Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mértek már be gyorshajtásért? Melyek a jelei? fórum

Mértek már be gyorshajtásért? Melyek a jelei? (beszélgetős fórum)


1 2
58. c7bd5835c2 (válaszként erre: 54. - Georg2010)
2010. szept. 22. 18:53

Most is mondják a tv-ben, h Stohl megússza a börtönt is,mert új életet él, pörög, lelkes, kifordult önmagából, példát statuál mindenben... na persze, színész.....


Jah, este jutott eszembe...amúgy mivel előkerült pár hz-al lentebb az emberek elütése...a páromnak volt ezzel egy kellemetlen esete... ment hazafelé, este a munkából az unokatesójával, és ahogy egy faluba értek, előttük ment egy bicsajos férfi... A párom lassan ment, el ne üsse, és egy pillanat alatt a fazon lefordult elé a bicajjal, és úgy sikerült, h ráborult a kocsira. A párom nem ment 30-al, ez volt a szerencséjük...a fazon részeg volt és elkezdett szaladni, bár nehézkesen, a párom kocsijára fittyethányva...nem is kell mondani a borulástól hogy nézett ki..és kihívták a zsarukat...és a páromnak fizetett a részeg bicajos...a szonda majdnem szétpukkant a szájában. :D Tehát nem csak a vezetőn múlnak a dolgok.ez is élő példa volt rá...

57. c7bd5835c2 (válaszként erre: 53. - Simple)
2010. szept. 22. 18:49

Szia! Remélem igazad lesz,és nem mért be, azóta bevallom őszintén úgy ba vagyok tojva, h betartom a korlátozásokat...ez már haladás...inkább betartom, csak ne kelljen perkálni,mert nincs miből, kell a másoddiplomámhoz a fene enné meg. :D pont jövőhónapba kell befizetni a tandíjat, tehát ez nem hiányozna...

Azt mondod Ő ilyen??? Felidegesített,de nincs igaza. Köszi, a tájékoztatást, kedves Tőled. :)

56. mimmo33 (válaszként erre: 54. - Georg2010)
2010. szept. 22. 08:43

"Aki agresszív és ez általában a nagy és drága autók sajátja, nagy ívben le . . . a bírságot."

is;)

Meg az ezer éves lélekvesztővel közlekedő, akinek semmilyen biztosítása nincs.A minden mindegy alapon, mert veszteni valója nincs...

55. mimmo33 (válaszként erre: 28. - Simple)
2010. szept. 22. 08:40
Hogy mindig szemből mérnek szerintem nem iga...pl.autópályán van olyan mérőkocsi, ami fel-alá ingázik...az se szemből mér, hanem amikor elhagyod:(
54. Georg2010 (válaszként erre: 30. - 07c4794583)
2010. szept. 21. 22:41

Sajnos az említett eset nem az agresszív vezetők kategóriájába tartozik.

Aki agresszív és ez általában a nagy és drága autók sajátja, nagy ívben le . . . a bírságot.

Iszik, drogozik, száguldozik, másokat összetör. Lásd Stohl András.

Lehet, mert ezeket kimossák. A kábszerből és a cserben hagyásos gázolásból már felmentették. A többiért max. felfüggesztettet kap vagy azt sem.

A mezei autóstársadalom meg az első kihágásnál maximális büntetést kap.

Mint írtam első és egyenlőre utolsó gyorshajtásom ( 50 helyett 75 ) 40.000 Ft és két fekete pont. Hol van ez a visszaeső Stohl féle esethez képest, aki valószínű nulla azaz 0 pénzbüntetéssel megússza?

Miért kell pl. x éve amúgy normálisan vezető állampolgárt már az első kihágásnál ( nálam bambulás, sajna nem a nők után, hanem fogfájás miatt be voltam gyógyszerezve ) jól levenni?

Na megmondom miért, mert kell az államnak a pénz a mutyizáshoz.

A drága autókban minimum radardetektor és lézer jammer ( lehetetlenné teszi a bemérést ) van, így őket a radar nem nagyon érinti.

A magyarországi közlekedési morál hasonló az ország helyzetéhez. Mindenki ideges és siet valahová. Pontosan ezért nem lehet betartani a KRESZ-t sem. Vagy felveszed a forgalom ritmusát vagy anyáznak mögötted és sort csinálsz. Megjegyzem a lámpák sem az 50 –hez vannak beállítva:-)

Szóval összetett dolog ez és nem lehet csőlátással, ítéletet mondani.

53. simple (válaszként erre: 49. - C7bd5835c2)
2010. szept. 21. 22:10
Hagyd, ő sajnos ilyen. Mindig mindenhol okoskodik, és megmondja a "frankót".Persze sosincs igaza. Csak kötekedni tud, szánalmas. Jól mondtad, nem ér annyit...
52. simple (válaszként erre: 45. - C7bd5835c2)
2010. szept. 21. 22:09
Biztos, hogy nem. Vagy egyik oldalt méri, vagy a másikat, de neked közeledned kell felé, hogy be tudjon mérni, és nem távolodnod.
51. katus3 (válaszként erre: 50. - C7bd5835c2)
2010. szept. 21. 19:20

Igen,azt én is észrevettem,hogy a kicsi autót előszeretettel letolják az útról.:-( Miért kell bunkónak lenni,ha nagy autója van valakinek? Az még semmit sem jelent.

Annak mondjuk örülök,hogy nagy autónk van,sosem szórakoznak velem.:-)

2010. szept. 21. 18:44

Régen kispolskin tanultam, 3 évig azt vezettem, és tapasztaltam többször is, h az előzgetők lenyomtak az útról,pedig 80-90el simán ment a kicsike...és majdnem az árokba kerültem,mert előzgettek, és nem figyeltek oda arra, h éppen lenyomnak a kocsi hátuljával...

Egy éve vettem magamnak "hitelre" egy használt kisautót, és imádom...és apukám szerint azzal nem lehet lassan menni, egyszer elment vele egy kört, és mikor hazajött közölte, h jujj, nem vette észre, és 140el ment... Tudom, h gyosran mentem, de nem kell érte bántani,mert csak kerültem/előztem, nem érdekel hogy nevezzük...nem volt gyalogos se bicajos sehol...tehát nem ismered a körülményeket butter...

49. c7bd5835c2 (válaszként erre: 30. - 07c4794583)
2010. szept. 21. 18:38

Mindenki magűból indul ki...még sosem volt semmi gondom a hatóságokkal, és szerintem nem is lesz. Ez egy pofánvágás volt,mert nem figyeltem oda. Körülnézek, jobban mint hinnéd, te arrogáns ......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ki vagy te, h sértegethetsz??? Óvónő vagyok, hidd el 5ször megnézem az úton, h ki megy és jön...ááá... nem érsz ennyit...

48. c7bd5835c2 (válaszként erre: 29. - 07c4794583)
2010. szept. 21. 18:36

miért kell beszólni?? így történt, az egész "térfelemet", sávomat elfoglalta, nem lehúzódva állt az út szélén mint lenni szokott... , vagy nem tudom hogy mondjam,

Ne okíts, mert nincs hozzá jogod! ha valami nem tetszik, keress más fórumot az unaloműzésadre. Nem tűröm ha sértegetnek.

47. c7bd5835c2 (válaszként erre: 24. - Georg2010)
2010. szept. 21. 18:33
sajnálom :(
46. c7bd5835c2 (válaszként erre: 23. - 30696edd32)
2010. szept. 21. 18:33

Én is ezen agyalok tegnap óta, ha betartatják az 50es határt, akkor miért nem tudja 55körül mérni? 7 éve mikor szereztem a jogsit, azt mondta az oktatóm, h 55-el lehet menni,mert úgy még nem mér a radar..az uncsim aki rendőr, tegnap mondta, h 68tól mér, mert kevesebbtől nem képes rá...

érdekes...sok kérdést vetne még fel ez a dolog...

45. c7bd5835c2 (válaszként erre: 28. - Simple)
2010. szept. 21. 18:30
Akkor hátulról semmiféleképpen nem tud bemérni??? Most egy picit megnyugtattál..egész este alig bírtam aludni miatta...
44. katus3 (válaszként erre: 42. - Virgilius)
2010. szept. 21. 11:58
Igen,Te nyugodtan elindulsz,mert elsőbbséged van,és simán elütnek a zebrán.Ezeket is csak leste a többi kocsi.Játszották az agyukat.
43. virgilius (válaszként erre: 39. - Erikpipi)
2010. szept. 21. 11:58
Na tessék, akkor mégis büntetnek 64-nél is? Pedig a táblázat szerint plusz 15 km/h-nál indul a 30 ezer...
42. virgilius (válaszként erre: 40. - Katus3)
2010. szept. 21. 11:57
Ja, ezek teljesen idióták, gondolják, hogy játszásiból állt meg a zebránál az előttük álló... Anno babakocsis koromban velem is sokszor történt ilyen. Horror.
41. katus3 (válaszként erre: 39. - Erikpipi)
2010. szept. 21. 11:55
Igen,ez elég fájdalmas jel tud lenni.:-)
40. katus3 (válaszként erre: 33. - Virgilius)
2010. szept. 21. 11:55

Én is odafigyelek, legtöbbször ott ül hátul a két gyerek,de ha nem ,akkor is.

Ma babakocsival voltam,zöldre váltott a lámpa a fő úton, és az utcából,ahonnan kanyarodnak ki az autók,persze nekem van/lenne elsőbbségem, a 4 ott álló autó mögül megindult padlógázzal és csikorgó kerekekkel egy Picasso,kielőzte a 4 kocsit,és elszáguldott előttem a zebrán. 4 elég sötét kinézetű és kb. 120 kilós pasi ült benne.Az ilyeneket olyan szívesen megrugdosnám.

2010. szept. 21. 11:49

Jelei? Megkapod a csekket a postástól:( 50 helyett 64 és 30 ezer...

Még dühöngtem is, ki az a marha, aki hajnal fél hatkor gyors-hajtott a kocsival. Én voltam:D

2010. szept. 21. 11:46
Engem is mértek már be,30-as táblánál,50-nel mentem.Sem a táblát,sem a rendőrt nem láttam.Nagyon fájt mikor ki kellett fizetni 45 ezer forintot:)
37. virgilius (válaszként erre: 36. - Mimmo33)
2010. szept. 21. 11:42
Ja, nem képesek felfogni. :X
36. mimmo33 (válaszként erre: 35. - Virgilius)
2010. szept. 21. 11:09
Legutóbb rám jött egy IQ bajnok.Pont velem volt a két gyerek.A pirosnál kiszálltam, és próbáltam elmagyarázni neki, hogy kinek a fenekére másszon rá.Annyi agya sem volt, hogy megértse mit beszélek.
35. virgilius (válaszként erre: 34. - Mimmo33)
2010. szept. 21. 11:00
Az a baj, hogy többnyire nem agyvérzést kap, hanem rádjön nagyon közel, ami már borzasztó balesetveszélyes. Egyébként én is betartom, de nem szeretem veszélybe sodorni hátul a gyerekeket, hogy netán egy hirtelen koccnál beléjük menjen hátulról egy hülye, aki nem tart követésit.
34. mimmo33 (válaszként erre: 33. - Virgilius)
2010. szept. 21. 10:13
Felőlem mutogathat, meg ledudálhat.Az csak még egy ok arra, hogy még inkább betartsam a limitet;)és látom a visszapillantóba ahogy agyvérzést kap
33. virgilius (válaszként erre: 32. - Katus3)
2010. szept. 21. 07:53
Na erről beszélek. Ledudálnak, mutogatnak, sőt balesetveszélyes helyzetbe sodornak, ha betartod a limitet. :(((
32. katus3 (válaszként erre: 24. - Georg2010)
2010. szept. 21. 07:51

Ejnye-bejnye.:-/ Apukám is évente párszor áll ki kocsival,az utolsó 45 ezerbe került neki.

Én akkor akadok ki,mikor 40-es táblánál megyek már 45-el, és tolnak le,illetve úgy kielőznek,hogy csak lesek.... Ilyenkor persze rendőr sincs.:-(

31. ronka
2010. szept. 21. 02:21
Sajnos igen nem is olyan régen.Az autópálya feletti hídon álltak .Mire észre vettem már meg is volt a mosoly kép!
2010. szept. 21. 00:46

Az még nem jutott eszedbe, hogy az adott útszakaszra vonatkozó sebességi előírások figyelembevételével ELŐZZ? Ahogy a törvény előírja, és amivel óvod mások - anyák, apák, gyerekek - életét?


Ugyanis a sávodban nálad lassabban haladó mikrobusz "kikerülése" ELŐZÉS. Az előzésre szigorú szabályok vonatkoznak; sikertelen előzésből származik a halálos balesetek többsége.


Kicsit tudatosabban kellen hozzáállni, amikor rászaladsz egy nálad lassabban haladó járműre. Te vagy az a típus, aki legközelebb megöl valakit, de akkor is csak az fogja érdekelni, villant-e a vaku. Nézzél magadba. Meg a KRESZ-könyvedbe.

2010. szept. 21. 00:30

"a sávomat elfoglaló mikrobuszt kikerültem"


na itt összegződik a magyar közlekedési kultúra lényege...


nem azt írom le, hogy hetvenes tábla volt, vagy ötvenes, és én ehhez képest mennyivel mentem, hanem hogy a sávom "elfoglalta a mikrobusz"...


csak gratulálni tudok...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook