40 év felett fórum

Mesterséges megtermékenyítés 40 év felett (beszélgetős fórum)


1 2
2013. márc. 19. 09:47
Sziasztok! Szerintem lehetséges 40 felett a lombik. Egy valamit szeretnék tisztázni. Érthető és elfogadható, hogy a jelenlegi általános tudás szerint és a technikai szemléletű társadalmunkban ez tekintendő egyetlen és végső megoldásnak.Remélem hamarosan új idők jönnek és más módon oldódik meg eze a probléma.Nem célszerű emiatt pálcát törni senki felett sem. Ettől még a természet megerőszakolása, mint sok minden más is,amit manapság teszünk. Az autóval történő közlekedés és a rágógumi is az.Ma ilyen természetmegerőszakolós életet élünk. De, ha ezt tudjuk, akkor tényleg csak a végső esetben használjuk a lombikprogramot megfelelő tudatossággal. Egy nő küzdjön a gyermekért, ha szeretne. Ez a vágy természetes kortól függetlenül, és az órási női erő mindenre képes, felülírja az ítéletet és a törvényt. 40 felett sem akadály, csak óvatosabbnak kell lenni. Tapasztalatból tudom, hogy sokan azt hiszik, mindent megtettek a gyermekért, mikor a végső eszközhöz nyúlnak.De ez igazi magukba tekintés elől, sokan elzárkóznak. Fontos, hogy tényleg tegyenek meg mindent előtte, a lelki, szellemi oldalt is kezelve, nemcsak a fizikai szinten. Továbbá fontos a hormonrendszer harmonizálása természetes úton. Legyen tájékozottság afelől, hogy mi is történik valójában egy mesterséges megtermékenyítéskor , milyen traumákat él át ilyenkor a magzat. Esetleg ebben segíthet akár egy saját újjászületésélmény is. A prenatális pszichológia elég sok izgalmas tudással rendelkezik már a témában. Mindig, a sikeres gyermekáldás után is. Mert a mesterséges eljárások nagyon megviselik a női szervezetet és kapcsolatokat. Úgyhogy sok sikert kívánok minden babaváró anyukának!
2013. márc. 19. 08:41
Sziasztok! Úgy gondolom, hogy mindenki jobban örülne annak, ha természetes úton eshetne teherbe, de sajnos ez mindenkinek adatik meg. Van egy fiam és kb. 6-7 éve nem esek teherbe. Kiderült, hogy mi az oka, nagyon szeretnék menni lombikra, hogy legyen még egy babám, de hiába tb támogatott, azért így is nagyon drága. És tudom, hogyha valaki nagyon akar gyereket még ha nincs pénz, akkor is belevág, de egyenlőre most nem megy nálunk. Én is nagyon szeretnék babát és nem tartom természetellenesnek a mesterséges megtermékenyítést. Akinek nincs ilyen gondja, és spontán teherbe tud esni, az elképzelni nem tudja, hogy milyen az, amikor nem esel teherbe, illetve tudod, hogy csak lombikkal lehet. Szörnyű. Bocsánat, ez az én véleményem.
42. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Rtunde22)
2013. márc. 17. 21:59

A véleményem: hajrá! Állítólag a lombik ebben a korban nagyobb sikerrel kecsegtet, de tudok olyanról, akinek így is sikerült. Legjobb tudomásom szerint nem kell vele magán klinikára menni. Sok sikert.


Aki úgy gondolja, hogy ez a természet megerőszakolása, az gondolom orvoshoz sem jár, ha baja van és békésen tűri, ha szétrohadnak a fogai. Mert végülis mindenféle kezelés a természet megerőszakolása, ha az elméletét alkalmazzuk.;)

41. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 39. - Anita0027)
2013. márc. 17. 17:05
igen 40 felett kérdezte.te viszont a lombikról nyilatkoztál általánosságban.na mindegy is, de nem gondolom, hogy mi ezzel a természetet erőszakoljuk meg, csak követjük az álmainkat
40. zsuzsu 13 (válaszként erre: 37. - Anita0027)
2013. márc. 17. 14:24

Értem.Én sosem mondtam véleményt arra aki így dönt szive joga.

Van aki azért nem akr mert a nyugalma,éltvitelébe már nem férne bele Őt is meglehet érteni.

39. Anita0027 (válaszként erre: 38. - 35b1fcdad2)
2013. márc. 17. 11:41

Még egyszer elismétlem: a fórum kiíró kérdése az volt, hogy mi a véleményed a 40feletti lombikról, nem pedig a lombikozzunk együtt felhívás volt olvasható. Olyan oldalon nyilatkoztam, ahol véleményt kérdeztek.


Mindenkinek vannak álmai. Csak nem ugyanazok.

38. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 20. - Anita0027)
2013. márc. 17. 11:24
De ilyen oldalon inkább ne nyilatkozz ha lehet.A te életed a te dolgod, de hidd el itt ez nem pálya.én is jobban örülnék ha párom nem lenne meddő, de ez van, ezt dobta a gép.Ha küzdeni kell küzdeni fogunk az álmainkért, mert akinek nincs álma sz.rt sem ér az élete.
37. Anita0027 (válaszként erre: 36. - Zsuzsu 13)
2013. márc. 17. 11:18
Nincs különösebb oka. Egyszerűen csak sosem vágytam rá, és kislány korom óta azzal a biztos tudattal élek, hogy nekem nem lesz. Nekem így természetes.
36. zsuzsu 13 (válaszként erre: 34. - Anita0027)
2013. márc. 17. 10:53
Megkérdezhetem, hogy miért nem szeretnél babát?
35. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 32. - Anita0027)
2013. márc. 17. 10:45

Igazságos akkor lenne, ha az olyan nők mint te tényleg belátnák, hogy nem való nekik gyerek, és nem szülnének. Akik meg szeretnének babát, nem kellene "megerőszakolniuk" a természetet azzal, hogy csak mesterséges megtermékenyítéssel tudnak teherbe esni.

Aki így gondolkodik, mint te, annak fogalma sincs, mit jelent szeretni egy gyereket - akár természetes úton, akár lombikban fogant meg.

De az élet igazságtalan:)

34. Anita0027 (válaszként erre: 33. - Mézgapaula)
2013. márc. 17. 10:28

Szia!

Ez egy fórum. Erről szól az oldal. Szembetalálkozok a kérdéssel. Véleményt írtam és nem tényt.

Azért vagyok "rákattanva" a témára, mert az életkoromból adódóan egyre többen találnak meg ezzel a témával, és igenis érdekel amúgy, hogy mások miért akarnak.

Megnézheted az interaktivitásomat. Nem pofátlankodtam be sosem azok közé, ahol kimondottan a babás témákról van szó. Csak olyan fórumokhoz szóltam hozzá, ahol véleményt kértek, vagy pont a két oldal beszélgetett, vitatkozott egymással. Egyszer sem mentem kimondottan babás fórumba, ha jól emlékszem. Viszonylag hamar hozzászóltam ehhez a fórumhoz, amit nem úgy értelmeztem, hogy 40felettiek, gyertek, lombikozzunk együtt, hanem, hogy kinek mi a véleménye a 40év feletti lombikról.

És igen, állandó késztetést érzek annak bizonygatására, hogy nem akarok gyereket, mivel folyamatosan meg akarnak győzni, az ellenkezőjéről. És tényleg nem értem, hogy miért.

Illetve nem is a bizonygatásra érzek késztetést, hanem arra, hogy másokkal is beszélgessek, hogy lehet így is boldogan élni, ahogy mi, tudatos gyermektelenek élünk.


Természetesen a fórum indítójának, ha ő erre vágyik, akkor sok sikert kívánok.


Viszont azt nem szeretem, amikor az ellenkező vélemény mocskolódásba megy át.

33. mézgapaula (válaszként erre: 32. - Anita0027)
2013. márc. 17. 09:12

Szia Anita,

mi már "találkoztunk" itt évekkel korábban, szintén a nem akarok gyereket téma kapcsán. Meglepődve látom, hogy még most sem tudtál "leszállni" a témáról. Komolyan kíváncsi vagyok, hogy valaki, aki saját bevallása szerint nem szeretne gyereket, nem is érdeklik a gyerekek, az miért van ennyire rákattanva erre a tagadás témára. Kb. 37 éves koromig én sem akartam, de eszembe se jutott, hogy ezzel a nem-akarással napi szinten foglalkozzak. Valami oka csak van, hogy te állandó késztetést érzel ennek bizonygatására.


A másik, hogy ha valami ellenünkre van, nem illik bepofátlankodni azok közé, akik éppen azt szeretnék. Én pl. rosszul vagyok még a kávénak a szagától is, mégsem írkálok be fújolni a kávézós topikokba és fennen hirdetni, hogy én bizony utálom a kávét. Egyszerűen nagy ívben elkerülöm az engem nem érdeklő témákat, rá se kattintok. Szerinted nem ez a természetes?

32. Anita0027 (válaszként erre: 31. - Rita_72)
2013. márc. 17. 07:32

A nagy az Isten..... ezt általában két ellentétes véleményen lévő ember mindig a másikról gondolja, akivel más állásponton állnak.

Ha ez lehetséges lenne, bármikor cserélnék egy meddő nővel. Bár szerencsére nem tudom, hogy az vagyok-e, mert még nem próbáltam, de nem is szeretném.

Igen, azok, akik nem akarnak gyereket, azok el sem tudják képzelni, hogy milyen érte küzdeni. Az én meglátásomban laborban létrehozni egy életet, az természetellenes. Így is túlnépesedett a Földünk, talán a természet pont így akar egyensúlyt teremteni. Sokan írtátok a betegségek gyógyítását, de szerintem a már meglévő saját életed gyógyításában és egy új létrehozása között jelentős különbség van.

És nyilván itt is igaz a mondás, hogy egy nő két dologért hajlandó megtenni bármit. Azért, hogy legyen gyereke, és azért, hogy ne. Nyilván azért sem értjük meg egymást, mert pont ennek a két tábornak a különböző pontján vagyunk.

Szemtől szemben nem hinném, hogy megsértettem volna bárkit is, ellentétben veletek, akik már lehordtok minden mocsoknak. Máshogy látjuk az életet, ennyi. Egy olyan fórumban, ahol az első kérdés véleményt kér, ott ez néha előfordul...

31. Rita_72 (válaszként erre: 3. - Anita0027)
2013. márc. 17. 07:01
Egyébbként tudod mi a természet megeröszakolása, már hogy csak tisztába légy vele...Párom egyik közeli ismerösének,most születik a harmadik csöppsége.Mikor eltervezték a babát-mivel megtehetik- nagy hirü genetikus professzorunkhoz jártak,hogy a harmadik fiú kell, hogy legyen.Egy idö után észérvekkel sikerült meggyöznük, hogy annak örüljön, hogy egézséges lesz,igy már nagyon fognak örülni ha kislány is lesz.Egyébbként aki küzd érte, hogy legyen babája,azt -akár vélemény, akár tanács-csak felidegesited,és ne csodálkozz rajta ha kiosztanak..Igaz a bölcs mondás, ...ha nem szóltál volna, bölcs maradtál volna...
30. Rita_72 (válaszként erre: 29. - Ee1dc9ba06)
2013. márc. 17. 06:42
Csak hálát adjon érte az égnek,hogy ezért nem szenved lelkileg, fizikailag, anyagilag, amit sajnos nagyon sok ember átél. Ha paraszt lennék mást irnék, de hát nagy az isten..............
29. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 25. - Rita_72)
2013. márc. 16. 23:28

Én azt hittem, hogy vagy 20 éves, vagy 50 feletti:))

Lehet, hogy egyszer át fogja értékelni, amiket most leírt, mert nem tudja, milyen küzdeni egy gyerekért éveken keresztül.

28. Anita0027 (válaszként erre: 27. - Rita_72)
2013. márc. 16. 20:40
Köszönöm, de nagyon jól érzem magam így!
2013. márc. 16. 20:39
Minden bántás nélkül,ajánlom a tovább fejlödést.Sok sikert hozzá!
26. Anita0027 (válaszként erre: 25. - Rita_72)
2013. márc. 16. 20:25
Pedig elég kifejlett személyiséggel rendelkezem. :)
25. Rita_72 (válaszként erre: 24. - Anita0027)
2013. márc. 16. 20:20
Most erre mit irjak...A kommentjeid más életkorra utalnak!!!!
24. Anita0027 (válaszként erre: 23. - Rita_72)
2013. márc. 16. 20:12
Persze. 31 éves vagyok.
23. Rita_72 (válaszként erre: 20. - Anita0027)
2013. márc. 16. 20:06
Ha nem vagyok indriszkét megkérdezhetem mennyi idős vagy?Köszönöm.
22. zsuzsu 13 (válaszként erre: 21. - Tünci 72)
2013. márc. 16. 20:04
Gratula:))Első baba?
21. Tünci 72 (válaszként erre: 1. - Rtunde22)
2013. márc. 16. 18:55

Ez nem is lehet kérdés !!

5 alkalmat támogat tb.

Én 41 vagyok és most a napokban volt a beültetés.

Ha nincs még gyereket minnél hamarabb jelentkezz be egy meddőségi klinikára ,mert sajnos egyre többet kell várni amíg sorra vesznek .

Ne add fel amíg van rá lehetőséged.

Egy alapos kivizsgálás és indulás !

Nem vagyunk mi még egyáltalán vének ...!!

Sok sikert!!

20. Anita0027 (válaszként erre: 19. - 35b1fcdad2)
2013. márc. 16. 17:14

Köszi. Hidd el, nem te fogod megítélni, hogy én mi vagyok. Vagyis inkább ki...

Véleményt ki lehet nyilvánítani. Az, hogy nem egyezik meg a tieddel, az egy dolog.

19. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 3. - Anita0027)
2013. márc. 16. 16:08

Ne is haragudj, de inkább le sem írom, hogy mi vagy!!!Ellenségnem sem kívánom, hogy szükség legyen rá, neked sem teszem.csak, hogy tudd pl van egy nő 42 éves most jár lombikra.17 évesen halt meg a fia és csak úgy látja értelmét az életének ha lesz gyermeke.hidd el ő sem kérte!soha ne nyilváníts ki véleményt amiről fogalmad sincs!!!!!!!!!!!



Kedves kérdező.Természetesen van.Ha ez a vágyatok sok sikert kívánok hozzá.Ha bármiben tudok segíteni priviben elérsz.szia

Egy lombikozó.......

18. f0d623b3f2 (válaszként erre: 12. - Ee1dc9ba06)
2013. márc. 15. 21:30

Egyet értek!

Örülök annak, hogy van pár ember aki szerint a dolgok nem feketék vagy fehérek :)


Az én életem például azt hozta hogy már attól is terhes lettem szinte, ha rám nézett a pasim/férjem ha jó minőségű a spermája (nem hiper-szuper csak normál). Sajnos az élet nevű gép mást dobott nekem. :( de megoldódott és lett babánk (nem 40 évesen de nem is 20...)

Nem is sejtik az emberek mennyire változnak az idők és mar nem csak a nők a meddősség okai, hanem a a férfiak is! Egyre nagyobb arányban.


Tudom, a 40 feletti terhességhez is van pró és kontra, de addig nem tudja senki milyen gyorsan telik el a vizsgálatásokkal és a dokitol dokiig jarassal 5-10 ev, amíg nem került ebbe a helyzetbe...


Én nem ítélkeztem és vállaljon mindenki akkor és úgy gyermeket, ahogy szeretne.

2013. márc. 15. 21:02

Elméletileg rendben a dolog, de a gyakorlatban...

ha a gyermek helyébe gondolom magamat: amikor érettségizem, akkor az anyám már 60 éves.

16. mézgapaula (válaszként erre: 7. - Anita0027)
2013. márc. 15. 19:41
Aha. Meg annak is megvan az oka, ha valaki már a harmadik-negyedik abortuszára megy. Majd a következő életében okul belőle?
15. tavasz007 (válaszként erre: 7. - Anita0027)
2013. márc. 15. 16:37

majd meglatjuk, amikor te 40 leszel es gyereket akarsz!: )


en gyermektelen vagyok, nem is kulonosebben vagyom gyerekekre, de megertem azokat, akik igen.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook