Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mesterséges megtermékenyítés hol és mennyiért? fórum

Mesterséges megtermékenyítés hol és mennyiért? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2016. márc. 2. 16:19
Sziasztok! tegnap volt egy petevezeték átjárhatósági vizsgálatom, és sajnos az eredmény nem a legmegnyugtatóbb :( nincs elzáródva egyik sem, de nagyon vékonyak, az orvos szerint ez nagyon rontja a teherbeesés esélyeimet. Járt valaki hasonló cipőben? mi egy éve próbálkozunk gyerekkel, én már 34 vagyok szóval sok időnk nincs. És még egy kérdés, Tb támogatás nélkül kb mennyibe kerül a lombik program? Az orvos szerint a petevezetékeim sajnos inszeminációra sem alkalmasak :( kicsit nehéz ez a mai nap, mert jóformán ma realizálom a tegnap hallottakat....
124. Dzsudu
2014. márc. 3. 21:11
Sziasztok. Nem tudom, hogy van-e itt valaki, de nagyon érdekelne, hogy ki tud segíteni, tanácsot adni. 37 éves vagyok, egyedülálló, a hormonjaim megbolondultak egy gyerek után, de teljesen esélytelen egy pasi, nem akarok kapcsolatot, eleget bántottak. A családomban jönnek a babák több helyen is, és annyira vágyom egy sajátra, hogy lassan bármit megtennék érte, akárki akármit is mond. Van itt olyan, aki tud segíteni, hogy merre indulhatnék el, ki segíthet? Nem ítéleteket szeretnék hallani arról, hogy nem lenne jó döntés, stb, hanem igazán jó tanácsra lenne szükségem. Egy útra, esetleg arra, hogy mennyibe kerülhet, valakitől, aki az utóbbi hónapokban esetleg túlvan rajta. Segítsetek nekem kérlek!
123. Gröti (válaszként erre: 122. - Juhászné Niki)
2011. jan. 21. 18:58

Szia,

mi ugyan nem a kaáliba, hanem a budai BMC-be járunk - és ott CSAK a gyógyszerekért, injekciókért kell fizetni, semmi másért(UH, VV, konzultáció...) nem!

A 2. lombikunk sikerült:), így mi összesen a kezdetek óta kb.250 ezerből megúsztuk.

2011. jan. 21. 17:06

Sziasztok!

Most voltunk első alkalommal a debreceni kaáliba. Meg tudja valaki nekem mondani, hogy mennyi pénz fog kelleni a lombikra- elvileg államilag támogatott-, mert mi már most otthagytunk egy csomót. Csak azért, hogy mire számítsunk?

121. 4bc7cf362c (válaszként erre: 120. - Lizacica)
2011. jan. 18. 08:46

Ne aggódj, valakinek pcosan hamarabb sikerül teherbe esnie, mint akinek semmi baja! Csak egy eltalált kezelés és egy jó orvos a nyitja, no meg sok-sok türelem!

Szorítok, biztosan sikerül!

Én még mindig a menzimet várom, így a 36. napomon.

:-(

120. lizacica (válaszként erre: 119. - 4bc7cf362c)
2011. jan. 17. 21:05

Sok sikert a következö lombikhoz,remélem sikerül.

Én egyre távolabb kerülök az eredti céltól,mindig van valami uj dolog amit kezelni kell...(pcos) holnap megyek dokihoz ha minden igaz megkapom a metformint

119. 4bc7cf362c (válaszként erre: 118. - Zsanababa)
2011. jan. 10. 16:37

Szia!

Én nem ezeket a szurikat kapom. ( Puregont ) De ált. 14-17 nap között van a leszívás, és a visszaültetés lehet a 2.,3.,5. napon a leszívástól. Sok mindentől függ. Hány embió van, hogyan fejlődnek... Az 5. a legjobb, mert akkor 80%-os esélyű a megmaradás.Nekem 3. napos volt, 3 babci, de sajna mind elköltözött. :-( ( esély 40-45%-os volt )

De ezek az idők mindig egyénhez igazítottak. A lombikközpontban nem tájékoztattak ilyenekről az UH-n, vagy mikor megtervezték a kezelést? Nekem 2-3 naponta Uh meg vérvétel volt, és mindig elmondták, most mi van, mi lesz, és mi jó, mi nem jó. Mindenképpen kérdezz utána mindennek a kezelőorvosodtól, ha vmit nem tudsz!!!

Nekem most lesz újabb lombik, ha megjön.

Sok sikert!

Ica

118. zsanababa (válaszként erre: 97. - 4bc7cf362c)
2011. jan. 8. 21:41
Szia. Azt írtad h kérdezhetünk, aakor én élnék a lehetőséggel.Én tapolcára járok és most kapom a 10. gonapeptyl szurit, hétfőn uh és ugy tudom mellé fogom kapni a gonal-f et. utánna mi lesz még?? és a petesest leszívás után mennyi idő a visszaültetés? kösz
117. zsanababa (válaszként erre: 116. - F98502dd0b)
2011. jan. 8. 21:37
Szia. Zsana vok és én tapolcára járok. Most tartunk a 10 szurinál. hétfön megyek uh ra. Amit mondani tudok tapolcárol naon rendesek aranyosak. Pusz
2010. szept. 24. 12:31

Sziasztok!

Jár valaki a Tapolcai Kaáli társintézetbe inszemre?

Köszi!

2010. szept. 3. 13:49
nem kell beutaló, de nekem csinált a doki orvosi véleményt, amit elküldött a klinikára, állítólag.
114. 4bc7cf362c (válaszként erre: 113. - F98502dd0b)
2010. szept. 3. 13:48

Lehet egyénileg is jelentkezni, adnak időpontot, és a leletekkel elmentek. Ott minden vizsgálatot megcsinálnak, de sztem lassabb mintha a nőgyógyászodhoz mész.

De szerencsésebb orvosi ismeretséggel menni.

Nekünk csináltak vizsgálatokat, de ami már megvolt, elfogadták.

2010. szept. 3. 13:27

Sziasztok!


Nekem a nődokim adott beutalót hormonvérvételre,megcsinálta a rákszűrést és a clamydia szűrést. Lehet köv.hónapban petevezető átjárhatóságit is csináltat. És ha kell hormonokkal kezel+peteérést figyel.Ha ezek meg vannak,és mégsem jön össze a baba a nődoki segítségével,akkor ő utal be a meddőségi központba inszemre vagy én is dönthetek úgy,hogy inkább a Kaáliba vizsgálgassanak és csináljanak inszemet?

112. 4bc7cf362c (válaszként erre: 111. - Lizacica)
2010. szept. 2. 20:07

kérdezz nyugodtan, ha tudok válaszolok

:-)

111. lizacica (válaszként erre: 110. - 4bc7cf362c)
2010. szept. 2. 18:42
Köszi szépen sokat segítessz és bocs ha tul sokat kérdezek de nagyon sokmindenröl nem irnak hiába kutatok
110. 4bc7cf362c (válaszként erre: 109. - Lizacica)
2010. szept. 2. 17:20
gyógyszerszedés, Uh, leszívás. Ez altatásban, egy "katéterrel" átszúrják a hüvelyfalat, és leszippantják a tüszőket. megtermékenyítés, 2-5 naposan visszaültetés. Áll. olyan mint egy nőgy. vizsgálat. kacsa, és egy vékonykatéterrel bejuttatják a méhbe a zigótákat. kb 10 perc, fájdalommentes. kb 1/4-fél óra pihi, és mehetsz utadra. :-), 14 nap múlva +++++++++teszt :-)))) remélem...
2010. szept. 2. 12:07

Maga a beültetés folyamata hogy zajlik?

A megtermékenyitett petesejtedet valahogy visszajuttatják ,hátradöntenek egy fél órára és ott kell feküdni v már mehetsz is?Kíváncsi vagyok hogy megy ez

108. KiBo (válaszként erre: 107. - Lizacica)
2010. szept. 1. 16:14
Az inszem 65+gyógyszerek. Ezt tudom így fejből.
2010. aug. 31. 20:46
És mennyi az a viszonylag drága?
106. KiBo
2010. aug. 31. 11:04

Sziasztok!

Én a Cirisbe járok, ez viszonylag drága, mert teljesen magán. Viszont nagyon kedvesek, mindig van azonnal időpont, és rendesen foglalkoznak velünk.

Az áraik publikusak, a honlapon megtalálhatók.

2010. aug. 31. 10:40

Köszi szépen...

Igazából megvan rá az okom, a korábbiakban megirtam igy most nem részlezezném.

Meg bemásoltam egy kinket amiben egy cikk van pont erröl meg h egy doki nincs jo véleménnyel erröl.

Elítélik merthogy bitzos nem lenne jo szülö egy egyedül állo embert,pedig én erre születtem h anya legyek és nem beképzeltségbül mondom.

104. f98502dd0b (válaszként erre: 102. - Lizacica)
2010. aug. 30. 16:05
Én el tudom képzelni,hogy lesz olyan doki,aki megemlíti,hogy még ráérsz és megtalálhatod az igazit,akitől babád lesz. De sztem nem utasíthat ez miatt vissza.
103. 4bc7cf362c (válaszként erre: 102. - Lizacica)
2010. aug. 30. 15:09

Sztem a dokinak tök mindegy, van-e férjed, vagy nincs.

A gyerek a lényeg neki, meg hogy a kismaminál ne legyen semmi gond.

Mindenképpen olyan orvost keress, aki megérti az álláspontod, vagy legalább elfogadja. Nincs ebben semmi fura, mindenki máshogyan gondolkodik. Ez kb. olyan mint az abortusz. Valaki elfogadja, vki nem, vki megérti...ahány nő, annyi válasz.

Én is csak kettesben tudtam elképzelni a gyerekáldást, nevelést, van férjem, ez az ideális. De nem vetem meg azt, aki más. Valszeg mások a körülmények....ki tudja, én mit tennék a helyedben. + értékelendő sztem a dolog, mert ez nagy szó, hogy ennyi idősen vállalod a herce-hurcát. Csak gondold jól át.

:-)

102. lizacica (válaszként erre: 101. - 4bc7cf362c)
2010. aug. 30. 13:06

Köszi szépen a bíztató szavakat!

Jó h van aki máshogy gondolkodik...

Azért tartok az akadályoktól, pl h az orvos elküld v nem vállal ilyesmi

Elutasíthat egy orvos?Mondjuk mert nem ért egyet azzal h egyedül vállaljak gyereket

Hisz a forumokon amiket olvastam mindenhol párokrol van szo...

101. 4bc7cf362c (válaszként erre: 100. - Lizacica)
2010. aug. 30. 10:05
Az biztos, hogy nem egyszerű a dolog, és az emberek nagyrésze ítél, mielőtt megismerne. De azokkal nem kell foglalkozni. Ha te úgy gondolod, hogy egyedül belevágsz, vállalsz minden jót és rosszat, legyél boldog a babáddal, és ne foglalkozz senkivel. Aztán ki tudja, lehet hogy eljön közben az igazi. :-)
100. lizacica (válaszként erre: 99. - 4bc7cf362c)
2010. aug. 30. 07:16

Nagyon szépen köszönöm a részletes tályékoztatást :)

Kitartást neked.

Én még most fogok egyedül belevágni ebbe és félek kicsit h visszautasítanak v valami lesz...

2010. aug. 30. 06:24
inszem=40 000 Ft+gyógyszer/inszem, de ez is van ingyenesen ( 6 )
2010. aug. 30. 06:23

Ja, ár. Én nem államiba járok. 1. konzi: 15 000 ft.

A vizsgálatokért nem kell fizetni, csak magáért a lombikért.

Nekünk volt a férjemnek eredménye, de kértünk egy bacivizsgálatot is, mert sok gond volt a prosztatájával. Ez 15 000 Ft volt.

Nem kértek és nem vártak pénzt a vizsgálatokon!

A lombik ára attól függ, melyik fajtát csinálják. Nekem 250 000-400 000 Ftot mondtak+gyógyszer ami max 100 000 Ft. Kb. 500 000 Ft az egész, ha van benne fagyasztás... de ez egyéni.

Úgy tudom államilag 5 lombik ingyenes. Nem kell fizetni semmiért, csak a gyógyszert kell megvenni. Max 100 000 Ft.

Az államiba kb. fél év múlva elő tudnak jegyezni lombikra, ha nincs semmi gond a vizsgálatoknál.

97. 4bc7cf362c (válaszként erre: 96. - Lizacica)
2010. aug. 30. 06:17

Mi még csak a vizsgálatoknál tartunk. Próbálkoztunk spontán, aztán csináltak egy spermavizsg.-t. Nem lett jó az eredmény. Majd gyógyszerek a férjemnek. Közben nekem HSG. Nem lett jó. Ezért egy hét múlva lapor műtét. Majd closty. ( 1,5 év )Így sem lett gyerkőc, beutaló a meddőségibe.

A meddőségiben 1. konzultáció, a papírok áttekintése. Hüvelykenet vétel, rákszűrés, betegségvizsg. kenetből, UH, vizsgálat. 3. napon és 21 napon vérvétel. A férjemnél vérvétel, spermavizsg bacira meg katonaszámlálásra. Röviden ennyi. Aztán zárókonzílium, ahol eldől, lombik, inszem....de nálunk lombik lesz valszeg, mert el vagyok záródva. :-( Állítólag. De ha nincs hsg-d, vagy ha kell műtét, azt is megcsinálják.

A lombik röviden:

Megjön, a gyógyszerek beszedése, amit felírtak. 2 naponta UH, ha kell vérvétel. Amikor jó, petesejtleszívás altatásban. Közben apa ellátja katonákkal a biológust. Megtermékenyítés, osztódás. 2-5 napon belül beültetés. 2 hét pihi, és pozi terhességi teszt.

:-)

Ha részletesen akarsz vmit tudni, kérdezd, mert ez nagyon hosszú folyamat, és mindenkit más érdekel belőle.

2010. aug. 29. 21:28

aki már tul van rajta v épp benne van elmondaná nekem részletesen mi hogy következik a mesterséges megtermékenyítésnél kezdve onnan h elmegy az orvoshoz...vizsgálatok,szuri,további vizsgálatok gyogyszerek ára stb, Persze naggyábol ismerem a történetet

Köszi

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook