Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mesterséges megtermékenyítés fórum

Mesterséges megtermékenyítés (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. aug. 24. 22:48

Sziasztok!

Lehet hogy hülye kérdés,de ha tudja valaki a választ,szivesen olvasnám.

Van -e lehetőség mesterséges megtermékenyítésre,ha nem egészségügyi okokból nem jön össze a fogamzás,fogantatás.Egyszerű,nem akarok egyéjszakás kalandot sem,túlsúlyom miatt zárkózott vagyok,nehezen ismerkedem,munka után sem erőm,sem energiám nincs sem akaratom arra hogy "csak azért" beüljek valahova.Szóval ezzel a témával vannak nehézségeim.Gyermeket nagyon szeretnék már,a harmincas éveimet élem,ez a téma nagyon érdekel:Egyedülálló nőnek van -e lehetősége mesterséges megtermékenyítésre?Ha igen hol,van-e költsége ha igen mennyi,és mi az menete a dolognak??????

2010. aug. 15. 21:14
Bizony, ez nem az az oldal.
64. Fish (válaszként erre: 57. - Csibe78)
2007. dec. 4. 09:57
ez jo, oruljetek neki, de hidd el vannak olyan helyzetek amikor ezek a csodaszerek mar nem segitenek, pl azoosperma eseten vagy endometriozisnal, sok gyogynoveny segit pl az endonal hogy ne fajjon a hasa annyira aki endos de nem oldja meg, mert akkor mar a vilag minden reszen ezt alkalmaznak, spermara a legerteljedtebb a maca vibe, de nem azt jelenti hogy mindenkinel bevalik, van akinel ront is, es nem tudjak miert
63. Fish (válaszként erre: 59. - Beatrix)
2007. dec. 4. 09:55

a krio nem jogosult lombikra, max inszeminaciora..

a krio.hu oldalon meg tudjatok nezni, ez az intezet biztosit himivarsajt donort ha igeny merul fel ra, es ossejtekkel is foglalkoznak, igazabol sperma es ossejtbank

62. Fish (válaszként erre: 61. - Livia38)
2007. dec. 4. 09:52

en a lombikbaba alapitvanznak vagyok kuratorimi tagja, van weboldalunk a regi oldal

www.lombikbaba.hu, es a megujult oldal forummal

www.lombikbaba.civil.co.hu

itt minden intezetet megtalalsz osszegyujtve es minden informaciot a kivizsgalasokrol stb

remelem tud segiteni az oldal abban amit keresel, sok sikert

2007. dec. 3. 21:48

Sziasztok!


Valaki tudna nekem segiteni abban, hogy Magyarországon a János Kòrházon kivül van-e más olyan intézet, kòrház v. privát kórházak, ahol mesterséges megtermékenyitést végeznek?


Köszönöm!

60. sophialoren (válaszként erre: 59. - Beatrix)
2007. júl. 31. 08:05
még soha nem hallottam, pedig nagyjából ismerem az intézeteket...ez a teljes neve?
2007. júl. 27. 22:44

Sziasztok.

Van egy ismerősöm,aki a Krióba jár.Tudtok-e erről az intézetről valamit?

58. sophialoren (válaszként erre: 57. - Csibe78)
2007. júl. 6. 09:35
ja, oksi, értem...azt hittem orvosi dolog!!
2007. júl. 5. 18:17
Azok a táplálékkiegészítők, amikről írtam már neked. Azok hozták rendbe a mensimet, meg a hormonszintemet, a férjem spermáin is javítottak, stb.
56. sophialoren (válaszként erre: 14. - Csibe78)
2007. júl. 5. 10:45
"egy kis segítséggel sikerült" - ez mit jelent? mi volt az a kis segítség?
55. Fish (válaszként erre: 54. - Mimo)
2007. máj. 1. 00:13

meg lehet birkozni nem volt es a ferjem is kulfoldon volt

neha fizettetm noverkeknek a korhazbol hogy jojjenek el hogy el tudjak menni valamit elintezni, meg parszor anyu feljott hozzam, mert o meg videken lakik

meg lehet szokni sztem:)

54. mimo (válaszként erre: 53. - Fish)
2007. ápr. 30. 14:56
Már nem érzelmi segitségre gondoltam, hanem hogy a szülés után volt aki tudott neki segiteni a gyermeknevelésben?????Mert 3 babával egyedül képtelenség megbirkozni.el fogom olvasni azonnal a történetet.
53. Fish (válaszként erre: 52. - Mimo)
2007. ápr. 30. 13:18

igen 3.lombikra, herebiopsziaval..

a tortenetunket a lombikbaba.hu oldalon a tortenetek kozott, Bernie es a harmas ikrek alatt olvashatod el, ha erdekel es van idod:)

mi donort is foglaltunk de vegul a 3-nal nem kellett...

erzelmi segitsegre gondolsz? hat igazabol mindenki tudta hogy lombik de azt senmki nem erti meg csak aki benne van, szerintem..

a parom akkor meg nem volt a ferjem es ugy volt ha nem sikerul ez akkor vege, mert tobb herebiospziat nem akart, en meg akartam gyereket es nekem nem igazan volt bajom, magas prolaktin meg progi volt de az helyreallt..

mi majdnem szakitottunk mar elotte is, total nem birtuk a stresszt

52. mimo (válaszként erre: 51. - Fish)
2007. ápr. 30. 00:08
nektek ez lombikkal sikerült igy????Volt segitséged??mert ezt egy ember nem tudja végigcsinálni(((((((((Szülők, a párod, stb???
51. Fish (válaszként erre: 50. - Mimo)
2007. ápr. 29. 23:35
en sem szammitottam ra, de hat ez van, nem volt konnyu, de mar szuperebb vagyis konnyebb..
50. mimo (válaszként erre: 49. - Fish)
2007. ápr. 29. 22:46
Hüha, nem semmi vagy, nem irigyellek, nehéz lehet ennyi babóval.Nemtudom hogy birnék el egy ekkora feladatot.DDDDDDD
49. Fish (válaszként erre: 48. - Mimo)
2007. ápr. 29. 22:02

igen 3as ikrek

negyen voltak de egy a 8.heten eltunt, a lanyok egypetejuek...

48. mimo (válaszként erre: 47. - Fish)
2007. ápr. 29. 21:17
Fish neked 3 baba van??a képeken 2 kislány és egy kisfiu van, ők mind saját babák??????
47. Fish (válaszként erre: 46. - Mimo)
2007. ápr. 29. 21:14

de nekunk legalabb sikerult, es igy szerencsenek modnhatom magam, hoyg megmaradt, amugy neki is van a lepeben egy ciszta de niscn tole baja,es remelhetoleg nem is lesz..

szval nekunk sikerult igy orulok, de nem fogom elfelejteni soha hogy milyen nehez volt es mit ereztem...

46. mimo (válaszként erre: 43. - Fish)
2007. ápr. 29. 13:12
Hát neked sem volt akkor könnyü drága Fish((((((.le a kalappal előtted is.DDDDDDDDD
2007. ápr. 28. 21:22
Hát lányok,nem irigyellek titeket,nagyon sok mindenen keresztül mentetek...Ezt hogy lehet ép ésszel kibirni?
44. Fish (válaszként erre: 42. - Mimo)
2007. ápr. 28. 19:27

ha eu ben vagy akkor tenyleg sokat latsz amit nem is kene:( tisztellek erte!!

elhiszem hogy sokkent ert ezt nem is lehet feldolgozni soha teljesen szerintem

nekem a 13.heten mosntak es a 21.heten tudtam meg hogy nincs genetikai bajuk a lanyoknak igy ugy kellett kihordanom hogy csak ketto fog megmaradni.. nem volt jo, de azzal vigasztaltak hogy lesz ket egeszseges gyerekem ha nem eli tul... hat mit ne mondjak nekem ez nem volt vigasz nem is mertem gondolkodni:(

43. Fish (válaszként erre: 40. - Mimo)
2007. ápr. 28. 19:25

milyen a termeszet... van egy baratnom akinek lombikkal fagyasztott petesejtbol lettek ikrei, papirjuk van rola hogy a faszinak nem lehet gyereke, es most spontan terhes lett a csaj, szval erdekes a termeszet...

az ellenanyag termelest lehet csokkenteni pl ovszerrel, allitolag fel ev utan jobb es kevesebb ellenanyag termelodik

az en kislanyom az egypeteju ikrek kozul omphaloceles, de nalunk nem tudtak megszakitani mert egy burokban voltak igy ki kellett hordanom, de a leheto legjobb tortent, mert meg tudtak muteni es menteni, bar meg lesz egy jo par nagyon komoly mutetje, de most jol van szerencsere

nem latszik rajta csak ha mesztelen...

(nem zarodott be a hasa: 1:10.000 bol:(

42. mimo
2007. ápr. 28. 16:34

Inseminációval kikerülik a méhnyakat, és közvetlenül fölfecskendezik a spermiumokat a méhüregbe, ott már lugos a közeg, és nem pusztulnak el.De 4 sikertelen insemem volt.

Fura, óriási csodaszámba ment hogy ezek ellenére mégis sikerült, és nem is volt semmi gond, csak a 20. heti uh. villámcsapásként sokkolt a hir((EZT MEG FOGJÁK SZAKITANI-közölte az orvos.

41. mimo
2007. ápr. 28. 16:32

Ja és közvetlen a terhességmegszakitás után 2 hónappal nézettem egy prolaktinszintet, és normális érték között mozgott)))))))).

Eü ben dolgozom, ápolónő vagyok, sokmindent tudok, látok, talán tul sokat is(((((((

40. mimo (válaszként erre: 39. - Fish)
2007. ápr. 28. 16:31

Nekem alapjáraton azt diagnosztizálták anno hogy a méhnyaknyák elenanyagokat termel, tehát a spermiumok nem tudnak följönni a méhüregbe, tehát lehetetlen teherbe esnem(((((Ezenkivül nincs peteérésem, ami még nagyobb gond.Sok próbálkozás után, többek között ezért volt az inseminácio is, elkezdtem egy sulit, mondom most nem akarok gyereket, el kell végezzem.és a 2. év végén lettem terhes.DDDDDDDDDD

De a jobb veséjébe volt egy ciszta, tehát nem vetéltem, hanem megszakitották a terhességet, fejlődési rendellenesség volt a 20. héten vették észre(((((((

39. Fish (válaszként erre: 36. - Mimo)
2007. ápr. 28. 16:18
hat ez nehez tema! a dokid nem nezett prolaktint, vagy progeszteront, ez a ketto okozhat pl vetelest es termeketlenseget, vagyis azt hogy nem jon ossze pl es amugy ha beallitjak akkor siman termeszetesen is osszejohet, masreszt mar sikerult sztem sikerulni fog megint!!a ferjed miatt nehez lehet az enyem kulfoldi es azert adta fela melojat hogy meg tudjuk oldani a herebiopsziakat...
38. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 37. - Mimo)
2007. ápr. 28. 15:04
Az biztos,hogy ha az ember ilyen csalódáson keresztül megy,akkor mindíg benne lesz a félelem(((((
37. mimo (válaszként erre: 33. - 5d3fac1d2b)
2007. ápr. 28. 14:43
Köszi szépen, hát ugy érzem már hogy jól, de ha belegondolok félek az ujabb csalódástól, de ez sztem ezentul soha nem lesz másképp, 5 év mulva is ugyanigy félnék(((((((
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook